DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dkdkdk 27. 11. 2017 17:32

Mám Moode beta9 a běží to. Co znamená "na volumiu se to chová celkem zvláštně"?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 28. 11. 2017 09:01

Občas se stává, že jakmile dohraje písnička tak se nepustí další ze spotify. Načítání písniček, playlistů, vyhledávání je někdy velmi pomalé a někdy nefunguje vůbec. Často pomůže restart. Někdy to funguje velmi pěkně ale někdy je to k vzteku, proto "zvláštně". Jestli budu mít dneska večír chvíli času, tak to zkusím nahodit;). Je něco na co bych si měl dát pozor se setupem RPI3+Kali+Piano2.1?
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 28. 11. 2017 12:46

Nu teď jsem se koukal jak to nainstalovat ten moode4 a radši zůstanu u volumia dokud nebude nějaké finální .iso:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 28. 11. 2017 17:37

Je nějaký velký rozdíl/nesnáze oproti instalaci Volumia? Mimo Moode jsem dříve zkoušel Volumio, Rune.. a je to stále na jedno brdo - na SDkartu se nahodí *.img a přes web rozhraní se přehrávač poté nakonfiguruje.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 11. 2017 17:54

Moode audio 4 beta zatiaľ nemá img, dajú sa stiahnuť len zdrojaky na stránke moode. Určite su img súbory niekde dostupné priamo pre RPi 3,mas link?
Pixxel, ja mam stále 3.8. x verziu a spotify cez AirPlay, prip. cez librespot (s chybou hlasitosti) funguje na Androide.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 28. 11. 2017 21:56

Aha, tak to pardon. Netušil jsem, že *.img už se nevydávají (zatím).
Updatoval jsem starší verzi 3.8.* přes konzolu
Kód: Vybrat vše
wget http://moodeaudio.org/downloads/update-r40b9.zip

Kód: Vybrat vše
unzip update-r40b9.zip

Kód: Vybrat vše
cat ./update/install.sh
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 29. 11. 2017 10:29

No já koukal na recept - moOde 4.0 Beta 9 Build Recipe v1.9 a trochu jsem včera na to přestal mít chuť:). Zkusím nainstalovat tu starou verzi a pak udělat upgrade někdy přes týden až bude čas. Díky

-- 29. 11. 2017 11:18 --

Jinak jsem včera nainstaloval provizorní tlačítko na zapnutí a vypnutí a nainstaloval plugin GPIO Buttons Controller. Tlačítko jsem připojil na piny GPIO3 a GND (myslím 5 a 16 pin na desce Piano 2.1).
Vypínání i zapínání fungovalo ale zvuk už ne. Psalo to chybu "Error. Failed to open "Alsa" [Alsa]; Failed to open ALSA device "hw:1,0": No such file or directory.".
Dočetl jsem se, že pomůže disablovat I2S DAC, restartovat a znova ho zapnout. Chyba sice zmizela ale zvuk nikde. Přehrávání sice fungovalo ale bedny nevydaly ani hlásku.
Jakmile jsem ten plugin disabloval a restartoval system, tak zvuk začal normálně fungovat. Jakmile jsem opět plugin zapnul, tak zase bez zvuku.
Vypínání mě sice moc netrápí, potřeboval jsem to spíše zapínat (funguje i bez pluginu) aniž bych odpojoval a připojoval napětí. Jak je možné řešit tuhle situaci zapínání a vypínání na Moodeplayeru?
Mám v plánu si udělat dřevěnou krabičku na tu mojí AudioMalinu a dát si tam kapacitní tlačítko na zapínání a vypínání. Jak máte vyřešené zapnutí a vypnutí maliny na moode?
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 11. 2017 13:17

Uz by som počkal na oficialnu verziu, Tim pisal, ze verzia beta10 uz bude skompilovana ako prva verzia 4.0. Počítam začiatkom decembra. Ja to tak či tak skúsim na nahradnej karte.
Na vypinanie rpi na filmy mam zasuvku na diaľkové ovládanie a na audio z ebay usb vypinac (hladaj USB cable power control for raspberry). Na filmy to vsak bude slabý kabel, lebo asi nepusti 2.4A, mozem to prip. zmerat, no na audio bohato stava stačí.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 29. 11. 2017 15:45

USB vypínač nevyužiji pač napájím všechno skrz 2,5mm napájecí konektor na KALI reclockeru, který napájí jak RPI, tak Piano.
Plánuju to tak, že budu mít dřevěnou krabičku do které bude přivedeno napájení právě skrz ten 2,5mm napájecí konektor. Tato samice nap. konektoru povede na hlavní vypínač, který kompletně odřízne audioMalinu od zdroje. Pak tam budu mít to kapacitní tlačítko, které bude spouštět a vypínat RPI a jednu externí modrou LEDku, která bude signalizovat, zda systém běží či ne. Tato ledka bude asi umístěna místo písmena "o" v názvu audioMalina:). Sehnal jsem si modrou ledku i odpor a zkusím to rychle doma napojit na piny 8 a GND pin. Pod nápisem audioMalina pak budou vyvedeny 2xRCA konektor.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 20. 12. 2017 10:11

No...
dva dny jsem zkoušel nainstalovat moode 4 skrz ofic image builder. Bez výsledku. Naštěstí týpek HeeBoo udělal skript, který vše nainstaluje na jednu SDkartu,takže není třeba dvou karet ani čtečky.
Nuže stačí si stáhnout image RASPBIAN STRETCH LITE a ten šlehnout přes nějaký imager (etcher, win32diskimager) na sd kartu. Až bude naimigováno, tak ještě vytvořte soubor "ssh" (bez přípon) v boot oddílu sd karty, zajistí to ssh přístup přes Putty. Tuto kartu pak plácneme do naší maliny a spustíme ji. Chvíli počkáme až to naběhne a přes Putty se na malinu připojíme a zadáme příkaz:
Kód: Vybrat vše
wget http://www.alkatex.cz/moosimbu.sh && chmod +x ./moosimbu.sh; sudo ./moosimbu.sh -u

a pak už to necháme asi půjhodiny péct a skze příkaz v putty kontrolujeme stav
Kód: Vybrat vše
cat ~/mosbuild.log | grep 'COMPONENT\|STEP\| Compile \| END\| Error'


hodně často se raspberry během instalace restartovává takže žádný strach, celkem dlouho to trvá a výsledek by měl být asi takovýto:
Kód: Vybrat vše
pi@moode:~ $ cat ~/mosbuild.log | grep 'COMPONENT\|STEP\| Compile \| END\| Error'
// STEP 3A - Install core packages
// STEP 3B - Install core packages
// STEP 4 - Install enhanced networking
** Compile bluez-alsa
// STEP 5 - Install Rotary encoder driver
** Compile WiringPi
** Compile rotary encoder driver
// STEP 6 - Compile and install MPD
// STEP 7 - Create moOde runtime environment
// STEP 8 - Install moOde sources and configs
// STEP 9 - Alsaequal
// STEP 10 - Optionally squash /var/www
// STEP 11 - Optionally, install latest Linux Kernel
// STEP 12 - Launch and configure moOde!
// STEP 13 - Final prep for image
// COMPONENT 1 - MiniDLNA
// COMPONENT 2 - Auto-shuffle
// COMPONENT 3 - MPD Audio Scrobbler
// COMPONENT 4 - Shairport-sync
// COMPONENT 5 - Squeezelite
// COMPONENT 6 - Upmpdcli
** Compile Libupnp jfd5
** Compile Libupnpp
** Compile Upmpdcli
** Compile Upexplorer
// COMPONENT 7 - Optionally install gmusicapi
// COMPONENT 8 - Local UI display
// COMPONENT 9 - Allo Piano 2.1 Firmware
// END
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 20. 12. 2017 17:38

Ha, zrovna včera jsem si upekl verzi 4beta12 podle ofic. návodu :) , ale jen se stand. kernelem. Obsahuje Moode vytvořený dle tvého postupu možnost si v systémovém nastavení vybrat mezi 3 kernely jak tomu bylo ve verzích 3.x??
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 12. 2017 18:18

Mne sa zda, ze Tim pisal, ze tieto veci s kernelmi este nejdu. Naco je vlastne dobre pouzit ostatne kernely ?
P.S. Mam ten link od teba uz u seba, diky. Po rozbaleni to ma 16 GB, to je takto OK ? :) Predpokladam, ze tym padom 16GB SDcka bude malo.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 20. 12. 2017 18:36

Vyzkoušej teda Pixxelův postup než ten můj bastl. Dělal jsem to jen na test, jako nouzovku.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 12. 2017 19:21

No ved ja daku SDcku vyhrabem, alebo sa pohram medzi sviatkami.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 20. 12. 2017 20:51

V systému je položka Linux kernel a je vybráno Standart, více možností tam v systemu není. Jenom v audiu mám na výběr 4druhy filtrů pro burrbrowny, nastavení dualmono a zapnutí glb-mclk pro piano. Výsledek je móc hezký zvuk, malý posun v kvalitě nahoru oproti volumiu. Takže velká spokojenost zatím, zůstávám:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků