Představení novinky Shanling M3s

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 29. 8. 2017 19:20

Nový Shanling 3s, více informací v následujících dnech ;)

Release v říjnu.

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: JOMO Samba|NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M0

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Bína 2. 9. 2017 14:01

Co lze očekávat od M3s?

Nabízí kompletní výbavu modelu M2s, tedy BT 4.1 s apt-X, může fungovat jako externí DAC i jako USB transport pro jiný DAC, HIBY Link, podpora DS256 a PCM do 32/384 atd.

K velké změně ale došlo v audio obvodech. Kompletně symetrické zapojení využívá dvojice AK4490EN DAC, MUSE8920 a AD8397, symetrické připojení používá standardní 2.5 mm jack.

Výstupní impedance se snížila na 0.3 ohmu na normálním výstupu a na 0.6 ohmu na symetrickém.

Výdrž baterie se zvýšila na minimálně 13 hodin, bohužel při využití symetrického zapojení to poklesne na 8 hodin.

Rozměrově M3s pořád nepředstavuje žádnou velkou cihlu. 113 x 56 x 14.5 mm a váha 135 g jsou pořád parametry příjemně přenosného zařízení.

A cena? Oficiální je stanovená na 279 USD, v Evropě samozřejmě musíme očekávat o něco vyšší částku.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, jsem tu pro Vás.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 2. 9. 2017 18:41

Už jsi ho slyšel? Nabízí se otázka srovnání s podobně vybavenou a drahou konkurencí - napadá mne Aune M1s a nové Fiio X3 iii. Předpokládám, že rustikálně vybavený Aune bude asi trochu větší, těžší, zvukově studeně, sušše a agresivněji laděný. M3s dle převodníku bude asi zabarvenější a muzikálnější, je to tak? Jaké je celkové podání? Lineární či zvýraznění některých frekvencí? Co se výbavy týče, blíže bude X3iii, ale u něj může odradit kapacitní ovládací kolečko a na zvukové dojmy je asi ještě brzo.
Doktor Trychtýř
Junior

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 27. 10. 2017 12:10

Podporuje nesymetrický výstup dálkové ovládání? Je už v prodeji?
Doktor Trychtýř
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 27. 10. 2017 14:48

Do prodeje se dostává v tomhle období.

Dálkové ovládání na kabelu nepodporuje.

Podáním to je v jádru pořád AK4490, ale výrazně blíže k neutrálnímu a dynamičtějšímu podání než tomu bylo u M2s či Fiio X5 mk3. Hodně zajímavé je zlepšení po přepojení na symetriku, jak je tady komplet audio obvod symetrický, tak se to na zvuku podepíše.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod inkvizition 28. 10. 2017 23:26

Mám objednáno, těším se. Jen se chci zeptat zkušenějších, nějaký tip na dobrý symetrická sluchátka za rozumnou cenu? Nenašel jsem moc topiců kolem toho, kdyžtak budu rád za odkaz do PM. Díky moc.
Úžasný národ, tihle Češi, škoda, že nebyli u stvoření Země. Mohli poradit.
inkvizition
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 29. 10. 2017 10:14

Za prvé, něco jako symetrická sluchátka neexistuje. Vždycky jsou to ty stejná sluchátka, jedině mají výměnný kabel( a tedy lze ho vyměnit za symetrický) nebo to je speciální verze, kde výrobce rovnou použil symetrický konektor.

Určitě doporučím prostě vzít ty nejlepší sluchátka v dané cenové kategorii, věci jako symetrické propojení jsou až druhotné. Samozřejmě zde je velká výhoda sluchátek s výměnným kabelem.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Bína 10. 11. 2017 02:45

Pro model M3s byl uvolnen novy firmware, prinasi par drobnych oprav a predevsim podporu HiBY Link na iOS.

Google drive link: https://goo.gl/2TYHhu

Obrázek

New function:

1. HiBy Link app for iOS system released (beta test version), now any iOS device can be used to control the M3s. How to install guide is included in zip file.

Changes and fixes:

1.Fixed the problem of the M3s automatically connecting to Bluetooth headsets when Bluetooth is turned off.

2. Fixed the problem of having no sound when playback is restarted from standby mode.

3.Fixed the problem of the progress bar not moving during playback.

4.Fixed the problem of showing the Bluetooth pop-up window when playback is restarted from standby mode.

5.Fixed the problem when M3s couldn’t wake up from standby mode after TF card was pulled out.

6. Clock Lock screen was removed to assure more convenient usage. Now current time is displayed only on top of the screen.

7.Fixed other small system bugs

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod wawrik 10. 11. 2017 09:36

Bína píše:Dálkové ovládání na kabelu nepodporuje.
Je nejaký rozumný dôvod, prečo túto funkciu DAP vo všeobecnosti majú len výnimočne? Kvalita, výrobné náklady...
Sennheiser IE800 + Shanling M1
Lyngdorf CD-1 + TDAI2200 RP + Audio Physic Virgo III
wawrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 10. 11. 2017 10:20

Zakladem je nepodpora v operacnim systemu. Co tam HiBy neda, mi tezko budeme doplnovat. Drobnosti je pak treba nutnost pouzivat jine jack konekotry.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod inkvizition 17. 11. 2017 20:56

Pokud by někdo chtěl, prodávám na bazaru nový kousek... viewtopic.php?f=1872&t=1275812
inkvizition
Junior

Odeslat příspěvekod cb490763 21. 11. 2017 09:14

Tak musím potvrdit, Shanling m3s je opravdu skvělý přehrávač. Měl jsem xduoo x10 a je to nebe a dudy. Ano je také za dvakrát vyšší cenu. Ale nejsou tam jiz nedostatky jako sekani na zacatku prehravani dsf formatu, ma gapless a taky spoustu super vychytavek. Moc se mi libi možnost poslat si hudbu z telefonu pres Bluetooth do prehravace. Posloucham takhle jak free spotify, tak i hires flas a vse šlape krasne a ciste. Konecne reseni, ktere jsem hledal za rozumne penize. Dokoupil jsem k nemu jeste kabel mmcx od fia pro svoje se846 a naprosta spokojenost. To je zvuk, kteremu se uz da rikat hifi.
cb490763
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 21. 11. 2017 09:46

:love: :love:

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod saba32 21. 11. 2017 11:30

Též po něm pokukuji. Franto, nějaká podrobnější recenze by nebyla po ruce,myslím, že je nás více zvědavých:)
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 23. 11. 2017 08:27

Par kousku maji recenzenti po svete, ale zatim ti muzu nabidnout tak jedine text v rustine nebo cinstine. Na anglicke jeste chvili musime pockat, snad pristi tyden nejake prvni.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod saba32 24. 11. 2017 11:48

No, já jsem měl spíše na mysli nějakou recenzi, resp. nějaké poznatky od Tebe, hezky česky:) Sice chápu, že v tomto ohledu máš jako Working for Shanling stíženou pozici kvůli střetu zájmů, na druhou stranu jsou Tvé postřehy natolik cenné a erudované, že by bylo v tomto případě škoda o ně přijít.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod cb490763 28. 11. 2017 08:00

Za sebe můžu doporučit kombinaci s Audio Technika M50. Zkoušel jsem ho s více sluchátky a tohle Shanlingu sedi.. Dobrý prostor, dynamika, detail... Čisté činely apod... A to jsem je v poslední době moc nepoužíval... Levná sluchátka a dohromady fajn kombinace. Jsem zvědav až si sem z ČR dovezu akg k701, jestli je shanling dokáže nakrmit.
cb490763
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 28. 11. 2017 08:32

Nakrmit ve smyslu toho,ze rozhýbe membránu,to asi dokáze.Tím to ale bude koncit a musíme se smírit s tím,ze si proste urcitá sluchátka bez kvalitního zesílení neposlechneme.
Obecne si myslím,ze by tady komercní osveta mohla být úspesným marketingovým tahem.Takové víkendové skolení o zesilovacíc,DAC a DAP,doplnené o velká sluchátka ve vsech kategoriích(otevrená,uzavrená,megnetoplanární).A samozrejme IEM,ci customy a kabeláz.Dále se dotknout symetrie a kde je vhodná a proc.
Rada z nás se tím slozite ve svých zacátcích prokousávala a zkusenosti získávala za cenu spatných investic.
OPPO HA1 ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cb490763 28. 11. 2017 15:43

No tak já tady naštěstí stolní DAC mám, takže pohoda. Psal jsem že je zkusím, ne že je budu používat. Jinak stejně díky, protože myslím že to byla dobře míněná rada. Imho vím, že K701 jsou žravá sluchátka.
Honor 9, Sennheiser Momentum 2 Wireless, Audio-technica ATH M50, AUNE S6, Chord Clearway RCA 1m, STAX SR507 + SRM323II, AKG K701, KOSS Porta Pro, KZ ZS5, Sansa Clip+, Grado SR80e, Shure SE846 + Shanling M3s
cb490763
Junior

Odeslat příspěvekod cb490763 4. 12. 2017 15:12

Každopádně jsem obejvil první chybu u shanlingu. Nejdou mi s ním propojit bezdrátové sluchátka Sennheiser momentum wireless on ear 2.0.. píše to, connection failed... škoda...
Honor 9, Sennheiser Momentum 2 Wireless, Audio-technica ATH M50, AUNE S6, Chord Clearway RCA 1m, STAX SR507 + SRM323II, AKG K701, KOSS Porta Pro, KZ ZS5, Sansa Clip+, Grado SR80e, Shure SE846 + Shanling M3s
cb490763
Junior

Odeslat příspěvekod zdenak1 18. 12. 2017 15:33

Planujem kupu tohto prehravaca...Chcel by som sa spytat vlastnikov tohto playera, ci podporuje aj format Ogg...V parametroch su pisane viacere formaty a viac, ale neviem, co si mam pod viac predstavit...
zdenak1
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 19. 12. 2017 02:25

cb490763 píše:Každopádně jsem obejvil první chybu u shanlingu. Nejdou mi s ním propojit bezdrátové sluchátka Sennheiser momentum wireless on ear 2.0.. píše to, connection failed... škoda...

Je to bohuzel zpusobeno uzitim nestandartniho Bluetooth chipu na strane Sennheiseru. Je to porad v reseni, ale zatim bohuzel zadne nove info nemam.

zdenak1 píše:Planujem kupu tohto prehravaca...Chcel by som sa spytat vlastnikov tohto playera, ci podporuje aj format Ogg...V parametroch su pisane viacere formaty a viac, ale neviem, co si mam pod viac predstavit...

Zrovna jsem to vyzkousel, OGG prehrava.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod cb490763 19. 12. 2017 09:45

Díky moc za info Bíno.
cb490763
Junior

Odeslat příspěvekod zdenak1 19. 12. 2017 12:09

Podobne vdaka za otestovanie...:)
zdenak1
Junior

Odeslat příspěvekod MARSCH 8. 2. 2018 05:56

Zdravím, pánové,
po týhle krabičce se poslední dny hodně koukám. Má smysl měnit za x10 (převážně s msr7se)? Jeden z majitelů srovnává s x10, ale z kontextu se zdá, že spíš funkce jako BT než kvalitu reprodukce.
Díky
MARSCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdenak1 8. 2. 2018 12:53

Z hladiska kvality zvuku ten upgrade z X10 na Shanling M3s nedava prilis zmysel...Oba zneju podobne, aj,
ked napr. Vsonic GR 07Be zneli s X10 na vyskach trocha prijemnejsie. Vyhodou Shanlingu je velmi nizky sum
v pozadi hudby. Vybavou je Shanling na tom lepsie, da sa pouzit ako USB dac, casto pouzivam ovladanie cez
aplikaciu v telefone, kedy mam shanling pripojeny k receiveru a ovladam ho na dialku telefonom...
Vyhodou je tiez ekvalizer, zaciatky skladieb nie su orezane, ako na X10...
Oba su to vyborne prehravace co sa tyka zvuku a na vyraznejsi zvukovy upgrade by si potreboval zrejme nasobne vacsiu ciastku...
zdenak1
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 9. 2. 2018 03:45

Kdo je fanouskem noveho kodeku OPUS, tak novy firmware prinasi jeho podporu i na prehravace Shanling: https://drive.google.com/file/d/1iPf9Vr ... gpvln/view

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod inkvizition 15. 2. 2018 08:39

Bína: Díky za pravidelné info ohledně FW, sám bych to určitě na stránkách Shanlingu nehledal. Když je řeč o těch updatech, šlo by něco udělat s tím, že mi při otáčení kolečkem skáče "kurzor" po dvou položkách namísto postupně po jedné? Občas je to na nervy se trefit do něčeho konkrétního. Doufám, že je to něco, co by se dalo ošetřit SW a ne HW vlastnost toho kolečka. Ještě jednou dík moc za tvé působení zde.
Úžasný národ, tihle Češi, škoda, že nebyli u stvoření Země. Mohli poradit.
inkvizition
Junior

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 20. 3. 2018 08:12

Copak si to Shanling k narozeninám chystá? Na Twitteru sami upozornili na jednu spekulaci...Shangling M0. Což je otočení tý jejich grafiky o 90°.

Že by si k výročí nadělili high-end portable player? Jsem hodně zvědavej na tohle.

Obrázek
Obrázek
RADIOHEAD00
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 20. 3. 2018 09:18

Ze by M0 bylo high end modelem? To by bylo pro zakazniky ponekud matouci :)

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod RADIOHEAD00 20. 3. 2018 09:33

No...vypadá to malinký... Podobně cenově dostupná konkurence pro DX200 bylo to spíš přání... ...i to bylo uvedeno jako výroční model.
Dávalo to smysl tak, že to bude zařízení stojící mimo modelovou řadu. Škoda.

Takže to bude prcek do každý kapsy? No zvědavej jsem stejně... :-)

Obrázek
RADIOHEAD00
Junior

Odeslat příspěvekod Petema 20. 3. 2018 10:12

Ad Bína.
M3s má vynikající recenzi na https://www.themasterswitch.com/best-di ... io-players , kde ho umístnili na 3. místo za Ultimou a Questylem.
Prosím Tě, mohl by jsi mi říct Tvůj názor na srovnání se Sony NW-ZX 300 a WM1? Díky.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 20. 3. 2018 11:05

RADIOHEAD00 píše:No...vypadá to malinký... Podobně cenově dostupná konkurence pro DX200 bylo to spíš přání... ...i to bylo uvedeno jako výroční model.
Dávalo to smysl tak, že to bude zařízení stojící mimo modelovou řadu. Škoda.

Takže to bude prcek do každý kapsy? No zvědavej jsem stejně... :-)

S tim vyrocim a zacatkem nove ery je to mysleno trochu jinak, uvidite zitra.

Petema píše:Ad Bína.
M3s má vynikající recenzi na https://www.themasterswitch.com/best-di ... io-players , kde ho umístnili na 3. místo za Ultimou a Questylem.
Prosím Tě, mohl by jsi mi říct Tvůj názor na srovnání se Sony NW-ZX 300 a WM1? Díky.

Hmm, zajimavy clanek, musim zitra pozorne procist a nasdilet.

K porovnani, zakladem je uz velmi odlisne zvukove podani. M3s je hodne neutralni a energicke, pro nekoho az svetlejsi. WM1A ma plnejsi zvuk a ZX300 uz vyslovene beru za teple zabarveny prahravac.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod dofo 26. 3. 2018 13:45

Z nemeckeho fora par doplnujucich info o M0 DAP-e od clena, ktory mal moznost chvilu ho pocuvat na vikendovom Singapurskom CaJam:
80mW vystupny vykon, 0,7 Ohm vystupna impendancia, napriek malym rozmerom je dotykovy dislplej dobre ovladatelny. Po zvukovej stranke cisty zvuk bez velkeho zvukoveho zafarbenia.
Link na predmetne vlakno o Singapur CanJam: http://www.hifi-forum.de/index.php?acti ... read=17824
dofo
Junior

Odeslat příspěvekod Peter195 26. 3. 2018 18:28

Chcem kúpiť Shanling M3s na Aliexprese. Môžem dostať slušnú zľavu. Máte niekto typ na seriózneho predajcu? Myslím, aby mi neposlal nejaký klon. Alebo ani neexistujú napodobeniny SHANLING m3s? Ďakujem za odpoveď.
Peter195
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 27. 3. 2018 02:43

dofo píše:Z nemeckeho fora par doplnujucich info o M0 DAP-e od clena, ktory mal moznost chvilu ho pocuvat na vikendovom Singapurskom CaJam:
80mW vystupny vykon, 0,7 Ohm vystupna impendancia, napriek malym rozmerom je dotykovy dislplej dobre ovladatelny. Po zvukovej stranke cisty zvuk bez velkeho zvukoveho zafarbenia.
Link na predmetne vlakno o Singapur CanJam: http://www.hifi-forum.de/index.php?acti ... read=17824

Vystupni impedance je 0.17 ohmu.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Marpa11 9. 4. 2018 22:38

Jaky je rozdil mezi M3 a M3s?
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 4. 2018 01:26

Marpa11 píše:Jaky je rozdil mezi M3 a M3s?

3 roky vyvoje, trochu jiny system, jine ovladani, velikost, vybavenost, konektivita, kompletne jine audio.

Krome jmena nemaji vlastne nic moc spolecneho.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Peter195 15. 5. 2018 21:20

Tak už ho mám doma. Prvé dojmy: max. Spokojnosť. Reakcie rýchle, bez zasekavania a reštartov. Načítanie 30Gb hudby rýchle. Kvalita zvuku nad očakávanie. V mojom veku primalé písmená v menu, ale s okuliarmi to prečítam. Počúvam cez:
1.slúchadlá Grado SR60
2.Yamaha A1 + Quadral Montan mk3.
Peter195
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marpa11 3. 7. 2018 17:45

To kolecko trcici z pristroje mi vadi. Mam strach, ze by se mohlo urvat. Vice se mi libi reseni Fiio X5 3gen.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 4. 7. 2018 01:29

Marpa11 píše:To kolecko trcici z pristroje mi vadi. Mam strach, ze by se mohlo urvat. Vice se mi libi reseni Fiio X5 3gen.

Kolecko je z jednoho kusu hliniku, kdyz se ho nejakou nahodou podari dostat ven, tak staci jen zasunout zpatky.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Marpa11 4. 7. 2018 05:11

Podarilo se mi pri prenaseni zlikvidovat uz troje sluchatka. Zkratka se k tomu nechovam moc citlive, takze se bojim, ze to nekde v tasce ohnu. Pri dovolenych to hazim do kufru, kdyz jdu na sport tak mezi vybaveni a pri ceste do prace k notebooku. Zkratka to co trci je problem. Navic mi to bude vadit pri zasouvani do kapsy.
Neplanujete Franto vyrobit neco noveho s integrovanym koleckem jako Fiio? Tem se design sakra povedl...
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 4. 7. 2018 07:06

Ne, nic takoveho neplanujeme. Uz u M0 se pristoupilo k zapusteni kolecka do tela, myslime si, ze je to odolne vic nez dost.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Marpa11 4. 7. 2018 07:35

Takove zapusteni, ktere jste udelali u M0 je perfektni.
Reknu to jinak. To trcici kolecko u M3s je duvod pro ho uz davno nemam. Pro me je to bariera.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 10. 2018 17:44

Zdravím, chci se zeptat, jak je na tom M3s co se týče streamu hudby z iPhone, případně iMac? Má představa je uložit hudbu do iP z Tidal a streamovat do přehrávače. V případě použití Shanling M1 je kvalita zvuku katastrofální.
Případně nějaké doporučení na jiný DAP v podobné cenové kategorii, který by to zvládal dobře?
Další možnost dokoupit k Mojo Poly. Tady by mně možná mohl odpovědět Akburt, pokud by byl ochoten.
Předem dík za odpovědi!
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta, Hifiman Re-400
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 25. 10. 2018 02:31

M3s je na tom stejne jako M1, tedy pres BT to jede jen v zakladnim SBC codecu.

Pro lepsi Bluetooth propojeni s iPhonem je lepsi M0(AAC codec, lip to s iOS nejde) nebo idealne M5s, ktere umozni hrat pres Wifi diky Airplay.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod akburt 25. 10. 2018 09:49

MojoPoly je jedno z tech lepsích resení.Vzhledem k tomu,ze stream jde pres WiFi,tak kvalita netrpí.Pokud uz Mojo más,tak dokoupit Poly uz není tak nárocné.
Výsledným zvukem budes mile prekvapený.Pokud pouzívás iphone,budes bez problémů s nastavení.Android je na tom zatím díky pouze beta verzi GoFigure,slozitejsí na nastavení,ale slibují uvolnit prepracované GoFigure v nejblizsí dobe.
P.S. vidím,ze jedes na jabku,tak o to jednodussí to prípadne budes mít.
OPPO HA1 ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor