DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 3. 2018 10:39

co to sledujem, krabicku hladas uz dobrych "par" mesiacov :)
P.S. Fiio K5 dnes vraciam, necham si Magni, ale viac spisem asi az vecer alebo zajtra. Myslim, ze aktualna zostava Rpi3 + ALLO BOSS DAC 1.2 + iFi + Magni 3 je overkill kombinacia do 300 EUR (presne som to nespocital).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 6. 3. 2018 14:34

Ono taky vymýšlím stále něco nového:) Zatím to vypadá, že lineární stabilizovaný zdroj i audioMalinu strčím do této krabičky a zesík TW44 pak do nějaké velikostně odpovídající stejné krabice. Až budu mít všechny vnitřnosti hotové a zprovozněné tak pak nakupím boxy a strčím to do nich. Vzhledem k tomu, že budu mít následující měsíce toho více, tak si myslím, že to bude ještě nějaký ten měsíc trvat:D
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 13. 3. 2018 10:44

Tak včera jsem nahodil DIY lineární zdroj a mužu říct, že to smysl má. Zvuk je detailnější a výšky mi příjdou takové více fajn.
Nejdražší součástkou byl 8V/2,5A toroid za nějakých 430,- i s poštovným. Celkově jsem se vlezl do 500mincí.
Jen kdybych to řešil znova, tak bych objednal nějaký 8V 3A toroid aby byla nějaká rezerva.
Teď RPI bliká červeně, že se mu cosik nelíbí ale vše funguje dobře. Nemám doma ampermetr, takže ho budu muset sehnat a proměřit to.
Vzhledem k tomu, že Relay attenuator nepodporuje Dualmono režim, tak jsem udělal malý bypass a vše fungovalo fajn několik hodin.
Pak jsem začal experimentovat s restartováním a vypínámím RPI a po chvíli jsem si všiml, že mi nehraje jeden kanál/čip na Pianu 2.1.
Budu to muset ještě prověřit, co se stalo:/
Přílohy
28618828_1606831089352294_4349476399052197143_o.jpg
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 3. 2018 17:23

Takto toto vyzerá ako čisté DYI :) Uz len zohnať tu krabic(k)u.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 3. 2018 20:36

Nakoniec som zostavu s ALLO Boss 1.2 doplnil o Schiit Magni 3 a iFi iPower. Tato kombinacia hra uplne super. Uz zakupenim tohto vraj najtichsieho dostupneho nelinearneho zdroja sa udiali pozitivne veci, vysvetlit si to neviem, ale oproti klasickemu zdroju bol zvuk pocutelne lepsi - viac detailov, a mozno aj basu. Zarucene ho idem dokupit aj pre setup s Hifiberry Digi+ (vystup do receiverov a repro).
Aktualne mam konecne pokoj a nebudem riesit (na chvilu) updgrade, dostal som sa k tomu najlepsiemu, co som zatial mohol vyskusat a za nejakych 300 Eur je to sietovy prehravac za zlomok ceny, ako sa daju kvalitou podobne prehravace kupit. K plnej spokojnosti mi chyba uz len update Moode Audio 4.1, ktory je na spadnutie. S mojimi Hifiman a qJays si to sadlo velmi dobre.

Mimochodom, objednaval som Magni z USA, lebo v EU je vypadok a dovtedy som mal doma "pozicane" Fiio K5. Musim povedat, ze zvukovo kvalitativny rozdiel medzi Fiio a Magni az tak nie je, Fiio dokonca vyzera solidnejsie, hra trochu "smooth" oproti Magni - u neho by som ten zvuk nazval trochu "zrnity", ale co to presne znamena, asi neviem popisat - to nie je o lepsi/horsi, asi treba len pocut. V inej teme nieco podobne o Magni3 spomina aj BabetakCZ. Magni ma na rozdiel od Fiio K5 samozrejme vykonu na rozdavanie aj pre najnarocnejsie sluchatka. Bohuzial Magni a Fiio sa u mna stretli len jediny den (trebalo vratit do eshopu) a Magni3 navyse bolo este nerozohrate, takze velke porovnanie som nemal cas spravit. Ak by som nebol ovplyvneny pozitivnymi ohlasmi na Magni3, asi by boli pre mna obe sluchatkace rovnocenne.

P.S. Vo stvrtok alebo stredu vysla nova "medziverzia" Raspberry Pi 3+, ma lepsi procesor, 1GB net (realne ale len 300Mbit vraj, lebo je tam stale na zbernici USB 2.0), lepsie wifi a bluetooth. Moode Audi 4.1 uz bude s touto verziou otestovane.
Přílohy
20180306_204349~01.jpg
20180306_203530~01.jpg
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 3. 2018 20:56

Pěkné, jinak aby to nevyznělo špatně, za tu cenu je Magni 3 super (nebál bych se tvrdit, že za těch 100$ to je nejlepší zesilovač na světě), ale podle mě se zesilovači v R2R11 nebo Aune X7s nevyrovná.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 20. 3. 2018 12:10

Móc pěkný setupek:). Netrpělivě vyhlížím ten moode 4.1 pač si myslím, že se mi nějak pokazila ta moje 4ka. ALSA nastavení hlasitosti se mi po každém restartu nastaví na 0%, takže musím pořád chodit do nastavení a nastavit to na 100% aby to hrálo. Dělá to přesně od té doby co se mi pokazilo i to dualmono, takže si myslím, že to všechno bude pouze softwarově pokažené. Jinak u mě ten lineární zdroj taky posunul hudbu kvalitativně trochu výše. Není to nějaký extra velký skok ale pokud to myslí člověk s hudbou vážně, určitě se do kvalitního zdroje vyplatí investovat.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 26. 3. 2018 14:59

Zdravím uživatele, jako majitel převodníku Allo Boss 1.2 i transportu USbridge chci informovat, že Allo v blízké době uvede nový převodník založený na čipu ESS Sabre. Dle výrobce by se mělo jednat o HI END řešení s cenou do 250 dolarů. Více info zde: http://www.diyaudio.com/forums/vendor-s ... pi-23.html
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 3. 2018 16:24

Už som o tom zázraku počul/čítal a som celkom zvedavý.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 28. 3. 2018 09:58

Na diy fóru jsem se ještě dočetl, že Allo připravuje nový spínací 5V zdroj jako alternativu k ifi ipower
http://www.diyaudio.com/forums/power-su ... -smps.html
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 28. 3. 2018 12:54

Sebelepší spínaný zdroj bude pořád spínaný zdroj. V práci jsme měřili s oscilocosik můj lineární zdroj a nějaký spínací 5V zdroj (celkem velký, objená krabička) a ten spínací je pěkný hnus. Ten můj zdroj je tak lineární, že to ani ten oscík nepochytil. Zvlnění bylo menší než samotný šum profiosciku. U toho spínaného šlo i na velkých rozsazích vidět jak to hapruje.
Pokud máte možnost proměřit ten iFi spínaný zdroj, tak to zkuste. Zajímalo by mě jak to vypadá. Tak či onak, lineární zdroj s cenou pár desetikorun za součástky + cena trafa jasně vede nad předraženým spínacím zdrojem. Je to chce trochu toho domácí kutilství a máte nekompromisní audio zdroj.
Jinak se mi konečně samoopravila audioMalina a už zase jedu po mnoha dnech na dualmono režim a musím říct, že oproti klasickému režimu je to celkem velký posun v kvalitě.
Dneska jsem ještě našel doporučené nastavení CRAAP™ configuration, kde se doporučuje podtaktovat procesor a upravit nějaké parametry+vypnout wifi, pokud možno. Zkusím to a uvidím, zda to bude mít nějaký přínos.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka28 28. 3. 2018 15:00

Zajímavé stránky o nastavení jsou i zde https://soundcheck-audio.blogspot.cz/
Uživateli Pixxel: bylo by možné poskytnout zapojení postaveného lineárního zdroje? Používám power banku se dvěma výstupy pro Rpi3+Allo boss ale zdroj by byl asi lepší. Díky
Jirka28
Junior

Odeslat příspěvekod vonvichousch 29. 3. 2018 08:58

Ahoj, souhlasím, že lineární zdroj je výrazný posun vpřed, vůči spínanému. Přidávám můj, zatím nedokončený, zdroj.
Transformátor je Talema 10VA, na trochu upravené desce (http://www.pavouk.org/hw/modulardac/tr-talema-10va.html ) a filtraci a stabilizaci obstarává obvod Audiowind A-270 ( http://www.audiowind.com/pdf/A-270V2.pdf ). Zatím ještě nemám dořešeno mapojení na microUSB, takže to zatím supluje jenom ustřižená šňůra od telefonu.



Obrázek

P.S.: nevím proč, ale při provozu přes tento zdroj, mi nesvítí kontrolka napájení na raspberry. Respektive svítí jen při startu systému (volumio), poté zhasne. Při provozu na spínaný zdroj z telefonu, svítí pořád.
TThorens TD-280Mk2 s Pro-Ject Pickit MC 1 ,Pro-Ject Tube Box S,Advance Acoustic X-i60,Q-acoustics 2020i
ProJect Head Box II - Beyerdynamic DT 770

Sansa Clip Zip - Klipsch Image One II + Klipsch image s4
vonvichousch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 3. 2018 09:17

vonvichousch, skus pozriet sem: https://elinux.org/R-Pi_Troubleshooting

P.S. Ak vam bude na novej RPi 3 B+ svietit zelena v patterne 4x dlhsie+4x kratsie a system sa nerozbehne, je potrebne updatnut kernel, aby ju spoznal (asi nevie identifikovat RAMku). V MoodeAudio 4.0 cez ssh.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vonvichousch 29. 3. 2018 09:36

daRK díky, podle toho odkazu, pokud dobře překládám, by to mělo znamenat, že napájení pokleslo pod 4,65 V. Zkusím to proměřit pod zátěží. zajímavé je, že všechno funguje bez problémů. Navíc mám do USB připojený převodník/sluchátkový zesilovač (Arcam rPAC), který taky funguje bez problému... dám vědět, po přeměření.
TThorens TD-280Mk2 s Pro-Ject Pickit MC 1 ,Pro-Ject Tube Box S,Advance Acoustic X-i60,Q-acoustics 2020i
ProJect Head Box II - Beyerdynamic DT 770

Sansa Clip Zip - Klipsch Image One II + Klipsch image s4
vonvichousch
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků