Hiby R6

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 1. 2019 09:38

Ale k tomu samozřejmě potřebuješ sluchátka co to umí.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 1. 2019 11:52

Spíš správný kabel. Toto nejde řešit redukcí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 1. 2019 11:54

No a ten musí mít sluchátka odpojitelný.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 1. 2019 12:02

Obecně ano. Rozhodující je zapojení kabelu. Na běžný kabel zakončený 3,5mm jackem nebude fungovat žádná redukce. Dá se to řešit i tak, že na stávajícím kabelu se vymění jack. V takovém případě je šumák, jestli se kabel dá od mušlí odpojit či ne. Praktičtější jsou ale sluchátka s odpojitelným kabelem a ten prostě celý přehodit, jak píše standavfr.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 1. 2019 19:29

Dnes se konečně poště podařilo doručit R6 zapůjčenou od místního dobrodince, čímžto mu děkuji.

Je větší, než R3 ve všech směrech. Po zapnutí nabíhá Android a umí si dát na čas. To je první ztráta bodů. Pro přehrávání je nutno zapnout některou z nabízených služeb. Já přehrávám výhradně offline, zvolil jsem tedy aplikaci Hiby. Ta je ovládáním totožná s tím co nabízí R3. Ovládání funguje celkem svižně a nemám k němu výhrady. Pro poslech jsem si vložil svou kartu s muzikou kterou znám. Karta je ukryta v šuplíčku, podobně jako má iPhone SIMku. Bez patřičného nástroje vyndat nejde. Scan mé karty byl rychlý ( cca 50GB hudby v různýh formátech od MP3 po DSD ).

Ovládací prvky a jejich rozmístění jsou totožné s R3, jen jsou větší. V horní části jsou výstupy coax a 2 x sluchátka ( 3,5mm a 2,5mm bal ). R6 je už docela těžká a hlavně to člověk cítí vzhledem k její velikosti. Je o kousek menší, než iP6s, je ale tlustší. Asi 2x.

Zvukové dojmy si nechám na později, až něco fakt poslechnu. Nicméně mohu směle prohlásit, že zvukový projev je úpně jiný, než má R3. Ne lepší nebo vyspělejší, prostě úplně jiný.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 1. 2019 17:19

Po intenzivním poslechu můžu napsat, že R6 je povedený stroj. Bezprostředně první dojmy nebyly oslnivé, neboť zvuk byl přebasovaný až bych řekl zahuhlaný, ale důvodem bylo zvýraznění basů v nastavení na tý Hiby magický kouli. Když jsem to vypnul, zvuk se narovnal.

Poslouchal jsem s Massdrop+ v symetrickém zapojení. U R6 přistoupili v Hiby k pojetí zvuku jiným způsobem, než u R3. Ta se v přímém porovnání zdá světlejší či R6 teplejší než R3. To co na R6 zaujme po prvních pár tónech je to množství informací, které posluchač dostává. A ačkoliv je jich hodně, tak je vše naprosto precizně rozlišené a podávané s naprostou suverenitou. Přednes působí hutněji, ale je detailní, každému nástroji je dán patřičný prostor a je podáván bez zkreslení a naprosto přirozeně. Ačkoliv díky plnějšímu projevu by se mohle zdát, že R6 preferuje spodní pásma, není tomu tak a celkově lze označit přednes za vyrovnaný, možná malinko teplejší. R6 je prostě už naprosto plnotučný přehrávač a spíše se u něj může setkat posluchač s limity sluchátek, než s limity vlastního přístroje. Což je, se obávám i můj případ, kdy mé M+ na potenciál R6 prostě nestačí. Jsem přesvědčen, že ideálním partnerem k R6 by byly Empire Ears Spartan IV. Slyšel jsem je s iBassem DX200, který má velmi podobný charakter a kombinace to byla špičková.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr63 10. 3. 2019 09:12

Pokud je zde nějaký vlastník R6 , tak má aktualizaci na “Android 8.1 “ . Je pouze přes počítač a trochu komplikovaná , ale stojí za to .
Instalace vypadá , jako kdysi jaijlbreak na jablíčko .
Dejte si pozor , při spouštění , + a - tlačítka volume současně s power . Po stažení 2 ovladačů nezapomeňte ovladač aktualizovat , v tom byl u mě problém . Pak už to běží v pohodě , čistý android s obchodem Play. Není tedy potřeba z jejich stránek stahovat balíček Čína obchod .
Pěkný poslech !!!!
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod petrE1 10. 3. 2019 15:56

mrazíkovo píše:Obecně ano. Rozhodující je zapojení kabelu. Na běžný kabel zakončený 3,5mm jackem nebude fungovat žádná redukce. Dá se to řešit i tak, že na stávajícím kabelu se vymění jack. V takovém případě je šumák, jestli se kabel dá od mušlí odpojit či ne. Praktičtější jsou ale sluchátka s odpojitelným kabelem a ten prostě celý přehodit, jak píše standavfr.



Jen bych dodal, že výměna jacku za čtyřpin 2,5mm je proveditelná jen tehdy, mají -li sluchátka vvedeny z každého měniče samostatné vodiče, ted celkem 4 dráty. Pokud mají společný zemnicí vodič (třídrátové zapojení) nelze to provést - chybí jeden drát. Stává to občas u velkých sluchátek s kabelem vyvedeným jen z jedné mušle. Třeba některé Beyery. Obecně vzato lze ovšem předrátovat každá sluchátka.
petrE1
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků