DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 9. 2017 16:57

Zdravím,
založil som túto tému, lebo občas ma niekto osloví (asi kvôli starším témam, kam som prispel) o info k prehrávaniu audia na Raspberry Pi. Na zahraničných stránkach je pomerne dosť tém, no asi nie všetci vedia anglicky.

Ja mám doma aktívne používané 2 riešenia s RaspBerry PI (ver Pi3: ako videoprehrávač s Kodi a audioprehrávač s Volumiom a HifiBerry Digi+ smerovanej do AV receiveru a ver Pi2: ako prehrávač rozprávok pre dcéru).

Vždy som však chcel vyskúšať prenosnejšie (ale sieťové riešenie) namiesto MP3 prehrávača (vhodné aj na sluchátka), pretože bojujem stále s tým, že zbierka MP3 a FLAC rastie (cca 300GB) a pritom mám k dispozícii NASku Synology. Dnes som objednal DAC IQaudIO Pi-DAC+, ktorý má veľmi dobré ohlasy najmä kvôli chipu Burr Brown 32-bit/384kHz DAC (TI PCM5122) a skúsim na starej Raspberry 1. Včera som už úspešne otestoval s USB DAC AudioQuest DragonFly a hralo to naozaj dobre, samozrejme najmä kvôli DAC. Prehrávanie je potom cez web prehliadač v mobile alebo PC. Celé riešenie aj s RPI výjde okolo 100 libier aj s poštou (dá sa kúpiť priamo bundle).
Ak bude záujem, môžem poslať neskôr dáke foto a dojmy. Zatiaľ aspoň foto z dočasného riešenia s DragonFly (s internou zvukovkou, krajším obalom a Wifi to bude určite krajšie) :
http://uploads.im/bFuXg.jpg

Tých tém som prešiel na zahraničných fórach dosť, ak máte otázky, rád odpoviem.

Neviem, či som správne odhadol sekciu na fór, tak to prosím hoďte do správnej, do prevodníkov mi to nesedelo toľko ako sem do MP3 prehrávačov.
DALI Zensor 3
HiFiMAN HE-400i | SONY MDR-1000X || q-Jays 2 | 1MORE Triple Driver | TIN Audio T2 | Tennmak Crazy Cello || SONY MDR-6500 7.1
RPi3+IQaudIO Pi-DAC+ | Fiio E10K 2 | DragonFly Black
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod weefaa 6. 9. 2017 20:50

Momentálně řeším naprosto stejné osazení, jaké máš a využíváš ty. Vlastním Hypu 1 a brzy snad koupím DAC od CW, tak řeším variantu HifiBerry verze bez DAC, abych využil kvality externího DAC a měl RPi3 pouze jako přehrávač a transport hudby, kde uloženo bude právě také v Synology, abych nemusel zapínat PC a ovládal z iPhonu.
Zajímalo by mě, zda bude v tomto případě znát rozdíl mezi HifiBerry Digi+ a variantou HifiBerry Digi+ PRO? Neřeším rozdíl pár stovek, ale opravdu zda bude rozdíl v pohledu zvuku.
Druhá věc, jsem schopný být na iPhonu přihlášen na Spotify a používat jej jako úložiště = poštět přes RPi?

P.S. přemýšlel jsem rovněž pořídit streamer, což mi přijde zbytečně drahé řešení pro transport, při využití externího DACu. Většina streamrů jsou osazeny vlastním DACem a já očekávám, že mi CW DAC nabídne lepší zvuk, nebo?
weefaa
Junior

Odeslat příspěvekod blackfear 7. 9. 2017 05:30

Zdravím též, já již rok používám k poslechu hudby (flac či wav) sestavu Rpi3 + Allo Kali Reclocker a DAC Mamboberry LS (ESS9023) vše napájené přes skrz Reclocker zdrojem iPower, vyzkoušel jsem pro porovnání DAC od Allo (Piano 1.0-PCM5122 a Piano 2.1-PCM5142) a nakonec jsem zůstal u Mamboberry LS z důvodu o trochu lepšího zvuku zejména v detailech a lepší dynamice na výškách...jako přehrávač jsem používal RuneAudio s nějakými tweaky ale nedalo mě to a zakoupil jsem si lic. klíč na nový MoodePlayer a musím uznat že s Moode playerem jsem zas o trošku dostal lepší zvuk ale to jsou již nepatrné detaily...plánuji vyzkoušet DAC od Audiophonisc s čipem ESS9028q2m prý zatím nejlepší DAC pro Rasperry ale taky za 129Eur, pojede to zas přes KaliReclocker tak pak poreferuji... :-)

PS: pokud by někdo měl zájem o DAC Allo 2.1 s 2x implement. PCM5142 (jde využít i jako dual mono popřípadě i subwoofer výstup z druhého čipu) prodal
bych za cca do 800kč (stál cca 1500,-) já ho již nevyužiji..leží v šuplíku
blackfear
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 9. 2017 09:01

weefa: pri tej tvoje ext. DAC by som bral asi ten PRO, ono to ma navyse "2 separate oscillators for 44.1 and 48kHz provide the optimal clock frequencies for all sample rates", neviem posudit, nakolko to budes poznat. Ale pri tej cene DAC by som par stokorun asi neriesil, pri RPI ako transport do CW bude stat za to. Povodne som premyslal, ze namiesto DAC z AVcka kupim tiez ext. DAC, no hudba z toho lezie do reprakov slusna, tak som to nechal tak (aj som tu zakladal k tomu nedavno temu). Tento moj planovany novy (treti) setup pouzijem cisto z lenivosti, nechce sa mi sklanal k AVcku vzdy ked chcem pocuvat sluchatka :) IPhone nemam, tak neviem poradit, ale Moode Player ma nejaky AirPlay, tak to podla mna bude nejako fungovat. Napr. Volumio a Rune maju priamo Spotify plugin, ale mne to riesenie moc nevyhovuje (vie to spustat len vopred vytvorene playlisty, ja nemam ziadne).
Streamer som mal, bol som s nim spokojny, ale vyskusal som RPI a do tyzdna siel streamer z domu.

Blackfear: Tie audiophonics maju velmi dobre ohlasy,aj kvoli chipu SABRE, no neviem, ci to dokazem rozoznat. Tych DACov je teraz fakt vela, dokonca aj z CR jeden existuje.
O Allo som premyslal tiez, skoda, ze som nezalozil temu skor :) Nemusel som kupovat PiDAC z UK.

Fakt je, ze vela ludi o tychto Raspberry rieseniach nevie, a pritom z toho fakt vie liezt zvuk porovnatelny s nasobne drahsimi rieseniami. Ja som RPIckam neodolal a tak budem mat teraz uz stvrty kus :) Jednu RPI mam len na skusanie, mozno ju zapojim ako kamerku.

Ako prehravace su momentalne top: Volumio, Rune Audio, Moode Player a potom pre multiroom nejaky squezze a PiCore, tieto dva som nemal dovod skusat, ale tie prve tri som skusil vsetky, mne prisli dobre vsetky tri.
DALI Zensor 3
HiFiMAN HE-400i | SONY MDR-1000X || q-Jays 2 | 1MORE Triple Driver | TIN Audio T2 | Tennmak Crazy Cello || SONY MDR-6500 7.1
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackfear 7. 9. 2017 09:56

Jj mnoho lidí se o to nezajímá, přitom se z toho dá vymačkat zvuk na úrovni několikanásobně dražších streamerů, já měl primárně v pc zvukovku asus xonar st a přísáhám že rasp + kali reclocker + DAC (piano nebo mambo LS) je zvukově o mnoho dál, nevěřil jsem tomu ale taky to chce to sestavu (zesák + repro + slušná akustika) za cca minim. kolem 50 tisíc a valit pouze flac a kvalitní nahrávky... :D
blackfear
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 9. 2017 10:36

Včera mi to došlo z UK a po pomerne rýchlom poskladani su moje dojmy veľmi pozitívne. Zatiaľ som nič lepšie nepočul - WTF efekt sa dostavil. Zvuk PI-Dac+ je skôr neutrálny az mierne svetlý s veľkou rezervou v hlasitosti aj vďaka vstavanému AMPu. Na hlasitosti 10% je to uz na hranici primeraného pocuvania, pri 15% je to uz poriadne hlasite.
Z troch možností SW som zvolil Moode Audio kvôli EQ priamo v GUI a lepsim možnosťiam nastavení. Prehrávanie cez LAN (NAS), wifi, aj usb čítačku SD karty 128 GB - všetko bez problémov. Keďže ide o PC v mikro prevedeni, k prevádzke je nutné mat nabijacku micro usb (powerbanku pre úplne odstrihnutie sa od kablov som neskúšal).
Neskôr pridam foto.
Shanling M1 som vrátil min. týždeň do eshopu v rámci 14 dní s tým, ze si ho kúpim možno znova, ak toto DYI nebude OK. Myslím, že nie teraz potrebné, zvuk je porovnateľný ak nie lepší, aj keď na úkor menšej portability prehrávača.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 9. 2017 17:13

Slubene foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 10. 2017 20:34

Vypadá to vzdušně a nenápadně - pěkné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pixxel 9. 10. 2017 16:15

Ahoj,

moc se mi toto řešení líbí a rád bych si něco takového pořídil ale mám pár ALE. Trochu nastíním jak to mám nyní a jak bych chtěl abych to +- bylo.

Nyní vlastním přehrávač Xduoo X3, který skrz Line-out mám připojený do AV receivru Onkyo TX-NR414 pomocí cinch konektorů. Onkyo mám nastavené na Pure audio režim, takže signál z Xduooa jde jen přes onkyo zesilovač a pak přímo do bedniček Tesla ARS821 popřípadě do sluchátek Samson SR850.

Hraje to velmi pěkně ale štve mě, že musím při přepnutí písničky dojít k přehrávači a manuálně to přepnout. Rád bych nějakou krabičku ovládal skrz telefon.

Tyhle řešení, jestli to dobře chápu, jsou schopné být ovládány skrz ethernet pomocí mobilu nebo počítače. Tedy, vezmu mobil, přes aplikaci nebo nějak se připojím k raspberry a přepnu si písničku z flašky,disku připojeného k raspberry. Spotify by bylo taky fajn, kdyby fungovalo jak má. Další věcí je pro mě důležité aby se to dalo vzdáleně ovládat přes android i iPhone telefon. Moc fajn by bylo, kdyby se to dalo napájet skrz powerbanku abych to mohl využít i někde na cestách.
Nicméně většinou bych to tedy měl zapojené jako Raspberry->Onkyo->Tesla (popřípadě Rasberry->sluchátka).

No takže asi tak ohledně použití. Teď otázka na kvalitu. Bude to mít za ty peníze nějaký výrazný posun oproti stávajícím komponentám?
Pokud bych použil třeba Mamboberry LS DAC+, KALI RECLOCKER (je nutný či slyšitelný rozdíl?), Raspberry Pi 3 a nějaký Case, tak se dostanu na částku asi 180euro, což je asi 5000kč. Bez reclockeru asi do 3000kč. Má smysl tahle realizace co se týče zvuku? Bude tam nějaký posun oproti Xduoo X3?

Teprve se o tohle řešení audia začínám zajímát, takže jakékoliv rady uvítám co se týče použití a vhodných komponent.

Díky moc;)
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 10. 2017 16:52

Pixxel:
nepoznam pure audio, ale vhodnym vyberom karty pripojenej na RPI si riesis rozne potreby: iba DAC, DAC+AMP, alebo transport digitalu do AVR (toto mam tiez na inej raspberry pi riesenie s Hifiberry Digi+).
Vsetko sa ovlada cez mobil, otvoris webovy prehliadac, ktory sa sprava ako samostatna appka. Do rpi pichnes usb alebo sd karty alebo net kabel z NASky ako zdroj muziky.
Mal som Xduoo X3 ako svoj prvy prehravac, nehral zle, ale trosku mi vadila ta agresivita a neuhladenost, toto mali dobre Shanling M1 a Fiio X3 2gen, ale zase boli trosku temnejsie, ako som chcel. Aj keby sa to DYI nepodarilo, skoncil by som radsej pri Fiio alebo Shanling a nie Xduoo X3.
Neviem z akych cien si vychadzal, ale tento bundle vyjde cca 110 libier: http://iqaudio.co.uk/home/50-pi-dac-bundle.html. Obsahuje vsetko, co potrebujes. Samozrejme, ak chces este lepsiu zvukovku (na vyber je ich moc), tak to vyjde drahsie. Ja vsak mam tuto PiDAC k Hifiman he400i a plna spokojnost. Zvuk nie je temny, skor podobny XDUOO alebo bez tej agresivity, ovladanie + prehravanie z NAS/sd kariet je super. Aj ked uplne prenosne riesenie to nie je (min. potrebujes kablik od napajania).
Jednotlive zvukovky som medzi sebou neporovnaval, dlho som hladal recenzie a nasiel tuto PiDac, jedna z najoblubenejsich (okrem Hifiberry DAC+, len ta v sebe nema sluchatkovy zosik na rozdiel od PiDac). Neviem ani posudit na vlastne usi reclocker alebo dokonca prinos linearneho zdroja, podla mna tam uz sa bavime o tazko postrehnutelnych nuasoch zvuku, navyse skor na sluchatkach, na reprakoch postrehnutelne asi este menej.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 10. 10. 2017 10:25

Tak jsem trochu študoval a vychází mi to na RPI + KALI Reclocker + Allo Piano 2.1 nebo Mamboberry LS. Trochu mi tam chybí absence sluchátkového výstupu.
Trochu dumám nad tím jak k tomu pak připojit sluchátka bez Onkya. Napadá mě připojit sluchátka na RCA konektory pomocí redukce a pak vyřešit regulaci hlasitosti, kdybych to chtěl mít napájené přes baterky.
Jde na rasberry+AudioAplikaci nějak vytvořit hotspot přes WIFI? Popřípadě se připojit skrz modrý zub? Když bych měl RPI připojené na powerbanku, tak bych potřeboval se na něj nějak připojit a nastavit hlasitost.
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 10. 2017 11:43

Co je na tejto kombinacii take neodolatelne, ak prides o ten sluchatkovy vystup? :) Nemyslim si, ze s tvojou zostavou vies mat prinos z tejto kombinacie voci inym. Ak chces velmi ten reclocker, Hifiberry ma verziu PRO, no je bez sluchatkoveho zosiku (ale to pouzivaju aj bez neho). Este je moznost pouzit Hifiberry Digi+ a digitalny zvuk vyviest rovno do ONKYO a vyuzit jeho kvalitnu DAC, sluchatka potom pichnes do ONKYO.
Ten SW (teda min. tie, co som skusal) ma moznost vytvorenia vlastneho wifi pristupoveho bodu (cize nepotrebujes sa napajat na vlastnu domacu wifinu), len potom na prehravanie z NAS, Spotify alebo internetove radia potrebujes tak ci tak pichnut do LANky.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 10. 10. 2017 19:58

Neodolatelné je kvalita zvuku:). Piano 2.1 je fajn v tom, že má dva čipy. Dá se na něm zapnout režim Dual Mono či tak nějak a to zajistí, že jeden čip zpracovává jeden kanál a druhý čip zpracovává druhý kanál. Prý je tam celkem fajn rozdíl než když jdou oba kanály přes jeden čip.
Ten reclocker je důležitý, hodně zvuku pomůže. Ten KALI reclocker dává lepší výsledky než ten integrovaný do hifiberry. Jestli to uslyším, nevím. Jak tak pročítám tak většina lidí jede na RPI-Kali-Piano 2.1. Pokud by mi blackfear prodal ten svůj nevyužitý, tak by to bylo moc fajn. Zatím bych si to když tak vyzkoušel bez reclockeru a pak bych ho k sestavě dodal pokud by to bylo třeba. Budu dál študovat a až se ke konci října vrátím z dovolené, tak si udělám fajnů hifi malinovku:)
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 1. 11. 2017 10:51

Ahoj,

tak včera mi došla ta malinovka:). Mám RPI3+Kali+Piano 2.1.
Neměl jsem moc časoprostor to moc odzkoušet ale zvuk mi nepřipadá nějak lepší než z xduoo X3 připojeného k receiveru Onkyo TX-NR414.
Mám to snad dobře přeplé ve Volumiu na dual mono režim. Dneska a zítra budu mít o trochu více času tak uvidím, zda tam nějaký rozdíl bude.
Každopádně ovládání skrz mobil/prohlížeč je rychlé a intuitivní. Spotifi taky funguje fajně takže v této oblasti zatím spokojenost.
Musím si udělat/koupit lepší cinch kabely a uvidíme jak to pak bude fungovat.
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 11. 2017 11:18

Gratulujem. Zvuk X3 je dosť dobrý na to, aby bol rozdiel veľmi pocutelny, mne skôr na X3 vadila taka neuhladenost.
Mas Volumio, skus moode audio, vraj je zvukovo lepší, zatial je vo verzii 3.8.4, no bude v decembri nova 4rka. Pred par dnami nabehol na free distribúciu, dokonca open source, mal by ísť výrazne dopredu. Ma v sebe stovku internetových rádií, aj v HQ niektoré.
Ja ma tu karticku s prepínanim sdkariet kvoli tomu, aby som mohol mať volumio (kvoli spotify) a moode audio, ale volumio skoro nepouzivam uz.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 1. 11. 2017 12:47

Díky za tip, zkusím se prvně trochu seznámit s Volumiem a pak to porovnám s MoOdem. Snad tam rychle dodělají tu podporu spotify:). Aź na tento systém budu mít nějaký názor, tak ho sem dám. Jinak to svítí jako vánoční stromeček:D
Přílohy
23004756_1480176485351089_8440575188556042554_o.jpg
Vánoční stromeček:)
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 2. 11. 2017 12:55

Ahoj,

včera jsem trochu poslouchal a na bednách Tesla ARS821 lepší zvuk asi moc neslyším. FacetoFace porovnání s Xduem jsem zatím neprováděl pač jsem někde ztratil microSD kartu při tom laborování s malinou.
Nicméně při poslechu přes sluchátka Samson SR850 jsem lepší zvuk slyšel. Je to takové detailnější a nyní slyším i zvuky, které jsem předtím neslyšel. Nevím jestli to nebylo zelenou ale zdálo se mi, že slyším více než předtím.
Příjde mi však, že se zvuk stále zlepšuje. Jakoby se musela malina zahořovat jako sluchátka. Včera večer a celý dnešek mi to doma hraje tak dneska večer uvidím jak to bude vypadat.
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 11. 2017 14:10

Pixxel: inspiroval si ma k A/B porovnavaniu dvoch setupov: SGS7+DragonFly Black a RPi3+IQaudIO PiDAC+ a to na sluchatkach Hifiman HE400i. Mal som to moznost prepinat tak, ze kazda skladba bezala paralelne na oboch setupoch a len som prepinal sluchatka medzi nimi. Musim povedat, ze zvuk oboch bol velmi podobny ak nie az totozny. Dragon Fly Black mozno nie je najlepsia DAC pod slnkom, no odozvy na nu su velmi dobre, cize ta PiDAC+ nebude marne riesenie :) Porovnat s tvojim setupom to vsak nemam ako, tazko teda posudit, ci sa investicia do toho Kali oplatila, ale to asi ani nie je dolezite :) Hlavne, aby sme boli spokojni obaja.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 2. 11. 2017 14:48

Až budu mít někdy chvíli čas tak zkusím pomocí sluchátek vyzkoušet Xduoo X3 vs Kali+Piano vs Piano. Vše skrz onkyo zesíček. Kdybys chtěl, tak bych ti svojí malinu mohl poslat na vyzkoušení jestli zjistím něco zajímavého. Zatím podle letmých pozorování bych řekl, že KALI+Piano je trochu lepší než Xduoo ale musím to porovat facetoface.
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 13. 11. 2017 09:11

Ahoj,

zatím jsem to moc netestoval ale příjdemi to, že Piano+Kali vede nad xDuoo X3. Není to až takový skok ale rozdíl tam jde slyšet v detailu a hloubce.
Čisté Piano vs xDuoo X3 nemůžu rozsoudit jelikož na to nebyl ještě čas. Řekl bych však, že tam se síly vyrovnají.
Četl jsem si o tom, že napájení přes baterku také velmi pomůže zvuku, tak jsem to zkusil. Fungovat to funguje, na 4x 18650 to hraje 6-7h a ještě by to hrálo dále. Ze 4,22V (paralelně zapojené) to postupně klesalo na 3,65V a pak už jsem to dal nabíjet a šel spát
Rozdíl mezi adapterem 5V/2.5A a baterkama neslyším. Na vstupu před audio a video bebechy mám odrušovací filtr Schaffner FN2090-10-06, který trochu asi pomůže té elektřině, takže možná proto rozdíl baterky vs Adapter+filtr neslyším.
Až někdy budu mít čas tak to zkusím otestovat více ale podle pár písniček jsem rozdíl neslyšel.
Přílohy
IMG_20171112_182733_HDR.jpg
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 11. 2017 10:07

Nice... za chvilu to mozes pouzit ako sviecky na vianocne osvetlenie :tleskani
Je super, ze ta to tolko bavi, ja som sa rozhodol dat si pauzu a jednoducho sa oddavat len pocuvaniu.
Tu bateriu si skusal len kvoli posudeniu kvality reprodukcie alebo kvoli prenositelnosti ? Co som cital, ludia si pochvaluju linerany zdroj, ale priznam sa, netusim, co to je, kde sa to da kupit a ci je to fakt pocutelny rozdiel.
Zariadenie mam pichnute 90% casu na jednom mieste a ked nahodou chcem pozerat film v spalni, mam v tejto RPI sdcard switcher a pustim na tom Kodi, staci mi len odpojit napajatie a pichnut to v tej spalni do inej nabijacky. Na prenosne audio som si kupil radsej Benjie S5, hlavne na to polhodinove pocuvanie pred spanim. S tymto setupom som happy.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 13. 11. 2017 13:56

jj svítí mi to v obýváku jako o vánocích:). Proto mám v plánu pak to dát celé do nějaké přenosnější krabičky, třeba dřevěné. Líbilo by se mi třeba taková ale je moc velká:D.
Taky bych jen počúval ale mám nemoc audioúchyla, kdy pořád myslím na to, jak by to šlo vylepšit:). Tu baterku jsem dělal kvůli tomu abych mohl to mít přenosné a připojit k tomu sluchátka (nemám ještě vyzkoušené) ale taky i tu kvalitu.
Budu to mít navíc i jako nabíječku na 18650 baterky pro čelovku, svítilnu, vapík a další bebechy na tyto baterky.
Spínaný (nejčastější) zdroj generuje rušení tím, že impulzivně napájí ty naše zařízení v určitých časových usecích. Tím že se stále zapíná a vypíná vzniká to rušení, které je nevhodné pro audio.
Lineární zdroj se nespíná a dodáva energii konstantní. Ber mě s rezervou v tomto, už si toho ze školy moc nepamatuju:)
Ten switcher karet je fajn, já furt doufám, že moode player rychle příjde s verzí 4 a potom tam zaimplementují spotify. Na nošení povenku budu mít stále xduoo ale na domácí či pracovní poslech bych mohl si přenášet raspberry. Třeba si sednou na balkón zapnout tam raspberry s baterkou a poslouchat při stavu zelené:D
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 11. 2017 14:09

Tak ta krabicka ti kludne schova aj dake stredne velke over-eary :)
Na Moode 4 cakam aj ja, ma byt zaciatkom decembra, zmenil sa vyvoj na OpenSource, tak by to mohlo mat daleko rychlejsi posun.
Napis, ci si casom dako pokrocil. Ludom sa toto riesenie paci, ale vzdy je reakcia taka, ze by sa im do toho nechcelo ist kvoli zlozitosti, a pritom je to take jednoduche.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 11. 2017 17:18

Dnes som skusil rozbehať Spotify streaming do Moode Audio na android telefóne. Stačí v Moode zapnúť AirPlay a na telefóne nainštalovať soft, ktorý ten AirPlay sprístupní v zariadeniach pre stream v Spotify. Ten soft som zatiaľ skusil len AirSpot (trial), funguje... snáď ich je viac podobných. Divné, že Spotify to nemá priamo v sebe, ked napr. DS Audio (od Synology) to ma.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 26. 11. 2017 18:00

Bez dalších přidaných ovládacích softů, Airplayů..

http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?p=3014#p3014

O použití librespot pro Moode se ví, ale Tim ho nechce implementovat dokud se nevyřeší "chyba" s hlasitostí
http://www.diyaudio.com/forums/pc-based ... ost5157733
https://github.com/plietar/librespot/issues/150

Mě tohle netrápí, hlasitost reguluju na preampu, Moode hlasitost mám vypnutou a ve Spotify na 100%.
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 11. 2017 18:08

Diky, vyskúšam... pre amp nemám, ja mám výstup z IQaudIO priamo na sluchatka, ale snad to nejako pôjde vyriešiť.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 26. 11. 2017 18:36

V tom případě určitě nejdřív vyzkoušet jak se chová regulace hlasitosti bez připojených sluchátek!
Ten zmíněný glitch se chová takto
-zapnu RPi, potažmo librespot
-ve Spotify appce se objeví RPi jako Připojitelné zařízení.
-připojím se, nastavím hlasitost ve Spotify appce na 50%, hraju.
-vypnu přehrávání, vypnu Rpi
-zapnu RPi, ...
-připojím se ve Spotify, hlasitost je z mých předešlých 50% nastavena na 100%!
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 11. 2017 22:15

Vyskúšané... správa sa to ako popisujes... no jo, budem musieť na to dávať pozor, lebo uz som par sálv do uší dostal a príjemné to nie je. Myslíš, že je šanca, že to opravia? Otázne je, či je to vôbec chyba na strane librespot a nie skôr Spotify.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 27. 11. 2017 04:44

Pro mě to chyba není, jelikož chci vždy výstup hlasitosti ze Spotify nastavený na max. U tvého řešení je to problém, chtělo by to zařadit nějaký sluchátkový zesilovač a regulovat volume tam.
"Problém" je popsaný na Githubu skoro rok a nic se neděje. Na blížící se opravu tedy nelze spoléhat
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 27. 11. 2017 08:48

Ahoj hoši, to spotify na moode playeru funguje normálně? Na volumiu se to chová celkem zvláštně občas. Máte to rozchozené na beta verzích moode 4 nebo na starších verzích?
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 27. 11. 2017 17:32

Mám Moode beta9 a běží to. Co znamená "na volumiu se to chová celkem zvláštně"?
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 28. 11. 2017 09:01

Občas se stává, že jakmile dohraje písnička tak se nepustí další ze spotify. Načítání písniček, playlistů, vyhledávání je někdy velmi pomalé a někdy nefunguje vůbec. Často pomůže restart. Někdy to funguje velmi pěkně ale někdy je to k vzteku, proto "zvláštně". Jestli budu mít dneska večír chvíli času, tak to zkusím nahodit;). Je něco na co bych si měl dát pozor se setupem RPI3+Kali+Piano2.1?
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 28. 11. 2017 12:46

Nu teď jsem se koukal jak to nainstalovat ten moode4 a radši zůstanu u volumia dokud nebude nějaké finální .iso:)
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 28. 11. 2017 17:37

Je nějaký velký rozdíl/nesnáze oproti instalaci Volumia? Mimo Moode jsem dříve zkoušel Volumio, Rune.. a je to stále na jedno brdo - na SDkartu se nahodí *.img a přes web rozhraní se přehrávač poté nakonfiguruje.
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 11. 2017 17:54

Moode audio 4 beta zatiaľ nemá img, dajú sa stiahnuť len zdrojaky na stránke moode. Určite su img súbory niekde dostupné priamo pre RPi 3,mas link?
Pixxel, ja mam stále 3.8. x verziu a spotify cez AirPlay, prip. cez librespot (s chybou hlasitosti) funguje na Androide.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 28. 11. 2017 21:56

Aha, tak to pardon. Netušil jsem, že *.img už se nevydávají (zatím).
Updatoval jsem starší verzi 3.8.* přes konzolu
Kód: Vybrat vše
wget http://moodeaudio.org/downloads/update-r40b9.zip

unzip update-r40b9.zip

cat ./update/install.sh
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 29. 11. 2017 10:29

No já koukal na recept - moOde 4.0 Beta 9 Build Recipe v1.9 a trochu jsem včera na to přestal mít chuť:). Zkusím nainstalovat tu starou verzi a pak udělat upgrade někdy přes týden až bude čas. Díky

-- 29. 11. 2017 11:18 --

Jinak jsem včera nainstaloval provizorní tlačítko na zapnutí a vypnutí a nainstaloval plugin GPIO Buttons Controller. Tlačítko jsem připojil na piny GPIO3 a GND (myslím 5 a 16 pin na desce Piano 2.1).
Vypínání i zapínání fungovalo ale zvuk už ne. Psalo to chybu "Error. Failed to open "Alsa" [Alsa]; Failed to open ALSA device "hw:1,0": No such file or directory.".
Dočetl jsem se, že pomůže disablovat I2S DAC, restartovat a znova ho zapnout. Chyba sice zmizela ale zvuk nikde. Přehrávání sice fungovalo ale bedny nevydaly ani hlásku.
Jakmile jsem ten plugin disabloval a restartoval system, tak zvuk začal normálně fungovat. Jakmile jsem opět plugin zapnul, tak zase bez zvuku.
Vypínání mě sice moc netrápí, potřeboval jsem to spíše zapínat (funguje i bez pluginu) aniž bych odpojoval a připojoval napětí. Jak je možné řešit tuhle situaci zapínání a vypínání na Moodeplayeru?
Mám v plánu si udělat dřevěnou krabičku na tu mojí AudioMalinu a dát si tam kapacitní tlačítko na zapínání a vypínání. Jak máte vyřešené zapnutí a vypnutí maliny na moode?
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 11. 2017 13:17

Uz by som počkal na oficialnu verziu, Tim pisal, ze verzia beta10 uz bude skompilovana ako prva verzia 4.0. Počítam začiatkom decembra. Ja to tak či tak skúsim na nahradnej karte.
Na vypinanie rpi na filmy mam zasuvku na diaľkové ovládanie a na audio z ebay usb vypinac (hladaj USB cable power control for raspberry). Na filmy to vsak bude slabý kabel, lebo asi nepusti 2.4A, mozem to prip. zmerat, no na audio bohato stava stačí.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 29. 11. 2017 15:45

USB vypínač nevyužiji pač napájím všechno skrz 2,5mm napájecí konektor na KALI reclockeru, který napájí jak RPI, tak Piano.
Plánuju to tak, že budu mít dřevěnou krabičku do které bude přivedeno napájení právě skrz ten 2,5mm napájecí konektor. Tato samice nap. konektoru povede na hlavní vypínač, který kompletně odřízne audioMalinu od zdroje. Pak tam budu mít to kapacitní tlačítko, které bude spouštět a vypínat RPI a jednu externí modrou LEDku, která bude signalizovat, zda systém běží či ne. Tato ledka bude asi umístěna místo písmena "o" v názvu audioMalina:). Sehnal jsem si modrou ledku i odpor a zkusím to rychle doma napojit na piny 8 a GND pin. Pod nápisem audioMalina pak budou vyvedeny 2xRCA konektor.
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 20. 12. 2017 10:11

No...
dva dny jsem zkoušel nainstalovat moode 4 skrz ofic image builder. Bez výsledku. Naštěstí týpek HeeBoo udělal skript, který vše nainstaluje na jednu SDkartu,takže není třeba dvou karet ani čtečky.
Nuže stačí si stáhnout image RASPBIAN STRETCH LITE a ten šlehnout přes nějaký imager (etcher, win32diskimager) na sd kartu. Až bude naimigováno, tak ještě vytvořte soubor "ssh" (bez přípon) v boot oddílu sd karty, zajistí to ssh přístup přes Putty. Tuto kartu pak plácneme do naší maliny a spustíme ji. Chvíli počkáme až to naběhne a přes Putty se na malinu připojíme a zadáme příkaz:
wget http://www.alkatex.cz/moosimbu.sh && chmod +x ./moosimbu.sh; sudo ./moosimbu.sh -u

a pak už to necháme asi půjhodiny péct a skze příkaz v putty kontrolujeme stav
cat ~/mosbuild.log | grep 'COMPONENT\|STEP\| Compile \| END\| Error'

hodně často se raspberry během instalace restartovává takže žádný strach, celkem dlouho to trvá a výsledek by měl být asi takovýto:
pi@moode:~ $ cat ~/mosbuild.log | grep 'COMPONENT\|STEP\| Compile \| END\| Error'
// STEP 3A - Install core packages
// STEP 3B - Install core packages
// STEP 4 - Install enhanced networking
** Compile bluez-alsa
// STEP 5 - Install Rotary encoder driver
** Compile WiringPi
** Compile rotary encoder driver
// STEP 6 - Compile and install MPD
// STEP 7 - Create moOde runtime environment
// STEP 8 - Install moOde sources and configs
// STEP 9 - Alsaequal
// STEP 10 - Optionally squash /var/www
// STEP 11 - Optionally, install latest Linux Kernel
// STEP 12 - Launch and configure moOde!
// STEP 13 - Final prep for image
// COMPONENT 1 - MiniDLNA
// COMPONENT 2 - Auto-shuffle
// COMPONENT 3 - MPD Audio Scrobbler
// COMPONENT 4 - Shairport-sync
// COMPONENT 5 - Squeezelite
// COMPONENT 6 - Upmpdcli
** Compile Libupnp jfd5
** Compile Libupnpp
** Compile Upmpdcli
** Compile Upexplorer
// COMPONENT 7 - Optionally install gmusicapi
// COMPONENT 8 - Local UI display
// COMPONENT 9 - Allo Piano 2.1 Firmware
// END
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 20. 12. 2017 17:38

Ha, zrovna včera jsem si upekl verzi 4beta12 podle ofic. návodu :) , ale jen se stand. kernelem. Obsahuje Moode vytvořený dle tvého postupu možnost si v systémovém nastavení vybrat mezi 3 kernely jak tomu bylo ve verzích 3.x??
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 12. 2017 18:18

Mne sa zda, ze Tim pisal, ze tieto veci s kernelmi este nejdu. Naco je vlastne dobre pouzit ostatne kernely ?
P.S. Mam ten link od teba uz u seba, diky. Po rozbaleni to ma 16 GB, to je takto OK ? :) Predpokladam, ze tym padom 16GB SDcka bude malo.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 20. 12. 2017 18:36

Vyzkoušej teda Pixxelův postup než ten můj bastl. Dělal jsem to jen na test, jako nouzovku.
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 12. 2017 19:21

No ved ja daku SDcku vyhrabem, alebo sa pohram medzi sviatkami.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 20. 12. 2017 20:51

V systému je položka Linux kernel a je vybráno Standart, více možností tam v systemu není. Jenom v audiu mám na výběr 4druhy filtrů pro burrbrowny, nastavení dualmono a zapnutí glb-mclk pro piano. Výsledek je móc hezký zvuk, malý posun v kvalitě nahoru oproti volumiu. Takže velká spokojenost zatím, zůstávám:)
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 20. 12. 2017 21:26

_daRK: tohle bylo na výběr v 3.xx

Standard: Mainline kernel for Raspbian.
Advanced-LL: Low Latency Audio kernel.
Advanced-RT: Real-Time Audio kernel.

All three kernels provide up to 384K rate over I2S.
- DSD128 format support via 352.8k rate.
- Bypass OS filter in Burr Brown PCM/TAS chips via 384k rate.
LL and RT kernels are optimized for audio.
- Adjustable latency levels in LL kernel.
- High throughput task scheduler in RT kernel.
- Fixed 64fs bclk ratio option for 2 ch, 32/24/16 bit audio.
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 12. 2017 22:50

Díky Pixxel, návod so scriptom od HeeBoo je naozaj supereasy, bez nutnosti znalostí Linuxu a množstva manuálnych vstupov od používateľa :tleskani . Z Moode 4 mám zatiaľ pozitívny dojem, pôvodne to malo byť na skúšku, no asi nie je dôvod vrátiť sa do Moode 3.x . ...aj keď čakal trochu viac zmien aspoň v GUI.

Ešte by som poznamenal, že pri prvom prihlásení cez ssh je meno heslo pi/raspberry a to sa hneď na začiatku zmení na pi/moodeaudio, ak by niekto bol nedočkavý a chcel kontrolovať priebeh.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 1. 2018 13:24

Ak by niekto vyberal vhodnú zvukovku k raspberry pi, dávam do pozornosti ALLO Digital Boss DAC, ktorú jeden z overených recenzentov na webe menom Darko (podobnosť nickov čisto náhodná) dáva na úroveň DragonFly Red, iFi micro iDSD black label, Schiit Bifrost Multibit a pod.
http://www.digitalaudioreview.net/the-darko-dac-index/
Je tam aj odkaz na recenziu tejto karty.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 1. 2018 13:06

Trochu som patral ake su aktualne dostupne karty a pripravil som daky update k tomu, ake su moznosti pre ziskanie kvalitneho zvuku z Raspberry, snad to niekomu pomoze.
Zaujali ma recenzie od toho recenzenta Darka. Podla vsetkeho najlepsia DAC karta k RPi je aktualne ALLO BOSS DAC (asi sa mu vyrovna len nieco z Audiophonics s chipom Sabre), napr. o tych Allo Piano napisal Darko, ze su oproti BOSS poznatelne slabsie (sorry, Pixxel :) ).
Ak by niekto zvazoval ist este zvukovo vyssie, nebyt zavisly od HAT karty (napr. ta ALLO BOSS) a chcel by ten najlepsi zvuk dosiahnutelny s Raspberry, doporucujem ist cestou Allo DigiOne (cize len vystup na COAX, velmi pozitivne recenzie, ma to v sebe reklocker,galvanicku izolaciu,min. jitter, cena $99) alebo nieco podobne od JustBoom, prip. HifiBerry ci IQaudIO. Ak chcete pouzit ext DAC, ktora ma len USB, riesenie je tiez od ALLO a to USBBridge . Nedoporucujem krmit ext. DAC priamo z USBcka raspberry, podla informacii, co som cital, je to velmi zle riesenie.
Ak budete riesit zdroj napajania, podla vsetkeho prinos takeho IFI ipower ($49) oproti originalnej nabijacke RPi je len zanedbatelny.
Aj ked aktualne zhanam skor DAC/amp k sluchatkam, neodolal som a objednal to Allo DigiOne, neskor napisem dojmy. S povodnou kartou IQaudIO DAC+ nie som nespokojny (prave naopak), no ak za tych par chechtakov to vie byt este lepsie, tak za pokus to stoji.
https://youtu.be/8Iey5yKd-p4
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 8. 1. 2018 15:42

Co člověk to názor:). Jak jsem hledal co kupit tak jsem čerpal převážně z tohoto testu.
Pokud jde čistě o porovnání Piano 2.1 vs Boss, tak je lepší opravdu Boss protože Pianu chybí ten reclocker, kdežto Boss svůj recloker má jestli se nepletu. Pokud se Pianu dopřeje právě reclocker, tak kvalita jde asi hodně nahoru. Mě je to celkem jedno, rozdíl bych asi na svých Teslách ARS 821 neslyšel:). Tak či onak mi bedýnky s piánem hrají skoro božsky :oboze
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 1. 2018 15:53

Nechcel som mojim prispevkom povedat, ze mas slabu kartu, len ked bude niekto iny vyberat, tak upozornit aj na ine moznosti ako mame my tu popisovane. :)
Je na pocudovanie, ze sa tieto krabicky netesia vacsej oblube, maju v sebe velky potencial, lebo streamery vedia stat v stovkach a tisicoch EUR. Aj ten chlapik z mojho linku na youtube ich rad recenzuje a doporucuje. Je to daky HIFI analytik ci co v Holandsku a ma doma setup za 4000 a 35000 Eur s Mytekom :)
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 9. 1. 2018 16:22

Měl jsem tehda v merku právě Bossa kdybych nechtěl utrácet moc peněz anebo piano 2.1+Kali. Četl jsem, četl a vyšlo mi to na to piano s reclockerem protože mě zaujalo využití dvou čipů (dualmono režim), kdy každý kanál využívá svůj čip. Navíc jsem předtím někde četl, že jde Kali nějak softwarově přinutit s pianem aby společně valili na 100%. V moode všechny tyto vychytávky mám zaplé a jde to slyšet. Prostě vidina dodatečných úprav ve prospěch zvuku u mě vyhrála před penězi. Navíc Kali může fungovat s jinými HATy a podpořit je.
Teď už jenom k RPI zabudovat zesíček, dát to celé do krabičky a pak OLALA!:D
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 9. 1. 2018 17:30

Dobré shrnutí _daRK,sice jsem tohle resení uz jednou opustil,ale vývoj jde nezadrzitelne dopredu.A protoze jsem hravej,asi do toho zase skocím.
NAD C355b,NAD T517,NAD C425,BW 685,OPPO HA1,Chord Mojo, ,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Fostex TH-X00,Trinity Delta a Sabre,Senny HD800S,SONY MDR-1000X a MDR-XB70BT,VT audio T4,Noble Savant Wizard
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 1. 2018 23:45

Po dvoch dnoch testovania roznych zostav skusim napisat postrehy. Skusal som rozne setupy zalozene na RPi3 (mam doma 3ks), vsetko pre mna zname 100x obohrane MP3jky v 320kbit resp. par FLAC 16/44 z NASky, vsetky mozne styly. Prehravac som pouzil Moode Audio, vsetko bez pouzitia EQ alebo inych uprav zvuku.

A. Test so sluchatkami HifiMan HE400i a qJAYS II:
1. Rpi + ALLO DigiOne + ext. AUNE X1S zapojene cez DYI kvalitny COAX RCA kabel (novy setup, co mam doma od piatku)
2a. Rpi + IQaudIO PiDac+ (moj aktualny all-in-one setup streamera s DAC/amp)
2b. Rpi + IQaudIO PiDac+ s vystupom do AUNE X1S (t.j. pouzita DAC z IQAudIO a sluchatkac z AUNE)
3. RPi + USB DAC AudioQuest DragonFly Black
Na moje pocudovanie vsetky 4 setupy hrali takmer rovnako. Zvuk bol neutralny, velmi detailny, podobny soundstage, velmi spokojny som bol so zvukom vsetkych styroch. Pri DragonFly Black som zaznamenal v sotva postrehnutelnej miere mensie detaily a soundstange, ale ak by som to vyjadril %, tak bol rozdiel cca 5% voci 1, 2a. a 2b. a to som napinal usi "na maximum" :)
Skusal som zo zvedavosti v setupe 1. zmenit RCA kabel za par centov z elektra, viac rozdielov som vnimal pri tejto zmene, akoby zvuk stratil detaily a cistotu, az sa mi to nezda - ci to nebude len placebo efekt :)

B. Test s reproduktormi DALI Zensor 3:
4. Rpi + ALLO DigiOne + ext. AUNE X1S s analogovym vystupom do receivera Philips FR986 (chudak, ma uz cosi za sebou, vymenu bude absolvovat coskoro). DAC som teda vyuzil z AUNE.
5. Rpi + HifiBerry s coaxialom vyvedenym do Philipsu, teda DAC bol pouzity z receivera.
6. Spotify (extreme quality) + ChromeCast Audio s optickym vystupom do receivera.
Rovnako ako v teste so sluchatkami, rozdiely medzi 4 a 5 takmer ziadne, vsetko hralo k mojej plnej spokojnosti. Poznal rozdiel voci setupu 6 s Chromecastom, no odhadujem to na 10%... nic zasadne, bolo to cosi menej dynamicke a detailne.

Sam tomu nerozumiem. Vsetky setupy s rozsirujucimi kartickami, prip. ext. AUNE hrali tak podobne, ze ani jednu nemozem oznacit za svojho favorita.
Pricin moze byt podla mna viac:
- povodne IQaudIO PiDac+ a Hifiberry DAC nie su poznatelne horsie (pre cloveka bez netopierich usi) ako ALLO DigiOne + AUNE X1S (bavime sa o zvuku, samozrejme AUNE ma vela moznosti pouzitia), pricom ALLO DigiOne by mala byt najlepsia aktualne dostupna karta pre dosiahnutie najlepsej kvality zvuku s raspberry pi a AUNE tiez nebude ziadna hracka.
- premyslal som, ze jeden clanok v zvuk. retazci mohol byt limitom pre ostatne, ale ja som de facto menil vsetko (aj zdroje napajania pre RPI). Okrem sluchatiek a repro jediny spolocny prvok je ta Raspberry (resp. verzia), ale podla clankov, co som precital a recenzii na YT, nie je to o nic horsie ako klasicke PC pri pouziti spravnej rozsirujucej karty.
- som hluchy ako poleno... ano, mam podozrenie aj na tuto moznost :hm Skusil som zapojit do testu B. s reprakmi aj partnerku a cca potvrdila moje zistenia... ona ma vsak zase netrenovany sluch, tak to nijako nevyvracia fakt, ze som hluchy ako poleno :pozor
- alebo mate iny dovod ? Alebo nápad, čo zmeniť?

Musim teraz premysliet, ci zostanem pri mojich starych setupoch a vratim ALLO+Aune alebo ALLO si necham a skusim este ine ext. DAC/amp kombo.

P.S. Uvedomil som si, ze najvacsi prinos vo zvuku som zaznamenal nausnikmi MrSpeakesr Alpha Pad (pisem o nich v inej teme k moddingu HE400). Mam ich len pozicane, ale ak nic ine, tato cesta je MUST HAVE.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 1. 2018 09:54

Zkus ještě připojit raspberry na baterky, prý to hodně lidem ve zvukové kvalitě pomohlo. Já jsem to testoval skrz adapter i přes baterky a přes baterky to hrálo trochu jinak ale řekl bych kvalitou stejně nebo jenom o trochu lepší. Nicméně to mám napojené na baterky stále pro klid v duši:). Velký skok pro mě bylo, přidání filtru Schaffner FN2020-16-06 na napájecí kabel od mého AVR Onkya. Tam jsem hned slyšel rozdíl, nemohl jsem se odtrhnout od poslechu z bedýnek i když jsem velmi spěchal pryč:D. Mám tam ještě jeden filtr, Schaffner FN2090-10-06 ale ten nepomohl tak hodně jako 2020ka u onkya. Možná tam máš na síti nějaký problém, který degraduje možnosti těch karet. Osobně těm filtrům moc nerozumím ale mě osobně přinesli dobré výsledky.
O těch náušnících na HE400i jsem slyšel, že hodně pomůžou, já zkusím na náušníky použít SockMod a ještě nějaké vychytávky co jsem kdysik zkoušel a uvidím jestli to bude k čemu a pak když tak kupím ty APčka.
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 1. 2018 10:41

Baterky nechcem riesit... dovod preco som siel do RPi bol hlavne ten, ze som nechcel neustale cosi nabijat (okrem dovodu prehravania z NAS, ale to sa da riesit velkymi SDckami).
Pozriem na ten filter, aj ked ci to pomoze u mna netusim, pri prerabani bytu som dal na doporucenia elektrikara a nesetril. Da sa objednat v condradovi, tak cosi pohladam k tomu.
Pozrel som si ten SockMod, tak toto myslim necham tak a radsej zaplatim par desiatok EUR za nausniky :)
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 1. 2018 11:05

Mám do KALI reclockeru napojené 4x18650 baterky paralelně a na ně mám napájenou nabíjecí desku za 20kč. Baterky těch 7-8h vydrží hrát a dá se to použít jako přenosné zařízení "do kapsy":D. Plánuju s kolegou udělat k tomu zesík s čipem do 5,2V který taky bude napájený z těch baterek a pak to půjde použít všude a vždycky:).
Ještě hodně uvažuji o koupi Allo I2S ISOLATOR pač to může celkem asi hodně pomoct.
Pixxel
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 1. 2018 11:32

Pixxel : konečne som sa dostal k tomu testu z tvojho linku zo dna 8.1. V ňom podľa testera je Kali/Piano naozaj lepší ako Boss DAC. Avšak on nikde nepíše, ktoru verziu Boss ma, podla iných for je 1.2 o poznanie lepšia, ako verzia 1. Na fóre Roon to v jednom vlákne niekto s menom Janis najskôr porovnaval v rovnakom teste a tiež mu Boss vysiel najhorši z tých troch. Potom robil retest s verziou 1.2 a dal Boss vysoko nad tie dve. Čo je zvláštne, ze napr ten tester Darko a Holanďan Hans Beekhuyzen, ktorého som spomínal testovali verziu 1 a rozplyvali sa :)
Premyslam, ze Allo DigiOne vrátim a vezmem bud Boss DAC 1.2 ale Kali/Piano 2.1 a k tomu Schiit Magni 3, nakoľko ten moj porovnávací test mi ukázal, ze pre vyššiu kvalitu treba zainvestovat ďaleko viac (Chord Mojo, iFi iDSD Micro,...) alebo je to pre moje uši zbytočné.
DALI Zensor 3
_daRK
Mírně pokročilý