DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 13. 4. 2018 12:40

jbajci:
https://www.alza.cz/hama-jack-zasuvka-3 ... 638122.htm
:)
Z mého piana leze myslím 2,1Vrms a celkem pěkně to chodí s mými HE400i.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 13. 4. 2018 13:06

jbajci píše:http://rpishop.cz/zdroje-napajeni-baterie/526-5v3a-dc-zdroj-s-kulatym-konektorem.html
Podle obrázku je totožný jako ten od Allo, můžeš si to ověřit u prodejce


Ale ty zdroje sú všetky z gulatým konektorom a ja potrebujem do RPi predsa microUSB ?!
Redukcia ??
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jbajci 13. 4. 2018 13:58

Redukci prodávají zvlášť
http://rpishop.cz/kabely-a-adaptery/600 ... tupem.html

-- 13. 4. 2018 15:03 --

Pixxel píše:jbajci:
https://www.alza.cz/hama-jack-zasuvka-3 ... 638122.htm
:)
Z mého piana leze myslím 2,1Vrms a celkem pěkně to chodí s mými HE400i.


Zrovna teď nemám nic (kromě ALLO USbridge)- Bosse jsem odprodal švagrovi a čekám na KATANU. Myslel jsem, že bude lepší něco přímo se sluchátkovým zesilovačem.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 4. 2018 21:57

Vdaka "kolegovi" z fora jbajci som zmenil krabicku pre Allo Boss 1.2, konecne to vypada tak, aby som bol spokojny nielen so zvukom. Uz podla obrazkov ciernej verzie od neho vyzerala dobre. Vyhotovenie je bez chyby, diely sedia presne.
Bohuzial podobne hlinikove krabicky robi Allo len pre verziu SPARKY, pre raspberry som nenasiel. Jbajci, este raz dakujem a pocitam s tebou pri Katane :)
Povodnu priehladnu krabicku viem pripadne zaujemcovi prepustit, mal som ju len cca 2 mesiace. Obrazky su par stranok dozadu.
Přílohy
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 14. 4. 2018 15:20

Tak mám všetko nachystané len rozchodiť RPi softwarovo. Čo a ako postupovať a aký OS pre podklad napr. Moode Audio Player ? Môžem poprosiť o nejaký návod na čistú inštaláciu a prvotné nastavenie ? Môžete pridať i svoje skúsenosti čo sa vám overilo.
Ďakujem.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 4. 2018 15:49

Dkdkdk tu písal návod 31.1.2018, skus ísť podľa neho, teraz sa mi nedá moc písať. Po tom prvom reštarte je heslo pi/moodeaudio.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 4. 2018 10:41

Slavecek, pisem ti teda sem, snad si to najdes.

Pre cistu instalaciu Moode 4.1 treba dodrzat tento postup:
1. SD kartu (doporucujem najmenej 8GB, 4GB som skusil len so starsimi verziami moode, fungovalo). Ak nie je nova, treba naformatovat cez SDFormatter alebo iny vhodny SW na formatovanie SD kariet (myslim, ze treba fat32, klasicky formater vo windows nie je OK).
2. Stiahnes si Raspbian stretch lite 4.9 z 13.3.2018: https://www.raspberrypi.org/downloads/raspbian/ Subor IMG zo stiahnuteho archivu rozbalis na disk.
3. IMG je potrebne nahrat na SD kartu - nie priamo, ale cez Win32DiskImager a pod.
4. Na kartu nasledne priamo do hlavneho adresa nahras prazdny subor s nazvom "ssh" (bez koncovky)
5. Kartu pichnes do raspberry a tu pripojis k LANke. Mozno by fungovalo aj cez wifi, neskusal som, trebalo by najskor wifi vsak rozchodit. Musis vediet IPcku tvojej raspberry, napr. cez config k routeru a pozries podla MAC adresy, aku IPcku ti pridelil DHCP. Alebo si nastavis na routeri pevnu IP pre tu MAC adresu.
6. Zapnes raspberry, cez putty sa prihlasis (pi / raspberry) a napises do prik. riadku nasledovne:
cd /home/pi
sudo wget -q http://moodeaudio.org/downloads/mos/mosbuild.sh -O /home/pi/mosbuild.sh
sudo chmod +x /home/pi/mosbuild.sh
sudo ./mosbuild.sh
7. odpovies na otazky, ktore tam su : zadas datum a potvrdis, ze ho uz nechces updatovat, potvrdis, ze uz mas zalohu SDcky spravenu a potom na dalsich par otazok. Jedna je tusim o tom, ci chces instalovat priamo na tuto SD (to chces) alebo na inu. Na konci sa ti vypise oznam, ze sa musi vypnut raspberry (tusim sa to potvrdzuje).
8. vypnes raspberry fyzicky - odpojis od napajania (a znova spustis - pripojis napajanie)
9. vsetko ostatne sa uz deje automaticky. Ak chces kontrolovat priebeh, mozes prikazom mosbrief v putty (uz sa prihlasujes po prvom restarte cez pi/moodeaudio) . Spojenie s putty ti bude pravidelne padat, lebo sa to bude restartovat viac krat. Ja som si nechal pingovat IPcku na z PC, aby som vedel, ze to bezi.
10. Asi po hodine sa to skonci a v mosbrief bude na konci "END" alebo nieco take.
11. Prihlasis sa do rpi cez priehladac cez tu IPcku z bodu 5, nastavis wifi v nastaveniach (teda, ak chces pouzivat cez wifi).
12. Nastavis zvukovku, restartnes a az potom nastavis MPD settings a vsetky ostatne nastavenia.

Body 1-4 robis na PC, zvysok uz len cez putty.

Dalsie info najdes na http://moodeaudio.org/forum/ . Snad je to prehladnejsie, ako bolo na zaciatku (navrhol som Timovi zmenu struktury fora :) ).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 16. 4. 2018 14:30

Mám veľký problém si pridať NAS server. Nemáte s tým skúsenosti ?
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jbajci 16. 4. 2018 16:21

Jaký máš NAS server? U Synology jsem měl taky problém než jsem přišel na řešení.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Sláveček 16. 4. 2018 16:36

WD MyCloud. Nemal som problém ešte zo žiadnym zariadením v sieti ani linuxovým. Toto je fakt unikát snáď na všetko. Asi si dám iný player.
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sláveček 16. 4. 2018 17:52

jbajci píše:Jaký máš NAS server? U Synology jsem měl taky problém než jsem přišel na řešení.

Tvoje riešenie bolo aké ?
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jbajci 16. 4. 2018 18:54

Nejprve nastavit v routeru pevnou ip adresupro raspberry( v menu DHCP serveru),poté jsem
v nastavení NASU klikl na sdílenou složku (Music), dál klik na upravit a potom záložka oprávnění NFS - zde jsem dal přidat nové (IP adresa Raspbbery) a nastavit k této IP přístupová práva.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Sláveček 17. 4. 2018 20:36

Tak na záver. 3-dni som sa stým babral aby som si pridal aspoň niektorý sieťový disk ale zbytočne. Zapojil som dokonca do toho celí tým Moodo hlavne vývojára Tima Curtisa ktorý mi v tom napomáhal ale bezvýsledne. Už som to nevydržal a SD sformátoval a nahodil Volumio. Behom pár sekúnd v nastaveniach je NAS WD My Cloud pridaný a i ostatné pekne vidí v sieti. Zaujímavé ale ešte má čo Tim na Moodo popracovať.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 4. 2018 22:49

Tak ja by som to nezovseobecnoval kvoli jednemu problému, môže to byť veľa dôvodov. Možno máš problém u seba a práve volumio je benevolentnejsi k nemu. Neviem, ale možné je všetko. Ja som sa zase so samými problémami potykal pri Volumio a v RuneAudio mi zase nešla wifi. Moode je u mňa bez zaváhania od v. 3.7, a to som ho inštaloval zo 20x. Mal si len smolu... a nezabudni, že ta inštalácia u teba nešla korektne, môže to s tým súvisieť...
No ale hlavne, že nakoniec si vysmiaty a môžeš počúvať kvalitnú hudbu na kvalitnej DAC a o to ide :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 18. 4. 2018 08:57

Nie som sám z týmito rovnakými problémami stačí sa pozrieť po fórach napr. oficial moode fórum.
Ale skúsim ešte znova čistú inštaláciu a uvidím.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků