Představení novinky Shanling M0

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod filltos 18. 10. 2018 09:21

Při přehrávání přes Bluetooth v LDAC modu se nemění názvy skladeb (resp. jednou se změní a pak už ne).
Na tý obrazovce Bluetooth připojení (i na obrazovce DAC připojení) bych uvítal stavovou lištu s hodinama a stavem baterie.
F.
filltos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 18. 10. 2018 12:02

Razeni pisnicek mi stale nefunguje pro flac, typ tagu vorbis. fw 2.2

soubory jsou cislovane 01, 02, 03, v tagu je poradi 1/4, 2/4, 3/4, ale ve skutecnosti to m0 radi 01, 03, 02 (pohled pres artist>album)
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 19. 10. 2018 07:41

filltos píše:Při přehrávání přes Bluetooth v LDAC modu se nemění názvy skladeb (resp. jednou se změní a pak už ne).
Na tý obrazovce Bluetooth připojení (i na obrazovce DAC připojení) bych uvítal stavovou lištu s hodinama a stavem baterie.
F.


Jaky software pouzivas na telefonu? Ja to tedka na LDAC zkousel a nazev pisnicky se meni.

Lista bude.

tonik666 píše:Razeni pisnicek mi stale nefunguje pro flac, typ tagu vorbis. fw 2.2

soubory jsou cislovane 01, 02, 03, v tagu je poradi 1/4, 2/4, 3/4, ale ve skutecnosti to m0 radi 01, 03, 02 (pohled pres artist>album)


Tenhle problem mel byt resen v novem firmwaru. Na mych drive problematickych souborech je to ted v poradku.

Muzes zkusit aktualizovat knihovnu, Update Music? Jinak totiz system porad nacita starou knihovnu, kde to bylo spatne razene.

Kdyz to porad nebude fungovat, prosim posli mi to album pres google drive, at se na to muzeme podivat.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod artam 19. 10. 2018 13:08

Bína píše:1. DTS, ten downmix ma provadet M0 nebo uz je to prevedene na stereo nejakym jinym programem?
Downmix robí priamo M0 (prekopírovaný obraz dtscd na SD kartu). Zrejme je nejako divne nastavená downmix matica. Pokiaľ to prehrávam na PC na internej zvukovke cez foobar, tak je priestor v poriadku.
Bína píše:2. O .wv formatu dneska slysim poprve, takze osobne pochybuji ze budeme pridavat podporu.
Wavpack je na svete už dlho, možno tak ako flac. Dosť veľa je toho cez web dostupného vo wavpacku (hlavne rock a metal). Škoda, v mojom prípade by to znamenalo preklápať do flacu cez 100 albumov, a to sa mi príliš nechce.
Bína píše:3. Takze chces na M0 zaroven poslouchat a pritom kopirovat hudbu? Nebo jen pripojit k PC kvuli nabijeni a dal poslouchat? To prvni by bylo slozite a vyuzivane pravdepobne dost minimalne, takze to spise ne. Druha varianta, staci vypnout storage mode swipem do prava, pak se da dal poslocuhat a zaroven nabijet z PC.
To, že pri vypnutom storage ide počúvať a zároveň sa nabíja, je mi jasné. A je jasné, že kvôli minimálnej využiteľnosti sa na to nebude plytvať čas. Opýtal som sa len preto, lebo som počas kopírovania na SD kartu (čo trvalo pár hodín) chcel zárovaň počúvať už nakopírované (zlozvyk z androidu).
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filltos 19. 10. 2018 21:50

Bína píše:Jaky software pouzivas na telefonu? Ja to tedka na LDAC zkousel a nazev pisnicky se meni.

Používám goneMAD music player. Zkusím ještě jiný.
Díky
filltos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vomacka1 20. 10. 2018 15:06

Zdravím, měl bych dotaz ohledně digitálního výstupu. Zatím mám přehrávač připojený k aktivním reproduktorům analogově, ale mohu přehrávač připojit k reproduktorům digitálně přes USB, když mají vlastní USB DAC? Jinak bych se přimluvil za funkci prodloužení životnosti akumulátoru. Pří častém používání jako USB DAC k PC je baterie "škvařená" na 100%, což baterii moc nesvědčí. Pokud by se nabíjení vypnulo třeba při 70%, tak by tahle funkce značně prodloužila živostnost akumulátoru.Díky. Honza
Vomacka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonik666 20. 10. 2018 18:08

Po updatu seznamu skladeb uz se rovnaji s FW 2.2 spravne.

Co ale stale nefunguje je cteni cue sheets pro .flac (minimalne tech co mam ja). Cue sheets ale fungovat maji. Je nejaky overeny format, ktery funguje? Resp. jaky program mohu pouzit, abych vytvoril cue sheety co fungovat budou.

A jeste jedna poznamka-foobar2000 umi zkalkulovat replay gain po albech (a ulozit do tagu) tak,aby vsechna alba hrala plus minus stejne. neslo by do M0 zavest podporu tohohle replay gainu z tagu? aby to umelo nacist replay gain z tagu a podle toho upravit hlasitost?
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod tonik666 21. 10. 2018 22:40

Bina: Bylo by mozne v menu “settings” dat “sleep timer” na treti misto? Je to vec co clovek pouziva casteji zatimco nastaveni kontrastu, screen off a idle udela jednou a nesaha na ne. bylo by super mit sleep timer na na prvni obrazovce.

soucasne poradi:
update music
bluetooth
brightness
screen off
idle
sleep timer

navrhovane poradi:
update music
bluetooth
sleep timer
brightness
screen off
idle
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 22. 10. 2018 21:41

Tak som pred časom vymenil. Konštatujem, že technicky hrá M0 omnoho kvalitnejšie ako M1s. M1s mi zase vyhovuje ladením a má custom EQ, tak si to môžem dokorigovať. Ale "surovou" kvalitou je bližšie k mobilu ako k M0. Mal som brať M3s a neblbnúť. Predbežne ďalej neriešim, potom sa ukáže.
Ďakujem za rady.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 23. 10. 2018 02:49

artam píše:Downmix robí priamo M0 (prekopírovaný obraz dtscd na SD kartu). Zrejme je nejako divne nastavená downmix matica. Pokiaľ to prehrávam na PC na internej zvukovke cez foobar, tak je priestor v poriadku.

Wavpack je na svete už dlho, možno tak ako flac. Dosť veľa je toho cez web dostupného vo wavpacku (hlavne rock a metal). Škoda, v mojom prípade by to znamenalo preklápať do flacu cez 100 albumov, a to sa mi príliš nechce.



Na to DST se teda podivame.

Prave ze je na svete uz dlouho, ale zda se, ze se pouziva dost minimalne. Kdyz tak koukam na stranky ohledne wavpack, tak to jsou stare prehravace a rockbox. Dle specifikaci to nepodporuje ani Cowon, Fiio, HiBy a Iriver.

Vomacka1 píše:Zdravím, měl bych dotaz ohledně digitálního výstupu. Zatím mám přehrávač připojený k aktivním reproduktorům analogově, ale mohu přehrávač připojit k reproduktorům digitálně přes USB, když mají vlastní USB DAC? Jinak bych se přimluvil za funkci prodloužení životnosti akumulátoru. Pří častém používání jako USB DAC k PC je baterie "škvařená" na 100%, což baterii moc nesvědčí. Pokud by se nabíjení vypnulo třeba při 70%, tak by tahle funkce značně prodloužila živostnost akumulátoru.Díky. Honza


Pokud maji bedny USB DAC, tak by M0 melo teoreticky fungovat. V praxi je to ale DAC od DACu, zalezi na narocich na napajeni pres USB a na pozadavku na ovladace apod.

tonik666 píše:Po updatu seznamu skladeb uz se rovnaji s FW 2.2 spravne.

Co ale stale nefunguje je cteni cue sheets pro .flac (minimalne tech co mam ja). Cue sheets ale fungovat maji. Je nejaky overeny format, ktery funguje? Resp. jaky program mohu pouzit, abych vytvoril cue sheety co fungovat budou.

A jeste jedna poznamka-foobar2000 umi zkalkulovat replay gain po albech (a ulozit do tagu) tak,aby vsechna alba hrala plus minus stejne. neslo by do M0 zavest podporu tohohle replay gainu z tagu? aby to umelo nacist replay gain z tagu a podle toho upravit hlasitost?


Posli mi nejake album pres google drive na vyzkouseni, me cue sheets funguji vsechny spravne.
Reply gain by mel byt v budoucnu.

tonik666 píše:Bina: Bylo by mozne v menu “settings” dat “sleep timer” na treti misto? Je to vec co clovek pouziva casteji zatimco nastaveni kontrastu, screen off a idle udela jednou a nesaha na ne. bylo by super mit sleep timer na na prvni obrazovce.


To ma vlastne logiku, zkusim to navrhnout.

-- 23. 10. 2018 03:51 --

artam píše:Downmix robí priamo M0 (prekopírovaný obraz dtscd na SD kartu). Zrejme je nejako divne nastavená downmix matica. Pokiaľ to prehrávam na PC na internej zvukovke cez foobar, tak je priestor v poriadku.

Wavpack je na svete už dlho, možno tak ako flac. Dosť veľa je toho cez web dostupného vo wavpacku (hlavne rock a metal). Škoda, v mojom prípade by to znamenalo preklápať do flacu cez 100 albumov, a to sa mi príliš nechce.



Na to DST se teda podivame.

Prave ze je na svete uz dlouho, ale zda se, ze se pouziva dost minimalne. Kdyz tak koukam na stranky ohledne wavpack, tak to jsou stare prehravace a rockbox. Dle specifikaci to nepodporuje ani Cowon, Fiio, HiBy a Iriver.

Vomacka1 píše:Zdravím, měl bych dotaz ohledně digitálního výstupu. Zatím mám přehrávač připojený k aktivním reproduktorům analogově, ale mohu přehrávač připojit k reproduktorům digitálně přes USB, když mají vlastní USB DAC? Jinak bych se přimluvil za funkci prodloužení životnosti akumulátoru. Pří častém používání jako USB DAC k PC je baterie "škvařená" na 100%, což baterii moc nesvědčí. Pokud by se nabíjení vypnulo třeba při 70%, tak by tahle funkce značně prodloužila živostnost akumulátoru.Díky. Honza


Pokud maji bedny USB DAC, tak by M0 melo teoreticky fungovat. V praxi je to ale DAC od DACu, zalezi na narocich na napajeni pres USB a na pozadavku na ovladace apod.

tonik666 píše:Po updatu seznamu skladeb uz se rovnaji s FW 2.2 spravne.

Co ale stale nefunguje je cteni cue sheets pro .flac (minimalne tech co mam ja). Cue sheets ale fungovat maji. Je nejaky overeny format, ktery funguje? Resp. jaky program mohu pouzit, abych vytvoril cue sheety co fungovat budou.

A jeste jedna poznamka-foobar2000 umi zkalkulovat replay gain po albech (a ulozit do tagu) tak,aby vsechna alba hrala plus minus stejne. neslo by do M0 zavest podporu tohohle replay gainu z tagu? aby to umelo nacist replay gain z tagu a podle toho upravit hlasitost?


Posli mi nejake album pres google drive na vyzkouseni, me cue sheets funguji vsechny spravne.
Reply gain by mel byt v budoucnu.

tonik666 píše:Bina: Bylo by mozne v menu “settings” dat “sleep timer” na treti misto? Je to vec co clovek pouziva casteji zatimco nastaveni kontrastu, screen off a idle udela jednou a nesaha na ne. bylo by super mit sleep timer na na prvni obrazovce.


To ma vlastne logiku, zkusim to navrhnout.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 23. 10. 2018 16:54

Bina: Už mi cue sheety fungují - nevšiml jsem si, že nesedí jméno cue sheetu na jméno souboru. Po přejmenování to již funguje.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod filltos 24. 10. 2018 06:33

filltos píše:
Bína píše:Jaky software pouzivas na telefonu? Ja to tedka na LDAC zkousel a nazev pisnicky se meni.

Používám goneMAD music player. Zkusím ještě jiný.
Díky

Zkusil sem jiný a v pohodě to funguje. Tak paráda.
filltos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 15. 11. 2018 07:24

Ahoj,

dnes jsem se setkal s divným bugem na M0 přehrávači.
Během poslechu se dostal do stavu, kdy se vypnul display, ovládací kolečně zneaktivnilo, ale hudba do sluchátek jela dál. Takže nešla pauynout, nešla přeskočit na další ani ovládat hlasitost. A samozřejmě ani nic, co je spojeného s displejem.
Stalo se to už někomu?

Pomohlo dlouhé držení kolečka (asi hard reset, předpokládám?)
Na M0 je nejnovější vydaný FW.

Díky za rady
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 20. 11. 2018 16:36

Ahoj, stava se mi to u konkretnich dvou skladeb z jednoho alba presne jak popisujes. Uz jsem je posilal Binovi, aby to mohl predat dal.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod boss1986 11. 12. 2018 20:34

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jestli má lepší kvalitu zvuku Iphone XR nebo Shanling M0 případně M1 ? Děkuji.
boss1986
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků