Výběr přehrávače pro špunty

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kozel.S 18. 7. 2018 14:23

Zdravím všechny.
Projíždím spousty příspěvků a stále se nemůžu rozhodnout.
V oblastni přenosných MP3/flac přehrávaču se tak dlouho neorientuju, tak moc prosím o radu.
Dostal jsem špunty SoundMAGIC E80 a chtěl bych je krmit něčím kvalitnějším, jak výstupem z mobilu.
Do merku mě padnuly přehrávače COWON Plenue D a Fiio X3 II
A otázka zní, který z těch dvou a nebo jestli vůbec má pro ty SoundMAGIC E80 cenu pořizovat něco dražšího.
Doma poslouchám na AKG K270 a na cestách jsem doteď moc neposlouchal, ale chtěl bych začít a když už, tak aspoň částečně v kvalitě, na kterou jsem zvyklej doma.

Díky
Kozel.S
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 18. 7. 2018 16:40

Zkus mrknout i na Shanling M1, případně M0. Nějaké M1 byly i na bazaru, možná tam ještě něco je.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozel.S 19. 7. 2018 05:49

Vypadá hodně pěkně, na moje ruce docela prcet, nevím, jestli bych neměl problém s ovládáním.
Ještě si hrajus myšlenkou, že přehrávač bych zvolil univerzálnější, protože špunty si budu brat na běžné cestování, ale na dovču bych si chtěl vzít na relax i domácí AKG K270, což by takto malý přehrávač asi neutáhl.
Bohužel co tak koukám na články, tak větší sluchátka neutáhne plnohodnotně asi ani COWON Plenue D a Fiio X3 II. Není tu ještě nějaká alternativa přehrávače, který by se vlezl do 7 tis. a utáhl by i domácí velká sluchátka?
Omlouvám se, ale v nabídce se zatím stále strácím. Doteď jsem celý život řešil pouze domácí velké hifipřístroje.
Kozel.S
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 19. 7. 2018 06:02

Na ven bych koupil maly prehravac (aka doporucovany Shanling ci Cowon PD), pro domaci uziti bych pripadne doplnil malym zesilovacem od FiiO.

Tahat velky prehravac na cesty je zbytecne, navic vetsinou nema zadnou vydrz baterky, viz treba ten FiiO X3.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Kozel.S 19. 7. 2018 06:59

tonik666 píše:Na ven bych koupil maly prehravac (aka doporucovany Shanling ci Cowon PD), pro domaci uziti bych pripadne doplnil malym zesilovacem od FiiO.


Díky, to zní, jako dobrej nápad a ten zesík (nějakej přenosnej) bych mohl tahat i na dovolený.
Jen mám trošku obavy, jestli sluchátka SoundMAGIC E80 dokáže ten Shanling M1 nakrmit. Prej jsou trošku žravější na výkon, tak nevím.
Ale zde na fóru jsem o nich žádné větší zkušenosti nenašel.
Kozel.S
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod axton 20. 7. 2018 03:18

Ahoj. Já nedávno řešil podobný problém jak nakrmit náhlavní sluchátka čistě z přehrávače,bez použití sluchátkového zesilovače. V merku jsem měl fiio X3 a podařilo se mi výhodně pořídit zde na bazaru Cayin N3. Tento kousek má výstupního výkonu na rozdávání.Gain výstup se dá nastavit ve třech úrovních a na dost hlasitý poslech stačí bohatě střední úroveň
Mám k němu na poslech náhlavní sluchátka Sennheiser HD 485 a HD 515(taky oboje za skvělou cenu zde na bazaru) a můžu jen a jen chválit.Nemohu srovnávat s ničím jiným,než vlastním,ale za sebe jsem nadmíru spokojen. Na cestě mám ještě objednané sluchátka Magnat LZR980. Jinak špunty na cestování používám Sennheiser momentum in-ear a taky naprostá paráda. Zdejší člen Mrazíkovo zde o Cayin N3 napsal taky pár hezkých řádku.
Přeji šťastný výběr.

-- 20. 7. 2018 04:36 --

Jen opravím,že jsem se spletl s tím fiio X3,ale chtěl jsem X Duoo X3. Ten má taky velice slušný výstupní výkon.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod Kozel.S 23. 7. 2018 08:43

Díky,
Zkusím mrknout aji po bazarech. Četl jsem si dost o Shanling M1 a recenze převážně jen chválí, každopádně výstup je slabší a počítám, že AKG K 702, které bych si chtěl časem koupit by už asi neutáhli.
Zkoušel někdo s velkými sluchátky a impedancí 62 ohm?
Kozel.S
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 7. 2018 10:21

Na velke sluchatka ti Shanling asi nebude stacit, AKG 70x su celkovo narocne sluchatka. Ale to vies vyriesit sluch.zosilovacom. Ak by si kupil prehravac od Fiio (napr. X3 III alebo II), ako sluchatkovy zosilovac mozes zobrat Fiio K5 a do neho ten prehravac vlozis (sluzi potom ako dokina), je to zaujimave stolno/prenosne riesenie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 25. 7. 2018 08:45

Kozel.S píše:Díky,
Zkusím mrknout aji po bazarech. Četl jsem si dost o Shanling M1 a recenze převážně jen chválí, každopádně výstup je slabší a počítám, že AKG K 702, které bych si chtěl časem koupit by už asi neutáhli.
Zkoušel někdo s velkými sluchátky a impedancí 62 ohm?


Na sluchatka kategorie K702 ti nebude stacit skoro zadny prehravac na trhu. A uz tuplem ne v ramci prehravacu kolem 5 tisic.

Zakladni IEM od Soudmagicu Shanling M1 utahne v klidu. Pokud by te to ale opravdu trapilo, M0 ma vystup 2x silnejsi.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 26. 7. 2018 14:41

Rozhodně bych dnes koukal po Shanlingu M0 místo M1. Měl jsem M1 a aktuálně mám M0 a minimálně pro moje uši je M0 lepší volba. Navíc bez problémů utáhne o náročnější over-ear sluchátka, velikost přehrávače není v této věci podstatná :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozel.S 7. 8. 2018 07:49

Velikost v dnešních možnostech elektroniky opravdu není směrodatná, ale co se týče Shanling M0, tak to už je pro mě za hranou.
Mám celkem velký ruce a M1 je tak na hraně. M0 bych asi už nedokázal nijak komfortně mýma velkýma prstama ovládat, takže spíše se kloním pro M1.
Kozel.S
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 19. 8. 2018 19:50

Ahojte
Nie som si istý, či sa práve nedopúšťam krádeže vlákna. To ma rovno stopnite.
K veci. Kúpil som si slúchadlá Klipsch X7i a zistil som, že môj prehrávač nehrá o nič kvalitnejšie, ako notebook, čo ma neteší. Tak zvažujem upgrade. Malo by to byť niečo malé, s dlhou výdržou na jedno nabitie a ak možno, uprednostnil by som tlačítka pred dotykmi. Stačí mp3, samozrejme iné formáty prekážať nebudú. A nech to má užívateľský EQ a ten pravda nech nemrší kvalitu. Žiadne digitálne kúsky s ním skúšať nebudem, len počúvať. Tak ak by niekto o niečom vedel, prosím pis. Ď
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 21. 8. 2018 22:44

Admin, zmaž ma.
duvsan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků