Mrazík vybírá nový přehrávač a prosí o radu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 2. 2018 18:03

Slyšel jsi ho?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 2. 2018 18:50

Neslyšel,ale u Cowonu zvuk nebude problém.
Navíc v Alze.cz není problém do 14 dní vrátit.
Není co ztratit.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 2. 2018 19:27

pseudomagick píše:Neslyšel,ale u Cowonu zvuk nebude problém.
Navíc v Alze.cz není problém do 14 dní vrátit.
Není co ztratit.


a) je mimo mnou stanovený rozpočet
b) jsem vysloveně žádal o osobní zkušenosti, ne vyčtené rozumy

Chápu Tvou snahu, ale s Cowony zkušenosti mám a dle mě se rozhodně nejedná o neutrální přehrávače s příklonem k teplejšímu projevu.

Neutrální přehrávač chci proto, abych mohl poslouchat sluchátka různého ladění. Pokud bych si pořídil něco vysloveně temnějšího nebo světlejšího, tak by některé kombinace byly pro mne neposlouchatelné.

Ať tak či onak, už mám objednáno a až začne v Číně zase normální všední život, tak mi ho snad i pošlou.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duuudl 9. 2. 2018 20:08

Plenue R není ani světlý, ani tmavý a vzhledem k možnostem equalizeru není problém vyrovnat každá sluchátka tak aby hrála rovně. (nebo dle představ) Equalizér má 10 pásem, každé pásmo má nastavitelnou středovou frekvenci a zároveň šířku pásmave 3 krocích.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 2. 2018 20:13

Ok,chápu a omlouvám se. :-)
"Vyčtené rozumy" jsou víceméně recenze jiného či jiných uživatelů.
Nezáleží tedy na tom zda jsou pouze zprostředkované pomocí odkazů(zejm.cizojazyčných)nebo zda ti doporučení,radu či hodnocení(recenzi)poskytne někdo zde v ČR.
Názor českého uživatele není více,než názor zahraničního.
Kdybych si Cowon Plenue R koupil a popsal ti jak hraje atd.,jak moc se bude můj popis lišit od někoho na head-fi?
Neber to jakkoli zle,ale z informačního hlediska to stojí k zamyšlení.
Samozřejmě jinak tomu je u placené recenze,která je komerčně cílená na zákazníka.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 2. 2018 20:31

Ale já nechci vyrovnávat sluchátka equalizací. Já chci slyšet jak hrajou a proto hledám neutrální přehrávač. A pokud nebude neutrální, tak ne světlý.

Recenze si průběžně pročítám, to jsem už psal v úvodu. Gramotný jsem přes 40 let. Zajímaly mne osobní zkušenosti uživatelů, ne recenzentů. V tom je rozdíl. Už to chápeš?

Nechme toho, už mám nakoupeno, toto vlákno je tedy pasé.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 2. 2018 20:38

Tak to nechápu. :shock:
Jaký je rozdíl mezi uživatelem a recenzentem?
Nepíší recenze většinou uživatelé? :D
Ale dobrá,necháme toho být. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 11. 2. 2018 16:04

pseudomagick píše:Tak to nechápu. :shock:
Jaký je rozdíl mezi uživatelem a recenzentem?
Nepíší recenze většinou uživatelé? :D


Samozrejme zalezi, na ktery web se podivas, neco jineho budou recenze na Head-Fi, redditu a treba Amazonu.

Pokud mluvime o Head-fi, tak predevsim u novejsich vyrobku ti drtivou vetsinu recenzi pisou lide, kteri ten vyrobek maji poskytnuty zadarmo bud primo od vyroce nebo od lokalniho distributora ciste za ucelem vzniku toho testu. A dava to smysl, protoze malo kdo ma penize na neustale kupovani novych vyrobku a pak je tu samozrejme i otazka casu, protoze vytvorit peknou recenzi, kam se pridaji i ruzna porovnani, zabere poradnou chvili.

Plyne z toho dalsi vec, recenzent pouziva to zarizeni jen urcitou dobu,vyzkousi na nem zakladni veci a to co on zna a tim to konci. Naopak realny koncovy uzivatel s tim zarizenim ma dlouhodobou zkusenost, muze ti vypichnout i kupu malych nedostatku, ktere v dlouhodobem hledisku vadi. Samotnou kapitolou jsou pak zarizeni s androidem, tam s pribyvajicimi uzivateli pribyva i obskurnich aplikaci a zpusobu vyuziti a chudak vyrobce najednou kouka, kolik problemu takovy android prinasi. Na druhou stranu zvukove dojmy od nahodnych uzivatelu je nutne brat s velkou rezervou, protoze tam clovek nevi o jejich preferencich a vyvoji v Hi-fi.

Osobne si myslim, ze nejlepsim pristup k vyberu noveho zarizeni je nasledujici: Nactu testy od "profi" recenzentu, at vim jak to hraje. A pak projdu forum na Head-fi i jinde, at vim, jestli je to pouzitelne nebo jen otravny kram.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 2. 2018 19:18

Díky. :-)
Pěkně vysvětleno a nelze s tím nesouhlasit.

"Osobne si myslim, ze nejlepsim pristup k vyberu noveho zarizeni je nasledujici: Nactu testy od "profi" recenzentu, at vim jak to hraje. A pak projdu forum na Head-fi i jinde, at vim, jestli je to pouzitelne nebo jen otravny kram."

Já to dělám víceméně podobně.Především však vycházím z jakési shody názorů,nuancí popisu zvuku atd.
Pokud se např.5-10 lidí na něčem shodne,tak na tom něco pravdy bude. :D
S Velvetama mi to vyšlo,ale u mnohých sluchátek jsem se spálil.Některé in-eary jsem poslouchal vícekrát,ale na jiném DAPu,takže mi vždy zněly trochu jinak.
A abych to trochu zkomplikoval,ani Velvety nezněly na každém DAPu,tak dobře jako s AK300,abych za ně ty peníze byl ochotný dát.
Je to prostě všechno o poslechu.Recenze napoví,poslech odpoví. 8-)

Taky bych chtěl zde v ČR udělat recenzi na EarSonics S-EM9,abych je měl grátis nebo aspoň se slevou. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 2. 2018 10:10

Takže jelikož se odeslání mého nového přehrávače vleklo víc, než by bylo zdrávo, zrušil jsem objednávku a jsme zpět v bodě nula. Hledání a výběr pokračuje. Trošku se má pozornost upírá směrem k xDuu X20. Jeho první recenze a provnání s X10 vypadají dobře.
Kdyby mě u mé současné X10 nezlobila baterka, tak bych se na to asi i vykašlal. Teď mám objednanou novou, tudíž možná jí ještě omilostním. Zvukově se mi stále líbí moc a v kombinaci s Haydnama si poslech moc užívám.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 27. 2. 2018 12:27

Pavle, stále si ještě neprozradil, co jsi měl v "merku", zda šlo o další potencionální laciný zvukový zázrak či o něco sotisfikovanějšího. Též hledám nový přehrávač a nějakou inspiraci uvítal. Má X10 to též vzdala, X20 jsem měl chvíli v ruce, bohužel na cizích sluchátka, takže zvukovo nemohu nějak směrodatně porovnat, kvalita zpracování bohužel klasické Xduoo, tudíž nic moc. Chci něco na delší dobu, té X20 by jsem se v tomto ohledu obával.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 2. 2018 13:02

Hmm, nepotěšils mě :-(
Dnes vyšla na HF první recenze na X20 a byla celkem oslavná, nicméně se hned strhla diskuze, protože druhá je tuším na YT a jeden to slyší spíš do světla, druhý do temna a už se to mele.
Měl jsem objednaný Oriolus DP100. Je to peklo, že nic kloudnýho není v Evropě. Ještě budu chvilku spekulovat a budˇ objednám znovu tu DP100, ale jinde a nebo skočím po nějakém kitajci za pár korun. Zishan Z3 nebo něco podobně obskurního.

V mé X10 vydrží baterka aktuálně hodinu. Kupoval jsem jí v Prosinci. Dost mne to štve. Mám objednanou baterku jinou, kapacitou menší, ale rozměry totožnou. Pokud s ní vydrží X10 6 hodin a víc, tak se na všechno vykašlu a ušetřený peníze vrazím jinam.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 2. 2018 15:05

Já objednal baterky tady, má jen 1.800mAh, ale to je asi i jedno. Hledal jsem i na ALI, a rozměrově tam pasovala taky jen jedna s nižší kapacitou, než je originál. Trošku mám podezření, že na ty baterky natiskne číňan cokoliv, ať to má skutečnou kapacitu jakoukoliv.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků