Představení novinky Shanling M0

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kostival 25. 8. 2018 18:16

Doporučují nekupovat naslepo a vyzkoušet před koupi aspoň ovladatelnost. Mně na něm zarazilo, že ani po 10 pokusu jsem nebyl schopný se dostat z obrazovky přehrávání do menu, dělá se to takovým krkolomným "swajpem" z levý strany obrazovky doprava. Jinak osobně jsem zvolil M1, přišel mi lepší zvukově (vzdušnější, analytičtější, udernější bas - zkoušeno s ATH-E70) a ovladatelnost u M1 je vyřešená mnohem lépe.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 25. 8. 2018 19:12

Viete niekto porovnať po zvukovej stránke M0 s prehrávačmi Hidizs AP60 II a Cayin N3? Shanling ich prehrá, alebo ho môžu ohroziť?
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 8. 2018 19:43

kostival: dlhsim podrzanim prstu na obrazovke je navrat do hlavneho menu. Ano, ten swype zlava do prava treba nacvicit, kym to clovek vie. Mal som kedysi M1, ale osobne dnes povazujem M0 za lepsiu volbu: lepsi zvuk (samozrejme, to je subjektivne), polovicna alebo tretinova velkost, spolahlivejsie bluetooth, LDAC/aptX (!). Na to, aky je to krpec a ma maly displej, celkom vychytali to ovladanie, dnes su uz HW tlacitka na ustupe.
duvsan: ty to mas normalne ako suboj a cakas na vitaza :) M0 je skvely najma ako druhy DAP, ktory tahas so sebou von. Ak vyberas svoj hlavny DAP, asi pozri skor inde. Prip. ak chces nieco prtave s dobrym zvukom a mat kopec funkcionalit ako bonus.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 25. 8. 2018 20:13

Prcek je to šikovný, o tom žádna. Ale pro mě byl prostě M1 lepší volbou. Ještě se mi nelíbí na M0, že pro přehození skladby naslepo, se ten jediny čudlik, co tem je, musí mačkat 2x ...
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 25. 8. 2018 20:39

Chcem kúpiť svoj prvý kvalitný prehrávač (SONY NWZ-S638F bol omyl). Viac z vás má dva z menovanej trojky, tak som si dovolil. Prepáč.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 27. 8. 2018 01:35

duvsan píše:https://avmania.e15.cz/shanling-m0-novy-miniaturni-digitalni-hi-res-audioprehravac/dac
Custom EQ tedy má, 10-pásmový.


Custom EQ zatim nema. Mame hotovou verzi pro Shanling M5s, ted se to jen musi predelat na UI M0 a pridat v nekterem firmware updatu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 6. 9. 2018 17:05

Tak Shanling M0 mám doma. Prvé počutie ma zarazilo. Po chvíli som uznal, že hrá presnejšie ako Samsung S3, ale to "jemne teplé" sfarbenie som mal brať viac vážne. Skôr by so ho označil ako jemne temné podfarbenie. Dúfam, že ten užívateľský EQ príde a skoro. Žiada sa mi trochu viac výšok. Inak prehrávač pravdepodobne predám.
Možno som mal vziať M1. To je tak bez vypočutia, keď nie je kde.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 9. 2018 20:57

duvsan:Mám M1 a mně právě na něm trochu vadí ta světlost a ostřejší výšky. Takže pro tebe by to možná bylo to pravé.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrE1 6. 9. 2018 21:11

Ona je to možná věc názoru, zvyku a také charakteru sluchátek. Já M0 zpočátku vnímal jako lehounce světlejší, ale teď jsem spokojen. S uvážením velikosti a ceny jsem velmi spokojen. Za M1 bych neměnil.
petrE1
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 9. 2018 07:40

duvsan: presnejsie ako S3 bude hrat snad kazdy DAP, aj taky 18eurovy Beinjie S5 a pod. Rozdiel medzi M1 a M0 nie je zvukovo taky priepastny, rozdiely su skor inde: velkost a vaha, ovladanie, EQ (zatial), bluetooth (aptX+LDAC!, M0 vyrazne lepsi signal) a pod. Podla mna mierne teple podanie nema ani jeden z M1/M0, oboje vnimam skor neutralne s jemne svetlym "nadychom". M0 by som za M1 nemenil, skus pockat na ten EQ alebo skus iny DAP (napr. take XDUOO X3 s rockboxom?).
Ake mas k tomu sluchatka ? Na akych DAP si ich uz predtym skusal ? Hralo to predtym lepsie ?
P.S. Mal som/mam vsetky z mnou spomenutych veci.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 7. 9. 2018 08:33

Já ten rozdíl vnímal a zanedbatelný podle mě není. M1 hraje přesnějí a M0 "zakulacenějí/teplejí/relaxovanějí" .. Záleží pak i na sluchátkách, k basovým bych M0 fakt nebral.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 9. 2018 08:59

Jo ten rozdíl je znatelný na první poslech, M1 je takový sušší, M0 naopak živější.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 9. 2018 09:07

M1 uz nemam, takze priamo to porovnat neviem, no ten dojem zo zvuku po vypocuti M0 je taky, ako som napisal. Aj tak si myslim, ze rozhodovat sa podla zvuku pri vybere M0 alebo M1 asi nebude to prave. Ani jeden nehra zle na to, kolko vyjdu oba.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 7. 9. 2018 09:20

Nejde o to, jestli hraje nebo nehraje zle, oba jsou ve své ceně dobrý. Jde o charakter zvuku a ten je důležitý při párování s již vlastněnymi sluchátky.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duvsan 7. 9. 2018 22:28

Ďakujem za reakcie.
Slúchadlá mám Klipy X7i.
M1 podľa testov mal byť viac stredový, s ostrými a taktrochu "neohrabanými" výškami a so sklonom k sykavkám. Tie by som mu skúsil prepáčiť.
BT neriešim, len klasické štuplíky a nič viac. Možno ho časom skúsim ako DAP k telefónu, ale nie je to podstatná položka.
Tak teraz neviem. Pôvodne som chcel M3s, stopla ma cena. Už ho zľahka zvažujem.
M0 mi pripadá skôr ako "temný" než "teplý". S3 je "ľahší", "nadýchanejší". Pravda menej presný, občas spevák trochu akoby mumle, teda v porovnaní s M0. Asi ako keby som si nasadil o triedu nižšie slúchadlá.
Ešte pred Shanlingom som zvažoval Benjie K6, ale M0 predávajú u nás a myslel som si, že bude lepší (zvukovo).
Inak to Soníčko (NWZ-S638F), ako som ho ohejtoval, tak som mu krivdil. Zvukovo je nižšie ako M0 (menší priestor, detaily a trochu presnosť), ale tou presnosťou je ďaleko pred telefónom.
Ešte pre istotu, čo znamená "sušší", "živější" a "zakulacenějí/teplejí/relaxovanějí"? Aby som pochopil správne. Myslel som si, že správny prehrávač má hrať bez úprav, tedy "klinicky" alebo ako to označujete. Ako je "sucho/nesucho" a pod.? Dík
duvsan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků