Představení novinky Shanling M0

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod inkvizition 27. 6. 2018 14:39

Bina: Už se mi dvakrát stalo, že jsem při úpravě hlasitosti omylem zavadil o slider na displeji a hlasitost vyletěla na 100, málem jsem ohluchl. Podobné stížnosti už jsem našel i na headfi, pracuje se na nšjaké možnosti ten slider schovat / znecitlivit na dotyk např. v menu? Normálně poslouchám tak na 20-25, takže ten skok je opravdu peklo.
Díky za info.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filltos 27. 6. 2018 15:17

No můžeš si tam prozatím nastavit limit max. hlasitosti.
filltos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 27. 6. 2018 15:37

To jsem udělal, ale používám dvoje sluchátka, jedny in ear - ty stačí na 20, ale pak ještě over ear, která mají použitelnou hranici tak na 60, což už je pro ty IEM moc, takže řešení to tak uplně není, pokaždé musím do nastavení a přehodit to. nějaká volba hide volume bar by byla určitě lepší.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 6. 2018 17:07

Vzdy mi pride lepsie, ze na jednych sluchatkach "riskujes" nizku hlasitost, ako ked riskujes poskodenie sluchu.
Automaticke profily nastaveni na zaklade impedancie zapojenych sluchatiek by ale bola fajn feature. Ale to uz patri do kategorie sci-hi-fi :) Alebo...?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 27. 6. 2018 19:53

to _daRK Pamatuju dobu,kdy byl obycejnej telefon(ríkalo se státní)nedostupný luxus.A pokud se hovorilo o necem jako videotelefon(Skype),tak nikdo z nás asi neveril,ze se toho dozijeme.
Tak dneska jsem uz opatrný predikovat vývoj,zdá se mi,ze jde rychleji,nez stíhám pobírat.
Pro nás,hracicky je to ale naprosto úzasná doba,která posouvá denne limity.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod georgetoy 27. 6. 2018 20:07

Jo třeba disketa 1,44 MB to byla bomba!
georgetoy
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 6. 2018 20:20

Na diskety si pamätá málokto, ale na tie ešte 5.25" s úložným priestorom 720kb už pamätajú uz len vykopávky ako ja ;)
Ale to sem nepatrí.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 27. 6. 2018 21:15

Disketová jednotka,to uz byl velký pokrok.Pamatuju,kdyz jsme programy nahrávali z kazetáku.
Sorry za OT,ale nedalo mi to...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 6. 2018 03:52

inkvizition píše:Bina: Už se mi dvakrát stalo, že jsem při úpravě hlasitosti omylem zavadil o slider na displeji a hlasitost vyletěla na 100, málem jsem ohluchl. Podobné stížnosti už jsem našel i na headfi, pracuje se na nšjaké možnosti ten slider schovat / znecitlivit na dotyk např. v menu? Normálně poslouchám tak na 20-25, takže ten skok je opravdu peklo.
Díky za info.


A odpovim podobne jako jsem odpovedel na Head-fi:

Chapu podobne stiznosti na jinych DAPech, kde se pri otoceni kolecka objevi obrovske nastaveni hlasitosti pres cely displej, kde samozrejme k omylum dochazi. Na M0 jsme se to proto snazili vyresili tak, ze jsme udelali volume bar maly a v miste, kde nejsou zadne jine funkce, a uzivatel tak nema zadny duvod tam sahat. V soucasnosti je volume bar standardem snad vsech dotykovych systemu, my verime, ze jsme udelali pouzitelne maximum pro eliminaci podobneho problemu v drtivem mnozstvi pripadu.

Zadne schovavani volume baru se tedy neplanuje. Menu uz je ted dost obsahle a matouci prumerneho uzivatele, pridavani drobnych nastaveni pro ruzne elementy UI tedy v planu neni.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 28. 6. 2018 06:55

Bina: S tím bych úplně nesouhlasil (ačkoliv je to asi jediné, co s tím zmůžu :D ), nicméně při velikosti zařízení se dá předpokládat, že člověk na ten displej šmátne i když DAP jen drží a chce točit kolečkem. U nás ve firmě by to bezpečák nepustil, ale Čína je asi jiná liga :)

Ještě mě napadlo, jestli by ten interface nešel upravit tak, že volume se posune v libovolné škále jen při "slide" pohybu - jak ostatně bylo asi i původně zamýšleno a při takovám náhodném dotyku na tu či onu stranu se to cukne třeba jen o 10. To je myslím celkem jednoduché na implementaci a nemuselo by se nic přidávat do nastavení...
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 28. 6. 2018 07:24

inkvizition píše:Ještě mě napadlo, jestli by ten interface nešel upravit tak, že volume se posune v libovolné škále jen při "slide" pohybu - jak ostatně bylo asi i původně zamýšleno a při takovám náhodném dotyku na tu či onu stranu se to cukne třeba jen o 10. To je myslím celkem jednoduché na implementaci a nemuselo by se nic přidávat do nastavení...


Z moji zkusenosti by takove nastaveni vedlo jen ke kupe zmatenych uzivatelu, kteri jsou zvykli na volume bar ze vsech ostatnich dotykovych zarizeni, kde funguje totozne.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Valtteri 28. 6. 2018 21:46

Dnes som neodolal a kúpil som si M0 aj ja. Vzhľad a spracovanie pôsobí super, avšak trafil som kus ktorému akosi blbne dotyková vrstva a robí si sám čo chce (ako https://m.youtube.com/watch?v=7yuD0_CG9_I).

V Audigu mi už pri nákupe spomínali že 1 z cca 40 čo predali mal také problémy (dúfal som že ja další nebudem).

Bíno nevieš či toto vyrieši FW update? K pamäťovej karte sa totižto dostanem až zajtra večer a neviem či to mám riešiť a dúfať že ak update nepomôže tak ešte niekde nejaký posledný kus zoženiem (nechce sa mi čakať mesiac na ďalšie) alebo ho zajtra vrátiť a objednať ďalší kým ešte je. Díky :)
Naposledy upravil Valtteri dne 29. 6. 2018 10:23, celkově upraveno 1
Valtteri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 29. 6. 2018 01:32

Och, s timhle to bez vymenit, tohle je spis hardware problem toho kusu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Valtteri 29. 6. 2018 09:58

Vďaka za odpoveď, aj keď ma moc nepotešila :)
Valtteri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrE1 29. 6. 2018 23:00

Dnes jsem vyzkoušel LDAC přenos s levným telefonem Xiaomi Mi A1 (upgrade na Android Oreo, LDAC nastaveno v menu pro vývojáře). Na M0 nahrán firmware 2.0. Sluchátka Audio-technica LS 50iS. Funguje to skvěle, včetně Tidalu streamovaného z telefonu! Výtečný produkt, ten M0 :tleskani
petrE1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků