Představení novinky Shanling M0

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 17. 7. 2018 08:59

@tonik666 jaky format souboru prehravas?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 17. 7. 2018 10:11

Přehrávám MP3, testoval jsem na dvou albech, obě MP3, první 320 CBR, druhé VBR V2. Chování je stejné, na počítači to přehraji tak, že přechod mezi skladbami není patrný, zatímco na M0 jasně patrný je, přeskočí to a navázání není plynulé.

Pokud by to pomohlo, můžu doma náhrat vzorek.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Vincent_Vega_SA 17. 7. 2018 12:45

Bína píše:
Vincent_Vega_SA píše:Zdravim,
Ak niekto môže vyskúšať, potreboval by som info k latencii/oneskoreniu pri využití ako USB DAC k PC/Androidu.
Mienim Shanling M0 používať k PC pri pozeraní , hraní atď a zaujíma ma či a ako veľmi mi bude meškať zvuk voči videu.
Ďakujem za ochotu.


Latence je kolem 0.4 vteriny pri optimalnim nastaveni systemu.


Ďakujem za presne info.
Vincent_Vega_SA
Junior

Odeslat příspěvekod wmartini 17. 7. 2018 14:24

Co se týče gapless na MP3, mohu potvrdit - našel jsem 2 alba a u obou není přechod plynulý, zatímco na PC ano, takže ripem ro není (FW 2.1). U alb ve flac (skladby v samostatných souborech) mi gapless funguje správně, ověřeno na 3 albech.

Chápu, že rozlišení displje je limitující a gui více méně odpovídá současným trendům, přesto bych časem uvítal nějakou možnost personalizace pozadí a případně i ikon v tématech. Je nějaká šance navrhnout vlastní téma?
Zpočátku mě trochu děsila výdrž baterie, protože indikátor se zbarví do ruda už po cca. 5 hodinách přehrávání, ale později jsem zjistil, že i přesto dokáže hrát ještě dalších skoro 5 hodin, což už se dá při jeho rozměrech a možnosti dobíjení v režimu DAC na PC považovat za dostačující.
Vlastně jsou jen 2 věci, které mi na M0 trochu chybí. Je to již zmíněná chybějící podpora tlačítek na kabelu sluchátek, kde argumet "už se do M0 nevešlo" beru jako vtip, protože konektor je stejně velký a AVRCP v BT režimu funguje. Uznávám, že se dá nahradit ovládacím kolečkem, to je ale většinou schované někde v kapse, zatímco ovládání na kabelu mi visí u krku, škoda!
Druhá věc, která mě trošku mrzí, že neumí fungovat jako BT transmitter v režimu USB DAC, vím že to už také bylo komentováno, že se primárně nejedná o PC příslušenství a nelze s tím než souhlasit a doplnit "naštěstí". Prostě by se to občas hodilo :-)
Co se týče příslušenství k M0, kožené pouzdýrko vypadá lákavě, ale chybí mi na něm kovový klip a ten celoplastový klip se mi zase nelíbí a nebudí ve mě moc důvěru. Proto mě jistá (ovšem naštěstí čistě vizuální) podobnost s noname čínskými rádoby chytrými hodinkami přivedla k myšlence, jak by asi M0 vypadala na ruce a dokládám výsledek. Jde o silikonový pásek z čínských ručičkových hodinek (propagační materiál Budvaru :-)) za pár šupů. M0 je kapánek přerostl do výšky, proto má trochu tendenci vyklouzávat a raději to nepoužívám, ale pokud by něco takového existovalo na míru, jsem přesvědčený, že by se to ujalo, protože je to praktičtější a lepší na ovládání, než ten nešťastný klip 4. generace.
Obrázek Obrázek

Jsem z z M0 nadšený, po zvukové stránce mu nemám absolutně co vytknout, zvuk je vyladěný trochu tak aby se líbil a i když se to každému nemusí líbit, za mě se to povedlo! Výborná dynamika, není to jen něco, co vám nějak hraje na pozadí a co vlastně ani moc nevnímáte. Fakt si každou skladbu vychutnávám a těším i na tu další, někdy mi přijde, jako bych některé věci poslouchal poprvé.
wmartini
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 18. 7. 2018 03:57

Ad MP3 a gapless - vime o tom, je snaha to urovnat. Bohuzel se ukazuje, ze ne u kazdeho formatu je to tak jednoduche. Napriklad Wav funguje perfektne hned od zacatku.

Personalizace pres nejake upravy firmwaru na PC - zatim ve fazi zvazovani.

Ovladani - hele, ja jen predavam dal informace co jsem dostal. Na ovladani by se pry musel pouzit 4 pinovy konektor, ktery je o neco vetsi nez soucasne osazeny. A pak to pry musi mit vlastni chip, ktery ty pokyny zpracovava.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 26. 7. 2018 05:05

Neodolal jsem a M0 je doma. Zatím omezím vyjádření na to, že je to moc dobrý přehrávač, že utáhne HIfiman HE-400i v High gain módu (hlasitost na 90% je ideální), a hraje s nimi moc pěkně. Porovnání s Chord Mojo později.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 7. 2018 07:58

Nemal niekto moznost porovnat M0 s Dragonfly Black/Red ? Diky.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 26. 7. 2018 10:27

razerfan píše:Neodolal jsem a M0 je doma. Zatím omezím vyjádření na to, že je to moc dobrý přehrávač, že utáhne HIfiman HE-400i v High gain módu (hlasitost na 90% je ideální), a hraje s nimi moc pěkně. Porovnání s Chord Mojo později.

Kruci, tohle jsem nechtěl vidět :D
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 26. 7. 2018 11:41

Už bych to porovnal ráno, ale někam se mi zatoulal L2 kablík. Jak jsem tam šoupl High Gain mód, tak se ani moc nezvedla hlasitost, jen se to proměnilo a vystouplo a poslouchalo se to moc fajn. A jak mám rád hlasitý poslech, tak jsem ještě trochu ztlumil. Fakt se těším až udělám srovnání s Mojem, které s he-400i hraje podle mého posouzení parádně. Na headfi někdo psal že to hraje o fous hůř než Hugo, tak jsem zvědav co uslyším.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 26. 7. 2018 11:52

Hifiman HE-400i, M0 na high gain a hlasitost na 90% pro me je daleko za hranici snesitelnosti. Prijemny poslech je nelde u 50%. Hraje to fajn.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 26. 7. 2018 17:43

Ja to mam tak na 75, ale obcas to tocim blizko 90. 75-85 je uz dost hlasite. U 60 to z nevtirave hlasitosti prechazi k vyraznejsi. 50 je relaxacne potichu.
Srovnani M0 a M0j0

Na mých iem (hs-1551cu) a také na He-400i: Mojo má uvolněnější (effortless), a vyrovnanější (balanced hlasitost napříč frekvencemi) přednes. M0 je jak už napsal františek dynamičtější, čili malinko agresivnější. Zvuk M0 ale nemá tak ostré, jasně vydefinované, hrany jako Mojo, tj. je měkčí - asi ne zahuhlanější, ale zaoblenější. Basa je u M0 jasněji oddělená od zbytku nástrojů, u Moja v té vyrovnanosti poněkud zapadá mezi ostatnī nástroje. Přednes obou je velmi čistý, i když Mojo je přece jen průzračnější. M0 hraje pokud si vybavuji lépe než Fiio X3 v2 s Fiio E12a. Oproti nim, pokud si správně pamatuji, je lepší jak tonalita tak i trochu čistota, a méně nepřirozeného pocitu - méně zkreslení zvuku. S teplotou zvuku si nejsem jistý - Mojo má asi teplejší podání, M0 je neutrálnější, ale není suché. U M0 chybí temnost a zahuhlanost kterou měl BT receiver At-Pha55BT, v tomhle je M0 podobné Moju - má čistý, jasný, průhledný živý zvuk. M0 má zdá se podobně úzkou scén jako Mojo, možná ještě trochu užší. Zní příjemně, jen možná trochu moc energicky, v tomhle Mojo trošku střídmější. Na He-400i je znát, že Mojo hraje první noty úderněji, ale to už jsem psal, že M0 je měkčí - zaoblenější. Mají ale více společného než rozdílného, takže s tím jestli tahat s sebou Mojo jsem trochu na vážkách. Rozdíl je slyšet asi ve všem ve prospěch Moja, kromě té pěkně čitelné basy. Možná jako kulisa by bylo lepší M0, a k vychutnání si detailů zase Mojo.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wmartini 27. 7. 2018 07:59

_daRK píše:Nemal niekto moznost porovnat M0 s Dragonfly Black/Red ? Diky.

Opravdu velice stručně to VRacer-111 zhodnotil na headfi v #2192 ;-)
Měl jsem možnost si dragonfly red poslechnout asi před rokem, ale nakonec jsem se spokojil s 10 x levnějším axagon ADA-HP. DF Black i red jsou bezpochyby vynikající převodníky, ale dnes už kapánek zastaralé a stále hodně předražené. M0 je postavený na novějším chipsetu ESS9218P (oproti ESS901x) a režim DAC je jen třešnička na dortu z toho co všechno umí, takže pokud bych dnes mezi nimi vybíral, bylo by to snadné rozhodování :-)
wmartini
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 27. 7. 2018 10:30

M0 má míň basu než Mojo.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borin7 27. 7. 2018 13:53

Připada mi,že MO hraje čistěji nez Fiio X3 II,ale má mín basů...
Av Harman Kardon 355+JBL ES 80,iXtreamer,Nad Viso HP50+Fiio X3,Panasonic TX-P50ST60E,Panasonic DMP-BDT360EG,Mazda 3 165G
borin7
Junior

Odeslat příspěvekod petrE1 27. 7. 2018 15:23

Souhlasím z velké části s Razerfanem, za sebe by shrnul: MOJO je lepší ve všech ohledech, ale charakter obou má podobné rysy, M0 se drží statečně. Hlavní rozdíly pro mé ucho: U MOJO lepší separace, zřetelnost, lepší dolní konec a tonální vyrovnanost. Mnohem vyšší výkon. Zřetelnější, přitom neagresivní výšky. Díky výkonu snese velká sluchátka typu DT 990 PRO, která zkrotí. Ta se s M0 poslouchat moc nedají, miniatura M0 nezásobí jejich basy energií a posiluje trochu ostřejší podání výšek. Díky plnému zvuku MOJO srovná GRADO, aniž by jim vzalo jejich přednosti. S M0 je to horší. M0 zní skvěle např s Audio-technica LS 50is. To vše píši jen pro srovnání, nelze čekat že se M0 vyrovná zvukem MOJO. M0 má pro mne jiné poslání a jsem rád, že ho mám. :-)
petrE1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků