COWON Plenue R+ 128G

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 2. 2018 05:18

Tak už se konečně nový DAP Cowon Plenue R začal prodávat v ČR a určitě si zaslouží nové vlákno.

Zde: https://www.alza.cz/cowon-plenue-r-128g ... 155637.htm

Je tu již nějaký majitel? 8-)
Astell&Kern AK300,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 9. 2. 2018 14:53

Sakra, jak to moc cíleně nesleduju, tak mi to uniklo.

Tady krátký video, kde je vidět interface atd.
http://youtu.be/nXoYjiK1Pvk

Tím beru zpět poznámky na adresu Cowonu, co sem měl v mrazíkově vláknu, že nemají tmavý rozhraní :tleskani
Jsem BASShead a nestydím se za to :D

Venku: Cowon Plenue D / Cowon J3 + Sennheiser IE8
Doma: PC -> FiiO E10 + Audio Technica ATH-AD700, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO
boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 9. 2. 2018 18:18

Podľa mňa to žiadna sláva nebude. Naposledy som mal od Cowonu Plenue M2. Vyhotovenie a spracovanie perfektné. UI majú tiež super, možno že najlepšie EQ vôbec, ale zvukovo tento model nebude ani na strednú triedu prehrávačov. Toť len dedukujem.
CIEM: Hidition New Tears 6 + Whiplash TWag V3 and TWcu V3 HYBRID; Alclair RSM Quad
Headphone: MrSpeakers AEON Flow Closed + Toxic Cables Black Widow V2
DAP: Astell & Kern KANN, Audio-Opus OPUS#1
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 2. 2018 19:54

Cowon Plenue M2 se docela nepovedl,to je pravda. :-\
Uživatelé nebyli spokojení ani s EQ,páč nebyl totožný(zvukově)s Plenue D.
Astell&Kern AK300,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duuudl 9. 2. 2018 20:28

Mám Cowon P2, zvukově je úžasný a R údajně není o moc horší.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 2. 2018 20:51

Zajímavá a celkem obsáhlá recenze(včetně srovnání),která trochu napoví je už na head-fi.

Zde: https://www.head-fi.org/showcase/cowon- ... 46/reviews

Docela mě děsí ten uživatel s množstvím in-earů(srovnání synergie)asi za 300k(?),tj.U18,TIA Fourte,W900,ES80 apod.
Někdo má hold drahého koníčka či sběratelskou vášeň. :D
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 2. 2018 16:49

pseudomagick píše:Docela mě děsí ten uživatel s množstvím in-earů(srovnání synergie)asi za 300k(?),tj.U18,TIA Fourte,W900,ES80 apod.
Někdo má hold drahého koníčka či sběratelskou vášeň. :D

Nejde o draheho konicka, jen o uspesneho recenzenta, ktery vyprosi vic veci zadarmo nez jiny recenzent.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M0

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 2. 2018 20:26

Ani se mi nechce věřit,že někdo dostane za recenzi in-eary za 40-60k.
To je vskutku velmi dobře placená práce! :shock:
I kdyby někdo ten text recenze psal 8 hodin,kde jinde člověk vydělá takovou částku? :roll:
Možná jako makléř na burze,když má štěstí či dobrý tip.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 11. 2. 2018 21:05

Teraz si predstav, že ten človek má (koľko?) viac ako 300 "recenzii" na Amazone.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 11. 2. 2018 23:50

Tak já si naopak dovedu predstavitt,ze pokud recenzet má uz nejaké jméno a slusnou
ctenost,ze mnohé firmy mu to rádi vnutí.
Reklama je velký byznys a fora jsou jejich nedílným nástrojem.
OPPO HA1 ,MojoPoly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 2. 2018 00:10

Tak už vím co chci v životě dělat!
Nechodit do práce,sedět si doma u PC v křesílku a psát recenze s in-eary za 3.000,-USD v uších. :-)
K tomu bych si ještě večer vzal malý přivýdělek: testování poslelí a matrací :-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 12. 2. 2018 11:11

hezky to más vymyslené.
OPPO HA1 ,MojoPoly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 13. 2. 2018 10:38

Já bych k tomu ještě přidal recenze reastaurací a kaváren. Když píšeš o přenosným audiu, tak bys měl sem tam jít ven.
Jo a večer před testováním postelí a matrací, bych ještě přidal testování vířivek. :mrgreen:
Jsem BASShead a nestydím se za to :D

Venku: Cowon Plenue D / Cowon J3 + Sennheiser IE8
Doma: PC -> FiiO E10 + Audio Technica ATH-AD700, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO
boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 13. 2. 2018 15:25

A ted se vratme na zem, kde kazdy z techto recenzentu prenosneho audia ma normalni kazdodenni praci/studium a timto testovanim, porovnavanim, focenim, sepisovanim a odpovidanim na dotazy travi sve volne vecery a vikendy.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M0

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod hmpf 13. 2. 2018 16:40

Mě se třeba recenze od Twistera nelíbí, má to strašně dlouhý, že se to pomalu nedá dočíst a např. jeho názory "na některé" modely od Westone mě přijdou celkem dost mimo kde pomalu ani nezmiňuje deku přes kterou nejede vlak. Ale hádám od té doby napsal další stovky recenzí tak se jeho názory zkušenosti třeba vytříbily :-)).
Brooklyn DAC/PRE, Blipo, XLR & power kabely
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 2. 2018 22:11

Dobrá zpráva je tady! :-)
Cowon Plenue S byl zlevněn z 45k na pouhých 30k.

Zde: https://www.alza.cz/cowon-ps-128gb-stri ... 127908.htm
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 17. 3. 2018 23:01

Uz sa neviem dockat.Asi v utorok alebo v stredu ho budem mat.Tak dam male info ci som spokojny,len skoda,ze to neviem tak opisat ako by sa patrilo.A porovnavat budem s fiio x5.Tak dufam,ze budem nadseny aj ked by som najradsej kupil ibasso dx200 ale budem coskoro kupovat nove iem za 800-1000€.Ako su na tom ibasso it04?Mal uz ich niekto moznost vyskusat? Inac s it01 som max spokojeny v cenovej relacii.Uvazujem,ze si kupim este jedny do zasoby.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod pepis99 25. 3. 2018 00:15

Tak som sa zabudol ozvat,aj ked to asi moc ludi nezaujima.Tak konecne mi vo stvrtok dosiel Cowon plenue R.Velke dakujem,teda opat patri Mrazikovi.
Chcel som ho porovnavat s mojim predchodcom fiiom x5 ale to by asi nebolo moc fer voci fiiu a to som bol s fiiom dost spokojny.Takze od zaciatku. Prvy moment ked som zapol Cowon plenue R,tak som bol pravdu povediac sklamany(na cowone je vsetko nastavene defaultne a zvuk pre mna bol sklamanim,ale co som nikdy nerobil bolo ze som sa pohral s ekvalizerom teda s Jet Effect 7 a to je ina parada.Na fiiu som skusal ekvalizer a hned som ho vypol ale tu na Cowone som nasiel pre moj styl hudby Jet Effect 7 dance a to bolo potom uplne" ine kafe ".Zrazu bol ten zvuk uplne super.Tak som uplne spokojny.To je ten zvuk ktory sa mi uplne paci.Uplne mi sadol.Este raz dakujem a kto by mal zaujem,tak uplne doporucujem.Zvukovo je to podla mna fakt za tu cenu dobry nakup a som rad ze tam neni android aj ked na Mt ho mam rad.Je to jednoducho masinka na pocuvanie hudby a nic viac,sice nema pokrocile funkcie ale pre mna ma fakt super zvuk a o to mi islo.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 3. 2018 01:54

Tak to blahopřeji! :tleskani
Hlavně,že jsi spokojený. 8-)
Cowon má výborný EQ na rozdíl o Fiia.
Měl jsem Fiio X3(1 gen.)i Fiio X5(1st gen.)a např. Cowon Plenue D hrál rozhodně "šťavnatěji".
Cowonu dává "šťávu" BBE+,což je dobrá věc pro energické žánry jako jsou EDM apod.
Teď už se můžeš posunout pouze upgradem in-earů a máš na pár let pokoj. :roll:
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 25. 3. 2018 09:09

Dik.Spokojny som.BBE+ je dobre ale Dance je este o nieco viac ako pises "stavnatejsie".Proste na moj styl uplne sadol.Ale aj taka Metallica hraje pekne.Ako povedal kolega: toto je ten zvuk aky si predstavujem ako to ma hrat.
Ano planujem aj nakup iem tak v cene 500-800€.Ale to musi este chvilu pockat.Zatial som velmi spokojny s ibasso IT01.
A ako sa poznam,tak to nebude na par rokov.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod pepis99 13. 4. 2018 12:58

Tak mam stastie,nefunguje mi bluetooth.Urobil som downgrade na 1.10 (a nic) a potom tam dal 1.20 a stale nic.Odisiel mi bluetooth chip.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 4. 2018 18:47

Určitě jsi ho koupil v Alze.cz,že?
Tak to reklamuj.Alza je na reklamace v pohodě.
Možná ti ho i vymění za nový.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 13. 4. 2018 19:42

Hej v alze,ale oni ho maju od externeho dodavatela.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 4. 2018 21:38

"Hej v alze,ale oni ho maju od externeho dodavatela."

Na tom nezáleží.Pokud ho prodávají,tak ti musí poskytnout plnou záruku.
Přinejhorším ho od tebe vezmou na cca 14 - 21 dní do opravy.
Před několika lety jsem v Alze.cz reklamoval Fiio X3(1st gen.)a taky mi ho museli servisovat. :-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 13. 4. 2018 21:58

Jasne,ze mam plnu 2 rocnu zaruku,len som argumentoval na tu vymenu.Ta asi nebude mozna kedze to nemaju skladom.Tuto mi posielaly 12 dni.Takze oprava a na nu maju narok mesiac.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 14. 4. 2018 07:35

Je to sice pech,ale pokud by jsi kupoval v cíne,bylo by to mnohem komplikovanejsí.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepis99 14. 4. 2018 11:19

A pre toto som do toho isiel cez Alzu.Asi som vedel,ze sa nieco po.erie.Ale aj tak nelutujem kupu.Ani by ma to nestvalo a mozno by som na to ani nedosiel ale chcem ist do Sony WH-100x m2(do prace) a chcel som vyskusat bluetooth a uz neide.Iba raz som ho skusal,ked som ho kupil a vtedy isiel ale uz sa vobec nezapne.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 5. 2018 00:32

Pokud by někdo chtěl pro Plenue R i kožené pouzdro či fólii na displej,tak níže je odkaz.

Zde: https://www.neoxshop.cz/mp3-a-pmp-prehr ... eathe-case
Zde: https://www.neoxshop.cz/mp3-a-pmp-prehr ... ctive-film
pseudomagick
Mírně pokročilý

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor