DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 4. 2018 23:38

To, ze nie je image, je dôsledkom, že sa Tim rozhodol ísť cestou FOSS (free open source software) a tam si musí každý vytvoriť image sám. Tým FOSS sa sice nakopol vývoj, ale ostal dostupný len nadšencom. Pôvodne som šiel do MoOde len kvôli EQ, ten som síce prestal používať, no zvykol som si na to ovládanie a funkcie. Volumio a rune su chudobní príbuzní, nehovoriac o tom, že zvukovo je MoOde (vraj - neviem potvrdiť) najlepší.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 26. 4. 2018 07:58

Ahoj, tak jsem konečně krabičku z větší části dodělal. Jen ještě nevím kam umístím IR čidlo a zda to osadím nějakými LEDkami indikující stav audioMaliny. Začínám s rekonstrukcí bytu takže si to nechám pořádně v hlavě uležet a pak ve chvíli času to někdy dodělám. Dneska ještě udělám koax káble mezi audioMalinou a zesíkem a tím pro nějaký čas končím:).
Přílohy
IMG_20180425_225254.jpg
IMG_20180425_221942.jpg
IMG_20180425_192013.jpg
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 2. 5. 2018 14:54

Tak kolega už má taky hotovo. Akorát se mnohem více pochlapil než já:).

Půjčil si od druhého kolegy Hifiberry DAC PRO+ a udělal si to po svojom:). Jen to udělal lépe a pořádněji.
Udělal tam pár změn v desce (kratší symetrické audio cestičky,...), použil součástky, které by tam správně měly být a udělal další úpravy a vychytávky. To vše na poloviční desce s náklady do 400mincí:). Jsem zvědav, jak to bude hrát v porovnání s origo deskou:)
Přílohy
IMG_20180502_100149.jpg
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 7. 2018 13:08

Dnes vysla nova verzia 4.2, noviniek je tam celkom dost. Nie som si isty tym datumom vydania, ci je OK ...piatok 13. :-)
Okrem ineho je tam uz podpora pre Allo Katana, hoci ta je este v stadiu, kedy Allo rozosiela len vzorky na testy a pre vyvojarov.

https://github.com/moode-player/moode/b ... lnotes.txt
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 13. 7. 2018 14:51

Zítra vyzkouším ale pro jistotu si udělám kopii systému, kdyby mi tam přestaly fungovat ty moje dodělávky:). Jinak mě v tom seznamu nic výrazně neoslovilo, takže to bude upgrade jen pro dobrý pocit. Neočekávám, že zvuk bude lepší.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod weefaa 13. 7. 2018 16:34

@_daRK četl jsem oficiální start prodeje Katany 17.7.2018, kdy se objeví přímo na Allo.com s cenou 249$.
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 7. 2018 17:33

Tak to je ina cenovka teda... to radsej kupim ten USB bridge a k Magni lepsiu zvukovku.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod weefaa 13. 7. 2018 17:39

Já vůbec nevím, čekám na první recenze třeba od DARKa. Já ovšem potřebuji více vstupů, ideálně SPDIF i RCA :/
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 16. 7. 2018 12:26

Zdravím všechny po dlouhé době. Zítra se už snad konečně dočkám. Doufám, že KATANA splní mé očekávání. Už jsem prodal USBRIDGE i ARCAM irDAC. V mezičase jsme udělali krabičku pro Allo DIGIONE. Následně ( pokud vyloženě v testech nezklame) budem dělat case pro KATANU.
Mimochodem krabička i s DIGI ONE bude výhledově k prodeji viz fotky

https://jbajci.rajce.idnes.cz/Allo_DigiOne/
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 7. 2018 13:47

@jbajci: kde si ju objednal ? Ona nie je ani na strankach ALLO.COM. Potom napis, aky mas z nej dojem, urcite to tu bude zaujimat par ludi.

@all: Cez vikend som sa nedokopal k updatu na 4.2, vadi mi, ze tam je nastavene, aby sa otvarala prioritne kniznica, co je u mna nevhodne. Existuje riesenie cez rucny zasah do configu, ale akosi sa mi do toho nechce. Ani ja neocakavam, ze zvuk bude pocutelne lepsi.

Inak krabicky od jbajciho mozem len odporucit, som velmi spokojny. Mam krabicku k Allo Boss 1.2 .
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 17. 7. 2018 10:34

https://www.allo.com/sparky-eu/katana.html

pokud by se objevily nějaké problémy s Katanou, tak ještě uvažuji o kombu mamboberry HD+ DAC with Crystek Clock a Allo Kali
zde testovali:
https://volumio.org/forum/volumio-sound ... 18-50.html
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 17. 7. 2018 12:07

Škoda že tam není fotka te spodni audio desky, možná je pro todobrý důvod:). Pokud by to byla velmi dobrá deska a nebyl by na kataně nějaká programovaný čip, tak by se to dalo okopčit a vyrobit za desetinovou cenu. Kolega si okopčil Hifiberry myslím a má to na menší desce a ten "paskvil", jak pravil, si ještě upravil:).
Jinak jsem zkoušel moode updatovat ale hodilo mi to nějaký error v průběhu, tak jsem nahodil zálohu a kašlu zatím nato. Pohraju si stím až bude více času. Rekonstrukce a akustika obývaku má větší prioritu.
S kolegou pomalu připravujeme konečně sluchátkový zesilovač Dual Class-A Line Out and Headphone Amp Board založený na OPA2209 či OPA1692. Pak někdy v budoucnu i výkonový zesík elektronkový nebo LM3668kový.
btw můj finální vzhled audioMaliny. Ta žlutooranžová LEDka vypadá jako kdyby vevnitř žhnula nějaká elektronka a večer to vypadá parádně:)
Přílohy
IMG_20180716_175348_HDR.jpg
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 17. 7. 2018 16:27

Vypadá to dobře, taky jsem uvažoval o větší krabici, kde by jsem schoval i zdroj, popř. i s displejem na čelní straně. Ty všudy přítomné externí spínací zdroje už mě štvou.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 7. 2018 16:35

jbajci píše:https://www.allo.com/sparky-eu/katana.html

pokud by se objevily nějaké problémy s Katanou, tak ještě uvažuji o kombu mamboberry HD+ DAC with Crystek Clock a Allo Kali
zde testovali:
https://volumio.org/forum/volumio-sound ... 18-50.html

Maju to zaradene pod produktami Sparky, hoci v popise je, ze je urcena pre RPi. Ale aspon som to nasiel, diky. Pisu, ze ich cielom bolo ziskat zvuk, ktory pokori akukolvek DAC pod $1000, tak som zvedavy na prve testy. Ja som s BOSS 1.2 spokojny, no cloveka to nahloda. Ak budem potrebovat krabicku, mozem ti napisat ? :) Co sa tyka vysledkov tych testov, nemam pocit, ze by ta Mambo bola vyrazne lepsia ako BOSS, este si to neskor cele precitam. Tiez sa mi zda podozrive, ako velmi vychvalovali to Volumio riesenie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 17. 7. 2018 17:05

Mamboberry měla být lepší právě v kombinaci s Allo Kali. S Bossem byla porovnávána levnější verze mamboberry bez Allo kali. Jinak krabičku budem vyrábět podle toho co koupím. Hlavními favority jsou Katana nebo výše uvedený set Mamboberry + Allo kali. Počkám až vyjdou nějaké testy a pak se rozhodnu.
jbajci
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků