DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sláveček 13. 9. 2018 13:07

@martas38
kde to je predpokladám na jednom zásuv. okruhu pod 16A ističom. To by ste sa divili čo všetko ľudia majú pod jednou zásuvkou 16A.. :-))
Ide o to že tá elektronika - relé/obvody v Sonoff sú max. dimenzované na záťaž veľmi krátkodobú 10A na ovládaciu zásuvku výstupu. Takisto nemôžete naraz všetky 4 zásuvky zaťažiť na max. 10A pochopiteľne. Buď by vám tam niečo zhorelo v Sonoff alebo zhodilo 16A istič.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2018 13:23

Ano je to jeden zásuvkový obvod jištěný 16A. Přehlédl jsem, že je řeč o dálkově ovládané zásuvce, tak se omlouvám.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta, Hifiman Re-400
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 14. 9. 2018 15:56

Asi takto to nejak vyzerá z kompletované + IOS APP ovládanie.
IMG_2777.jpg

IMG_2778.jpg

IMG_2779.png
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 9. 2018 17:08

Keby niekto mal zaujem, predavam svoje zasoby, aktualne pocuvam hudbu skor cez BT sluchatka alebo Allo Boss.
viewtopic.php?f=1872&t=1291917
viewtopic.php?f=1872&t=1291891
DALI Zensor 3
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads)
Fiio E10K 2 ► iBasso IT01; Shanling M0, SGS7+Dragonfly Black ► Jays q-Jays II, Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 23. 9. 2018 19:09

Tak bych nějakému začínajícímu zoufalci jako jsem já popsal předchozíchšest hodin hraní s raPi...aby si rozmyslel, do čeho se pouští...
Během prázdnin jsem pořešil Magni 3 k mým He-4XX a chtěl jsem nějaký DAP na doma. Mám M1 na ven (spokojenost) a chtěl jsem něco stolního co by bylo schopné přehrávat sbírku stažené muziky. Žádný on-line požadavky, prosté přehrávání z USB nebo SD. Nic smysluplného (a za smysluplné peníze) hotového se mi nepovedlo najít, tak jsem si říkal, že zkusím tenhle projekt a se uvidí. Si vyhraju a třeba to bude nejenom k poslechu.
Nu přečetl jsem mnoho (ale jak se ukazuje, asi ne dost..), zakoupil Raspberry 3B+ s Allo Boss DAC 1.2. a jen tak zlehka, že to zkusím.
Jo a zkratka ještě o mně: Vystudovaný programování telekomunikačních systémů a další podobný věcí, ale už je to nějákej pátek. ABSOLUTNĚ žádný zkušenosti s Linuxem.
Staženou image DietPi s AlloGUI, vcelku tlustý zdroj (3A), kabelem k routeru aby to mělo datový krmení, přes HDMI k telce.
No... takto se vůbec nerozběhlo. Laborování s připojením a nic
Pokus číslo další, stažení Max2play. To se pro změnu rozběhlo bez problémů, nicméně
nastartovalo jen do Desktopu, žádná jejich aplikace. Spustit lze KODI (stejně jako na šicím stroji manželky) a funguje bezvadně. Načte ext. disk a přehraje kde co. Ovládání čímkoli včetně ovladače od televize. Jediný dnešní pozitivum.
Nechávám Max2play v záloze a instaluji Volumio.
Rozjede se na první šťouch ale zkončí na login:
Tam naopak začne nekonečnej řetěz možností hesel a kombinací webových rad. No a co? No nic.
Jen podél cesty poznamenám, že všechny postupy přesně podle webových "getting started" včetně zkoušení se připojit z dalších zařízení na té samé síti.
Pokus číslo další (Cimrman povídal, že jich bude 36... no to mne picne)
Nahrávám DietPi na menší kartu a to se oproti první instanci rozjede. Dobrý, vidím světlo na konci tunelu. Jen mi neřekli, že to není ten můj...
Asi nekonečný koloběh upgradů a instalací lemovaný "unable to resolve..." "install update..."
Končí mi Tequila a dnešní příděl trpělivosti. Možná jsem debil, možná mám smůlu,nebo jen někde nejede nějaký aktualizační server, či služba nebo tak něco...prostě první krok. Do velké neznáme díry s názvem Linuxový distro...Budu dál číst, dál se učit, dál zkoušet. Dneska jdu dělat poličku na kytky, ta záleží jen na mne.
Tomu kdo chce s raPi začít, bych přál kliku, to se neochodí nikdy a pokud začíná z nuly jako já, někde na drátě někoho, kdo už si to úspěšně prošel. Hračka je to skvělá, myslím, že to asi nechce ani moc znát, ale tu trošku, co je potřeba, je potřeba mít kamarádství s linuxem a jeho světem (že se třeba nestíhá psát o aktualizacích a nových věcech, protože ten kdo je IN to má v malíku"). Pro někoho, kdo chce zapojit a hrát? No nevím, všechny zkoušené aplikace slibovali, ale asi to funfovalo v některé z přechozích verzích. prostě tak JAK JE TO POPISOVANÉ NA DietPi, MAX2PLAY, VOLUMIO to NEJEDE
Prostě to ale zkuste, třeba budete mít s vaším železem kliku. Nebo se hodně naučíte :hm
Vladas77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 9. 2018 21:46

Já jsem teda donedávna neměl žádné zkušenosti s rpi (byť s linuxem ano, ale jeho znalosti jsem k rozchození těch mašinek nijak zvlášť nepotřeboval) a teď mám dvě funkční maliny, na jedné Volumio, na druhé Kodi pod OSMC a vše jede jak má a nástavby linuxu se o vše starají sami včetně aktualizací. Ty linuxové distribuce pod kterými to jede nevyžadují prakticky žádný zásah uživatele během instalace a jede to hned jak má. Jediné co člověk potřebuje vědět je, na jaké IP je dané zařízení a jaké má nastavené jméno a heslo pro přihlášení přes SSH, ale to je naprosto jasně uvedeno na stránkách distribucí. To mně mnohem větší problém dělalo poskládat ty krabičky :-D Tak nevím kde je problém. Možná v uživateli, možná v SD kartě, nebo jejím naformátování, možná ve výběru distribuce pod kterou Kodi jede. Bez problémů je OpenELEC, LibreELEC, nebo OSMC. Volumio mně jelo hned na první dobrou.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta, Hifiman Re-400
martas38
Mírně pokročilý

Předchozí stránka