Mrazík vybírá nový přehrávač a prosí o radu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 2. 2018 10:26

Navzdory tomu, že se mi stále velmi zamlouvá zvuk xDuua X10, tak pomalinku začínám koukat po druhém přehrávači. Nejde mi úplně o náhradu, spíš chci něco, čím bych X10 doplnil.
Co hledám?
- zvuk spíš neutrální, ale teplejší příklon mi nevadí, světlý vysloveně nechci
- baterka musí vydržet nejméně 8, ale spíše k 10 hodinám
- stačí mi 1 slot na kartu
- nezajímá mne BT, WiFi a podobný fíčury
- přehrávám výhradně svou muziku ze své karty
- velikost tak akorát, DX200 je už veliký, ideál jako mám teď X10 nebo menší
- nepotřebuju symetrický výstup
- fyzický ovládání je mi jedno, jestli tlačítka nebo ne je mi fuk
- odezva systému by měla být adekvátně svižná, čekat minutu po zapnutí se mi nechce
- co se přehratelných formátů týče, ta ideálně by měl zvládnout vše, včetně DSD, ale netrvám na tom, přehrání FLACu je však nezbytnost
- nemám problém nakupovat venku, na ALI, kdekoliv, kde to bude bezpečné a spolehlivé
- cena do 500EUR
- klidně i z druhé ruky, ale ne zase nějaká exotika, aby byla naděje to prodat, až mne to omrzí

Zkuste mi sem prosím házet své náměty nebo i nabídky, nicméně u námětů prosím o osobní zkušenosti. Číst umím a recenze na různá zařízení na netu si postupně procházím.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 7. 2. 2018 11:50

Podle mého je na bazaru stále Sony NW-ZX2.A i Bína se vyjádril,ze za ty prachy je to super kup (450Euro).To vypadá jako zdaleka nejvýhodnejsí kup a má i potenciál si udrzet dobrou prodejní cenu,az se budes posunovat dál.A ze rád testujes a jsi zrejme hravej(také to tak mám rád),tak ho jednou pustís urcite.Cili predpokládám,ze tady ta ztráta nebude tak velká.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 7. 2. 2018 12:03

Akorát ta velikost bude trochu více než x10
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 7. 2. 2018 12:18

Co třeba QP1R z druhé ruky? (Ne ten můj.. )
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 7. 2. 2018 12:53

podľa mňa je pod 500 momentálne najlepšia voľba Cayin N5II... že vraj nešumí ani s Andromedami :)
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod spearfish 7. 2. 2018 13:27

HiBy R6 je výborně hodnocený, cenově od 509 USD podle typu rámu (AL vs nerez) vnitřek je stejný. Jinak kdyby to měl být víc budget friendly tak třeba Cayin N3, velikostně podobný X10, teplejší projev, výdrž cca 10h, za 150-160 usd. Jediné co mi osobně vadí jsou nepodsvícená tlačítka ale zase i na tento dap vycházejí pravidelně aktulizace.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 8. 2. 2018 02:01

@Akburt Bazarove Sony ZX2 je skvela volba, tam je jedinou otazkou trochu vyssi vaha a rozmery.

@spearfish HiBy R6 s tou vystupni impedanci je velke riziko, pokud to chces hrat s In-eary s tlakovymi menici. Takove Andromedy by na tom byly dost odpudive.

@Mrazik, pro tve pozadavky jasne doporuceni - Sony ZX300
Velikosti a vahou jen o kousek vetsi nez X10.
Softwarove plna podpora formatu a odladenejsi nez vsechny soucasne android DAP ci ruzne malovyroby z Ciny.
Vsechno funguje docela hbite. Start neresis, protoze zarizeni nikdy nevypinas.
Vydrz na baterii se vsemu ostatnimu vysmiva.

Jen dve veci nejsou idealni:
- Nabijeni jen pres dementni Sony Kabel
- Pro plnou kvalitu zvuku se proste musi jit pres symetricky vystup.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 2. 2018 06:59

Sonky mne moc neberou obecně. Věřím, že hrajou dobře, ale prostě mne neberou. Ta ZX300 je už i nad limit. Na Hiby jsou koukal, ale něco mi na něm vadilo. N3 jsem měl a trošku jsem o ní i uvažoval. Questyle se mi nelíbí a taky už to není žádný drobek. Má pozornost se začla ubírat jiným směrem, dílem do té nechtěné exotiky, ale myslím že by to mohlo být fajn. Ještě budu chvilku špekulovat a potom něco objednám. Koukal jsem i na X20, ale už i na té mé druhé X10 cítím, že to není ono. Baterka má výrazně nižší výdrž, než ta má předešlá. Obecně odezva na zákazníky u xDuaa je mizerná. Trošku se tedy dalšího experimentu s xDuem bojím.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 8. 2. 2018 09:29

No a co zkusit F.audio FA1, je to risk, protože jsem na něj našel jen jednu recenzi, ale ta dopadla dobře.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 2. 2018 20:15

Tak jsem něco objednal. Snad to stihnou poslat, než začnou kalit.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 8. 2. 2018 20:22

????no ale my jsme zvedavý.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 2. 2018 20:26

Nechte se překvapit. Není to nic z toho co se tu skloňovalo. Krapet jsem zariskoval, tak snad toho nebudu želet.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 2. 2018 20:47

Za mně jasně vede Cowon Plenue R.
Já vím,je to "trochu" nad 500,-EUR,ale je to zdejší se zárukou v ČR,tudíž se toho půjde lépe zbavit.
Kdybych neměl AK300,tak bych ani minutu s koupí neváhal.

Zde: https://www.alza.cz/cowon-plenue-r-128g ... 155637.htm
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 9. 2. 2018 13:03

Plenue D na steroidech? :-D
Sakra toho sem si vůbec nevšim. Každopádně přestože mám Cowon rád, šel bych teď asi do Soní ZX300 - má prakticky vše co od přehrávače chci a co sem viděl na youtube, tak má příjemně rychlý a tmavý uživatelský rozhraní. A hlavně to neběží na androidu :)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 2. 2018 17:44

Ani Cowon neběží na androidu,ale na matrixu.
U svého AK300 bych ani android nepoznal,neboť mu uživatelské prostředí není podobné.Vím to pouze ze specifikací. :-)
Cowon Plenue R má to,co Mrazík požadoval.Tedy vyrovnaný zvuk s teplejším podáním,výdrž téměř jednou tak větší než požadoval plus bonusy navíc.Do 15 k to považuji za nejlepší volbu.Pak už samozřejmě záleží na synergii s in-eary,i když Cowon má top EQ.
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků