Představení novinky Shanling M0

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 11. 2. 2019 16:14

Jak mi přijde D30, dám vědět jak hraje přes Atom oproti M0.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 16. 2. 2019 14:52

Ahoj,
narazil jsem na problém s přehrávačem. Nevím ale jestli je to závada nebo vlastnost.
Když připojím k Shanling M0 zesilovač (přes 3,5mm výstup), ozývá se ze sluchátek/repráků pískání. Ale jen, pokud je zapnutý display. Jakmile zhasne, pískání přestane. Přesto je to dost nepříjemné.

Edit: Ještě to má podmínku, že musí být M0ka předtím připojená přes USB.
Naposledy upravil amarok dne 16. 2. 2019 21:37, celkově upraveno 1
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 16. 2. 2019 16:11

A máš Shanling přepnutý na "Line Out"?
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheGrony 16. 2. 2019 18:42

Zdravim,

Mel bych dotaz ohledne vyuziti jako DAC v kombinaci s Android telefonem. Mam Huawei P20 a pres kabel kabel se mi nedari prehravac rozchodit jako DAC (na Windows mi to funguje bez problemu) ani po nastaveni v androidu pro USB jako zdroj zvuku a pres LDAC nejde poslouchat ve vysi kvalite. Dokonce i 660 kB/s je pomerne nestabilni a obcas se zasekne, 990 kB/s je takrka nepouzitelne. rad byc nahral hudbu do prehravace primo, bohuzel od doby, kdy mi odesel externi disk s celou knihovnou pouzivam Tidal a tak je to pro me kombinace s telefonem jedina smysluplna cesta, jak prehravac pouzivat.

Diky za vsechny pripadne rady a tipy. :)
TheGrony
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 2. 2019 19:03

Prave som to vyskusal cez OTG na SGS7, seka to hrozne, nepouzitelne na prehravanie. Dragonfly alebo Schiit Modi3 bez problemov z telefonu idu.
Len nerozumiem tomu, co pises k LDAC, ked mas Shanling ako USB DAC, aktualny FW nedokaze dalej posielat zvuk cez LDAC. Sluchatka musia byt pripojene do jacku v M0.
Ak posielam z telefonu cez LDAC do M0, komunikacia medzi nimi 990kb/s ide normalne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheGrony 16. 2. 2019 21:47

No ja to myslel tak, ze to bud pouziju na primo jako USB OTG DAC z telefonu, ale s zadnym nastavenim mi to nehralo a jen se telefon snazil nabijet z prehravace (DAC jsem mel nastaveny primo v prehravaci), nebo ze to pouziju pres LDAC pripojene k telefonu namisto primo pres USB. Sluchatka mam iBasso IT01 napojene primo do prehravace - USB-C nebo LDAC chci pouzit pouze k prenosu z telefonu do prehravace.

Z telefonu mi to jako DAC nefunguje (mozna delam neco spatne, ale neprisel jsem na to co) a pres LDAC pripojeny k telefony to nejde poslouchat na 990 kB/S - nestiha to prenos, seka se to i kdyz neshanu ani na telefon ani na prehravac a lezi kousek od sebe. Musim pouzivat adaptivni nastaveni, aby to stihalo prenos, kdy hned slysim, ze ten bitrate sel dost dolu. Firmware v prehravaci 2.3
Zkouseno na Huawei P20 a Samsung Galaxy S8.

BTW ten USB DAC bude asi problem telefonu, ono celkove co jsem se dival, tak podpora pro aplikace typu Spotify nebo Tidal neni zrovna valna... Nicmene bych rad teda vyssi bitrate na ten LDAC :)
TheGrony
Junior

Odeslat příspěvekod Abrfabr 17. 2. 2019 19:00

Dnes jsem zkoušel přechod z 2.2 na 2.3. Vrátil jsem se k 2.2, 2.3 mi hrála hůř.
Abrfabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 2. 2019 20:31

Dal by som ruku do ohňa za to, že som vnímal to isté. No Bína si dal námahu a porovnával oba FW a odpísal, že žiaden rozdiel tam nie je. Tak som si povedal, že mám asi problém so sluchom. Na head-fi ten názor tiež nebol úplne osamotený a teraz, keď si napísal to isté, tak neviem... možno problém pár kusov alebo obaja počujeme zle.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hydrrra 18. 2. 2019 10:31

Ahoj, je někdo schopen porovnat zvuk shanling M0 a Xduuo x10? Mám právě to Xduuo, ale odešlo mi to ovládací kolečko do věčných lovišť (prostě upadlo), tak hledám nějakýho adekvátního nástupce. Hraje to zhruba na stejný úrovni? Se zvukem Xduuo jsem byl nadmíru spokojenej.
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abrfabr 18. 2. 2019 21:51

_daRK píše:Dal by som ruku do ohňa za to, že som vnímal to isté

Hrálo mi to posunutě do basovější roviny s menším prostorem.
Abrfabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amarok 21. 2. 2019 08:29

Co čtu na fórech, více lidem vadí ten otravnej Album cover/Splash screen.
Proč musím kvůli němu udělat o jeden swipe navíc, abych se dostal zpět k seznamu skladeb? Proč se zobrazí pokaždý, když ťuknu někam mimo ovládací prvky?
Tohle fakt jenom zdržuje a rozčiluje.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 16. 3. 2019 15:17

Pokud vám nefunguje CUE, tak je to pravděpodobně tím, že se nejmenuje stejně jako flac/ape/...
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 3. 2019 15:39

Skor je nutne, aby sa nazov FLAC suboru volal presne tak, ako je priamo v CUE uvedene (da sa overit v text.editore napr). A potom pomenovat zase CUE s rovnakym nazvom ako ten FLAC, samozrejme s prislusnou koncovkou... toto je to, co pises, len toto samotne vsak nestaci.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 16. 3. 2019 16:22

Tak přesně tak to nefunguje. Evidentně M0 totiž dává větší váhu názvu souboru než na co uvnitř odkazuje.

Např. toto funguje bez problému.
Obrázek
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 3. 2019 16:41

Vyskusane, beriem spat, pravdu mas. Logiku mi to vsak nedava, v CUE sa uplne ignoruje tag FILE v nom. Este pridam - z dneska mam poznatok, ze ten nazov suboru CUE a FLAC je case-sensitive, je teda treba, aby sa volali oba subory rovnako, pricom zalezi na velkosti pisma.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků