xDuoo NANO D3

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lo-fi 19. 11. 2017 22:36

takové pěknější X3 s čitelným displejem, dobrá price....uvidíme, jaké to má vnitřnosti....
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 19. 11. 2017 23:41

akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 20. 11. 2017 00:05

bohužel jen obecný popis, o komponentech ani pípanec...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 20. 11. 2017 01:10

Oproti X3 a X10 má nevýhodu pouze jednoho slotu. Ale pravdou je, že je to mrňous, takže potenciálně jiná cílovka/použití.
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 20. 11. 2017 01:37

Tohle je spis nastupce modelu X2 nez konkurence k X3 a X10. Tajnuskarstvi ohledne vnitrnosti jasne napovida o nejakem zakladnim jednoduchem audio reseni, kteremu odpovida i ta vetsi vydrz.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 11. 2017 06:26

Ano, měl by to být nástupce X2. Ještě by měl brzy vyjít nástupce X10 => X20. O nové X3 jsem zatím zprávy nezachytil. Což neznamená, že se nechystá. xDuoo má obecně takový zvláštní přístup.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 20. 11. 2017 20:51

Dočetl jsem se, že X20 bude možná mít též jen jeden slot. Lame
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 15. 1. 2021 16:37

Tak tohle byly doslova vyhozené peníze. Divný jedovatý zrnitý zkreslený zvuk. Nejen v porovnání se Sansa clip zip, a Sansa Fuze, ale zvlášť s profesionálním Tascamem. Obtížné vyjádřit, ale nepříjemný. Bez prostoru. Bez hlubokých měkkých a přitom rychlých hloubek. Kam se ztratil jemný samet Diany Krall. Bez ohledu na sluchátka, formát, žánr, kvalitu originální nahrávky. MP3, nebo wav v CD kvalitě 16 bit/44 kHz. Referenční nahrávka od mistra zvuku to samé. Ani Koss Porta Pro, která zahuhlají všechno, to neskryla. Přitom vše zkoušené na všem ostatním hraje dobře. Jenže mizerně hraje jenn sluchátkový výstup. Zvuk z linkového se zdá v pořádku. K čemu je "Hi Res" při takovém výstupu, že. Hledal na Internetu, v čem by mohl být problém. Recenzí málo, to už mě před tím mělo varovat. Ale přece jen našel, prý nějaký zdvih nad 5 kHz. Aha. Tak k čemu pak "Hi Res". Jako nahnilá třešnička navíc nekomfortní pomalu reagující ovládání, prakticky s žádnou možností uživatelského nastavení. V porovnání s úžasným Rockboxem naprostá katastrofa. Takhle blbě jsem si dlouho nenaběhl. Ani jsem nevracel. Při pomyšlení který že nešťastník by tohle dostal po mně, jsem tu čínskou pomstu nevrátil ječícímu mimozemšťanovi, ale rozebral do recyklace. Perla na závěr, v originální před tím neotevřené krabici byl i návod na "Přenosný hi-res audiopřehrávač Fiio M6." Kdybych si rovnou koupil Fiio M3K, alespoň bych měl něco alespoň tak nějak normálně hrajícího. Jenže nechal jsme se zlákat na luxus za lacino. Takže tudy cesta nevede. Ne ne ne :pozor
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 16. 4. 2021 21:15

Xduoo 3 II. Měl jsem být varován předešlou zkušeností s Xduoo nano D3 Leč dobře jsem pořídil. Zvuk dobrý, ovládání tlačítkové jednoduché a logické, uživatelský ekvalizér, který asi nevyužiji, protože zvuk v základu dobrý, transparentní třebaže neodpouštějící. Výdrž baterky by mohla být větší, ale v téhle žravé kategorii je to standard. Zatím bez výhrad. Nevím, jestli zkusím alternativní soft, Rockbox, zatím mi nechybí.
Mimo to na "venčení" Fiio m3 pro. Zvuk ne až tak analytický, ale na první poslech příjemný, zakulacený. Na ovládání převážně přes displej nutno si zvyknout. Nevýhodou je absence "zpět" a absence uživatelského ekvalizéru. Nepodstatné. Jsem spokojený.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 16. 6. 2021 15:02

Zkušenosti k dnešnímu dni.
Sansa clip zip a Fuze s Rockboxem pořád dobré.
Fiio M3 Pro srovnatelný, jen s vyšším výkonem pro náročnější sluchátka. Přednastavená ekvalizace pro jednotlivé žánry je mizerná, prakticky jde o *****ítko. Ovládání přes ne moc citlivý dotykový displej je trochu nepohodlné. Chybí funkce "zpět". Oproti Xduoo 3 II měkké basy. Nejnovější aktualizace přidala tři uživatelsky nastavitelné ekvalizéry. Sice jen 62, 250, 1kHz, 4kHz, 16kHz, ale lepší než nic. Uživatelským nastavením se zdůrazní, ale nezpevní. I tak dobrý bonus.

Xduoo 3 II pocitově hraje pevněji, důrazněji, průzračněji, s pevnými rychlými basy. Možná pro nehračičky zbytečně složitý ekvalizér. Ani není zapotřebí, základní kvalita zvuku je výborná. Tlačítkové ovládání je příjemné.

Všechny přehrávače hrají dobře, rozdíly jsou poznatelné jen při bezprostředním srovnání. Dobrá je i Sansa, když nepotřebujete krmit hladová sluchátka a stačí kvalita, a ne, že ne, 16 bit/44,1 kHz stereo. Rozdíly mezi sluchátky jsou daleko větší než mezi přehrávači.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 3. 8. 2021 22:14

Xduoo 3II : se zvukem i s ovládáním spokojený. Výdrž nicmoc, na úrovni ostatních výkonných přehravačů, spíše trochu delší. Vyzkoušel alternativní software, ale vrátil i originálnímu. Rockox zatím nezkoušel.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 22. 9. 2021 17:29

Možná, že s Nano jsem se drobet unáhlil, jenže už ovládání mě pomněkud rozladilo.

XDuoo 3II stále dobré. Používám jako přehravač digitalizovaných LP ve spojení se zesilovačem.
Se sluchátky je to trochu složitější, v porovnání s "kulatějším" podáním Sansa Clip či Fuze, nic neodpustí. Puritánský. Dobře sedí s "kulatějšími" Koss Porta Pro. Sansa s Rockboxem má více možností nastavení, příjemnější nastavování ekvalizéru.

Zkoušel jsem alternativní software, nenadchnul mě ani vzhledem ani ovládáním. Na originíální jsem si zvyknul, jen bych rád doladil barevnost. RockBox sice je nainstalovatelný, jenže jen na kartu a s funkčními omezeními. Nezkoušel jsem.

Snad rozeznám rozdíl mezi vypnutým a zapnutým "Gain". Při zapnutém, i při stejné hlasitosti mám pocit, že zvuk je více tělnatý, má více šťávy. Jenže neměřil jsem, možná, že je to jen psychoakustický pocit.

-- 22. 9. 2021 18:39 --

Možná, že s Nano jsem se drobet unáhlil, jenže už ovládání mě pomněkud rozladilo.

XDuoo 3II stále dobré. Používám jako přehravač digitalizovaných LP ve spojení se zesilovačem.
Se sluchátky je to trochu složitější, v porovnání s "kulatějším" podáním Sansa Clip či Fuze, nic neodpustí. Puritánský. Dobře sedí s "kulatějšími" Koss Porta Pro. Sansa s Rockboxem má více možností nastavení, příjemnější nastavování ekvalizéru.

Zkoušel jsem alternativní software, nenadchnul mě ani vzhledem ani ovládáním. Na originíální jsem si zvyknul, jen bych rád doladil barevnost. RockBox sice je nainstalovatelný, jenže jen na kartu a s funkčními omezeními. Nezkoušel jsem.

Snad rozeznám rozdíl mezi vypnutým a zapnutým "Gain". Při zapnutém, i při stejné hlasitosti mám pocit, že zvuk je více tělnatý, má více šťávy. Jenže neměřil jsem, možná, že je to jen psychoakustický pocit.
perpeťák
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků