Fiio X7 Mark II

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zmarek20 29. 8. 2017 22:08

na oficalnej stranke Fiio som sa dozvedel o nasledovnikovi X7.
http://www.fiio.net/en/products/71
Specifikacie:
http://www.fiio.net/en/products/71/parameters

https://fiio-shop.de/high-res-player/334/fiio-x7-mark-ii-mit-am3a
cena 749€ / Dostupnost po 15.9
Na Heureke som zatial nenasiel novu X7MK2 iba stary model.

Obrázek

Rozdiely medzi starou a novou generaciou.
http://fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=42534&extra=

EDIT:Upraveny nazov temy.
Naposledy upravil zmarek20 dne 30. 8. 2017 21:50, celkově upraveno 1
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 30. 8. 2017 10:36

Podla mna ho "da dole" akykolvek cinan z Aliho za 300Eur... Asi tak, ako KZ ZS5 daju dole uplne akekolvek 2-3x (a viac X) drahsie sluchadla kupovane na Slovensku, a ako Zealot S5 za 10-11Eur da "dole" akykolvek prenosny repracik na SK/CZ za 25Eur...
Kritizujte si moj nazor kolko len chcete, ak budete citit tu potrebu.
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod martas38 30. 8. 2017 12:04

Já už jsem se párkrát na laciných sluchátkách a krabičkách z Číny spálil, často inspirován hochy z head-fi, že pro mě je lepší skutečně jen to co sám slyším jako lepší a ve výběru nového zařízení se řídím radami jen skutečně renomovaných recenzentů a to nijak závazně. Vnímání zvuku je velice individuální věc.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 8. 2017 12:17

NOWOCAYN_2 píše:Kritizujte si moj nazor kolko len chcete, ak budete citit tu potrebu.

... keby si tu furt všetkých neopruzoval tými tvojimi "šokujúcimi pravdami", tak by si možno mal aj viac času na počúvanie muziky!
NOWOCAYN_2 píše:Na sluchadlach pocivam poslednu dobu hdubu tak 30-40 minut/tyzden...
:lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 30. 8. 2017 20:49

FiiO chrlí přehrávače jeden za druhým bohužel softwarová stránka věci težce pokulhává. Stačí si pročíst jejich oficiální forum kde se reportují chyby, tolik nas.aných lidí se jen tak nevidí. Prostě do tohohle bych už nešel. Nejsou schopni odladit kopu chyb u první generace a vydávájí druhou. Většinou se ty chyby týkají streamování což mi naštěstí nevadí ale jejich poslední firmware (po čtvrt roce vývoje) nedokáže správně zobrazit stav baterky, některé mp3 soubory nepřečte. Provedl jsem downgrade a přišel o všechna data na vestavěné paměti, každou chvíli to teď padá. Prostě radost.
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 30. 8. 2017 21:04

Tyhle SW nedotazenosti nejsou bohuzel výsadou jen FiiO.Mel jsem Ibasso DX80 a byly tam také problémy.A myslím,ze jsou dodnes,ale DX200 v pohode vydali,resení se holt odkládá...
A i kdyz ani AK není bez chyby,tak tyhle bazální funkce jim fungují.Ze by se ale nedalo nic zlepsit-napríklad podpora .cue,dodnes chybí.To se tezko chápe u jejich cenovek.
Vím,ze jsou to malé pocítace a funkce uz dávno není jen forward,rewind,play,rec a stop.Pokud to ale vypustí,tak by mne potesilo,kdyz by fungovalo vse.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 10. 2017 16:34

Dnes mi dorazil balíček z Headphones.cz, díky velkorysosti p. Hejtmánka mám příležitost poslechnout, vyzkoušet a otestovat X7 druhé generace a X3 v generaci třetí. Oba přístroje jsem vybalil a krátce vyzkoušel. Poslech bude probíhat se špunty Custom Art Ei3, Campfire Audio Andromeda a se zapůjčenými Oriolus Forsteni. Jelikož jsem jen běžný posluchač a poslouchám výhradně přes drát, tak ode mne nečekejte testování BT, streamování a podobných vymožeností, které jdou mimo mne. To na co se těšit ( doufám ) můžete jsou mé úpřímné dojmy z poslechu těchto přehrávačů. Poslouchat se bude Jazz, klasika, ale i bigbeat. Oba přístroje se pokusím i srovnat s Shanlingem M1 a xDueem X10. Jdu poslouchat, první dílčí dojmy budu sdělovat průběžně, ucelenější psaní proběhne v pátek v noci.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 11. 10. 2017 19:17

Super, těším se na Mrazíkovo dojmy.
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 12. 10. 2017 07:11

Taktéž sem zvědav na dojmy ;-)
Ale už ze specifikace je pro mě opět zklamání výdrž, sou dny kdy mi 8 hodin nestačí. Powerbanka by to sice vyřešila, ale už je to diskomfort.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 10. 2017 07:58

První dojmy jsou hodně dobré. Tedy co se zvuku týče ( s modulem AM3A ). Pokud bude výdrž kolem 8+ při přehrávání bezztrátových formátů, tak to je jistě nad průměr současných zvyklostí. To co na mne zatím přílišný dojem nedělá a dost mi leze na nervy je Android a jeho občasné kolapsy. Už jsem od Fiia dlouho nic neměl, ale s potěšením konstatuji, že se zlepšují. Zpracování výborné, zvuk rovněž. Ovládání má svou logiku, ale ten Android je pro mne fakt peklo. Už samotné zapínání přístroje trvá na dnešní poměry světelný rok.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 13. 10. 2017 07:59

taky si nejsem úplně jistej, jestli je Android pro přehrávače dobrý nebo ne. Co to tak po očku sleduji, tak stroje s androidy se neskutečně dlouho startují.
Předpokládám, že v týhle cenový hladině se doufejme počáteční škobrtání systému zavčas odladí.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 10. 2017 00:12

Jak jsem již avizoval, dostalo se mi možnosti a cti poslechnout, vyzkoušet a napsat o nejaktuálnějších modelech přehrávačů firmy FiiO. O X3 třetí generace jsem psal v příslušném vlákně, teď jukneme na X7 generace druhé.

Komunita přenosného audia byla plna očekávání, když se na trh uváděla generace první. Já jsem s ní do styku nepřišel, ale z toho co jsem si přečetl si nejsem jist, zda-li všechna očekávání byla naplněna. Aktuální generace X7 se designem přiblížila stylu, který FiiO nastolilo v současné generaci ( III. ) X5. X7 se liší hlavně přidáním výměnného sluchátkového modulu, díky kterému je X7 delší. Oproti generaci předešlé tak ještě přibyl kroutík na ovládání hlasitosti. Ten tedy slouží pouze na tu hlasitost. Ani pohyb v menu či cokoliv jiného s ním neovládnete. Pohyb v menu se realizuje prostřednictvým dotykového displeje, který kryje celý zbylý čelní panel ( krom modulu zesilovače ). Přehrávač je vybaven systémem od Androidu a to si myslím bude veliký příkoří pro řadu uživatelů. Já osobně z toho nadšením neomdlévám a zrovna teď, když při psaní Xsedmu poslouchám, tak mi omdlel :-(.

X7ii je nabušená mašina. Zpracování je špičkové, dobře vypadá a funkcemi překypuje:
- DSD: DSD64/128 (".iso"?".dsf"?".dff")
- DXD: 352.8 k
- APE FAST/High/Normal: 384 kHz / 24 bit (MAX)
- APE Extra High: 192 kHz / 24 bit (MAX)
- APE Insane: 96 kHz / 24 bit (MAX)
- Apple Lossless: 384 kHz / 24 bit (MAX)
- AIFF: 384 kHz / 24 bit (MAX)
- FLAC: 384 kHz / 24 bit (MAX)
- WAV: 384 kHz / 64 bit (MAX)
- WMA LOSSLESS: 96 kHz / 24 bit (MAX)
- MP2, MP3, AAC, ALAC, WMA, OGG, ...
- All Songs, Album, Artist, Genre, Favorites
- složky (Browse)
- playlisty (Favorites, Customs)
- ovládání gesty
- vizualizace (VU metry)
- Gapless playback
- Resume mode
- Lyric
- Album Cover
- CUE

Má WiFi, BT, vestavěnou paměť 64GB ( tu z části využívá systém, ale na vlastní data zbývá kolem 55GB ) a dva sloty na kartu 2 x 256 GB, takže zábavy kopec. Stejně jako X3 je i X7 dodávána v plastovém skafandru. Žel na rozdíl od X3 je nutno přehrávač z něj vyprostit při instalaci karet. Ty jsou uloženy v šupličcích podobně jak jsme zvyklí u iPhonu. Vysunout se musí pomocí špendlíku. Na horním panelu je umístěna společná zdířka pro Line Out/Coax a zvládne i optiku a tlačítko ON/OFF. Na pravé straně jsou již zmíněné karetní šuplíčky, na levé je ovládání. Zvukový kroutík, play/pause a kolébka pro posun skladeb. Ze spodu jsou v modulu micro USB a dva sluchátkové výstupy. Klasika 3,5mm a 2,5mm symetrický. Dodávaným modulem je AM3A. Já kabel na symetrické zapojení nemám a veškerý poslech se tedy děje u nás doma výhradně skrz 3,5mm otvor.

Přehrávač je vybaven 10-pásmovou equalizací, vyvážením kanálu, nastavením zisku, časovači, možností ovládání ze sluchátek ( ačkoliv jestli podporuje pouze FiiO sluchátka, tak si nedokážu představit, že k přehrávači za 20k píchnu špunty za něco málo přes 10% jeho ceny ). Oba přehrávače lze aktualizovat a u X7 je potenciál, že s aktualizacemi budou rozšiřovány i funkcionality. Osobně bych začal stabilizací systému, což se zdá byl kámen úrazu i u předchůdce. Vzhledem ke zvuku by byla veliká škoda to nedotáhnout.

Zvuk je fakt parádní a v kombinaci s Andromedami se mi dostává špičkového posluchačského zážitku. Už i z toho důvodu, že X7 takřka nemá šum na pozadí. Alespoň ne takový, aby si ho člověk uvědomil. K tomu nabízí hromadu detailů a excelentní podání prostorů. Záměrně píšu plurál. Hraje to z leva do prava, ale i ze předu do zadu. A všude tam to krásně sází instrumenty s neochvějnou přesností. Jestliže jsem X3iii hodnotil jako celkem neutrální, tak X7ii neutrální téměř je. Jen se mi zase zdají výšky malinko v závěsu. Chybí mi ta vzdušnost a třpyt, co umí dát X10, ale jen o fous. Ve všech ostatních ohledech nemám ke zvuku výtky. Ono ani ta poznámka o výškách není vyslovená výtka, spíš jen postřeh. X7ii se mi zvukově líbí velmi moc a kdyby nestála to co stojí, ačkoliv chápu, že vzhledem k výbavě vysloveně drahá není a kdyby nebyla na Androidu, který má čas od času tendence upadat do bezvědomí, tak bych jí chtěl a moc. Jo a taky jsem si všimnul, že mi občas nevezme skladbu, ačkoliv X3 nebo i ostatní přehrávače jí dají bez potíží.

X7 druhé generace je jeden ze zvukově nejlepších přehrávačů co jsem kdy měl v ruce. Neslyšel jsem aktuální verzi X5, ale za sebe říkám, že oba mnou zkoušené přehrávače stojí za pozornost a dozajista si najdou řadu spokojených posluchačů. Ideální by bylo mít je oba. X7ii na doma, na vyspělý poslech v klidu, kdy má člověk možnost vychutnat každý nádech pěvce, každý pohyb smyčce či zašustění jazzových metliček, každé vrznutí židle pod čelistkou a na ven X3iii, která nabídne ne výrazně horší kvalitu zvuku, ale bude pro pohybujícího se posluchače nepochybně praktičtější. Zvukově fakt lahoda. Ovládání je pro mne jako pro neadroidistu peklo a na chuť jsem mu nepřišel. Bylo by prima, kdyby FiiO nabídlo X6, která by byla zvukově na úrovni X7ii, ale byla by okleštěná od všech funkcí. Prostě něco pro puristy jako jsem třeba já. Nezajímá mne modrý zub, wifi, strým. Chci to jen pustit a poslouchat. Jsem přesvědčen, že takový raw přehrávač by si zákazníka našel.

Na závěr bych rád poznamenal, že mé dojmy jsou psány na základě mého vnímání zvuku se sluchátky CA Andromeda a měděným kabelem od Impact Audia. Chci říct, že to co píšu není dogma a jistě by to řada z vás a s vašimi suchátky slyšela malinko jinak :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 24. 10. 2017 18:42

Také díky vstřícnosti pana Hejtmánka jsem mohl otestovat tyto dva nové Fiio přehrávače. Takže něco k nové X7. Souhlasím s mrazíkem zpracování špičkové, inspirované X5 3g. Displej je totožný s X5 3g takže oproti původní X7 má větší kontrast, velikost a rozlišení je stejné. Přehrávač je také nepatrně menší a tenší. Největší změnou je kolečko ovládání hlasitosti, šroubky a šroubovák na výměnu modulů jsou trochu jiné ale dají se k X7 mk2 klidně použít šroubky z předchozí generace. Taky přibyl klín u zes. modulu, jehož jediný smysl je držet ucelený dizajn jinak je zbytečný a překáží hlavně při výměně modulů.

Ovládání
Fiio velmi těžce bojuje s androidem. Číst ofic. fórum Fiio raději snad ani nedoporučuju :-) každopádně přehrávač mám jen na prosté přehrávání takže část funkcionalit jsem netestoval. Nová X7 je velmi svižná, oproti původní generaci mnohem rychlejší fakt bleskové ovládání...do prvního zamrznutí nebo pádu. Ty jsou naštěstí poměrně řídké. Většinou přehrávací aplikace vyhodí chybu "not responding" takže se restartuje (jen aplikace), někdy při měnění sluchátek se zvuk nenahodí a je nutno restartovat ručně každopádně to zase nebylo tak často, vzhledem k tomu že u první generace restartuju aplikaci při každém prvním spuštění tak (a to mám poslední firmware) to považuju za úspěch a snad už to současné firmwary odstranily. Jinak taky zapojení jako usb dac k pc absolutně bez problému. Mám ovladač k původní X7 na pc ani u X7 Mk2 ani X3 mk3 jsem nemusel nic řešit pc je detekoval automaticky takže za to plus. Ovládání hlasitosti mi spíš vyhovuje tlačítky jako u minulé verze kolečko je celkem pomalé.

Zvuk
Zvukově je nová X7 velmi velmi dobrá :-). Jednak Fiio vydalo nový podařený modul AM3A a i samotná X7 je o kapku lepší.
Hlavně je třeba říct, že oba přehrávače jsou zvukově velmi podobné a vzhledem k nutné výměně modulů se hledaly rozdíly dost obtížně. Přesto rozdíl byl slyšitelný - na stejném modulu hraje nová X7 jinak. Má o něco lepší prostor, větší objem i lepší lokalizaci nástrojů, má taky nepatrně větší důraz na výškách. Tyto drobné rozdíly se projevovaly u všech modulů i externích zesilovačů.
AM3 jsem neslyšel ale AM3A je super. Prostor vynikající, všesměrový i když ne nějak vyjímečně velký co do objemu. Tonálně podobná AM1 ale s větším drajvem. Hlavně má víc basů než AM1. Modul zní super na obou generacích na nové ještě o něco lepší prostor a hladší výšky. Modul není tak výkonný jako AM2, spíš jako o něco výkonnější AM1.
Co se týče externích zesilovačů, je linkový výstup v nové generaci silnější a větší prostor a důraznější výšky se projevovaly i u nich.
Testoval jsem na sluchátkách Nad VISO HP50 (s am3a opravdová lahoda) akg k701, yuin pk1, noble 4. Externí zesilovače Fiio A5, Aune B1 a Jds labs c5.


Celkově tedy Fiio X7 mk2 lze hodnotit jako podařený přehrávač, zvlášť po zvukové stránce, padající android je asi hlavní zápor. Otázka neutrality..s AM3A v podstatě neutrální je možná mi připadne trochu větší důraz na výškách. S AM1 (který považuju u první generace jako naprosto neutrální pro mé uši :-) ) je trošku světlý. V kombinaci s trochu světlými Noble 4 už mám tendenci zvuk ekvalizovat.
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 14. 2. 2018 22:05

...oživím toto téma, preci jen je Fiio X7 Mark II už nějakou dobu na trhu, tak by se mohl najít nějaký majitel a napsat ještě nějaké zkušenosti :-)
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 25. 3. 2018 20:06

Fiio se přidává k akci na Aliexpress.com a má docela zajímavý slevy.

Například X7ii s dokovacím zesilovačem a dálkovým ovládáním za 578$ a nejen to.

https://www.aliexpress.com/item/Bundle-Sale-of-FiiO-Android-based-Music-player-X7-II-with-balance-am3a-with-Headphone-Amplifier/32833489858.html

A je tam toho fakt spousta těch slev je tam na techniku velká hromada. Za 3 dny od 25.3.
Byť řada těch slev klasicky je slevou z nastřelený cenu na běžnou tržní.
RADIOHEAD00
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků