A&futura SE100 a A&norma SR15

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 07:52

deewy píše:Tak dnes jsem objednal SE100, pak napisu jak to hraje. Tajne doufam,aby se me po zvukove strance libil a nemusel sem ho vracet :)


Konečně zajímavá volba. :D
Jak to hraje moc nenapoví,chtělo by to spíše srovnání. :roll:
Škoda,že v Audigu není k poslechu. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 30. 7. 2018 08:29

Tak to je škoda, protože k poslechu byl. Asi už ten rozbalený kus prodali nebo ho poslali zpět dodavateli.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 08:40

Srovnání s SP1000(ultima)jsem našel na head-fi a zřejmě by odpovídalo.
V odkazu příspěvek "Jul 25, 2018 at 12:03 PM".

Zde: https://www.head-fi.org/threads/incomin ... 37/page-20
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 30. 7. 2018 10:13

Srovnání můžu po paměti udělat s Ak70 a aktuálně s Mojem. Jiný DAC, DAP nemám.

Testovat budu s Noble Audio Katana a unbalanced kabelem Lionheart od Effect Audio.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 10:30

Ok. :D
Mojo jsem neslyšel.
AK70 ano,ale moc mi zvukově nesedlo k Velvetům(je možné,že s jinými in-eary by AK70 znělo jinak)a proto jsem zvolil AK300.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 30. 7. 2018 10:32

Mě AK70 taky nesedlo a proto jsem zvolil Mojo. Zvukové podání Ak70 si snad ještě pamatuju. Uvidíme....
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 10:53

Myslím,že AK70 není moc vhodné ke srovnání(nižší level).
Futura má DAC ESS Sabre ES9038PRO,takže zvukově bude více podobné Aune M1s.
Snad nebude Sabre(šavle :-) )moc ostré v combu s Katanama.

Nicméně...ne každý je citlivý na ostrost ženského vokálu. 8-)
Dle recenzí jsou Katany docela agresivní(ale neslyšel jsem je).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 30. 7. 2018 16:07

Myslim si, že konkretně Katany maji k agresivnosti hodně daleko. Spíš než cokoliv jiné excelují ve věrnosti podání. Ženský vokál zní naprosto přirozeně. Takže pokud má být řeč o ostrosti, tak pouze ve vztahu k ženský, co má hlas jako mrouskajícíse kočka :)
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 16:58

Ok. :-)
Až ti DAP dorazí,tak budu rád napíšeš-li své poslechové dojmy.
Futura s Katamama může být dost zajímavé audiofilní combo.
Jsem zvědav. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deewy 31. 7. 2018 09:48

Tak před hodinkou tady byl pošťák a přivezl mi balíček z Audiga. Trošku jako ruská panenka - balík jako kráva a uvnitř malá krabička s přehrávačem :)

Jakmile jsem se vše vybalil, přendal jsem paměťovou kartu z Chord Poly a pustil skladby na kterých testuji. Až budu večer doma z práce a bude víc klidu udělám soupis skladeb a postřehů a zkusím vše rozvést do více detailů. Udělám taky nějaké rychlocvaky a popíšu zpracování přehrávače.

Obavy z toho, jestli nebudu zklamaný ze zvukového podání SE100 se rozplynuly v momentě, kdy do sluchátek začaly plynout první tóny. Z předpokládaných 5 minut testování se stalo minut 60, kdy jsem se nechal unášet na vlně euforie.

Je to neuvěřitelný skok, který je natolik slyšitelný, že ho snad zvládnu laicky popsat:) žádné hledání micro-nuancí, ale markatní rozdíly. A to se mi do teď Mojo fakt líbilo.

Pokračování později....
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 31. 7. 2018 19:53

K pořádnému poslechu jsem se zatím pořádně nedostal, nicméně měl jsem čas se seznámit s přehrávačem jako takovým.

- Dílenské zpracování je na výbornou. Trošku zarazí ostré hrany. Věřím, že bez pouzdra může tělo přístroje roztrhnout kapsu.
- Display je velký a přehledný. Přijatelně čitelný i na denním světle.
- Oceňuju USB-C, přehrávač se nabíjí něco málo přes 2 hodiny
- Co je ohromný step-up oproti Ak70, tak příjem Wi-Fi. U AK70 platilo, že pokud jsem byl mimo přímou viditelnost routeru, popř. více jak 4 m, tak se na přístroj nedalo streamovat. Toto u SE100 neplatí, nejenom, že příjem chytám více jak 8m daleko od routeru, ale ještě v jiném patře a přes strop. I pokud spadne síla signálu na jednu čárku, tak se pořád dá streamovat DSD 64. Přičítám to tomu, že patrně SE100 má velký buffer. Jelikož je vidět jak se hudba předstreamovává. Tohle mě opravdu hodně potěšilo.
- AK connect a přístup na NAS zprovozněno 2 kliknutími cca 5 vteřin času.
- Nové menu je svižné. Nikde se nic neseká, vše reaguje na první kliknutí.
- Tidal šlape jak má
- Po připojení k Wifi, přehrávač hned nabídl FW upgrade. CCA 380MB update trval circa 10min.

Ke zvukovému podání zatím velmi stručně:
- obrovská soundstage (jakože mega velká)
- separace nástrojů a přehlednost stage je ohromující
- přístroj je celkem neutrální, ale v dobrém slova smyslu. Řekl bych, že je věrný skutečnému podání nahrávky.
- opravdu záleží na kvalitě nahrávky. Tam kde MOJO bylo "dead silent" tak AK trochu šumí.
- ve spojení s Katanama křišťálově čistý zvuk, plný detailů. Ve skladbách, který jsem slyšel nespočetně krát se napovrch dostávají nové detaily.
- co mě posadilo na zadek, tak je podání akustických nástrojů. Když interpret hrábne do strun kytary a nástroj se rozezní, tak to se hloubka nástroje přenáší přímo do hlavy, která vibruje...Life-like podání. Skutečnej mazec.
- hloubky jdou o kus níž, než na co jsem byl zvyklý
- výšky umí být v některých skladbách až skoro moc ostré
- a zrovna tak se ostřeji projevují sykavky. Kde jsem to vůbec nečekal tak je záznam z Live konzertu Richarda Marxe. Ten má v podání SE100+katany, ale místama tak ostrý sykavky, že se bez zapnutého EQ nedá poslouchat.
- Naopak kde sem je čekal, že budou a neprojevily se téměř žádné tak je v podání SIi (ba naopak, její barva hlasu je naprostro k sežrání)

Ale o tom už zase příště....
Naposledy upravil deewy dne 31. 7. 2018 20:45, celkově upraveno 2
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 31. 7. 2018 20:20

Hezky jsi to napsal,moc hezky.Je to radost,nejen pro usi,ale také pro oko.Verím,ze je to moc hezký kousek,sluchátka k nemu más také velice dobrý,ceká te ted pár hezkejch dnů s novým DAPem.Uzij si to.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 8. 2018 19:18

Pěkný.
Díky za poslechové dojmy.
Nepochybuji,že to combo musí hrát dost dobře.
Vždyť jsi do toho dal slušný peníz. :shock:
Škoda,že se potvrdilo to,co jsem psal výše(o ostrosti). :-\
Co teď budeš dělat?Neposlouchat skladby s ostrým podáním? :roll:
Dle toho,co popisuješ...bych šel od toho.
Za peníze,které jsi do toho vložil to není ideální combo.


Pokud bych byl na tvém místě,tak bych ho asi vrátil a koupil si Cowon Plenue 2 s AK4497EQ,který má i Astell-Kern SP1000 Ultima.
Můžeš si být jistý,že poslech by byl sametovější...a ještě ušetříš. 8-)
Nebo si můžeš koupit AK300. :roll:

-- 1. 8. 2018 20:39 --

Sabre ES9038PRO je sice špičkový DAC,ale bohužel se nedá kombinovat s každými in-eary.
AK4497EQ je univerzální.Proto ho Astell-Kern použil ve své vlajkové lodi.
Osobně si myslím,že AK Futura by se hodila k in-earům jako jsou např. EarSonics S-EM9 či Prophile 8...,jenže oboje jsou nižší level,než Katany(dle hodnocení v recenzích).

Popravdě,také jsem o koupi Astell&Kern A&futura SE100 do budoucna uvažoval. :D
Pokud bych tento DAP poslouchal s Velvety,tak by to neměl být problém.
Pokud bych ale upgradoval z Velvetů,tak už by tu problém byl,páč bych musel vybírat in-eary se sametovým či temnější zvukem.
Bohužel Astell-Kern má EQ téměř k ničemu,na rozdíl od Cowonu.
Naposledy upravil pseudomagick dne 1. 8. 2018 20:21, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 8. 2018 20:05

Člověče, kdy ty už konečně pochopíš, že zvuk nedělá jen čip?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 1. 8. 2018 20:21

Nevim, proč bych ho měl vracet. Co to je za hloupost.... Zvukový podání je fantastický a přehrávač a katany pouze ukazují na to jak je skladba/zpěvák kvalitní. To že Richard Marx neumí pořádně zpívat bez sykavek, tak za to přehrávač nemůže.... A jak jsem psal, dá se to vyřešit zapnutím EQ.

Doposud jsem neslyšel hudbu znít tak skvěle a už se těším na další poslech dnes večer při své oblíbené knížce.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků