Vyber DAP do cca 550€.

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepis99 11. 3. 2018 10:47

Rozmyslam nad kupov noveho prehravaca namiesto fiia x5 tak do cca 550€. Mam na vyber 2 nove: Cowon plenue R+, Astell&Kern AK100 II alebo bazarove Sony NW-ZX2. Ktory by ste doporucovaly a preco?Popripade,mozte aj nejaky osobny typ ale nie o 300-400€ viac a skor overene znacky.Dakujem
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 3. 2018 14:09

Nedávno se tu podobné zadání řešilo. Pročti vedlejší témata:
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 11. 3. 2018 15:23

Cital som tu asi vsetko co sa tyka dapov.A aj som pisal ohladom nich s Mrazikom a Frantom Binom.
A hlavne vyberam z 3 kandidatov, a cena je tam cca 550€ co je cca 14000czk.Dakujem za pochopenie.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 3. 2018 21:01

Osobně Sony NW-ZX2 moc nedoporučuji,neboť má omezenou hlasitost(dle nařízení EU)a pořádně mi hlasitě nerozehrál sluchátka. :-( Kvalitou zvuku je ale rozhodně lepší,než Astell&Kern AK100 II.
Astell&Kern AK100 II jsem slyšel a byl jsem poněkud zklamán.
Cowon plenue R+ jsem sice neslyšel,ale pokud se Cowonu podařilo odstranit největší neduh(stereo crosstalk)nižšího modelu Plenue D,tak bude dobrou volbou.
Velmi slušná volba je taky Cayin N5 mkII.Dá se koupit i v SRN za 400,-EUR.
Zde: http://www.justhifi.de/Cayin_N5-MKII_a11549.html
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 12. 3. 2018 01:32

pseudomagick píše:Osobně Sony NW-ZX2 moc nedoporučuji,neboť má omezenou hlasitost(dle nařízení EU)a pořádně mi hlasitě nerozehrál sluchátka. :-(


Chtel bych tohle uvest na pravou miru, uz po nekolikate.

Ano, ZX2 ma pod EU omezenou hlasitost. Ano, neni to ten nejvykonejsi prahravac. Ano, domaci sluchatka bych s tim urcite nezkousel pouzivat. Ale u inearu to neni nejmensi problem.

To co pise Pseudomagic se zaklada na jeho kratkem poslechu na srazu a hlavne to odpovida jen jeho preferencim na hlasity poslech. Ja vyzkousel jeho in-eary na Zx2 taky a s hlasitosti jsem se pohyboval kolem 60-70%. Tedy urcite bych nebral vyse uvedeny vyrok jako neco 100% smerodatneho.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 3. 2018 04:46

Dovoluji si nesouhlasit. :D
Poslouchal jsem krátce s in-eary,které měly citlivost 116 dB/mW a impedanci 31.5 - 41.5Ω a Sony NW-ZX2 hrálo při max volume na střední hlasitost,na které běžně poslouchám jazz či easy listening music.
Na taneční(či jinou dynamickou)hlasitou hudbu NW-ZX2 prostě není. :pozor
Pokud ano,tak snad s in-eary s vysokou citlivostí/nízkou impedancí(např. Sennheiser IE80/8,tedy 125 dB/mW a 16 Ω).
Sony NW-ZX2 je samozřejmě skvěle hrající a výborně zpracovaný DAP. :tleskani
Pokud si ho někdo hodlá koupit,tak nedoporučuji nákup na blind a raději si ho před koupí vyzkoušet s konkrétními in-eary. 8-)
Problém může rovněž nastat i např. při in-ear upgradu(viz výše)a za předpokladu,že dotyčný je diskofil poslouchající na high volume. :-\

-- 12. 3. 2018 05:05 --

"To co pise Pseudomagic se zaklada na jeho kratkem poslechu na srazu a hlavne to odpovida jen jeho preferencim na hlasity poslech."

Pravda je taková,že o preference na hlasitý poslech nejde.
"Lépe mít(vyšší hlasitost)a nepotřebovat,než nemít a potřebovat(to byl můj případ)."
Prostě DAP,který se pohyboval v cenové relaci přes 30k si takovou "podpásovku"(v případě,že by měl zákazník in-eary náročnější na vybuzení)nemůže dovolit.A bohužel si to Sony dovolilo. :-(
Osobně jsem to od Sony pojal jako jakési faux pas.
A abych to více dovysvětlil. 8-)
Před poslechovým srazem v Praze jsem měl v merku DAP Sony NWZ-X100HN(na dobírku z Ostravy)proto jsem si chtěl alespoň Sony NW-ZX2(vyšší model)poslechnout,abych si učinil jakousi představu...
Prostě to dopadlo tak,že z Sony NW-ZX2 jsem byl zklamám a z koupi DAPu NWZ-X100HN od Sony sešlo.
Tak to dopadá,když nějaký ťulpas v EU si cosi vymyslí a v Japonsku ho poslechnou...a inearista si trance party na ulici neudělá. :pozor :D
Naposledy upravil pseudomagick dne 12. 3. 2018 05:50, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 12. 3. 2018 05:45

Takze Astell&Kern AK100 II si mozem skrtnut?
Ano viem o AVLS (Automatic Volume Limiter System).Je to az tak hrozne obmedzene? Neda sa to len tak jednoducho vypnut?Ci je to defaultne nastavene? Lebo na americkej verzii sa da AVLS zapnut aj vypnut,ale asi na europskej verzii sa tam nebude dat ani dostat(do toho menu).Kedze je to android,neda sa to neako hacknut?Popripade tam nahrat iny android?To si asi Franta neskusal.Popripade to mozem vyskusat aj sluchatkacom.
Co sa tyka sluchatok tak dap budem pocuvat vyhradne v robote a tam pocuvam iem momentalne mam ibasso it 01,trinity master a seny ie 80 ale planujem kupu lepsich iem preto chcem aj lepsi dap.
Zatial som rozhodnuty tak 60% Cowon plenue R+ a 40% Sony. Ale taha ma to ku Sony lebo viem,ze tam bude lepsi zvuk a o to mi ide.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 12. 3. 2018 06:04

pepis99 píše:Ano viem o AVLS (Automatic Volume Limiter System).Je to az tak hrozne obmedzene? Neda sa to len tak jednoducho vypnut?Ci je to defaultne nastavene? Lebo na americkej verzii sa da AVLS zapnut aj vypnut,ale asi na europskej verzii sa tam nebude dat ani dostat(do toho menu).Kedze je to android,neda sa to neako hacknut?Popripade tam nahrat iny android?To si asi Franta neskusal.Popripade to mozem vyskusat aj sluchatkacom.


Za me jsem se nesetkal s jedinymi in-eary, kde by to bylo limitujici. Snad jsem ani nikdy nesahl k tomu, ze bych sel s hlasitosti nekam dale nez 80%( A to byly narocnejsi Etymotic ER4SR).

V Evropske verzi se to vypnout neda, v menu to nikde neni. U ostatnich Sony(ZX300, WM1A) na to vypnuti existuje jednoduchy program, u ZX2 se to muselo nejak rootovat, ale nikdy jsem k tomu vic nezjistoval, protoze jsem takovou potrebu nemel.


Kdybych poslouchal naplno jak Pseudomagic, tak mi v usich piska jeste tyden.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 3. 2018 06:09

Ptal jsem se na to a prý hlasitost v EU nastavení nelze obejít.Možná by to nějaký geek dokázal hacknout. :roll:
V US verzi by neměl být problém.
Nikdo ti lepší radu nedá,než je toto: Vezmi si s sebou 1-2 sluchátka a běž si několik DAPů poslechnout do Audiga.cz(v Praze či Brně).
Pokud si koupíš Cowon v Alze(on-line),tak to taky nebude problém,neboť máš možnost ho do 14-ti dnů vrátit(dle obch.zák).
Na kupování na dobírku z bazaru(bez předchozího poslechu)bych si dal pozor. :pozor
Osobně jsem si koupil v Audigu.cz Astell-Kern AK300 a jsem s ním spokojený.
Má sice malé "mušky",ale který DAP je dokonalý. :roll:

-- 12. 3. 2018 06:20 --

Pokud jde o DAP..kvalita zvuku/cena,tak jednoznačně vede Aune M1s,které nemá konkurenci.
Jestli jsi ale citlivý na ostřejší zvuk(také záleží na sluchátkách),tak bych se mu vyhnul.

-- 12. 3. 2018 06:25 --

"Kdybych poslouchal naplno jak Pseudomagic, tak mi v usich piska jeste tyden."

Je vidět,že nepatříš mezi in-ear party people. :-)
No co,mám rád pořádný nářez!
Samozřejmě v jazzu apod. volume krotím.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 12. 3. 2018 12:07

za mňa sony... hlavne kvôli výdrži 20+ hodín. je to niečo, čo u ostatných značiek nenájdeš. čiže aj keď batéria časom degraduje o 30% stále bude výdrž vyššia než ponúkajú ostatní
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod pepis99 14. 3. 2018 09:59

Tak nakoniec som objednal Cowon R,to Sony by som si rad vypocul ale kedze predaj nie je momentalne aktualny tak som isiel do Cowonu.Snad bude ok a ked nie mozem ho do 14 dni vratit.Dakujem za rady.
pepis99
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků