A&futura SE100 a A&norma SR15

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod deewy 9. 8. 2018 20:05

Díky za info. A dá se to řešit nějakou redukcí nebo musí byt konektor natvrdo na kabelu?
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2018 20:18

Tady zádná redukce nepomůze.U klasického konektoru más tri aktivní vodice.Pravý a Levý kanál a Zem je spolecná.
U symetrie musís mít vodice ctyri.je to L+L- a P+P-.Cili symetrie konektor TRRS 2.5mm v prípade AK.Jeste se pouzívá konektor 4.4mm,tusím Sony???
Normální kabel je jack jen TRS.Ale rada výrobců i kdyz je kabel jen TRS,tak presto ke kazdému menici jde dvoudrát a je propojený az v jacku.Pak stací konektor odletovat a pouzít TRRS.Je jasný,pokud to budes zapojovat si vodice jeste promerit,aby jsi dodrzel správnou polaritu.A po zaletování jeste zmerit,zda jsi nevyrobil kratas.Na to te stací multimetr z OBI za pár penez.Jak to správne zapojit más popsané i v manuálu od AK.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 9. 8. 2018 20:28

Supr díky, tak já si objednám konektor. Osadit mi to zvládnou kolegové na firmě.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 8. 2018 20:31

Pro deewy.

Dle Bínova žebříčku jsou nyní nejlepší in-eary na trhu Oriolus Melianus a Unique Melody Mason V3.
Samozřejmě rovněž záleží na zvukových preferencích posluchače a na synergii s DAPem.
Zrovna jsem dočetl recenzi na Noble Katany a zjistil jsem,že EarSonics Velvet mají lepší detail i separaci...Zajímavé.
Zde: https://theheadphonelist.com/rank-12-noble-katana/
Proč se vlastně rozhoduješ mezi Tia Forté nebo U18t?

-- 9. 8. 2018 21:40 --

deewy píše:Supr díky, tak já si objednám konektor. Osadit mi to zvládnou kolegové na firmě.


Osobně si nemyslím,že u AK by bylo hodně výrazné zlepšení při přechodu na balanced 2,5mm jack.
Citlivý(téměř netopýří)sluch to ale zaznamená. 8-)

-- 9. 8. 2018 22:05 --

deewy píše:Já si pořád musím s něčím dělat radost. Vždy kupuju věci nové a pak je kradosti dalších posílám do světa, samo se ztrátou....

S těma penězma počítám.Spíš se potřebuju rozhodnout jestli Tia Forté nebo U18t, jelikož tyhle sluchadla mi budou muset už nějakou chvilku vydržet :) A ještě bych rád koupil někdy v rámci EU.

-- 9. 8. 2018 20:51 --

Má u IEM smyl řešit balanced konektor? Mohl bych si nechat předělat Lionheart, ale nevim, jestli to má smysl.


V rámci Evropy ty úplně top modely in-earů těžko najdeš. :-\
Taky jsem mlsně hledal(přiznávám se). :D
Nejlepší co jsem v Evropě našel byly EarSonics S-EM9,InEar StageDiver SD5 a Prophile 8.
Pokud bys našel něco lepšího(pokud jsem něco přehlédl),tak mi dej tip. 8-)

P.S.-Ještě jsem zapomněl na top modely(i když s trochu netradiční konstrukcí)Audeze LCDi4,které mají snad nejlepší hodnocení,a které se prodávají v Praze v Audigu.cz za 65k.
O tom jak tyto magnetoplanární "monstra" hrají nemám ani představu. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 9. 8. 2018 21:52

Ty audeze už mě taky napadly. Ale šly by pouze jako druhá sluchátka, poslouchám velmi často před spaním a má drahá polovička by něměla pochopení pro to, kdyby jí tam v noci hrála hudba :)

Nicméně určitě by stálo zato zkusit si je poslechnout s SE100. Takže zřejmě do Audiga naplánuju cestu.

-- 9. 8. 2018 23:00 --

Teď se dívám, že ty Audeze nevedou skladem. Nicméně pozitivní je, že 64 audio má v Evropě oficiální zastoupení :)
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 10. 8. 2018 03:41

deewy píše:S těma penězma počítám.Spíš se potřebuju rozhodnout jestli Tia Forté nebo U18t, jelikož tyhle sluchadla mi budou muset už nějakou chvilku vydržet :) A ještě bych rád koupil někdy v rámci EU.


Urcite doporucuji nekam zajet si to vyzkouset. Nejaky dealer by mel byt v Nemecku.

Fourte technicky jsou hodne povedene, ale ladenim dost mizerne. Za me nedoporucuji bez moznosti dlouheho vyzkouseni predem(na prvni kratky poslech muzou dost klamat).

U18t jsou dost fajn, osobne mi ale prijdouc enove trochu mimo a vybral bych si jine.

Audeze, bez EQ za me porad mizerne a to plati i pro i4. A hlavne konstrukce s velmi omezenou moznosti vyuziti.

pseudomagick píše:Zrovna jsem dočetl recenzi na Noble Katany a zjistil jsem,že EarSonics Velvet mají lepší detail i separaci...Zajímavé.
Zde: https://theheadphonelist.com/rank-12-noble-katana/


Kde jsi tam nasel srovnani s Velvet?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 8. 2018 03:54

Jejda..,trochu jsem to spletl.Sorry. :-)
Nebyly to Velvety,ale EarSonics S-EM9.

-- 10. 8. 2018 05:04 --

Osobně si také myslím,že není dobré kupovat tak drahé in-eary na blind.
Pokud si sluchátka s DAPem nesednou(synergie),tak navíc přibude starost s vrácením.
Např.,při výběru DAPu mi 2 modely od stejné značky(Astell-Kern)nesedly.

-- 10. 8. 2018 05:41 --

Pro deewy.
Jak už jsem nastínil výše...u DAPu s DACem Sabre(navíc u AK,které nemá tak dobrý EQ jako Cowon)bych byl při výběru in-earů velice opatrný.
Spíše bych volil tepleji laděná sluchátka bez agresivity s maximálním rozlišením a separací.
Pokud by EarSonics S-EM9 nebyly laděny do "U",jistě by byly jednou z nejlepších možností.
Prophile 8 by byly také dobrou volbou,pokud by jim nescháze.lo nejnižší a nejvyšší pásmo.
Osobně si ale myslím,že Katany jsou vyšší level,než Prophile
Tudíž....žádná jiná volba mě nenapadá.
Navíc,ten nejvyšší hi-end je mimo můj poslechový a finanční rámec....takže radit nemohu. 8-)
Ideální by bylo někam s DAPem vycestovat mimo ČR. :-)
Naposledy upravil pseudomagick dne 10. 8. 2018 05:36, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 8. 2018 05:18

A nyní si trochu rýpnu. :-)
Pokud máš na Audeze LCDi4+ další in-eary za min.50k,tak si rovnou můžeš koupit AK 1000 Ultimu. :-)
Se sametovějším zvukem budeš mít širší možnosti k výběru in-earů.
Ultima je rozhodně nejlepší DAP,který jsem slyšel...,přesto zvuk úplně neodpovídá tak vysoké ceně.V ceně je samozřejmě zahrnuto i špičkové zpracování(kov je lepší,než hliník).
Zde jsem našel malé srovnání: https://www.headfonia.com/picture-astell-kern-se100/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 10. 8. 2018 15:41

Platí zde názor,ze konecný zvuk ovlivní nejvíc kvalitní sluchátka.Myslím,ze DAP má deewy víc nez slusný.
A i proto si myslím,ze jeho rozhodnutí jít do jiných monitorů,je uvázlivé.Tady te pseudomagicku moc nerozumím,proc mu to radís,i kdyz podle tebe zvuk nárustu ceny neodpovídá.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 8. 2018 16:22

Samozřejmě jsem to myslel jako nadsázku. :-)
DAP má každopádně více,než jen slušný.
Další investice do DAPu by se nevyplatila a posun ve zvuku by nebyl zdaleka úměrný ceně.
Jisté je,že uprgrade in-earů(Katan)bude docela problém.Katany samy o sobě jsou jistě výborná sluchátka.Posun ještě do vyššího hi-endu bych rozhodně neřešil nákupem naslepo.
Nejlepší by fakt bylo někam zajet na poslech. Vyzkoušet 5-10 in-earů...porovnávat dle synergie a tonality.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 11. 8. 2018 13:01

To pseudomagic - bylo by fajn, kdyby ses přestal zajímat o mojí solvetnost a zůstal při tématu... Nicméně i tak díky za podmět :)

DAP měnit nebudu, poměr cena/výkon je pro mě taky důležitý. A navíc mi přijde, že futura hraje den ode dne líp :) I podle přibývajících recenzí, ten rozdíl mezi SE100 a AK 1000 není "bůh ví jaký", ale jedná se od drobné nuance.

Myslíte si, že rádoby "burn in" může hrát nějakou roli nebo jde jen o sugesci ? :)

Co se sluchátek týče, tak kdyby mě tak "ku...ky" nebraly záda, tak sednu do auta nebo si udelám výlet letadlem, ale obávám se že takhle budu odkázanej na nákup online....

Asi takhle a to je spíš otázka na Frantu, který oboje sluchátka slyšel, Je velký rozdíl v podání NA Katany a 64 Audio U18t? Myslím tím v podání detailů, soundstage atp.?
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 8. 2018 13:43

Já osobně bych se tedy spíš podíval na Orioulus nebo Empire Ears. Když propátráš Františkovo zápisky z cest tady, tak to z toho i v podstatě vyplyne.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 11. 8. 2018 15:31

Podle mne burn in urcite funguje i u DAP.Tady bude ovlivnovat zvuk zahorení kondenzátorů.Napríklad bych uvedl,ze Ibasso kdyz jsem kupoval DX80ku,tak ten má v príslusenství zatezovací odpor,který se zapojil do sluchátkového výstupu.V popisu bylo,ze se takhle správne naformátují kondenzátory.
Ale podle mého budou takhle fungovat i sluchátka,max.to bude trvat déle,nezli se zvuk "usadí".
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 14. 8. 2018 04:19

deewy píše:Asi takhle a to je spíš otázka na Frantu, který oboje sluchátka slyšel, Je velký rozdíl v podání NA Katany a 64 Audio U18t? Myslím tím v podání detailů, soundstage atp.?


U18T maji vetsi prostor, to porad plati za hlavni vyhodu APEXu. U18 jsou celkove o neco ostrejsi s vyraznejsimi vyskami, coz vede k lepsimu dojmu vnimani detailu. Celkove Katany budou z tehle dvojice technicky trochu horsi, ale podanim o neco uhlazenejsi.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 8. 2018 05:00

Info.
Astell&Kern A&futura SE100 je již konečně k poslechu v pražském Audigu.cz.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků