DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 4. 2018 09:09

No jo. Ja mam Synology a bez zakopnutia. Teoreticky by som ti to vedel niekedy podvecer pozriet, ak ma "pustis k sebe" cez remote desktop ( TeamViewer ).
Este ma napadlo - skusit verziu 4.0, mam mozno niekde odlozeny cely image uz po instalacii. Ak ho mam, mozem ti ho nazdielat, prip. nazdielam rovno 4.1 a len si to skopcis na SD kartu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 18. 4. 2018 15:08

Po novej kompletnej inštálacii NAS naskočil na prví šup ale zasa mi z toho nelezie žiadny zvuk.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 4. 2018 15:22

Nezabudol si dodrzat postup: nastavenie karty, restart !, nastavenie MPD ? Mas nastavenie hlasitosti na Disabled ? Lebo ak mas HW alebo SW hlasitost, mozes mat alsu nastavenu na 0 a tak nic nepolezie. Mas nastavene Slave/master na spravnu hodnotu ? (treba pozriet popis v prostredi, co tam ma byt, iba v v pripade Allo Reclocker ma byt myslim ina hodnota ako default) .
Ked pustis skladbu, casovy posuvnik sa tvari, ze sklada sa prehrava ? Ak nepomohlo nic z toho, posli printscreeny nastaveni pre audio + mpd.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 18. 4. 2018 17:44

Nezabudol nanič. Volumio tiež nejde. Bohužiaľ ku všetkej smole je asi vadný nový DAC.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 4. 2018 19:21

A nešla ti ani s tým volumio prvý krát? Ci to si len vtedy nenapísal? A co ak je chyba medzi DAC a tým onkyo?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 18. 4. 2018 19:25

Riešil som to vtedy len softwarovo a nemal som ešte audio káble. Káble a Onkyo cez PC kartu Quartet hrajú v tom istom vstupe a nastavení.

edit: nie, nehrajú.. nejakým záhadným spôsobom bol odpálený vstup na Onkyu. :oops: Čiže na druhom voľnom vstupe konečne už hrám. :tleskani
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sláveček 18. 4. 2018 21:29

Chcem len upozorniť na skutočnosť že Moode Audio Player je veľmi nebezpečná aplikácia. Momentálne mám už 2 vstupy Cinch odpálené na receivery. Neviem ako to dokázala ale Audio konfigurácia bola 100% nastavená dobre. Porovnával som to i z Volumio čo má podobné nastavenia.
Vyššie v príspevku som písal že mi nejde výstup zvuku na vstupe receivera tak som znova všetko kontroloval. No nehral ten vstup ani pri pripojenom inom zdroja zvuku. Predtým bol v poriadku lebo som ho používal. Tak som dal odskúšaný iný vstup Cinch a pripojil RPi z Volumio a teda hral. Kedže som chcel Moodo ktoré som po novej instalačke znovu rozchodil tak som vymenil kartu na tej istej RPi a spustil. Na tom istom vstupe pred tým hral Volumio. No Moodo nehral opäť. Vymenil som teda späť kartu z Volumiem a takisto nehral. Dal som to teda zasa ďalej do ešte ďalšieho volného vstupu Cinch a zasa hrá. Takže už mám odrovnané 2 hlavné Cinch vstupy vďaka Moode. Ďakujem.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 4. 2018 22:02

Jasne, za to moze aplikacia :) Sorry za ten smailik, tebe asi nie je do smiechu.... ale napisat, ze ti jedna aplikacia odpalila analogove vstupy a druha nie, je vtipne. Ved ti tam z tej DAC tecie analogom minimum po coaxialy, ako by to slo ? Mozno EKKAR by vedel viac, skus napisat jemu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 18. 4. 2018 22:15

Aké máš logické vysvetlenie smajlíka ? Aplikácia ktorá ovláda hardware. Keď jedna apka je pokašlaná a druhá OK to je vtipné ?? Ako je to možné si neviem vysvetliť len to že do ktorého vstupu dám RPičko z Moodem tak už nejde. Je už mŕtvy. To je skutočnosť. Tak prosím mi to vysvetli a nie smajlíkom !
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 4. 2018 22:30

No dobre, este raz sorry za smajlik, to sa tu nehodilo... ten soft pouziva dost vela pouzivatelov na to, aby sa takato chyba uz davno objavila. Sledujem to stare forum uz dost dlho a pravidelne na to, aby sa takato vec hned riesila, ak sa objavi. Nemam dovod obhajovat Moode, rovnako by som reagoval aj pri Volumio. Nedava mi to logiku, moze to byt vela veci, ale SW by som dal na posledne miesto. Tam tecie na vstupe tak malo prudu, ze odpalit elektricky analogovy vstup je nemozne (a navyse softverom). Chapem, ze si si to empiricky takto odvodil z 2 pripadov, uvazoval by som na zaciatku asi podobne. Ak mas doma merak, skus to pomerat, co tam lezie pri Volumio a pri Moode.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 18. 4. 2018 23:13

Multimetrom som pomeral ale nenameral som tam nič nejaké desatiny-stotiny V. Slovo odpálenie som myslel obrazne. Ja viem že tam netečie ani by nemohol tiecť nejaký veľký prúd. Chcelo by to nejaký meriak na analógový audio signál či by tam bola anomália. Niečo tam škodí a neviem si to inak vysvetliť. Tiež sa ni to zdá divné že by to bolo tak citlivé a odrovnalo by to na vstupe AVRka niečo a nie priamo na DAC výstupe.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 4. 2018 14:28

Takže ti tie audio vstupy nakoniec neodpalilo na tom ONKYO ? Čím to teda bolo?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 21. 4. 2018 14:56

Už je všetko OK. Je to všetko záhada a pripadám si tu ako "pako" :roll: ale je to tak. Asi to bolo treba všetko odpočinúť a dať tomu pokoj. Čo sa týka Onkya neviem prečo tak reagoval na tie vstupy ale presne tak ako som popisoval prestali fungovať i po odpojení napájania AVRka. Nešlo žiadne zariadenie pripojené k tomuto vstupu ani obyčajný Mp3 prehrávač a konfigurácia ostala rovnaká.
Potom som to neriešil až som písal do RPi-shopu a tam som dostal pokyn vyskúšať toto:
Zvuková karta Allo Boss DAC v1.2 vyžaduje malou úpravu konfigurace:

otevřete soubor /boot/config.txt
na konec souboru vložte na nový řádek: dtoverlay=allo-boss-dac-pcm512x-audio
upravený soubor uložte, nasaďte zvukovou kartu na Raspberry Pi a připojte napájení
v nastavení systému přepněte zvukový výstup z HDMI na DAC

Dal som znova čistú inštalačku a urobil to vysie. Potom som nastavil zase korektne MoodeAudio a spustil s tým že riskujem zasa další vstup už predposledný v poradí. :-) ;-]
Player začal konečne hrať a dokonca ožili i iné vstupy ! Zázrak !! :roll: :lol:
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 4. 2018 15:32

Tak super. Mal by si sa ospravedlniť Moode audio :-P
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 21. 4. 2018 16:55

A mal by som sa a za čo ? Ved to nebolo mojou chybou ale ich nedokonalým systémom inštalácií.. Prečo nevytvorit jeden image súbor ako to má napr. Volumio. Pripadá mi to taký "blast" i keď majú dobrý prehrávač.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků