Představení novinky Shanling M0

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 7. 2018 08:18

Mohl by se prosím někdo další vyjádřit, zda-li vnímá šum na pozadí či ne? Případně i na jakých špuntech ano. Taky by nebylo marný, kdyby se někdo z majitelů uvolil sepsat a publikovat své ucelenější dojmy ze zvuku a případně i nějaké srovnání. Kuju
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 7. 2018 11:51

sice nejsem někdo jiný, ale ještě pár dojmů. Zvuk mi přijde lepší než měla M1, resp. M1 mi přišla sušší, M0 IMHO nabízí víc dynamiky a detailu, ale obecně bych řekl že je zvuk zábavnější a příjemnější na poslech. Asi bych řekl že dynamika je podobná Benjie S5 a k tomu taková uhlazenost a lepší technická stránka z M1. Čili z obou přehrávačů to lepší. Charakterove bych M0 označil taky jako vyrovnaný přehrávač, žádný důraz na jednotlivá pásma, já jsem osobně hodně spokojený i trochu překvapený tím jak hraje. Pár detailů co trochu kazí dojem je u ovládání jak jsem čekal. Třeba posuv obrazovky vpravo během přehrávání je totožný s příkazem zpět v menu, což se občas povede místo toho, obecně by bylo lepší pro zpět zvolit swajp vlevo a taky mi vadí malinkatý ovládací prvky a to nemám velký ruce, nicméně trefit srdíčko pro uložení do oblíbených mi dá občas zabrat. Jinak zatim prakticky nemám co vytknout. Chybí pár funkci z M1, ale nic zásadního. ekvalizér mi zatím nepřišel moc použitelný např. ale to mi nevadí. zpracovani je na tom jako M1 ale kolečko lepší.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 7. 2018 19:15

ještě jsem zkoušel ten šum a je to fakt minimum, pokud se nebavíme o pozadí v horších nahrávkách, ale přesto ho slyším. nicméně věřím že drtivá většina lidí si toho ani nevšimne. Když jsem psal předchozí příspěvek tak mi v hlavě ulpěl víc než co vnímám teď, asi to je i tím že na horším zdroji byly celkove detaily těch nahrávek upozaděny a teď na M0 je víc vnímám. Takze vnímám i větší porci šumu. Nicméně je to fakt detail. Pokud hudba nehraje tak šum vnímám jen když se na to soustředím.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 9. 7. 2018 20:18

vencaxxx díky. Konečně tady někdo píše, jak hraje samotný přehrávač. :tleskani
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 9. 7. 2018 20:55

Taky sem dam par zkusenosti po tydnu uzivani. Mam ho primarne na ven, ke spojeni s AKG K450. Kvalitu zvuku nehodnotim, pro me plne dostacujici. O to dulezitejsi je pro me dobre zpracovane UI, aby mi prehravac byl prijemnym spolecnikem a nicim me nestval (napr. spatne rovnani pisnicek, nemozmost neco nastavit nebo stale dochazejici baterkou).

Shanling M0 zatim zvlada velmi dobre. Oble tvary jsou fajn do kapsy. Radeji bych mel kapesni prehravac z kvalitniho plastu(vyhoda hmostnost a odolnost pri padu), ale chapu ze hlinik se Cinanovi zpracovava snaz, a proto je z nej dnes skoro vse. Jsem zvedav kolik let vydrzi kolecko. UI (firmware 2.0) zpracovano velmi pekne, cerny profil ke fajn. Zejmena obrazovka pri prehravani je povedena. Uvodni menu s velkymi ikonami tez fajn. V menu nastaveni mi snad nic nechybi.
Mam par podnetu co by z meho pohledu mohlo byt reseno lepe:
1. Menu Prehravani po slozkach - zobrazeni jmen slozek je spatne zorganizovane- idealni by bylo aby se slozky vypisovaly na dvou radcich. Mam slozky ve formatu artist - year - album a na M0 vidim z kazde slozky jen artista. Muzu sice swipovat, ale to jeuzovatelsky velmi nekomfortni. To je nejvetsi vada
2. Pri mackani sipky dopredu pro dalsi stopu casto omylem “swipnu”, takze misto preskofeni na dalsi song se mi posune obrazovka. Zde by se hodilo dalsi HW tlacitko (pro Forward, idealne programovatelne)
3. Casto omylem prepnu na jiny mod prehravani velvo dole v rohu. Lepsi by bylo, ldyby se na prvni dotek jen objevily varianty prehravani (repeat, shuffle etc) a az na druhe se neco menilo. S timhle clovek tak casto nelaboruje, takze dotek navic by byl ku prospechu a zabranil nechtenemu prepnuti.
4. Umisteni sleep modu - proc je tato funkce urcena k pravidelnemu pouzivani v menu az pod funkcemi, ktere nastavim jen jednou? (idle timer, screen off). To je nesvar vsech prehravacu co jsem mel. Zatim kazdy prehravac co jsem mel mel sleep nekde zasity. Nejlip to mel fiio x3 2nd gen, ktery mel sice sleep take schovany, ale mel oddelene nastaveni casu a zapnuti sleep-vyborna vec.
5. Mohlo by byt nastaveni velikosti pisma nebo zpusobu zobrazovani - napr. pomoci themes, aby treba ikony slozek/pisni zbytecne nezabiraly tolik mista
6. “Artist”by v My music mel byt vyse nez “album” protoze je mene rozsahly, vice strukturovany a rozhodne vice pouzivany, a lide majo v artist i vetsi poradek v tagu
7. Rovnani skladeb v “open all” by mohlo byt jine nez podle abecedy, treba podle alba/skladby mebo aspon jen podle cisla skladby.
8. Skvely by bylo, kdyby vubec slo nastavovat poradi veci v menu.


Celkove jsem velmi spokojen a provedeni se myslim velmi zdarilo.
Naposledy upravil tonik666 dne 9. 7. 2018 22:18, celkově upraveno 1
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 9. 7. 2018 21:14

tonik666-Radeji bych mel kapesni prehravac z kvalitniho plastu(vyhoda hmostnost a odolnost pri padu), ale chapu ze hlinik se Cinanovi zpracovava snaz, a proto je z nej dnes skoro vse.

Nejsem zádný strojar,ale k tomu opracování hliníku.Me se nezdá hliník jako jednodussí opracování,pokud zapátrám v pameti,tak vysokotlaký lis do formy by asi podle mne bylo jednodussí resení a zrejme i levnejsí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 7. 2018 21:38

mě přijde třeba úplně zbytečná ta obrazovka s album fotkou bez ovládacích prvků, zbytecnej swajp navíc. nebo to prepinani obrazovek posuvem vlevo vpravo když na druhý obrazovce je posuvník skladby kterej se taky ovládá vlevo vpravo. IMHO by bylo lepší přepínat obrazovky nahoru dolů. zpět mi přijde intuitivnější vlevo než vpravo. ale všechno jsou to věci a kterýma se dá žít. zvukové fakt pecka, čím dýl ho poslouchám tím víc se mi líbí. a o tom to je ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod inkvizition 11. 7. 2018 09:58

Zdravím, kdyby měl někdo zájem o Clip Case pro tento přehrávač, tak mi dneska dorazil. Brno, 170 Kč
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 11. 7. 2018 16:59

Vencaxxx - plne souhlasim, prepinani obrazovek nahoru dolu by bylo lepsi, protoze pak by z kazde slo skocit rovnou na seznam skladeb. Take eliminace prazdne obrazovky by pomohla.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vincent_Vega_SA 16. 7. 2018 16:27

Zdravim,
Ak niekto môže vyskúšať, potreboval by som info k latencii/oneskoreniu pri využití ako USB DAC k PC/Androidu.
Mienim Shanling M0 používať k PC pri pozeraní , hraní atď a zaujíma ma či a ako veľmi mi bude meškať zvuk voči videu.
Ďakujem za ochotu.
Vincent_Vega_SA
Junior

Odeslat příspěvekod inkvizition 16. 7. 2018 18:04

Latenci jsem přesně neměřil, ale pocitově je to hodně velké zpoždění, u spotify/tidal je to jedno, ale film se na tom pouštět nedá, na hry bych ani nemyslel, ihned po připojení je to ok, ale po pár minutách je zpoždění i 1-2 vteřiny.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wmartini 16. 7. 2018 18:52

Používám výhradně na muziku, takže nemám potřebu zpoždění řešit a nemám ani tušení jak ho změřit, ale v USB ovladači pro win k M0 je mimo jiné možnost nastavení režimu USB streamu a velikosti ASIO bufferu. Defaultně je nastaven Safe režim, ale lze vybrat i Low, nebo Min Latency,
Obrázek
wmartini
Junior

Odeslat příspěvekod inkvizition 16. 7. 2018 20:53

Ano, s tím jsem si zkoušel hrát, ale při low latency se už projevil nedostatečný buffer a při ztrátě dat po cestě se zvuk místy zasekal. Přemýšlel jsem, jestli je to způsobené kabelem (kvalitu dodávaného kabeu od shanlingu posoudit nedovedu) nebo mým USB portem... je možné, že zkušenosti budou na různých NTB různé. Osobně jsem to zkoušel s Lenovo Y700 a Dell Latitude, oboje na USB 3.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 17. 7. 2018 02:47

Vincent_Vega_SA píše:Zdravim,
Ak niekto môže vyskúšať, potreboval by som info k latencii/oneskoreniu pri využití ako USB DAC k PC/Androidu.
Mienim Shanling M0 používať k PC pri pozeraní , hraní atď a zaujíma ma či a ako veľmi mi bude meškať zvuk voči videu.
Ďakujem za ochotu.


Latence je kolem 0.4 vteriny pri optimalnim nastaveni systemu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 17. 7. 2018 08:16

Jsem dost zklamaný z gaplessu. U M0 je to spíš takový semi-gapless, protože mezi skladbami je pokaždé slyšitelný přechod (zaskobrtnutí).

Bylo by fajn, kdyby to Shanling ještě nějak opravil, aby to byl opravdu gapless.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků