Sony WM1z

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod deewy 2. 9. 2018 13:56

Zdravím,

tak jsem právě objednal Sony NW-WM1Z a potřeboval bych poradit s terminací kabelů. V úterý by měl být doma z Amazonu :)


V tuto chvíli mám všechny kabely s 3,5 TRS jackem. Chtěl bych poradit nějaký dobrý zdroj na 4,4 Sony Pentaconn konektor a jak předělat konektory, tohle se bude týkat kabelů k IEM Noble Katana a Beyerdynamic T5p 2nd Gen.

Předem díky, až DAP přijde, tak určitě napíšu svoje postřehy.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 2. 9. 2018 15:02

IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 2. 9. 2018 16:17

Len vymeniť konektor ti asi nepomôže, budeš potrebovať nové káble.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 9. 2018 16:27

Přesně jak píše lithrai. Máš-li kabely 3,5mm TRS, musíš je nahradit kabely TRRS 4,4mm. Pouze v případě, že bys měl nějaký 2,5mm TRRS, stačila by redukce.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 2. 9. 2018 16:31

A ešte som ti chcel napísať, možno by nebolo zlé radšej ísť do 2.5 mm konektora a kúpiť redukciu na 4.4 mm.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 2. 9. 2018 18:04

No mam jen TRS kabely. A pokud bych z daneho polu kabelu rozdelil pocet “jader” vlaken na polovovicni pocet nefungovalo by to?
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 9. 2018 18:23

Musel bys vyměnit jacky. TRS má jiné zapojení než TRRS. Pouhá redukce to řešit nebude.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 2. 9. 2018 18:26

Ano, nemyslim redukci ale Jack jako takovy.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 9. 2018 18:30

To asi potom jo. Nicméně dodoručuju to udělt jak psal kolega. Nazbrojit 2,5mm TRRS a zbytek redukovat. Je to asi nejpraktičtější řešení.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 2. 9. 2018 18:33

Mraziku unika mi duvod proc je to nejpraktictejsi?
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 2. 9. 2018 18:41

Osobne bych to tedy redukcí neresil.Kazdá redukce je ze své podstaty mozný zdroj snízení kvality zvuku,způsobené nedostatecným kontaktem,nebo oxydací.
Osobne bych se podíval,kolik má starý kabel na TRS zil.Pokud má pouze tri zíly,symetrii z toho neudelás.Pokud má ctyri zíly,koupil bych 4.4 konektor a preletoval.
To samé,pokud más kabely na 2,5 TRRS,prehodit konektor a jedu dál.Samozrejme u 2.5 TRRS tu redukci na chvilku pouzít můzes,ale jako stabilní resení bych to nevidel.Ale nez zajistís nákup konektorů,tak to samozrejme jako prechodné resení pouzít můzes.
Jinak samozrejme jako asi kazdý tady,jsem zvedavý na recenzi DAPu.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 9. 2018 18:42

Protože 2,5mm TRRS zdířku má výrazně větší počet přehrávačů, než 4,4mm. Tudíž pokud bys zase v budoucnu migroval, pravděpodobnost častějšího využití 2,5mm je vyšší. Nehledě na případnou likviditu kabelu při prodeji. Stačí se podívat do vlákna na HF. Kabely 2,5mm většinou miznou rychle v porovnání se 4,4mm. Je to však přirozeně Tvoje věc.

-- 2. 9. 2018 19:44 --

Myslím, že tří žilový kabel neexistuje. Vždy to bude min čtyř žíla a v jacku bude zapojená zem buď samostatně nebo společně pro oba kanály. Nejsem však elektrik a možná plácám.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 2. 9. 2018 18:47

Ah ok,diky za odpovedi.

No tenhle DAP uz mi snad nejakou chvilku vydrzi :)))))


Tak jsem objednal toto:

http://www.furutech.com/2017/09/19/15553/

-- 2. 9. 2018 19:49 --

Ja taky nejsem elektrik :) proto me to preletuji zkuseni kolegove v praci :)
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 3. 9. 2018 03:15

deewy píše:Zdravím,

tak jsem právě objednal Sony NW-WM1Z a potřeboval bych poradit s terminací kabelů. V úterý by měl být doma z Amazonu :)


V tuto chvíli mám všechny kabely s 3,5 TRS jackem. Chtěl bych poradit nějaký dobrý zdroj na 4,4 Sony Pentaconn konektor a jak předělat konektory, tohle se bude týkat kabelů k IEM Noble Katana a Beyerdynamic T5p 2nd Gen.

Předem díky, až DAP přijde, tak určitě napíšu svoje postřehy.


Pokud si spravne pamatuju, kabel k Noble mas nejaky Effect Audio a ty jsou vsechny ze ctyr vodicu, predelani na symetriku tak neni nejmensi problem.

In-ear kabely o trech vodicich maji jen levne kabely(plastic one) nebo ty kusy, co maji na kabelu ovladani k telefonu. Drtiva vetsina premiovych kabelu, i treba ty zakladni Noble, maji 4 vodice a predelavaji se tak snadno.

U Beyderdynamic si nejsem jisty, vim ze u nas v kancelari se muselo pro T5p kupovat ofiko symetricky kabel od nich za hrozne penize. Ale nevim, jestli to je kvuli poctu vodicu nebo jen neochotou babrat se v kabelu Beyerdynamic.

K tomu konektoru, samozrejme se daji koupit jake levne ciny za 30 korun, tak i za 100 nasobek. Jaky zvolit uz zalezi na tve urovni audiofilstvi. K tomu se poji i to prepajeni. Effect audio tam pouziva stribro nebo neco podobneho, kdyz ti to prepaji nejaky obycejny kutil/elektrikar v CR, tak """"teoreticky""" dojde ke zhorseni zvuku.

Jestli 2.5 a redukci nebo rovnou 4.4 je ted blba otazka trhu. Zatim je to tak 50/50, nove znacky se pomalu pridavaji na stranu 4.4, ale 2.5 je porad vsude. Ja osobne to resim kabeley s 2.5 a redukci od iBassa na 4.4.

Pokud veris, ze Sony ti vydrzi na hodne dlouho nebo pokud pak budes vzdycky preferovat 4.4(a uprimne, je to ten vyrazne lepsi konektor), tak bych sel rovnou do 4.4. Nebo pak holt v budoucnu koupis dalsi kabel a budes mit oba!
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 3. 9. 2018 14:46

Díky moc za odpověď Franto. Ano mám kabel Lionheart od Effect Audio. V práci pracujeme se stříbrem při výrobě pH sond, pár metrů se ho určitě najde :) ale myslím si,že na letování to není. Takže asi zbude olovnatá pájka...

Konektor furutech vyšel na 1800,- a asi to budu řešit rovnou předěláním na 4,4 bez další redukce.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků