Cayin N5 mkII

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistr63 5. 1. 2018 00:08

Povedl se mi před Vánocemi sehnat tento přehrávač v Anglickém shopu. To, co jsem o něm četl předem se mi potvrdilo.
Perfektní zpracování , na dvě karty 256GB . Psali , že vzadu je folie a na displeji Tvrzené sklo, je to pravda. Přehrávač má pomalejší start , ale pak je bleskový . Dvěstěgigovou plnou kartu naskenuje během chviličky , zvuk je vynikající , výdrž ucházející a provedení špičkové.

Recenze tady : https://www.headfonia.com/review-cayin-n5ii/
Přílohy
image.jpg
image.jpg (57 ) Zobrazeno 6742 krát
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod martinmacak 18. 1. 2018 13:18

"...zvuk je vynikající ..."

S jakými sluchátky a jaké žánry si poslouchal ?
martinmacak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr63 20. 1. 2018 20:32

Odpověděl jsem v SZ . Pro ostatní , kteří by měli zájem . Vážná hudba , j.M.Jarre , Pink Floyd , Yello , Nohavica , Waters ,Vangelis , Alphaville, vše ve formátu FLAC, DSD , mám i pár nahrávek binaural audio , takže žánry všech stylů .
Sluchátka Shure 535 red , Oriveti NewPrimacy , Echobox X1 Finder , 1more Triple .
Bez zásahu do ekvalizéru .

Poslouchám v práci a v posteli . Nemusím mít tu největší pecku , ve svém věku jsem dospěl k poznání , že křemíkové nebe !!!! stárne rychleji než mé mozkové buňky a nemá cenu utrácet X tisíc za něco , co bude během světelné sekundy zastaralé a v recenzích si přečtu, jak ten nový ........... Je lepší , vyrovnanější , s čipem 55x výkonnějším .
Nikomu to neukazuju, nemám komu ,manželka tomu říká " mptrojka " . Zvuk mému uchu vyhovuje , tak spokojenost .
Preferuji malý přehrávač , s rozumnou výdrží , proto mám i Astell&Kern AK100mkII. Cowon Plenue D byl malý , zvuk se mi ovšem nelíbil . Shanling M1 mám na koloběžku .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 2. 2018 08:18

Hledají se recenzenti, možnost přihlášení zde:

https://www.head-fi.org/threads/reviewe ... ng.872134/
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 29. 8. 2018 13:18

Ahoj, jsem na tom podobně, chtěl bych M1 jen na venkovní lítání a na doma něco lepšího.
Rozhoduju? se mezi tímhle, novým M3s, nebo jestli by na doma nestačilo Fiio M7.
Chtěl bych to připojit k Magni 3 a Hifimanům HE-4xx, tak by se mi i nějaká forma dálkovýho ovládání líbila. Nic "stolního" do čeho by se naložilo slušný úložiště jsem neobjevil (alespoň ne za normální peníze), tak asi vyhraje lepší DAP...
Jaký jsou zkušenosti po čase?

P.S. Jinak za "křemíkový nebe" +1
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod mistr63 30. 8. 2018 12:10

Pokud se rozhodneš pro tento přehrávač, nebudeš litovat. Zatím jsem náhradu nenašel , výdrž výborná , přehraje všechny formáty , naprosto mi vyhovuje , že je na 2 karty . Střídám s A&K 120 , sluchátka jsem trochu obměnil , Oppo PM3 , Noble Savant Wizzard , 64audio . Zvuk je podle mých představ . Neslyším dýchání muzikantů , hudbu mám a poslouchám pro radost . V symetrickém zapojení možná dojde ještě k většímu posunu . Já hudební amatér si jen užívám . Určitě jsou lepší kousky , ale rozměry přehrávače a slušný projev je rozhodující. Ještě k ovládání na dálku - používám Bose soundwear companion , límec na krk s luxusním zvukem , ovládání z něj není problém .
Na fóru byl na prodej DX200 , možná je Plenue R, ale rozměrově a váhově, nic pro mě.
Někdy je dobré udělat kompromis, to není otázka ceny , všechno mít nemusím .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod Vladas77 30. 8. 2018 14:09

No koukal jsem, že si někde stěžovali na plastový uchycení jacku :hm tak mne to nahlodalo.
Trochu jsem se potopil do těch stolních DAPů (ať už Breez Audio DV20A nebo něco na Raspberry) ale schází zkušenosti a porovnání s tím, co člověk trochu zná..
Musím si srovnat v hlavě styl ovládání (jestli to chci ovládat přes displej na krabici, nebo přes mobil) a potom kolik má cenu do toho vrazit. N5 mkII se dá sehnat za 300US, nevím, jestli by nějaký stolní řešení DIY bylo v těchle cenách kvalitnější
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod mistr63 30. 8. 2018 20:29

Chyba se dá najít na všem. Pokud se k věcem chovám normálně, neměl by být problém. Přehrávač používám od prosince bez sebemenších potíží. Vsechno je relativní , sleduju nové přehrávače , co kdyby ......... zatím mi tento vyhovuje .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 30. 8. 2018 20:59

Mně přehrávač vyhovuje a s jackama problém nemám. Symetrika je osazená prakticky stejně, jen pro každej kanál, takže zaznamenáš pravděpodobně jen zesílenej signál.

Ovládání je v poho. Odezva displaye občas trochu problematická. Ten upgradovanej model má úplně jinej.
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků