Přehrávač ke sluchátkům ATH-WS1100 do 5000kc

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mcmess 19. 9. 2017 15:01

Zdravím vespolek,

Před nedávnem jsem zakoupil tyto sluchátka, ktere nyní provozuju na mobilní sestavě Samsung Note 4 + C&C BH amp (doma PC s Asus Xonar Phoebus Solo). Jde mi o to, že Note 4 jaksi na ty sluchátka kvalitou zvuku nestačí, tak jsem se rozhodl porozhlédnout se po nějakém lepším přenosném přehrávači, který by dokázal splnit požadavky na kvalitu zvuku mých sluchátek.

-EQ prakticky nutnost-často si "dodělávám" zvuk podle sebe

Uvažuju o Fiio X3II, X5II-finančně můžu přitvrdit ^^
mcmess
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 9. 2017 15:16

Podla parametrov sluchatka nevyzeraju byt narocne, z dostupnych DAPov by ti ich mal utiahnut asi kazdy, EQ maju tiez asi vsetky (okrem Xduoo X10).
Ake podanie zvuku maju tie sluchatka a ake celkovo preferujes ? Vacsina prehravacov do 200e su skor netralne az temnejsie ako svetle. Preferujes bluetooth (do buducna) - ak ano, musi byt aptX? Vacsina prehravacov ma vydrz okolo 9-11hod, postaci ti to alebo je nutne, aby bola vacsia ?
Inak, uz je Fiio X3 III.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mcmess 19. 9. 2017 15:38

Náročné...jak se to veme. Zvukově jsou o míle dál než moje staré ATH-WS55 a na mobilu to jde zatraceně znát. Zvuk mají trochu světlejší, jako všechny ATH sluchátka, ale tyhle mají větší basový punch. Ve zvuku mám rád prostor, detaily a trochu více basu.
BT neřeším, výdrž +-10 hodin stačí. Jde mi hlavně o zvuk a další věc je výkon. Rád poslouchám nahlas a někdy i ten můj amp jede doslova nadoraz.
mcmess
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 9. 2017 16:03

Jedna vec je narocnost, kde sluchatkam zvuk "vylepsi" sluchatkovy zosilovac a druha kvalitna DAC - v mobiloch s vynimkou iPhonov, LG V rada a par vynimiek kvalitne DAC nie su, DAP je urcite vhodne riesenie (prip. lacnejsie ta vyjde USB DAC ako su Dragonfly, Hifimedyi....). Neviem, ci uz mas zmapovane DAPy, ale to Fiio X3 II/III nie je zle, dobry pomer/cena vykon je aj pri XDUOO X3 (s rockboxom), Shanling M1/M2s, Cayin N3, alebo iBasso (v bazare bolo nedavno X90 mozno je este k dispozicii). Nedavno som si hladanim DAPu presiel a ak si dobre pamatam, tebou spomenute X5 II nemalo dobre spatne vazby.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mcmess 19. 9. 2017 16:14

Je toho právě hodně a mám v tom zatím zmatek. Nemám ani možnost vyzkoušet přehrávače, takže hledám doporučení na netu. Podívám se víc na Fiio X3 III, jestli by stálo za to. Chtěl bych něco na déle, ať to za ty peníze stojí a něco vydrží.
mcmess
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 9. 2017 16:22

Fiio X3 III je uplna novinka, X3 II je stale dobra volba. Ja by som zvazil aj to XDUOO X3, mal som ho a zvukovo sa vyrovna DAPom okolo 4-5tis.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mcmess 19. 9. 2017 16:58

Mam ho na seznamu ;)

Kdyby tady byl nekdo z okoli Ostravy a mel by nejaky vyse zmineny prehravac, rad bych nekde u pivka provedl test.
mcmess
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mcmess 19. 9. 2017 19:34

Cekal jsem, ze podle ceny bude vykon a kvalita, ale mylim se. Porad nejaky kompromis. Dokonce i cena 10k a vic neni zaruka spokojenosti. Mit moznost poslechu, tak si clovek vybere, ale neni...

Edit: pokud nekoho zajima vliv sluchatkoveho zesaku na vyslednou kvalitu zvuku z mobilu, tak muzu potvrdit, ze je to vyrazny rozdil. Bez nej zni mobil na lepsich sluchatkach hruzostrasne. Je taky fakt, ze pokud mobil nepoladite, jak sw prehravacem tak flash custom kernelem a naslednym spesl softem upravujicim hodnoty DACu zlepsujici kvalitu vystupu, tak je to nekdy doslova peklo v usich. Mam s tim bohate zkusenosti. Staci ale vsak napojit vysnene sluchatka na kvalitni zdroj a efekt WOW je okamzity. Viz me japonske ATH. Wow se dostavilo vsude, jak na mobilu, tak na pc.
mcmess
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků