A&futura SE100 a A&norma SR15

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2018 21:17

Astell&Kern konečně zakomponovalo DAC SABRE ES9038Pro do svého nového DAPu A&futura SE100. :tleskani
Cena 1.699,-USD
Další nový DAP A&norma SR15 na tom bude o něco hůře s DACem Cirrus Logic CS43198. :roll:
Cena 699,-USD

Nicméně oba by stály za poslech. :D

Info na head-fi zde: https://www.head-fi.org/threads/astell- ... ny.879392/

A&futura SE100 zde: https://www.astellnkern.com/eng/content ... de=SC32050

A&norma SR15 zde: https://www.astellnkern.com/eng/content ... de=SC32080
Astell&Kern AK300,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 13. 5. 2018 12:51

Z mé zkušenosti na použitém čipu moc nezáleží, důležitá je hlavně implementace do celého obvodu. SABRE znějí výrazně jinak v různých přehrávačích. Futura vypadá pěkně (mohla by ale mít 256gb paměť), ale ten nakloněnej display u Norma, to je příšerný :-)
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod lo-fi 13. 5. 2018 13:33

dle mých zkušeností jsou tvé zkušenosti správné :-) SABRE je jen další jméno v řadě neustálého opakování 20 let staré technologie, která se uchytila především proto, že je levná...
JR Transrotor Leonardo+Ortofon Jubilee+Audio research LP1,SEAS Excel Pyramid,SWANS F 2.3B line array,JBL Ti10k,REL G1x2,SPaudio A400/P1/D1,active crossover Sykora/Riha/Lo-fi,tri amping monoblock Dudek/Riha/Lo-fi x2,XDuoo X3 mod/Tennmak Pro mod/Shure 940
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Cherubian 13. 5. 2018 13:53

Amen! Sabre, Burr Brown, Cirrus, AKM, ono je to vlastně ve výsledku jedno... Stačí když vezmu iBasso DX200 (Sabre čip) a přehodím AMP1 za AMP4s a mám úplně jinej zvuk. Blbý je, že člověk nejdříve musí utratit X tisíc aby si tohle uvědomil :-)
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 5. 2018 19:12

..."Sabre, Burr Brown, Cirrus, AKM, ono je to vlastně ve výsledku jedno."

Pokud bys měl pravdu,tak by stačilo poslouchat DAP za 3k...od mládí do důchodu. :-)

Osobně si ale myslím(pouze spekuluji),že iRiver se zhostí a zakomponuje DAC SABRE ES9038Pro bravurně do A&futura SE100. :roll:
Snad bude A&futura SE100 do roku naskladněn v Audigu.cz. 8-)
Astell&Kern AK300,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 14. 5. 2018 00:37

No tak co si budeme namlouvat, cena současných high end DAP je taková jaká je jen proto, že tu platíš za jistou exkluzivitu (zrovna AK je toho královským důkazem). Samotná výrobní cena je jen zlomková. Takže ano, bez přirážky za exkluzivitu by ses možná i do těch 3k vešel :-) AK Sabre zvládne dobře, o tom nepochybuju.
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 5. 2018 02:00

Jasně,v tom máš nepochybně pravdu.
Laťka cenové relace pro přenosné hi-end audio je nastavena přehnaně vysoko.
Díky výrobcům z Číny,které nabízejí podstatně levnější produkty(např. se stejným DACem)se Astell&Kern začalo trochu s cenami svých výrobků krotit.
Na druhou stanu, přehrávače od Astell&Kern fungují spolehlivěji,než např. od značky Fiio apod.
Rovněž zvukové srovnání FiiO X5 3rd gen vs Astell&Kern AK300 mnohé napoví.
AK300 prostě hraje o "1 až 2 třídy" lépe.
Přitom oba přehrávače používají stejný DAC Verita AK4490 od Asahi Kasei.
Úsměvné je,že FiiO X5 3rd gen má v sobě dokonce a rovnou dva. :-)

Rozhodně se ale Astell&Kern má co "učit" od Sony(výdrž baterie)či od Cowonu(ekvalizér a přizpůsobení zvuku).
Osobně si ale myslím,že nejmenší slabiny(z hlediska DAPů)má Sony. 8-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 14. 5. 2018 08:23

Ještě k té ceně. Já tvrdil, že ani tak nezáleží, jestli má DAP čip Sabre, Burr Brown, AKM nebo Cirrus (žádný jiný mě u top DAP nenapádá, ikdyž si nejsem jistej, co používá Sony), což rozhodně neznamená, že stačí koupit DAP za 3k. Cenu DAP přeci dělá (kromě toho poplatku za značku a určitej pocit vyjímečnosti) celkovej "package" (kompletní audio obvod, display, konstrukce těla, OS atd.). Samotnej čip ti neudělá z přehrávače za 3k přehrávač za 40k.

AK má společně s COWON bezkonkurenčně nejlíp odladěnej OS, kterej jsem kdy zkoušel, to rozhodně. Fiio jsem měl kdysi X7 a to byla katastrofa. Sony jsem nikdy neměl, takže nemůžu porovnávat.

Rozdíl mezi X5 III a AK300 (měl jsem) dělá podle mě z velký brány právě ta implementace čipu do celkovýho obvodu.

Co se cen AK týče, nezdá se mi úplně, že by se nějak krotili. Jejich vlajková loď Ultima stojí kolem 100k, což je stejná cena, jako u minulé vlajkové lodi AK380. Futura bude tady stát tipuju kolem 60k, což je na "střední model" taky celkem pálka. Normu nekomentuju, ta je tak hnusná, že jí nikdo nekoupí :-)
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 16. 5. 2018 20:34

Tak už je to tady! :shock:
Audigo.cz už přijímá předobjednávky na Astell&Kern A&futura SE100.
Cena "pouhých" 43 990 Kč. :tleskani
Kdybych neměl hluboko do kapsy tak do něj jdu! :-\

Zde: https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/MP ... tura-SE100

-- 16. 5. 2018 20:47 --

"Co se cen AK týče, nezdá se mi úplně, že by se nějak krotili. Jejich vlajková loď Ultima stojí kolem 100k, což je stejná cena, jako u minulé vlajkové lodi AK380. Futura bude tady stát tipuju kolem 60k, což je na "střední model" taky celkem pálka. "

Osobně si nemyslím,že A&futura SE100 bude jakési mid-fi.
DAC ESS Sabre ES9038PRO bude mít(dle mého skromného odhadu)křišťálovější zvuk,než AK4497EQ.
Myšleno samozřejmě po výborné implementaci.
AK4497EQ je spíše hladší(sametový,bez ostrosti).
Navíc,tak vysokou cenu Astell&Kern A&ultima SP1000 dělají rovněž dražší(a bytelnější)materiály.
A&futura SE100 má tělo "pouze" z hliníku.
Naposledy upravil pseudomagick dne 16. 5. 2018 23:37, celkově upraveno 1
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 16. 5. 2018 21:51

Tak ta cena mě docela překvapila (mile). Mě u AK vadí jedna věc, a to že si nerozumí s Mac počítači. Musí se používat Android File Transfer program a to je strašně otravný. Ze začátku mi to nevadilo, ale postupem času jsem to začal doslova proklínat. Až (jestli vůbec někdy) se tohle nějak vyřeší, budu ochotnej zase o AK přehrávači uvažovat.
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 16. 5. 2018 23:36

Tak zkus přestat používat PC s OS Mac. :-)
Jablíčkářský produkty si docela nerozumí téměř s ničím...a prý ani s formátem FLAC.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 17. 5. 2018 09:57

Ne děkuji, PC už na práci nikdy a jen kvůli hudbě to rozhodně dělat nebudu. FLAC Apple moc nepodporuje, ale to není žádný problém, stačí používat ALAC, což je vlastně to samé. A to že si Apple nerozumí téměř s ničím, tomu nevěř, to jsou jen řeči, nemám s tím nejmenší problém.

Ale zpět k Futuře :-)
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 5. 2018 20:37

Když už tedy zpět k Futuře,tak ta zde má víceméně konkurenta COWON Plenue P2 128GB za přijatelnější cenu. :-)
Navíc má stejný DAC (AK4497EQ)jako vlajková loď od Astell&Kern.

Zde: https://www.alza.cz/cowon-plenue-p2-128 ... 302459.htm
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 17. 5. 2018 21:34

COWONy jsou super, mám Plenue R a poměr cena/výkon je fantastickej. P2 je ale už nahrazenej: http://www.cowonglobal.com/product_wide ... page_6.php :-) Ikdyž MKII existuje asi jenom na papíře, nikde žádný ohlasy :-)
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 17. 5. 2018 21:50

OPPO HA1 ,MojoPoly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 5. 2018 22:03

Píšeš,že máš Plenue R a měl jsi AK300.
Zajímalo by mě zvukové srovnání. :roll:

-- 17. 5. 2018 22:23 --

Tak to vyjde výhodněji v Alze.cz. :D
Navíc na Amazonu píšou: "This item does not ship to Czech Republic"
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 18. 5. 2018 11:28

-- 18. 5. 2018 11:31 --

pseudomagick píše:Píšeš,že máš Plenue R a měl jsi AK300.
Zajímalo by mě zvukové srovnání. :roll:

-- 17. 5. 2018 22:23 --

COWON je řekl bych analitičtější, přesnější. AK300 je hodně sametovej podle mě. Oba mají fantastickej OS a COWON má navíc Jett FX.
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 5. 2018 20:31

Ok.Díky. :-)
Plenue R jsem ještě neslyšel,měl jsem pouze Plenue D.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 18. 5. 2018 22:04

Cherubian,tak som rad,ze tu ma este niekto plenue R a je spokojny tak ako ja.A ten JetEffect 7 & BBE+ je fakt skvele.Mne na moj styl 90% elektro typu psytrance,trance a hardstyle uplne sadol JetEffect dance.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 24. 5. 2018 21:53

Dnes jsem byl v Audigu.cz pro nástavce...tak jsem si zároveň a konečně poslechl iBasso DX200 a Astell&Kern A&ultima SP1000 Stainless Steel. 8-)
iBasso DX200 mě poněkud zklamalo záseky v načítání tracků(toto by DAP za 30k dělat neměl :pozor ),ale SP1000 bylo doladěností a zpracováním bezchybné.Zvukově by mi nepochybně s hi-endovějšími in-eary předvedlo více,bohužel jsem byl omezen svými Velvety. :-\
Prodavač mi řekl,že Astell&Kern A&futura SE100 je na tom zvukově ještě lépe,než SP1000.(zřejmě ho poslouchal na výstavě v Mnichově).
V nabídce(fyzicky)prý by ho měli mít v Audigu.cz asi za měsíc.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 24. 5. 2018 23:10

iBasso firmware je tragédie (paradox je, že na Headfi jsem asi jedinej, kdo ho tam kritizuje, ostatní tvrdí že je super rychlej haha :-) Já používám custom firmware od jednoho uživatele z iBasso komunity a mám nainstalovanej Neutron, kterej běží bleskově a má spoustu funkcí navíc. Ten chlápek co to naprogramoval je genius! Za tohle by si iBasso (ale i třeba FiiO) zasloužilo facku. Pokud vím, tak DX200 vystavená v Audigu má namontovanej základní AMP1, kterej zní extrémně nudně v porovnání s ostatníma (vede asi AMP4).
Na Headfi už jsem někde zahlédl zmínky, že Futura zní dost studeně, což mě trochu děsí... No uvidíme za měsíc, až ho vybalí v Audigu. Budu čekat za dveřma :-) Ale že by byla lepší než Ultima? Hmmmm...
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 5. 2018 07:22

DX200 jsem poslouchal s AMP4 a nějak mě to nenadchlo.Nicméně zvuk nebyl vůbec špatný,ale na SP1000 iBasso nemá.Je to prostě jiný level a i ta brutální cena tomu odpovídá.
Futura zřejmě nebude znít tak sametově,ale spíše analyticky.
No,nechám se překvapit...,již uvažuji o upgradu na příští rok(Futura+Prophile 8 ) .
Jinak samozřejmě ruský Neutron je výborný,používal jsem ho několik let.
Programátor je geniální,ale ne dost,aby se v něm nenašlo pár nedomyšlenek. 8-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 25. 5. 2018 08:19

Tak asi vždycky je co zlepšovat :-) Já jsem spíš jen zvědavej, jak Futura bude znít, hodlám si DX200 nějakou dobu nechat. Přeci jen, kupovat každej rok novej DAP, takovej šílenec nejsem. No snad ta Futura nebude moc chladná...
Něco jiného je to u sluchátek, tam asi taky pořídim něco nového do sbírky (pokukuju po Lime Ears Aether).
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 25. 5. 2018 10:13

Ja jen reknu, ze v realu ten nahnutej displej pusobi snad jeste blbeji nez na fotkach. Aneb snaha A&K udrzet si unikatni vzhled za kazdou cenu...
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M0

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Cherubian 25. 5. 2018 11:33

Pokud vím, tak "nahnutej" (spíš bych asi použil slovo "nakloněnej") display má pouze Norma, nikoli Futura. Teda pokud nejsem slepej a z obrázků jsem to nepoznal...
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 25. 5. 2018 11:51

Cherubian píše:Pokud vím, tak "nahnutej" (spíš bych asi použil slovo "nakloněnej") display má pouze Norma, nikoli Futura. Teda pokud nejsem slepej a z obrázků jsem to nepoznal...

Ano, ja se vyjadroval k Norma.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 5. 2018 18:49

Bína píše:Ja jen reknu, ze v realu ten nahnutej displej pusobi snad jeste blbeji nez na fotkach. Aneb snaha A&K udrzet si unikatni vzhled za kazdou cenu...

Pravda...s tou Normou to poněkud přehnali a nepůsobí to moc pěkně. :roll:
Navíc bude mít DAC od Cirrus Logic(CS43198),který jsem u AK slyšel 2-krát( AK100 II a AK70)a ani jednou mi nesedl.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 26. 5. 2018 00:01

Cherubian píše:Na Headfi už jsem někde zahlédl zmínky, že Futura zní dost studeně, což mě trochu děsí... No uvidíme za měsíc, až ho vybalí v Audigu. Budu čekat za dveřma :-) Ale že by byla lepší než Ultima? Hmmmm...

Já si myslim, že to je naopak dobře. Ultima mě přišla docela sametová, spíš se hodí ke světlejším sluchátkům.
Brooklyn DAC/PRE, Blipo, XLR & power kabely
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 29. 7. 2018 22:57

Tak dnes jsem objednal SE100, pak napisu jak to hraje. Tajne doufam,aby se me po zvukove strance libil a nemusel sem ho vracet :)
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 29. 7. 2018 23:48

to deewy,gratuluji vypadá to na dobrou volbu.Myslím si,ze budes spokojenej,AK je top firma a poustí ven odladený DAP a také funkcní SW.
Tesím se na první dojmy,také se mi líbí a treba jednou...
OPPO HA1 ,MojoPoly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 08:52

deewy píše:Tak dnes jsem objednal SE100, pak napisu jak to hraje. Tajne doufam,aby se me po zvukove strance libil a nemusel sem ho vracet :)

Konečně zajímavá volba. :D
Jak to hraje moc nenapoví,chtělo by to spíše srovnání. :roll:
Škoda,že v Audigu není k poslechu. :-\
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 30. 7. 2018 09:29

Tak to je škoda, protože k poslechu byl. Asi už ten rozbalený kus prodali nebo ho poslali zpět dodavateli.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 09:40

Srovnání s SP1000(ultima)jsem našel na head-fi a zřejmě by odpovídalo.
V odkazu příspěvek "Jul 25, 2018 at 12:03 PM".

Zde: https://www.head-fi.org/threads/incomin ... 37/page-20
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 30. 7. 2018 11:13

Srovnání můžu po paměti udělat s Ak70 a aktuálně s Mojem. Jiný DAC, DAP nemám.

Testovat budu s Noble Audio Katana a unbalanced kabelem Lionheart od Effect Audio.
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 11:30

Ok. :D
Mojo jsem neslyšel.
AK70 ano,ale moc mi zvukově nesedlo k Velvetům(je možné,že s jinými in-eary by AK70 znělo jinak)a proto jsem zvolil AK300.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 30. 7. 2018 11:32

Mě AK70 taky nesedlo a proto jsem zvolil Mojo. Zvukové podání Ak70 si snad ještě pamatuju. Uvidíme....
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 11:53

Myslím,že AK70 není moc vhodné ke srovnání(nižší level).
Futura má DAC ESS Sabre ES9038PRO,takže zvukově bude více podobné Aune M1s.
Snad nebude Sabre(šavle :-) )moc ostré v combu s Katanama.

Nicméně...ne každý je citlivý na ostrost ženského vokálu. 8-)
Dle recenzí jsou Katany docela agresivní(ale neslyšel jsem je).
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 30. 7. 2018 17:07

Myslim si, že konkretně Katany maji k agresivnosti hodně daleko. Spíš než cokoliv jiné excelují ve věrnosti podání. Ženský vokál zní naprosto přirozeně. Takže pokud má být řeč o ostrosti, tak pouze ve vztahu k ženský, co má hlas jako mrouskajícíse kočka :)
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 17:58

Ok. :-)
Až ti DAP dorazí,tak budu rád napíšeš-li své poslechové dojmy.
Futura s Katamama může být dost zajímavé audiofilní combo.
Jsem zvědav. :-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 31. 7. 2018 10:48

Tak před hodinkou tady byl pošťák a přivezl mi balíček z Audiga. Trošku jako ruská panenka - balík jako kráva a uvnitř malá krabička s přehrávačem :)

Jakmile jsem se vše vybalil, přendal jsem paměťovou kartu z Chord Poly a pustil skladby na kterých testuji. Až budu večer doma z práce a bude víc klidu udělám soupis skladeb a postřehů a zkusím vše rozvést do více detailů. Udělám taky nějaké rychlocvaky a popíšu zpracování přehrávače.

Obavy z toho, jestli nebudu zklamaný ze zvukového podání SE100 se rozplynuly v momentě, kdy do sluchátek začaly plynout první tóny. Z předpokládaných 5 minut testování se stalo minut 60, kdy jsem se nechal unášet na vlně euforie.

Je to neuvěřitelný skok, který je natolik slyšitelný, že ho snad zvládnu laicky popsat:) žádné hledání micro-nuancí, ale markatní rozdíly. A to se mi do teď Mojo fakt líbilo.

Pokračování později....
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod deewy 31. 7. 2018 20:53

K pořádnému poslechu jsem se zatím pořádně nedostal, nicméně měl jsem čas se seznámit s přehrávačem jako takovým.

- Dílenské zpracování je na výbornou. Trošku zarazí ostré hrany. Věřím, že bez pouzdra může tělo přístroje roztrhnout kapsu.
- Display je velký a přehledný. Přijatelně čitelný i na denním světle.
- Oceňuju USB-C, přehrávač se nabíjí něco málo přes 2 hodiny
- Co je ohromný step-up oproti Ak70, tak příjem Wi-Fi. U AK70 platilo, že pokud jsem byl mimo přímou viditelnost routeru, popř. více jak 4 m, tak se na přístroj nedalo streamovat. Toto u SE100 neplatí, nejenom, že příjem chytám více jak 8m daleko od routeru, ale ještě v jiném patře a přes strop. I pokud spadne síla signálu na jednu čárku, tak se pořád dá streamovat DSD 64. Přičítám to tomu, že patrně SE100 má velký buffer. Jelikož je vidět jak se hudba předstreamovává. Tohle mě opravdu hodně potěšilo.
- AK connect a přístup na NAS zprovozněno 2 kliknutími cca 5 vteřin času.
- Nové menu je svižné. Nikde se nic neseká, vše reaguje na první kliknutí.
- Tidal šlape jak má
- Po připojení k Wifi, přehrávač hned nabídl FW upgrade. CCA 380MB update trval circa 10min.

Ke zvukovému podání zatím velmi stručně:
- obrovská soundstage (jakože mega velká)
- separace nástrojů a přehlednost stage je ohromující
- přístroj je celkem neutrální, ale v dobrém slova smyslu. Řekl bych, že je věrný skutečnému podání nahrávky.
- opravdu záleží na kvalitě nahrávky. Tam kde MOJO bylo "dead silent" tak AK trochu šumí.
- ve spojení s Katanama křišťálově čistý zvuk, plný detailů. Ve skladbách, který jsem slyšel nespočetně krát se napovrch dostávají nové detaily.
- co mě posadilo na zadek, tak je podání akustických nástrojů. Když interpret hrábne do strun kytary a nástroj se rozezní, tak to se hloubka nástroje přenáší přímo do hlavy, která vibruje...Life-like podání. Skutečnej mazec.
- hloubky jdou o kus níž, než na co jsem byl zvyklý
- výšky umí být v některých skladbách až skoro moc ostré
- a zrovna tak se ostřeji projevují sykavky. Kde jsem to vůbec nečekal tak je záznam z Live konzertu Richarda Marxe. Ten má v podání SE100+katany, ale místama tak ostrý sykavky, že se bez zapnutého EQ nedá poslouchat.
- Naopak kde sem je čekal, že budou a neprojevily se téměř žádné tak je v podání SIi (ba naopak, její barva hlasu je naprostro k sežrání)

Ale o tom už zase příště....
Naposledy upravil deewy dne 31. 7. 2018 21:45, celkově upraveno 2
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 31. 7. 2018 21:20

Hezky jsi to napsal,moc hezky.Je to radost,nejen pro usi,ale také pro oko.Verím,ze je to moc hezký kousek,sluchátka k nemu más také velice dobrý,ceká te ted pár hezkejch dnů s novým DAPem.Uzij si to.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 8. 2018 20:18

Pěkný.
Díky za poslechové dojmy.
Nepochybuji,že to combo musí hrát dost dobře.
Vždyť jsi do toho dal slušný peníz. :shock:
Škoda,že se potvrdilo to,co jsem psal výše(o ostrosti). :-\
Co teď budeš dělat?Neposlouchat skladby s ostrým podáním? :roll:
Dle toho,co popisuješ...bych šel od toho.
Za peníze,které jsi do toho vložil to není ideální combo.

Pokud bych byl na tvém místě,tak bych ho asi vrátil a koupil si Cowon Plenue 2 s AK4497EQ,který má i Astell-Kern SP1000 Ultima.
Můžeš si být jistý,že poslech by byl sametovější...a ještě ušetříš. 8-)
Nebo si můžeš koupit AK300. :roll:

-- 1. 8. 2018 20:39 --

Sabre ES9038PRO je sice špičkový DAC,ale bohužel se nedá kombinovat s každými in-eary.
AK4497EQ je univerzální.Proto ho Astell-Kern použil ve své vlajkové lodi.
Osobně si myslím,že AK Futura by se hodila k in-earům jako jsou např. EarSonics S-EM9 či Prophile 8...,jenže oboje jsou nižší level,než Katany(dle hodnocení v recenzích).

Popravdě,také jsem o koupi Astell&Kern A&futura SE100 do budoucna uvažoval. :D
Pokud bych tento DAP poslouchal s Velvety,tak by to neměl být problém.
Pokud bych ale upgradoval z Velvetů,tak už by tu problém byl,páč bych musel vybírat in-eary se sametovým či temnější zvukem.
Bohužel Astell-Kern má EQ téměř k ničemu,na rozdíl od Cowonu.
Naposledy upravil pseudomagick dne 1. 8. 2018 21:21, celkově upraveno 1
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 8. 2018 21:05

Člověče, kdy ty už konečně pochopíš, že zvuk nedělá jen čip?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 1. 8. 2018 21:21

Nevim, proč bych ho měl vracet. Co to je za hloupost.... Zvukový podání je fantastický a přehrávač a katany pouze ukazují na to jak je skladba/zpěvák kvalitní. To že Richard Marx neumí pořádně zpívat bez sykavek, tak za to přehrávač nemůže.... A jak jsem psal, dá se to vyřešit zapnutím EQ.

Doposud jsem neslyšel hudbu znít tak skvěle a už se těším na další poslech dnes večer při své oblíbené knížce.
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 8. 2018 21:30

A kdy ty konečně pochopíš,že je tomu právě naopak? :D
Je v tom jednoduchá "matematika".Implementace dalších "střev" s tím má pramálo společného.
Buď se zakomponování podaří nebo ne.Proto různé DAPy se stejný DACem hrají odlišně.
Sabre je prostě agresivnější,AK4497 sametovější.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 8. 2018 21:32

Tak jo.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 8. 2018 21:36

deewy píše:Nevim, proč bych ho měl vracet. Co to je za hloupost.... Zvukový podání je fantastický a přehrávač a katany pouze ukazují na to jak je skladba/zpěvák kvalitní. To že Richard Marx neumí pořádně zpívat bez sykavek, tak za to přehrávač nemůže.... A jak jsem psal, dá se to vyřešit zapnutím EQ.

Doposud jsem neslyšel hudbu znít tak skvěle a už se těším na další poslech dnes večer při své oblíbené knížce.

Ok.Pokud jsi spokojený,tak není co řešit. :D

-- 1. 8. 2018 21:42 --

mrazíkovo píše:Tak jo.

Je to tak. 8-)
Proč sám výrobce AK4497 charakterizuje zvukový podpis svého DACu slovy "velvet sound"?
Sabre nemá svůj název také bezdůvodně.Šavle je prostě ostrá.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 1. 8. 2018 21:43

Pouze pro ilustraci, dnes jsem poslouchal album od Rag N Bone Man. Slyšel jsem ho opravdu už hodněkrát. Ale v podání tohodle komba má interpret tak skvělou barvu hlasu, že jsem si celé album pustil 3x po sobě. Takže ne, opravdu nic vracet nehodlám.
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 8. 2018 21:53

Netvrdím,že se další součástky menší či větší mírou nepodílejí na výsledném zvuku.
Prioritou každého výrobce by mělo být,aby udržel na uzdě zvukový charakter DACu.
Bohužel občas se stane,že to výrobce trochu "oseká"(Fiio X5 3gen). :-)

-- 1. 8. 2018 22:03 --

deewy píše:Pouze pro ilustraci, dnes jsem poslouchal album od Rag N Bone Man. Slyšel jsem ho opravdu už hodněkrát. Ale v podání tohodle komba má interpret tak skvělou barvu hlasu, že jsem si celé album pustil 3x po sobě. Takže ne, opravdu nic vracet nehodlám.

Tak to mě těší. :tleskani
Futura je luxusní a špičkově zpracovaný DAP.
Popravdě,taky by se mi ho nechtělo vracet. :pozor
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 3. 8. 2018 15:21

Drobný update na spotřebu baterie. Včera jsem 3 hod poslouchal hudbu z Tidalu a se zapnutou Wi-Fi klesla baterie o cca 30%, což znamená co hod. to 10% bat. Lze se tedy dostat k 10 hod. streamování se zapnutou WiFi, což je paráda. Za celou dobu poslechu vše naprosto stabilní, žádný zásek, vše plynulé od načítání hudby po přeskakování mezi skladbami.
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 3. 8. 2018 17:23

AK je proste AK,co napíse,to funguje.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 5. 8. 2018 18:55

Včera jsem pustil album od Lary Fabian, na něm testuju barvu hlasu a tonicky rozsah. A měl jsem z toho takovou husinu, že mě to vrátilo zpátky v čase, když jsem před více jak půl rokem seděl s Františkem Bínou v hospůdce a měl jsem možnost si vůbec poprvé poslechnout katany.

Akorát si začínám řikat, že teď už z Katan ve spojení s SE100 asi ždímám jejich maximum a skoro mě začíná lákat 64 audio U18 nebo Tia forté :)
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 8. 2018 19:08

Taky jsem zvažoval pár měsíců šetřit na Oriolus Mellianus,ale raději 1-2 roky počkám.
Zde: https://penonaudio.com/earphones/in-ear ... order=DESC

DAPu AK Futura SE100 jsem se začal trochu obávat(zřejmě jsem citlivější)a budu zvažovat jiný upgrade.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 9. 8. 2018 15:01

K dnešku mám s Futurou naposloucháno cca 30 hod. Podání zvuku je jedním slovem fenomenální. Včera jsem poslouchal DSD64 Brooke Miller album. Podání prostoru jde za úroveň toho, co jsem schopen pochopit :) vykreslení a layering akustické kytary navozuje první řadu v podiu. Kdy má posluchač možnost vnímat pohyb prstů po strunách, zpěv násroje a rezonanci dřeva. I ty nejmenší detaily se dostávají do popředí a doplňují kontrast živého přednesu.

Fakt začínám mít nutkání zkusit se posunout ve sluchátkách o lvl víš, někde k 64 audio U18t nebo Tia Forté, jen proto abych zjištil, jestli se z tohodle hudebního požitku dá vytěžit ještě něco víc. Takže pokud by měl někdo zájem o Katany, tak ať mi napíše :)
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2018 15:50

to deewy-Ty jses tedy drak,ale jo,rozumím ti.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 8. 2018 19:49

deewy píše:K dnešku mám s Futurou naposloucháno cca 30 hod. Podání zvuku je jedním slovem fenomenální. Včera jsem poslouchal DSD64 Brooke Miller album. Podání prostoru jde za úroveň toho, co jsem schopen pochopit :) vykreslení a layering akustické kytary navozuje první řadu v podiu. Kdy má posluchač možnost vnímat pohyb prstů po strunách, zpěv násroje a rezonanci dřeva. I ty nejmenší detaily se dostávají do popředí a doplňují kontrast živého přednesu.

Fakt začínám mít nutkání zkusit se posunout ve sluchátkách o lvl víš, někde k 64 audio U18t nebo Tia Forté, jen proto abych zjištil, jestli se z tohodle hudebního požitku dá vytěžit ještě něco víc. Takže pokud by měl někdo zájem o Katany, tak ať mi napíše :)

Hezké! :tleskani
Ty asi nebudeš z chudé čtvrti,že? :roll:
Tak to si nachystej 2.500-3.500,- USD. :oboze
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2018 20:40

Díky takovým klukům máme i my ostatní alespon obecné povedomí,co dokáze soucasná audio technika.Myslím,ze je to minimálne stejne zajímavé,jako ty spunty od Sony,které mnozí jeste dnes opevují.
Toto je ta druhá strana spektra,které je sice obtízneji dostupné,ale o to víc zajímavé.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 9. 8. 2018 20:43

Já si pořád musím s něčím dělat radost. Vždy kupuju věci nové a pak je kradosti dalších posílám do světa, samo se ztrátou....

S těma penězma počítám.Spíš se potřebuju rozhodnout jestli Tia Forté nebo U18t, jelikož tyhle sluchadla mi budou muset už nějakou chvilku vydržet :) A ještě bych rád koupil někdy v rámci EU.

-- 9. 8. 2018 20:51 --

Má u IEM smyl řešit balanced konektor? Mohl bych si nechat předělat Lionheart, ale nevim, jestli to má smysl.
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2018 20:57

To má smysl v kazdém prípadu.Zvlást u tvého prehrávace a kvalitních monitorech budes prekvapený,jak se zvuk zlepsí.
Mám AK 300 a PP8 jedu ze symetrie a je to urcite posun v kvalite.A to já nejsem zádnej netopýr,vcera jsem zkousel do kolika slysím a je to max.12kHz.
Takze za me v kazdém prípade,zkus to uz u Katan a treba si je nechás...
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 9. 8. 2018 21:05

Díky za info. A dá se to řešit nějakou redukcí nebo musí byt konektor natvrdo na kabelu?
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2018 21:18

Tady zádná redukce nepomůze.U klasického konektoru más tri aktivní vodice.Pravý a Levý kanál a Zem je spolecná.
U symetrie musís mít vodice ctyri.je to L+L- a P+P-.Cili symetrie konektor TRRS 2.5mm v prípade AK.Jeste se pouzívá konektor 4.4mm,tusím Sony???
Normální kabel je jack jen TRS.Ale rada výrobců i kdyz je kabel jen TRS,tak presto ke kazdému menici jde dvoudrát a je propojený az v jacku.Pak stací konektor odletovat a pouzít TRRS.Je jasný,pokud to budes zapojovat si vodice jeste promerit,aby jsi dodrzel správnou polaritu.A po zaletování jeste zmerit,zda jsi nevyrobil kratas.Na to te stací multimetr z OBI za pár penez.Jak to správne zapojit más popsané i v manuálu od AK.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 9. 8. 2018 21:28

Supr díky, tak já si objednám konektor. Osadit mi to zvládnou kolegové na firmě.
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 8. 2018 21:31

Pro deewy.

Dle Bínova žebříčku jsou nyní nejlepší in-eary na trhu Oriolus Melianus a Unique Melody Mason V3.
Samozřejmě rovněž záleží na zvukových preferencích posluchače a na synergii s DAPem.
Zrovna jsem dočetl recenzi na Noble Katany a zjistil jsem,že EarSonics Velvet mají lepší detail i separaci...Zajímavé.
Zde: https://theheadphonelist.com/rank-12-noble-katana/
Proč se vlastně rozhoduješ mezi Tia Forté nebo U18t?

-- 9. 8. 2018 21:40 --

deewy píše:Supr díky, tak já si objednám konektor. Osadit mi to zvládnou kolegové na firmě.

Osobně si nemyslím,že u AK by bylo hodně výrazné zlepšení při přechodu na balanced 2,5mm jack.
Citlivý(téměř netopýří)sluch to ale zaznamená. 8-)

-- 9. 8. 2018 22:05 --

deewy píše:Já si pořád musím s něčím dělat radost. Vždy kupuju věci nové a pak je kradosti dalších posílám do světa, samo se ztrátou....

S těma penězma počítám.Spíš se potřebuju rozhodnout jestli Tia Forté nebo U18t, jelikož tyhle sluchadla mi budou muset už nějakou chvilku vydržet :) A ještě bych rád koupil někdy v rámci EU.

-- 9. 8. 2018 20:51 --

Má u IEM smyl řešit balanced konektor? Mohl bych si nechat předělat Lionheart, ale nevim, jestli to má smysl.

V rámci Evropy ty úplně top modely in-earů těžko najdeš. :-\
Taky jsem mlsně hledal(přiznávám se). :D
Nejlepší co jsem v Evropě našel byly EarSonics S-EM9,InEar StageDiver SD5 a Prophile 8.
Pokud bys našel něco lepšího(pokud jsem něco přehlédl),tak mi dej tip. 8-)

P.S.-Ještě jsem zapomněl na top modely(i když s trochu netradiční konstrukcí)Audeze LCDi4,které mají snad nejlepší hodnocení,a které se prodávají v Praze v Audigu.cz za 65k.
O tom jak tyto magnetoplanární "monstra" hrají nemám ani představu. :D
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 9. 8. 2018 22:52

Ty audeze už mě taky napadly. Ale šly by pouze jako druhá sluchátka, poslouchám velmi často před spaním a má drahá polovička by něměla pochopení pro to, kdyby jí tam v noci hrála hudba :)

Nicméně určitě by stálo zato zkusit si je poslechnout s SE100. Takže zřejmě do Audiga naplánuju cestu.

-- 9. 8. 2018 23:00 --

Teď se dívám, že ty Audeze nevedou skladem. Nicméně pozitivní je, že 64 audio má v Evropě oficiální zastoupení :)
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 10. 8. 2018 04:41

deewy píše:S těma penězma počítám.Spíš se potřebuju rozhodnout jestli Tia Forté nebo U18t, jelikož tyhle sluchadla mi budou muset už nějakou chvilku vydržet :) A ještě bych rád koupil někdy v rámci EU.

Urcite doporucuji nekam zajet si to vyzkouset. Nejaky dealer by mel byt v Nemecku.

Fourte technicky jsou hodne povedene, ale ladenim dost mizerne. Za me nedoporucuji bez moznosti dlouheho vyzkouseni predem(na prvni kratky poslech muzou dost klamat).

U18t jsou dost fajn, osobne mi ale prijdouc enove trochu mimo a vybral bych si jine.

Audeze, bez EQ za me porad mizerne a to plati i pro i4. A hlavne konstrukce s velmi omezenou moznosti vyuziti.

pseudomagick píše:Zrovna jsem dočetl recenzi na Noble Katany a zjistil jsem,že EarSonics Velvet mají lepší detail i separaci...Zajímavé.
Zde: https://theheadphonelist.com/rank-12-noble-katana/

Kde jsi tam nasel srovnani s Velvet?

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 8. 2018 04:54

Jejda..,trochu jsem to spletl.Sorry. :-)
Nebyly to Velvety,ale EarSonics S-EM9.

-- 10. 8. 2018 05:04 --

Osobně si také myslím,že není dobré kupovat tak drahé in-eary na blind.
Pokud si sluchátka s DAPem nesednou(synergie),tak navíc přibude starost s vrácením.
Např.,při výběru DAPu mi 2 modely od stejné značky(Astell-Kern)nesedly.

-- 10. 8. 2018 05:41 --

Pro deewy.
Jak už jsem nastínil výše...u DAPu s DACem Sabre(navíc u AK,které nemá tak dobrý EQ jako Cowon)bych byl při výběru in-earů velice opatrný.
Spíše bych volil tepleji laděná sluchátka bez agresivity s maximálním rozlišením a separací.
Pokud by EarSonics S-EM9 nebyly laděny do "U",jistě by byly jednou z nejlepších možností.
Prophile 8 by byly také dobrou volbou,pokud by jim nescháze.lo nejnižší a nejvyšší pásmo.
Osobně si ale myslím,že Katany jsou vyšší level,než Prophile
Tudíž....žádná jiná volba mě nenapadá.
Navíc,ten nejvyšší hi-end je mimo můj poslechový a finanční rámec....takže radit nemohu. 8-)
Ideální by bylo někam s DAPem vycestovat mimo ČR. :-)
Naposledy upravil pseudomagick dne 10. 8. 2018 06:36, celkově upraveno 1
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 8. 2018 06:18

A nyní si trochu rýpnu. :-)
Pokud máš na Audeze LCDi4+ další in-eary za min.50k,tak si rovnou můžeš koupit AK 1000 Ultimu. :-)
Se sametovějším zvukem budeš mít širší možnosti k výběru in-earů.
Ultima je rozhodně nejlepší DAP,který jsem slyšel...,přesto zvuk úplně neodpovídá tak vysoké ceně.V ceně je samozřejmě zahrnuto i špičkové zpracování(kov je lepší,než hliník).
Zde jsem našel malé srovnání: https://www.headfonia.com/picture-astell-kern-se100/
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 10. 8. 2018 16:41

Platí zde názor,ze konecný zvuk ovlivní nejvíc kvalitní sluchátka.Myslím,ze DAP má deewy víc nez slusný.
A i proto si myslím,ze jeho rozhodnutí jít do jiných monitorů,je uvázlivé.Tady te pseudomagicku moc nerozumím,proc mu to radís,i kdyz podle tebe zvuk nárustu ceny neodpovídá.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 8. 2018 17:22

Samozřejmě jsem to myslel jako nadsázku. :-)
DAP má každopádně více,než jen slušný.
Další investice do DAPu by se nevyplatila a posun ve zvuku by nebyl zdaleka úměrný ceně.
Jisté je,že uprgrade in-earů(Katan)bude docela problém.Katany samy o sobě jsou jistě výborná sluchátka.Posun ještě do vyššího hi-endu bych rozhodně neřešil nákupem naslepo.
Nejlepší by fakt bylo někam zajet na poslech. Vyzkoušet 5-10 in-earů...porovnávat dle synergie a tonality.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 11. 8. 2018 14:01

To pseudomagic - bylo by fajn, kdyby ses přestal zajímat o mojí solvetnost a zůstal při tématu... Nicméně i tak díky za podmět :)

DAP měnit nebudu, poměr cena/výkon je pro mě taky důležitý. A navíc mi přijde, že futura hraje den ode dne líp :) I podle přibývajících recenzí, ten rozdíl mezi SE100 a AK 1000 není "bůh ví jaký", ale jedná se od drobné nuance.

Myslíte si, že rádoby "burn in" může hrát nějakou roli nebo jde jen o sugesci ? :)

Co se sluchátek týče, tak kdyby mě tak "ku...ky" nebraly záda, tak sednu do auta nebo si udelám výlet letadlem, ale obávám se že takhle budu odkázanej na nákup online....

Asi takhle a to je spíš otázka na Frantu, který oboje sluchátka slyšel, Je velký rozdíl v podání NA Katany a 64 Audio U18t? Myslím tím v podání detailů, soundstage atp.?
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 8. 2018 14:43

Já osobně bych se tedy spíš podíval na Orioulus nebo Empire Ears. Když propátráš Františkovo zápisky z cest tady, tak to z toho i v podstatě vyplyne.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 11. 8. 2018 16:31

Podle mne burn in urcite funguje i u DAP.Tady bude ovlivnovat zvuk zahorení kondenzátorů.Napríklad bych uvedl,ze Ibasso kdyz jsem kupoval DX80ku,tak ten má v príslusenství zatezovací odpor,který se zapojil do sluchátkového výstupu.V popisu bylo,ze se takhle správne naformátují kondenzátory.
Ale podle mého budou takhle fungovat i sluchátka,max.to bude trvat déle,nezli se zvuk "usadí".
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 14. 8. 2018 05:19

deewy píše:Asi takhle a to je spíš otázka na Frantu, který oboje sluchátka slyšel, Je velký rozdíl v podání NA Katany a 64 Audio U18t? Myslím tím v podání detailů, soundstage atp.?

U18T maji vetsi prostor, to porad plati za hlavni vyhodu APEXu. U18 jsou celkove o neco ostrejsi s vyraznejsimi vyskami, coz vede k lepsimu dojmu vnimani detailu. Celkove Katany budou z tehle dvojice technicky trochu horsi, ale podanim o neco uhlazenejsi.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 8. 2018 06:00

Info.
Astell&Kern A&futura SE100 je již konečně k poslechu v pražském Audigu.cz.
pseudomagick
Mírně pokročilý