Cowon Plenue J

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepis99 5. 3. 2018 05:29

Chcem sa opytat hlavne teba Mraziku ci sa oplati prejst z Fiio x5 I na tento Cowon plenue J alebo radsej ibasso Dx80 alebo Fiio X5 III.Chcem nahradit x5 niecim novsim/zvukovo ak sa bude dat tak lepsim a cenovo cca500€.dakujem
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2018 06:53

iBasso DX80 se mi zvukově líbí, ale co se mi na něm nelíbí je šum na pozadí. Ten je slyšet hodně a pokud budeš mít citlivější sluchátka, tak Ti bude vadit. FiiO X5iii jsem neslyšel, ale z toho co jde o něm načíst se o žádný zázrak se nejedná. Myslím, že skutečným upgradem by mohl být Cowon R, který přehraje maximum formátů, má i symetrický výstup a hranici 500EUR překračuje jen těsně. Jéčko podle mne hraje výborně, má podobnou údernost jako stará X5, ale nepřehraje DSD, což pro někoho může být limitem. Takže abych odpověděl na otázku. Ano, Jéčko je podle mne upgradem za X5, ale zároveň má své imity. Erko bude upgrade bez limitu.
Pokud koukneš na stránky advancedmp3players.co.uk, tak tam mají Jéčko i za lepší cenu, než u nás v ČR.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 5. 3. 2018 10:17

Uz som bol presvedceny na Rko ale ked pozeram cenu tak je tam rozdiel cca 300€.Myslis,ze je to adekvatny rozdiel?Hraje to Jcko fakt tak dobre za tu cenu?Musim pozriet recenzie.Dakujem
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2018 10:59

Rozdíl mezi eRkem a Jéčkem neumím osobně okomentovat. Zatím dostupné recenze na oba přístroje je mezi sebou neporovnávají. Já jsem s Jéčkem velmi spokojen a eRko bych si poslechl rád, ale pokud bych ho kupoval, tak jen kvůli DSD a symetrice. Nicméně zatím ani sám sobě neumím obhájit, jestli by to mělo smysl. Jéčko bude mít lepší baterku a eRko krom formátů a symetriky má větší vestavěnou paměť. Jestli je to adekvátní rozdílu ceny nevím, ale spíš ne. On je rozdíl přirozeně i ve vnitřku, kdy Cowon u eRka přiznává čip PCM5242, u Jéčka cudně mlčí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 3. 2018 11:30

Ahoj kluci,
jelikož už mi pomalu dosluhuje moje FiiO x1 (občas "vypadává kanál" + baterie max. 3 hod.) , tak se taky poohlížím po nějakém upgradu, který by se sluchátkama FiiO F9 dával smysl :-)
Mám rozpočet nějakých 6 tis. a jde mi hlavně o zvuk. Cowon Plenue J se mi moc líbí designem
i recenze od vás má perfektní. Teď jsem ale našel možnost koupit do GB ( kde pracuji ) z FiiO ofiko storu za 191 liber FiiO X5 2nd, což zní taky lákavě. Který z nich byste k těmhle sluchátkům vybrali, aby to hrálo zase o trošku líp ? (ideální by bylo, jestli má někdo z vás tyhle kombinace naposlouchané, ale to už bych chtěl asi nemožné :-), že jo).
Přehrávač budu muset řešit tak jako tak, jestli nechci ty F9 nechat ležet v šuplíku, a to nechci, páč mi ten jejich charakter zvuku dost vyhovoval. A střídám poslech se staršími EX1,
škoda že ta x1 už blbne a nevydrží dlouho hrát. Má smysl podle vás k sluchátkům za 3 táci takhle dražší přehrávač nebo se podívat po něčem levnějším? Díky za názory.
Naposledy upravil kalimero73 dne 5. 3. 2018 11:44, celkově upraveno 2
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuborK 5. 3. 2018 11:34

erko budu mit tuto stredu, jsem celkem zvedavy,Cowon jsem nikdy nemel.
Nevite jak je na tom Opus3? Dekuji
LuborK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2018 12:11

kalimero73 píše:Ahoj kluci,
jelikož už mi pomalu dosluhuje moje FiiO x1 (občas "vypadává kanál" + baterie max. 3 hod.) , tak se taky poohlížím po nějakém upgradu, který by se sluchátkama FiiO F9 dával smysl :-)
Mám rozpočet nějakých 6 tis. a jde mi hlavně o zvuk. Cowon Plenue J se mi moc líbí designem
i recenze od vás má perfektní. Teď jsem ale našel možnost koupit do GB ( kde pracuji ) z FiiO ofiko storu za 191 liber FiiO X5 2nd, což zní taky lákavě. Který z nich byste k těmhle sluchátkům vybrali, aby to hrálo zase o trošku líp ? (ideální by bylo, jestli má někdo z vás tyhle kombinace naposlouchané, ale to už bych chtěl asi nemožné :-), že jo).
Přehrávač budu muset řešit tak jako tak, jestli nechci ty F9 nechat ležet v šuplíku, a to nechci, páč mi ten jejich charakter zvuku dost vyhovoval. A střídám poslech se staršími EX1,
škoda že ta x1 už blbne a nevydrží dlouho hrát. Má smysl podle vás k sluchátkům za 3 táci takhle dražší přehrávač nebo se podívat po něčem levnějším? Díky za názory.


X5 druhé generace je za 191GBP marná investice. Raději bych se podíval na X3 třetí generace, pokud bych tedy nutně chtěl FiiO. Pod 200GBP jde běžně koupit u advancedmp3players.co.uk iBasso DX80. Na tomtéž shopu stojí Jéčko 239GBP. V tomto případě bych si rozhodně připlatil.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 3. 2018 13:19

Díky Mrazíku, tak to jsem teda úplně nečekal :-) , ale dám na tebe. Rozhodně nechci "marnou investici",
mrknu na tvoje doporučení. Jde mi taky o to, aby si ten přehrávač "sednul" s těma F9-tkama, ale určitě budu i přemýšlet do budoucna o nějakém upgradu sluchátek - až mě omrzí zvuk mých zamilovaných F9. Přehrávač nemusí být nutně Fiio, nevím proč jsem si tak nějak zafixoval "dogma", že stejná značka zaručuje dobrou spolupráci komponent a ve výsledku dobrý zvuk.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2018 13:26

Já F9 neslyšel, ale měl jsem X5ii a slyšel jsem X3iii. X pětku jsem prodal během týdne a tu X trojku jsem teď i zvažoval, ale vyhrál Cowon. Ta X5ii je dnes už překonaná a existuje na trhu spousta lepších alternativ. Např. i to iBasso jí přehraje o míle, jen trpí na šum na pozadí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 3. 2018 13:41

Mně se teda více méně potvrdilo, co psal Bína, že sluchátka jsou ve dvojici s přehrávačem ten důležitější komponent ( z hlediska zvuku ). Když jsem poprvé slyšel ty F9-tky na dá se říct průměrné X1-čce, tak mě fakt spadla čelist. Je jasný, že všechno jde dopředu a co jsem pořídil před x lety za 3.500,- X1-čku, tak dneska jsou za tu cenu už zvukově mnohem lepší přehrávače. Mně se tenkrát hlavně strašně moc líbil design tý X1-čky a zvuk to už byla jen třešnička na dortu, páč do tý doby jsem "přenosně" poslouchal jen discmany a pak ještě starý Samsungy founy a ten zvuk Fiia byl o několik parníků jinde :-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 3. 2018 13:48

No tak když jsi v UK, tak se někde stav a všechno si v klidu napřed poslechni. Třeba zjistíš, že nová X1 nebo i ta X3 je už taky někde úplně jinde. Nebo možná najdeš něco úplně jinýho - Shanling, atp.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 3. 2018 13:55

Máš recht ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepis99 5. 3. 2018 15:47

Tak som si precital recenziu na plenue R a na 90% pojdem do neho.Asi mi to bude stat za tu cenu.Dik Mraziku.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 5. 3. 2018 17:22

DX 80 jsem mel a moc me nepresvedcila.Navíc opet tragický UI,nedotazený a jak vysla dvoustovka,tak uz na to docela se**u.
Coz mne nastvalo a sla pryc,neslysel jsem Fiio,neriskoval jsem a sel do AK300.Tam funkce,který uvádí skutecne fungujou,zase mi ale vadí,ze nepodporuje *.cue.Jen málo vecí je bohuzel dokonalých.A clovek se celkem diví,kdyz za to platí ty ceny.
Jak ríkám,s AKckem se dá zít a ted v rámci výprodeje je za dvacku,coz si myslím je reálná cena.I kdyz taková sedmicka by byla príjemnejsí...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 8. 3. 2018 15:14

Páni, teď mě opravdu mrzí, že sem se svým starým dobrým J3 nevydržel ještě ten rok. Plenue J mi přijde jako jeho duchovní nástupce a nemít dneska D tak neni vo čem. :D
Jak moc hranatá je ta kastle u J?
D má v oblasti světlokruhového power tlačítka dost nepříjemně ostrý rohy, už sem málem upnul Dčko do svěráku abych ten blbej roh trochu připiloval. :-\
Jak je na tom odezva při listování ve skladbách?
Používám Folders a při listování ve skladbách to jakoby plave, sem tam se kvůli tomu přeťápnu o skladbu níž/vejš a je to i po roce docela otrava. :/
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků