FiiO X3 3gen

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 29. 8. 2017 21:40

Na stránkách FiiO.de uz je za 199E.
https://fiio-shop.de/high-res-player/33 ... 3-mark-iii
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petema 30. 8. 2017 08:46

Neporovnával ho někdo s Pioneer xdp-30r?
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 8. 2017 09:25

Obavam sa, ze este ani nebudu nejake slusne recenzie k nemu, nieto porovnavania. Ja som tento model velmi chcel, ale BT nema aptX, tak som sa nan vykaslal. 2gen sa mi pozdaval, no chybyl mu BT.

Mimochodom, oznacenie uz nie je 3gen, ale III resp. Mark III .
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 10. 2017 16:35

Dnes mi dorazil balíček z Headphones.cz, díky velkorysosti p. Hejtmánka mám příležitost poslechnout, vyzkoušet a otestovat X7 druhé generace a X3 v generaci třetí. Oba přístroje jsem vybalil a krátce vyzkoušel. Poslech bude probíhat se špunty Custom Art Ei3, Campfire Audio Andromeda a se zapůjčenými Oriolus Forsteni. Jelikož jsem jen běžný posluchač a poslouchám výhradně přes drát, tak ode mne nečekejte testování BT, streamování a podobných vymožeností, které jdou mimo mne. To na co se těšit ( doufám ) můžete jsou mé úpřímné dojmy z poslechu těchto přehrávačů. Poslouchat se bude Jazz, klasika, ale i bigbeat. Oba přístroje se pokusím i srovnat s Shanlingem M1 a xDueem X10. Jdu poslouchat, první dílčí dojmy budu sdělovat průběžně, ucelenější psaní proběhne v pátek v noci.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 11. 10. 2017 08:32

Jsem zvědavý na srovnání se Shanlingem,uvažuju o m2s nebo fiiu,zatím jsem našel jedno nepřímé srovnání a tam fiio moc nepochválili,údajně je to spíš upgrade x1II než nástupce x3II,shanling z toho vyšel lépe.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 10. 2017 09:01

Včera jsem krátce poslechl oba přístroje a dnes jsem začal testovat X3iii. Začal jsem zkouškou výdrže.

X1ii jsem neslyšel a X3ii jsem měl už před dávnou a dávnou dobou, tudíž nějak blíž to srovnávat už nemůžu. Aktuální generace X3 je v ovládání malinko vlažnější, než generace předešlá. V tomto ohledu je to krok zpět, neboť první generace X3 byla pomalá hodně. Co se zpracování týče, tak tam jsem zatím nenašel žádný důvod ke stížnostem. Přehrávač je dodáván s plastovým průhledným pouzdrem a hodně se ta blíží k mobilnímu telefonu.

Základní rozdíl mezi Shanlingem M1 a Fiiem X3iii je v úrovni šumu na pozadí. Toho má M1 víc, než je milo, X3 téměř nešumí vůbec. M1 reaguje na pokyny takřka okamžitě, X3iii okamžik zpracovává příkaz, než ho vykoná. Zvukem je X3iii blíže přikloněna k neutrálnímu projevu, M1 má zvuk otevřenější, vzdušnější. Hodně bude u obou přehrávačů záležet jednak na preferencích posluchače, ale i na sluchátkách. Zatím bych jen stěží dokázal relevantně rozhodnout, který je lepší. Můj první dotek s Fiiem nebyl takový, abych se z něj posadil ( M1 se to téměř podařilo ), ale s narůstajícím časem poslechu se mi nový počin X3 líbí víc a víc. Možná proto že má svým projevem docela blízko k mé oblíbené X10. Mám-li se dotknout Shanlingu M2s, tak o tom jsem již psal, že ohromující dojem ve mě nezanechal a v porovnání s M1, je pro mne M1 jasným vítězem.

Obecně se opírat o názory z netu je ošemetné a určitou váhu to může mít pouze v případě, že se preference hodnotitele shodují s preferencemi čtenáře, což je samo o sobě dost náročný četbou synchronizovat. Osobně celou řadu recenzí i od renomovaných recenzentů beru s rezervou, protože je-li má osobní zkušenost s konkrétní technikou diametrálně odlišná, tak nelze předpokládat, že v jiných případech tomu bude jinak.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 11. 10. 2017 10:36

Jj,určitě máš pravdu,třeba konkrétně ten šum na m1,koupil jsem k němu Soundmagic E80 a je to víc než dobrá kombinace,šum je pryč a výšky jsou proti delta II čisté,u nich byl trochu problém,i prostor a bas je proti re400 lepší.Jde mi o provoz na velká sluchátka,m1 výkonem moc neoplývá a použití zesilovače je skoro nutnost a dost se zlepšil i zvuk,před tím jsem měl x3II a tam tak velký rozdíl se zesilovačem a bez nebyl.Chtěl jsem ale bluetooth a i ta velikost m1 je malý zázrak,tak jsem mu dal přednost.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 10. 2017 08:08

Baterii se i bohužel nepodařilo řádně změřit, jelikož jsem včera pustil na čas přehrávač ze zřetele a mezitím se vypnul sám. Nicméně určitě vydrží víc jak 8 hodin. můj odhad je 9 až 10 při střídavém přehrávání ztrátových i bezztrátových formátů. FiiO samo uvádí výdrž 10 hodin při přehrávání ze sluchátkového výstupu, myslím že nelžou. 15 hodin údajně vydrží při BT přehrávání.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 10. 2017 22:43

Jak jsem již psal výše, tak se mi dostalo možnosti vyzkoušet si a podělit se o své dojmy z nového přehrávače z produkce firmy FiiO a to X3 již ve 3. generaci. Za dobu, kdy se snažím trošku seriózněji věnovat poslechu přenosného audia jsem vlastnil ( mimo jiných ) i obě předchozí generace. X3 v pořadí první byl můj první FLAC přehrávač po řadě iPodů. Zvukově jsem byl naprosto ohromen. Ovládáním, odezvou, výdrží baterie už významně méně. X3 první jsem neměl dlouho a poměrně záhy jí nahradila X5 první generace. To byl opět zvukový posun, nicméně X5 už byla docela veliká a na tahání v kapse trenýrek se úplně nehodila. Druhá generace X3 byla vzhledem totožná s X1 první generace. V zásadě se FiiO drží tohoto designu a nové generace X1 i X3 můžeme nazvat jakýmsi faceliftem :-). X3 druhé generace byla zase zvukem dál, než předchůdce a i ovládání mělo slušnou odezvu, nehledě na výrazně lepší baterii. Tento přehrávač jsem měl celkem rád a nahradil u mne původní X5. Byl menší a nehrál zásadně hůř. Problém nastal v okamžení, kdy jsem se pustil do zkoumání trhu špuntofonních sluchátek. To je, ale jiný příběh...

Současná generace X3 vyrostla do šířky a výšky, je však slabší a tvarově je přísně kvadratická. Svými rozměry může evokovat mobilní telefon. Přední panel je rozdělen na dvě části. Horní třetinu zabírá TFT displej, spodní dvě třetiny dotykové kolečko pro pohyb v menu a 4 tlačítka. Toto uspořádání je totožné s generací předchozí. Rovněž tak na boku najdeme krom slotu na jednu kartu tlačítka na ovládání hlasitosti, pauzu/play a hlavní tlačítko ON/OFF. Na spodní straně je USB zdířka na nabíjení/transport dat, 3,5mm sluchátkový výstup, který je již tradičně kombinován s Line Out/Coax a druhý sluchátkový výstup 2,5 v symetrickém zapojení. Symetrika je krom designu další zásadnější změna. Ta je následována další a to tím, že X3 3rd je vybavena dvojicí převodníků ze stáje Texas Instrument PCM5242. Nebudu tu vypisovat celou technickou specifikaci, tu se může každý potenciální zájemce vyhledat sám.

X3iii dokáže přehrát FLAC/APE/ALAC/WAV i v HD rozlišení (až 32bit/192kHz), WMA/AAC/OGG/MP3/MP2. Taktéž DSD64. Lze jej využít i jako externí DAC a podporuje i ovládání ze všech modelů originálních FiiO sluchátek a to včetně ovládání hlasitosti. Pamatuje si posledně přehrávané místo, podporuje zobrazení textů, ID3 tagy, album covery, gapless, atd. Tedy vše podstatné, po čem dnes veřejnost prahne. Přístroj vydrží přehrávat směsici ztrátových a bezztrátových skladeb cca 10 hodin ( vypnutý dislej ). Disponuje grafickým equalizérem, má vyvážení kanálů, pauzne se při vytažení sluchátek a je vybaven deep sleep modem z kterého startuje během okamžiku a vydrží v něm údajně až 19 dní ( nezkoušel jsem ).

V krabici společně s přehrávačem naleznete sadu kabelů, samolepky pro změnu vzhledu, ochranné folie na displej a plastovou skořepinu/pouzdro pro ochranu boků a zad přehrávače. Je praktické, že skořepinu není nutno sundavat při instalaci karty ( na rozdíl od X7ii ).

Přístroj startuje po zapnutí za cca 15sec. Ovládání je klasické fijovské. Já s ním problém nemám. Dotykové kolečko funguje v pohodě, pouze tlačítka mají prodlevu. Např. při přepínání skladeb přístroj chvilku zaváhá. Nejedná se o prodlevou dlouhou, ale je. Mezi skladbami je občas slyšet lupnutí, podobně to má i xDuoo X10. Zdá se mi, že lupnutí je slyšitelné zejména při přechodu z formátu do formátu. Rovněž tak lze detekovat šum na pozadí. Mé Andromedy jsou na to potvory a šum slyšitelný je. Je však poměrně nízký. Poslouchal jsem výhradě přes 3,5mm single výstup, je tedy možné, že při symetrickém zapojení zmizne. Nicméně přístroje od Shanlingu šumí výrazně víc.

Zvukově mne X3iii celkem baví. Není pedantně neutrální, ale není ani vysloveně světlá či naopak. Charakterizoval bych to jako neutrální zvuk s lehkým příklonem k teplejšímu projevu. Basy jsou důrazné a pevné, středy nejsou ani utopené ani vystouplé, tak akorát. Výšky jsou, ale přijdou mi malinko na pozadí. Vokály zní celkem čistě a nejsou ani v sykavkách agresivní. Zvuku nechybí dostatek detailu ani rozlišení, nicméně není tak čistý a třpytivý jako to umí Shanling M1 nebo xDuoo X10. Prostorově se nejedná ani o premianta ani o nejhoršího ve třídě, ale zase oba zmíněné přehrávače jsou na tom lépe.

X3 třetí generace je poctivě udělaný přehrávač, který nabízí slušnou výbavu, dobrý zvuk a celkem dobře vypadá. Bude to takový kamarád do nepohody, na kterého se bude lze spolehnout, že poskytne vzhledem ke své ceně jeden z nejlepších užitných poměrů na našem trhu. Shanlingu M1 bude tvrdě šlapat na paty a to i navzdory tomu, že je M1 levnější. Posluchači, kteří nejsou vyslovenými výškomily jistě sáhnou raději po Fiiu, které je zvukově vyváženější a působí tak ( na mne ) vyspěleji. X3iii bude ideální pro svůj neagresivní projev pro delší poslech, kdy nebude mít tendence posluchače unavovat.
Nicméně a berte to prosím jako můj subjektivní názor, nemůže se zvukově rovnat xDuu X10, které je i levnější. Bez diskuze ho rozdrtí výbavou, propracovaností a i imidží značky ( minimálně tím jak FiiO pracuje se zákazníky ), zvukově ale ne. Avšak jakkoliv je pro mne zatím X10 stále neotřesitelně nej, tak oba přehrávače od FiiA bych si už dokázal představit vlastnit. X3 se FiiU povedla a je moc dobře, že se i trh tady u nás rozšířil o další dobře hrající kousek.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 14. 10. 2017 06:51

Dá se to shrnout tak, že m1 hraje o něco lépe než x3III a m2s hraje o fous lépe než m1?Samozřejmě vztaženo na tvoje uši a tvojí techniku.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 10. 2017 18:50

Já bych to zrovna takto neviděl. Kdybych je měl na stole a k nim tu zkušenost co s nima mám, tak moje pořadí by bylo:

FiiO X3III
Shanling M1s
Shanling M2s

Dva základní důvody bych pro to měl. FiiO je blíže neutralitě, než oba Shanlingy a hlavně výrazně méně šumí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 15. 10. 2017 19:30

Díky.Objednal jsem x3 3 na zkoušku a uvidím.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 10. 2017 15:45

Bohužel je pro mě mark III trochu zklamáním.Srovnával jsem jen s M1 na Hifiman HE400i.
Provedení a zpracování je moc pěkné,tady není co vytknout.
Proti Shanlingu má znatelně menší prostor,Fiio hraje jakoby víc ve předu,s Fiiem stojím pod pódiem,se Shanlingem jsem na pódiu.Fiio má méně basů,jsou ale sušší a přesnější,výšek je také trošku měně.Výkon není moc velký,subjektivně není navzdory udaným parametrům o moc větší než u M1.
Mrzela mě absence extra line out,přepínání v menu je zdlouhavé.Ovládaní někdy trochu laguje,ale nic co by nešlo přežít.Největší problém je chybějící otočný ovladač,po tmě a po hmatu se přehrávač ovládá špatně.
Bluetooth nefunguje moc korektně,se soundbarem Samsung,na kterém funguje M1 a telefon naprosto bez problémů jsem ho nerozchodil.
Celkově je to pěkný přehrávač se slušným zvukem a několika softwarovými a hardwarovými nedodělky.M1 za svojí cenu nabízí víc.
Je to jen můj subjektivní názor.Předchůdce Fiia X3 III byl podle mě povedenější.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 10. 2017 17:34

A zkoušel jsi přepnout gain na high, co se týče výkonu? Nikdy jsem 3. generaci FiiO X3 neslyšel, ale mám X3 2nd a Shanling M1. X3 má podstatně vyšší výkon než M1 a zvukově je X3 temnější, teplejší, méně agresivní, jakoby přes deku proti Shanlingu, nemá tak jiskrnné výšky, ale zas mně přijde, že má o kousek lepší prostor. Zkrátka pro mě je rozdíl ve zvuku těch dvou přehrávačů podobný jako u tebe, ale naopak. Shanling světleší než FiiO.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 10. 2017 19:05

High gain byl zapnut u obou,X3 III má nižší výkon než X3 II.Při stejné hlasitosti jsem měl u M1 kolem 75 a u Fiia 79-80,Fiio má rozsah 120 a M1 100,takže rezerva tam je,ale čekal jsem jí větší.Když jsem si pořizoval M1 tak jsem ještě měl X3 II a s Trinity Delta byl výsledek srovnání jak píšeš ty.Fiio teplejší a o fous lepší prostor.U mark III a HE400i je to jak píšu,přijde mi jako trochu lepší X1 II než nástupce X3 II.Nechci říkat,že je špatná,ale čekal jsem trochu něco jiného.
standavfr
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků