DAP do 10 000

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 16. 2. 2018 11:43

Cayin N5ii je teď právě moje volba. Ten přehrávač vypadá krásně, všude jen superlativa a vejdu se do rozpočtu. Zkusím za ty peníze i xDuoo x10. To případně dostane přítelkyně.

Jaká je v ČR nejlepší varianta, jak ho koupit? Advanced mp3 players? Nabízí ho jeden prodejce s obalem zdarma na Aliexpress. Tam se ale asi pozornosti při proclení nevyhnu.
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 2. 2018 11:50

Doporučuju následující. X10 pořídit u Penonu nebo Gearbest. S N5ii počkat a sledovat sekce clearence na AdvancedMP3players. Často se tam objevují kousky se zajímavou slevou.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 16. 2. 2018 21:35

"....Pokud by to znamenalo obrovský posun, není 10 000 hodnota úplně limitní...." :tleskani

Kup si Astell&Kern AK300 a budeš s ním zcela jistě spokojený jako já. :-)
Je to trochu nad fin.rámec,ale vyplatí se to.
Nyní ho mají v akci v muzikeru.cz.,což znamená nový i s pouzdrem a se zárukou v ČR.

Zde: https://www.muziker.cz/astellkern-ak300 ... gLdifD_BwE
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 23. 2. 2018 14:54

Kdybych měl s cenou ustřelit od původního plánu, hodně mě zaujalo iBasso DX200. Design bezkonkurenční. Modulovatelnost zesilovače. Říkal jsem si, že by bylo fajn mít ten referenční zesilovač s naturálním zvukem a k tomu dokoupit jeden s telejším a muzikálnějším projevem.

Jenže ta cena. Ne, že bych vykrvácel, ale člověk má řadu koníčků. A nepotřebuji mít o 20 000 dražší řešení jen proto, abych ho měl.

Je iBasso DX200 zvukově opravdu tolik vpředu oproti Cayin N5ii? Jaká je životnost takového přístroje? Kdybych uvážil, že bych si za dva roky musel koupit nový přehrávač, asi bych si to rozmyslel. Peníze nejsou problém, ale přesto to nesmí být neekonomická investice bez hlavy a paty.

Když srovnám jízdní kolo za 8 000 a 35 000, je to zásadní rozdíl. Stejně tak u notebooků. Jak velký je u přenosných přehráváačů?

Každopádně xDuoo x10 je na cestě. Díky za doporučení. Nemůžu se dočkat.
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 2. 2018 11:47

iBasso DX200 je hlavně neutrální, rovně hrající přehrávač. Plánuješ to používat s neutrálními (IT01) a světlejšími sluchátky (MSR7), tudíž je otázka, jestli by ti taková kombinace vyhovovala.

Pokud plánuješ pořídit výrazně lepší sluchátka, tak ok, ale osobně mi nepřijde rozumné investiovat 30 tisíc do přehrávače, který se pak bude používat se sluchátkama za pětku. Lepší bude pořídit přehrávač za tu desítku, je tam teď hodně povedených modelů jako Cayin N5ii, Shanling M3s a Astell&Kern AK70. Nebo teď zrovna někdo prodává v bazaru Sony ZX2 za jedenáctku...
A za ušetřené prostředky pořídit pořádná sluchátka. Takhle se zvukově dostaneš mnohem dál.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 2. 2018 07:34

IT01 přísně neutrální sluchátka nejsou, nicméně párovat je s DX200 by byl hardcore. Totéž platí o ostatních návrzích. Ta X10 k nim bohatě stačí a šlape ji to spolu dobře.
Pokud bys nezbytně chtěl jít dál, tal v první řadě bych se zaměřil na sluchátka a potom teprve na přehrávač. Ten Cayin je hodně chválený, ale už by si zasloužil lepší špunty.
Uvidíš ale, že nákupu IT01 + X10 litovat nebudeš.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peter195 23. 3. 2018 23:53

Zdravím vás.
Nemáte niekto skúsenosti s SHANLING m3s? Zaujíma ma hlavne kvalita zvuku. Sem tam počúvam hudbu cez slúchadlá Grado sr 80. Hlavne to však chcem k zosilňovaču a reprobedniam. Na nete som o ňom prečítal hodne. Len neviem či sú to dôveryhodné informácie. Dám prednosť informáciám od vás.
Ďakujem.
Peter195
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 24. 3. 2018 14:51

Posli SZ Frantovi B.,ten je prímo u zdroje.A ze by podal zkreslenou informaci,neverím.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter195 24. 3. 2018 15:31

Ok. Dík za radu.
Peter195
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků