DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 4. 2018 20:52

Mam iFi IPower 5v, podľa mňa to dosť pomohlo. No z toho fora, co tu dal jbajci, to vyzerá, že je to možno len placebo, predtým by som dal za pocutelny rozdiel ruku do ohňa. Evidentne ani lineárny zdroj v tom pokeci nemá veľký prínos.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 12. 4. 2018 21:30

Mám to teda vôbec riešiť alebo použiť spínaný zdroj ktorý som mal k Raspberry pôvodne ? Za iFi IPower teda 50€ nedám. RPi + ALLO Boss DAC 1.2 budem používať len výhradne cez Onkyo TX-SR507 + VMA-II 2p
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 4. 2018 22:11

Co som čítal, tak ten originál zdroj k raspberry nie je zlý. Či to má zmysel, to asi vieš posúdiť len sam, bohužiaľ u nas v SR sa ten ifi nedá kúpiť z eshopu, aby si ho mohol vrátiť, v Čechách u hifina.cz to ide, tak skus zvážiť aj to, prinajhoršom stratíš na poštovnom do ČR. To ONKYO nebude mat tiež zlú zvukovku, tak či vôbec ma zmysel k tomu ešte ďalší DAC do reťazca... možno by úplne stačilo Allo Digione alebo lacnejší Hifiberry Digi + a DAC z onkyo.. Takto to mam v inom setupe riešené aj ja a to ma horší receiver. Ak by si z rpi využil len transport digi do receivera, tam by asi ifi ipower mal ešte menší význam.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 12. 4. 2018 22:20

Myslíš že to nebude lepší cez ALLO Boss DAC 1.2 analog do Onkya ako cez digital a zvukovku Onkya ?
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 4. 2018 22:38

Asi pred rokom som to tu riešil, chápem to tak, ze takto riešený reťazec nemá veľmi opodstatnenie. Ak mas dobrý DAC, treba k nemu skôr kvalitný zosilňovač. Ak máš dobrý receiver (v rámci možností, lebo receiver nie je primárne stavaný na hudbu), stačí priviesť digitálny zdroj zvuku. Receiver za istých podmienok môže dokonca ten vstupný analog zdigitalizovat (napr. ked si upravis na ňom výšky) a ten musí opätovne previesť do analogu a vtedy použije svoju DAC.

Možno skus počkať na to, čo napíše Pixxel, on to tiež pocuva skor na reproduktory, ja skor sluchatka.
Ak chceš mať aj výstup na slúchadlá, možno bude lepšie z tej raspberry ťahať to digitálne do ext. DAC/amp comba. Sluchatka do receivera nie sú ideálne, aj ked záleží na parametroch. Ta Hifiberry Digi+ alebo Allo digione má dva digitálne výstupy, co by bolo dobre využiť - jeden digi do receivera a repro a jeden na sluchatka. DAC/amp môžeš použiť aj lacnejší, najmä ak hlavne pocuvas na repro... nap. Fx-audio X6 alebo niečo od SMSL. Hlavne aby to malo digi vstup.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 12. 4. 2018 23:31

Pozri môj popis. Slúchadlá mám vyriešené na HiFimeDIY Sabre USB DAC 2 a som spokojný. Ostal mi jeden nevyužitý RPi 3 a som ho chcel dať do reťazca namiesto už niekde spomínaného PC + zvukovka PCI Infrasonic Quartet aby som nemusel spúšťať stolní PC a je tam veľa rušivých elementov resp. vysoká latencia.
Z toho Infrasonicu mám výstup digi i analóg a kvalitne urobené kabely. Jedná vec je i tá že primárne mám receiver na počúvanie teda TV filmov a je tam aktívny subwoofer. Čiže ked pustí si hudbu z PC ide i sub a skresluje mi trochu basse a ja chcem počuť len "kvalitné" VMAčka. Takže by som využil tie kabeli a reťazec by som mal pomerne čistý analog bez rušenia stolního PC. Na receiveri nemám žiadne nastavenia úpravy zvuku pre vstupy hudby.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 13. 4. 2018 08:19

No já měl Onkyo TX-NR414 a převodníček nebyl zrovna top:). Oni sice napíšou, že ty převodníci mají 24-bit/192 kHz ale to už mají dneska i čipy v mobilu. Tyto levné AV receivry jsou na filmy fajn ale na seriózní kvalitní audio moc ne.
Prvně jsem měl hudbu přímo připojenou do onkya skrz usb a hrálo to fajn, dokud jsem k tomu nezkusil připojit Xduoo X3 jako externí zdroj zvuku. Pak už jsem nikdy vnitřního DACu neužil.
Použival jsem onkyo jenom skrz Pureaudio, kdy onkyo fukguje jenom jako zesilovač bez zbytečných zásahů do signálu. Pokud se tam zapnout ty optimalizace a další kraviny, tak signál se z anagolu digitalizuje, jde přes vnitřní DAC a zpátky na analog.
Takže při externím zdroji je dobré tyto kraviny na onkyu/receivru vypnout pač zvuk jde pak zbytečně skrz vnitřní lowend DAC a ztratí se význam lepšího zdroje.
Xduoo X3 mělo s Onkyem/Pureaudio už super zvuk ale komfort ovládání bylo blbé. Pak se najednou objevil nápad RPI se zvukovou, kdy bych mohl ovládat hudbu přes telefon či ovladač.
Přesun z X3ky na RPI+KALI+Piano2.1 byl opět posun v kvalitě ale hlavně v komfortu ovládání. Další pěkný skok dopředu bylo, když jsem Onkyo vyměnil za 40let starý zesilovač Tesla TW44:).
Moc fajn je, že moje audioMalina žere maximálně 7W (TW44 jenom 8W) a je to malé, skladné, super ovládání, zvukově boží, prostě ultimate player za +-6,5kkč i s lineárním zdrojem a rozdělanou krabičkou:).
audioMalinu mám poskládané z RPI+KALI+Piano2.1+Relay Attenuator tak proto tak velká cifra:).
Za mě bych doporučil onkyo používat jenom na filmy a na hudbu jenom Onkyo v režimu Pureaudio a k tomu buď ten PC nebo nejlépe tu malinu s Bossem.
Co se týče zdroje, tak můj lineár bych řekl, že trochu pomohl. Podle mého jenom už to případné placebo, že super kvalitní audioMalinu krmím tím, co je pro ní nejlepší mi přidává dobrý pocit, že takhle to má být.
Jak jsem viděl co dělal na osciloskopu ten spínaný zdroj, tak jsem ještě radši:). Možná uši to neslyší ale mě by to osobně vadilo mít TOP koníčka a zároveň krmit ho hovny:).
Ten iFi spínaný zdroj je možná fajn ale ta cena a pocit, že je to pořád spínané mě hodně odradilo. Jsem kutil, tak jsem si postavil do 500kč svůj lineární zdroj.
Vytvoření takového lineárního zdroje je elementární záležitost a do hodiny a půl to je vytvořené. Stačí to pak dát do nějaké malé krabičky a je vystaráno.
Pokud to shrnu, tak pokud Onkyo musí zůstat, tak Onkyo/Pureaudio<->RPI+Boss či jiná kartice. Ohledně zdroje bych zůstal asi na původním zdroji jinak pro dobrý pocit levný lineární zdroj. iFi spínačka za 1200 je moc podle mého.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 13. 4. 2018 08:43

@Pixxel
áno, takto to mám zatiaľ v pláne a možno do budúcna k tomu nejaký zosilňovač k tým VMA-II 2p.
Čiže chcem takýto reťazec RPi+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo/Pureaudio+VMA-II 2p.
K tomu zdroju som pozeral návod ale dosť nejasnosti a tebou zvolených náhrad. Môžeš mi teda odporučiť nejaký presnejší návod+komponenty k zhotoveniu zdroja ? Nemám stým problém si ho zhotoviť ale potrebujem k tomu mne dostupne diely napr. z tejto stránky predajcu kde si zájdem osobne.
Ďakujem.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 4. 2018 09:24

Slavecek, sorry, z podpisu clovek nevie odhadnut vsetko, co ako kto pocuva. Ak riesis len repro a plati to, ze a) onkyo nema upravy zvuku a b) DAC nie je v nom najlepsia, potom urcite ten Allo Boss 1.2 (pripadne ak to neni horuce, uz by som pockal na Katanu, asi to bude bomba).
Osobne by som ten iFi iPower tolko nedupal pod zem, nie je to sice linear, ale z nelineranych je to asi najlepsie riesenie.
Odkial si ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 13. 4. 2018 09:35

No zdá sa mi za ten zdroj veľa kedže si ho môžem napr. urobiť.. neviem posúdiť nemám to nijako odskúšané a porovnať ako len čo tu prispievate vy.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jbajci 13. 4. 2018 11:44

Já bych tomu zdroji také nepřikládal větší význam. Osobně mám ifi ipower ale významný rozdíl ve zvuku jsem nepostřehl. Ifi napájím Allo USbridge. Celý řetězec je Allo USbridge, Arcam irDAC, Marantz PM 6005, repro B&W 684. Celý řetězec je nápajen přes síťový filtr Supra MD 06. Větší rozdíl ve zvuku jsem slyšel při výměně RCA kabelu mezi USB bridge a zesilovačem, než při změně napájení USbridge. Zajímavý test zdrojů je zde: https://youtu.be/L_i8UTa4rw4. Ifi jsem porovnal s originálním nápájecím zdrojem od Allo (5v, 3A), možná že ten nebude úplně špatnej a rozdíl je tak míň patrný. Jsem zvědavej za kolik bude nabízet Allo svoji Nirvanu, která by dle jejich vyjádření měla být "nejlepší spínaný zdroj na světě" Lineární zdroj bych samozřejmě upřednostnil, ale to bych pořeboval 2 zdroje 5 V pro Sparky + USbridge,1 zdroj 12 V pro Arcam ir DAC a teď je otázka jestli by to pomohlo, když na stejným zásuvkovým okruhu bude zapojených asi dalších 5 spínacích zdrojů ( NAS server, router, switch, notebook, satelit) + nabíječky k telefonům. :-)) Pokud by někdo z okolí Přerova ( Olomoucko) chtěl ifi zapůjčit můžem se domluvit.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Sláveček 13. 4. 2018 11:54

Kde sa dá kúpiť ALLO - Power Supply 5V 3A v EU ? Čo som pozeral tak len mimo za vysoké dopravné.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jbajci 13. 4. 2018 12:06

http://rpishop.cz/zdroje-napajeni-bater ... torem.html

Podle obrázku je totožný jako ten od Allo, můžeš si to ověřit u prodejce
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 13. 4. 2018 12:12

1x diodový můstek (usměrňovač)
1-2x filtrační kondenzátor
3x regulator napění na 5V. Když tak se může použít 3A verze v jednom pouzdru ale to by pak mohl být problém s chlazením toho pouzdra. Podle mě je lepší ten zbytkový výkon/teplo rozdělit mezi tři pouzdra.
6x SMD kondík mezi všechny nožky všech regulatorů napětí. Mám je napájené přímo mezi nožky těch regulátorů.
3x odpor s 2,5Ohmy +- autobus. Já použil nějaké SMD. Klidně použij nějaké stejné rezistory ze staré elektroniky.
+ nějaké elektorlytické kondíky, které taky vapájej ze staré elektroniky nebo kup v obchodě za 1kč:). Já tam myslím mám 2x 200uF.
Nejdůležitější je toroid. Na DE tam nic nevidím. musíš hledat nějaký který má sekundární napětí 7-9V a výstupní proud více jak 2,5A. Ideál je tuten
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 13. 4. 2018 12:29

Jinak Allo Bosse je výhodné jako komplet( RPI, BOSS, SD karta, zdroj, CASE) za 146 dolarů objednat přímo od výrobce. Posílají z Francie. Poštovné 19 dolarů, ale když do objednávky zadáš slevový kód DIET10, tak máš slevu 10 procent (14,6 dolaru). Když porovnáš s cenou v RPIshopě tak to vychází lépe.

-- 13. 4. 2018 13:30 --

V šuplíku mi leží nepoužívaná sluchátka Auditechnica ATH 700, tak bych si k nim rád pořídil sluchátkový zesilovač pro Raspberry. Něco jako IQaudIO Pi-DAC+ (RCA+JACK), RaspiDAC Rev.3 (RCA+JACK)nebo Allo Cheapo -který by jste doporučili ? Dík
jbajci
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků