DAP do 10 000

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 9. 2. 2018 16:05

Zdravím Vás, rád bych posunul poslech o stupínek a pořídil si nějakou mašinku, na které má smysl spouštět bezztrátové formáty. Začal jsem pátrat na trhu v přístrojích do deseti tisíc a upřímně, každý den mám jiného favorita. Tím spíš, že budu kupovat "naslepo".

V mém výběru aktuálně figurují xduoo X10, xduoo X20, Shanling m3s, Aune m1s.

Jaký byste bez ohledu na preference (presto proč) volili a jakému byste se a z jakého důvodu vyhnuli?

Co se preferencí týče...do uší si pouštím vše...průřezově A. Dvořák, The Kinks, Led Zeppelin, Pink Floyd, Joy Division, Chameleons, Cure, Radiohead, Bjork, Justice, Tame Impala, Grizzly Bear, Air...i akustiku...zkrátka žánrová nevyhraněnost a všude si něco najdu.

Poslech přes kabel ineary a overeary spíš světlejší. Nejsem fanda androidu v přehrávačích.

Díky moc za jakoukoli reakci. Chápu, že co člověk to jedinečné preference, co poptávám je inspirace a třeba to pomůže někomu dalšímu. Těch srovnání je všude hromada, ale je třeba si to nějak sesumírovat.

-- 9. 2. 2018 17:11 --

Očekávám, že ty přehrávače na tom budou +/- podobně.

Hledám možná spíš naturálnější zvuk.

Co mi hraje do negativ u xduoo je uživatelská podpora. Což je pozitivum u Shanling. Tam jsem si všiml docela častých aktualizací.

-- 9. 2. 2018 17:59 --

Pokud by to znamenalo obrovský posun, není 10 000 hodnota úplně limitní. Peníze problém úplně nejsou, jen ochota je položit na stůl při řadě jiných nákladných koníčků.
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 9. 2. 2018 17:31

niekto tu predával sony zx2 za 450eur.... možno je ešte stále k dispozícii
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 9. 2. 2018 18:46

Tak Xduo bych na základe informací od hodnoverných uzivatelů asi skrtl.Co se týká Shanlingu,tam ti vycerpávající info podá F.B.vcetne toho,k jakým in ear by ho doporucil.
V tomhle vláknu se v soucasné produkci pomerne dobre zorientujes,a pak jeste projít head-fi a mel by jsi mít jasno.
No to je blbost,jasno asi nikdy a nejméne v té chvíli,kdy si ho objednás.Aspon tak je to u mne...Ale az to prije,tak se na chvíli obavy rozplynou,anebo naporád,kdo ví.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 2. 2018 19:35

Já bych to xDuoo až tak nezatracoval, jen bych ho pořídil někde, kde ho případně bez problémů vymění. Za těch pár korun fakt hraje moc dobře.
Možná bys ale mohl doplnit, jaký konkrétní sluchátka/špunty máš. To by se potom radilo líp.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 10. 2. 2018 07:13

Nejvazneji a nejcasteji pri delsich cestach ve vlaku Audio-technica ATH-MSR7BK. Zrovna prave ted.

Ineary mám zatím jen levné od KZ. Hodně světlé. Na ty zatížený až tak nejsem. Upřímně ani na ty ATH-MSR7, pokud je nesmysl je používat, ale teď je mám jako primární.

Diky za vsechny reakce.
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 11. 2. 2018 21:36

Mně se líbí něčím všechny čtyři, všude je více-méně chválí ve srovnání s dražšími přehrávači a fakt nevím.

U Aune se mi líbí minimalistický design a to, že je prostý nesmyslů. Equalizer nepotřebuji, chci slyšet hudbu tak, jak má znít ve sluchátkách tak, jak jsou postavená. Streaming nepotřebuji. BT nepotřebuji.

Shanling má premiový design. Všude chválený. Krásný display. Je z nich nejdražší a otázka je, jestli si nepřiplácím jen za funkce, které ve finále nepotřebuji. Rozhodující vlastnost je zvuk.

X20 se mi také líbí, byť display podle fotek nedosahuje vlastností Shanglingu. Opět ale těžko říct, jestli oproti x10 jen nepřiplatím za funkce, které nepotřebuji.

X10 je prezentovaný jako malý zázrak. Pokud ho ty dražší přístroje příliš nepřevyšují i kdybych si pořídil nějaká kvalitnější sluchátka, rozhodně bych o něm vážně přemýšlel.
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 2. 2018 22:49

Být tebou,tak bych naslepo nic nekupoval(pokud to ve 14-ti denní lhůtě nemůžeš vrátit prodejci a dostat své peníze zpět).
Obzvlášť bys neměl kupoval z ruky Aune M1S(pokud máš světle laděná sluchátka,tedy in-eary).
Aune M1S je výborný DAP se skvělým zvukem,bohužel má díky DACu Sabre docela ostrý zvuk(kvůli tomu jsem ho prodal).
Osobně bych ti doporučil Cowon Plenue D(měl jsem ho již 2-krát).Myslím,že za tu cenu je to sále výborný DAP.
Pokud to nemáš daleko do Prahy či Brna,tak bys měl navštívit prodejnu Audigo.cz(tam se ale Cowon neprodává),kde si nějaké DAPy můžeš poslechnout,neboť na synergii se sluchátky docela záleží.
Shanling jsem slyšel pouze krátce(Shanling M2s),zvukově byl slušný.Na "krkolomné" ovládání bych si asi těžko zvykal.

-- 11. 2. 2018 23:17 --

Pokud "Rozhodující vlastnost je zvuk"(jak píšeš),tak Aune M1S rozhodně nemá konkurenci.
Viz moje první věta v příspěvku výše.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 2. 2018 06:31

2 RADIOHEAD00 - prosím Tě, nenech si zblbnout hlavu. Čip je jen jedna část, která se podílí na zvuku. Daleko větší vliv na zvuk má zesilovač. Je běžné, že zařízení se stejným čipem mají různý zvukový charakter. Pokud by tomu tak nebylo, stačilo by koupit cokoliv nejlevnějšího s daným čipem, ale to je prostě pitomost.
Zářný příklad je např. tuším Shanling M2s a xDuoo X10. Ačkoliv střeva mají takřka totožné, každý zní úplně jinak.
Já neznám Tvá sluchátka, tak Tě neumím relevantně nasměrovat. Nicméně pokud máš rád světlejší detailní zvuk, tak xDuoo X3 může být dobrý začátek.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod inkvizition 12. 2. 2018 07:21

Ahoj,
dovolím si přidat svou zkušenost. Mám Shanling M3s, objednaný přes Ali a troufám si říci, že jsem spokojený.
Špunty mám Sennheiser Momentum IE2 a KZ KS5, oboje hrají se Shanlingem dobře, hlavní sluchátka používám Sony 1000XM2 a taktéž spokojenost.
Jen bych upozornil, že minimálně u těch Sennehiserů je zvuk ze Shanlingu světlejší, než z mobilu (SGS8+), což mne dost překvapilo. KZ ZS6 to nevykazuje (nebo jsou už tak světlá, že rozdíl nepoznám).
S trochou štěstí se by se ti mohlo povést ten Shanling pořídit bez DPH, ale je to prachsprostý hazard :)
PS: Doporučuji bez pouzdra, sám ho používám, ale hlavní ovládací prvek je v něm trochu utopený, takže je to fakt k vzteku občas.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 12. 2. 2018 09:24

V noci jsem podlehl všeobecnému nadšení a objednal ibasso it01.

Z přehrávače mám pořád hlavu zamotanou. :-)
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 12. 2. 2018 10:09

Podle mne jsi první krok zmákl na výbornou.Ted jeste poresit DAP a más vyystaráno.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 2. 2018 12:06

IT01 + xDuoo X10 = UNA PETARDA!!!
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 12. 2. 2018 13:16

Ono i IT01 s benjie s5 jsou uno petarda
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 2. 2018 13:19

To jest pravdou. Nicmene Benjie preci jen neprehaje vsechno. Zvukove je to za ty penize, ale pecka.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 12. 2. 2018 13:26

Benjie je takový vstup a za mě lepší než Walnut v2s
LOPO_X
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků