Astell&Kern AK300 - zkušenosti,dojmy a více

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boldricus 25. 10. 2018 12:04

Na bazáči je AK 300 a pseudomagick se podivuje nad absencí fronty dychtivých kupujících. A protože nechci prodejci plevelit vlákno blbinama, tak odpovím zde:
Chlape, podívej se do kalendáře. Za chvíli sou vánoce a kdybych dal 12k za přehrávač, pravděpodobně bych pak shořel na hranici za lakomství.. :-D
Ale teď vážně, cena je určitě skvělá, ale ani ta mě nepřesvědčí k nákupu něčeho bachratýho (a divnýho), těžkýho, co nemá dobrej EQ (s alespoň 4mi uživatelskými profily) a musí se denně nabíjet. Věřím že to hraje, ale pro nákup ze zvědavosti je tam pro mě na tuhle cenovou hladinu už moc zásadních záporů.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milennium 25. 10. 2018 20:41

Musím reagovat na poslední příspěvek. Nebudu a nechci mazat někomu med kolem huby, jen abych prodal. Zvlášť když důvody prodeje AK300 jsou jinde než finanční.
Otázka vzhledu je silně individuální, takže tu nechám stranou a budu se věnovat výdrži.
Na nabíjení "denně" to fakt není. Ani jednou týdně. Můžeš věřit a nebo ne, já když poslouchal 5x týdně, tak jsem nabíjel tak jednou za 14 dní... Normální poslech, cestou domů vlakem. Jasně, SONY to není, ale výdrž je skvělá a rozhodně lepší než iBasso, Cowon a nebo Pioneer.
A EQ ? Nepotřebuji. Zvuk je skvělý, netřeba cokoli zvýrazňovat a nebo potlačovat. Od toho jsou tu jiní výrobci... AK hraje skvěle.
Cena 12K za jakou AK300 prodávám já, to je skoro na zabití. Ten kdo přemýšlí nad špičkovým DAP a zvažuje nákup číňana (protože ta cena je skoro jako za číňana), tak je bezkonkurenční.
Víc se k tomu nebudu vyjadřovat, nemám čas a ani důvod tu psát nějaké pohádky a vnucovat někomu svůj názor.
Jo, s těmi Vánocomi, to je pravda. Je vysoké datum... Takže docela chápu ten nezájem.
milennium
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 10. 2018 02:01

boldricus píše:Na bazáči je AK 300 a pseudomagick se podivuje nad absencí fronty dychtivých kupujících. A protože nechci prodejci plevelit vlákno blbinama, tak odpovím zde:
Chlape, podívej se do kalendáře. Za chvíli sou vánoce a kdybych dal 12k za přehrávač, pravděpodobně bych pak shořel na hranici za lakomství.. :-D
Ale teď vážně, cena je určitě skvělá, ale ani ta mě nepřesvědčí k nákupu něčeho bachratýho (a divnýho), těžkýho, co nemá dobrej EQ (s alespoň 4mi uživatelskými profily) a musí se denně nabíjet. Věřím že to hraje, ale pro nákup ze zvědavosti je tam pro mě na tuhle cenovou hladinu už moc zásadních záporů.


AK300 bachratý,divný a těžký? :D
Je to prostě "dizajnovka" a těžký rozhodně není.Zpracování je každopádně výborné.
EQ AK300 ani nepotřebuje,neboť hraje výborně i bez něj.

Samozřejmě nákup ze zvědavosti či na blind je krátkozraký. :pozor
AK300 je nejlepší vyzkoušet ještě před nákupem s konkrétními sluchátky(synergie).
Osobně si myslím,že k in-earům do cca 10k je ho škoda z důvodu nevyužití zvukového potenciálu.
Samozřejmě jsem ho poslouchal i se svými Sennheiser IE80...
Zvuk je slušný,ale bohužel je brzděn zvukovým limitem IE80.
S Velvety je zvuk min. o 2 třídy výše,...ale bohužel i Velvety mají limit. :D
AK300 jsem kupoval za 21,6k a koupě rozhodně nelituji,neboť to byla pro Velvety nejlepší volba.
Za 12k je to prostě superkup! 8-)

Nyní zvažuji další upgrade in-earů k AK300,tj. zda do dalšího nákupu vůbec jít.
Jsem si jist,že z AK300 lze dostat více. 8-)
Jako nejvýhodnější mi vychází InEar StageDiver SD-5 za 24,5k.
Pokud by SD-5 nesedli,tak poslední možnost(a naprostá jistota synergie s AK300)jsou Earsonics S-EM9.
To už je ale finančně fakt palba(38 544,66 Kč). :-\
Další možností jsou Prophile 8,ale u nich bych se musel rozloučit se sub-basy...(a to fakt nejsem basshead!). :D
Mým uším se do dalšího upgradu chce,ale mojí peněžence ne. :D

-- 26. 10. 2018 03:34 --

milennium píše:Musím reagovat na poslední příspěvek. Nebudu a nechci mazat někomu med kolem huby, jen abych prodal. Zvlášť když důvody prodeje AK300 jsou jinde než finanční.
Otázka vzhledu je silně individuální, takže tu nechám stranou a budu se věnovat výdrži.
Na nabíjení "denně" to fakt není. Ani jednou týdně. Můžeš věřit a nebo ne, já když poslouchal 5x týdně, tak jsem nabíjel tak jednou za 14 dní... Normální poslech, cestou domů vlakem. Jasně, SONY to není, ale výdrž je skvělá a rozhodně lepší než iBasso, Cowon a nebo Pioneer.
A EQ ? Nepotřebuji. Zvuk je skvělý, netřeba cokoli zvýrazňovat a nebo potlačovat. Od toho jsou tu jiní výrobci... AK hraje skvěle.
Cena 12K za jakou AK300 prodávám já, to je skoro na zabití. Ten kdo přemýšlí nad špičkovým DAP a zvažuje nákup číňana (protože ta cena je skoro jako za číňana), tak je bezkonkurenční.
Víc se k tomu nebudu vyjadřovat, nemám čas a ani důvod tu psát nějaké pohádky a vnucovat někomu svůj názor.
Jo, s těmi Vánocomi, to je pravda. Je vysoké datum... Takže docela chápu ten nezájem.


Každopádně souhlasím. :D
Spíše se vlastně divím,že ho prodáváš. 8-D
Taky bych se chtěl posunout ve zvuku(upgrade),ale pokud se nakonec rozhodnu to řešit(další koupě),tak to bude upgradem in-earů.
Praktickým poslechem v Audigu.cz jsem zjistil,že upgradem DAPu se bohužel o moc výše neposunu,avšak upgradem in-earů ano.
AK300 pro vstup do hi-endu stačí,ale je k němu pouze zapotřebí dokoupit in-eary za desítky tisíc. :-\
Osobně se na to dívám hlavně ekonomicky(poměr cena-zvuk),páč můj limit pro "kapesní audio" není 150-200k. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 10. 2018 06:35

Jaká je reálná výdrž baterie? Ď
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 26. 10. 2018 08:12

Jsem také delsí cas majitelem AK 300.Mám v nem flac a výs a můj odhad(cas nemerím)je cca 7-8 hodin.Cili dobíjím jednou týdne,coz me vcelku vyhovuje.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 10. 2018 08:23

To jsem si tak nějak myslel. Ten příměr ke Cowonu jsem hned považoval za nesmysl. Těch cca 8 hodin je asi standard.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 10. 2018 15:32

Taky bych tipoval výdž kolem 8 hodin.
Ono taky záleží jak je nastavený jas displeje a jakou impedanci mají sluchátka.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 29. 10. 2018 08:04

Páni, to sem to tu rozproudil :-)
milennium: neměj obav, nechci nijak znevážit tvůj inzerát, jen sem chtěl pseudomagicovi vyjádřit názor. ta cena je fakt krutopřísná a asi bych se s pseudomágem shodl na podivení se, že to vůbec prodáváš. Bejt na tvým místě, tak na to radši nechám sedat prach (a občas dobiju baterku, aby neexla.) :mrgreen:
No a samozřejmě, jak pseudomagick nakousl, AK300 by si u mne řekl o adekvátní sluchátka a to už bych letos fakt nedal.
Můj poslech je 3-5h denně, takže pokud je průměrná výdrž 8h, tak sem schopen to dát i za den. 8-S

Ale když už jsme to tu tak hezky rozpitvali: nemaje EQ...
Příklad 1: vyjedu za město a vyměním drum n bass (ano, bass už v názvu :mrgreen: ) za bluegrass..
Příklad 2: večer si lehnu do postele na soustředěné poklimbávání a místo IE8 našroubuju na hlavu Senny HD598
jak řešíte více žánrů a sluchátek?
Nebo sem magor a takhle se to v hi endu vůbec nedělá? :-l
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 29. 10. 2018 08:57

Nasadím na hlavu HD800S a zbytek neresím :-).Ne,takhle ne,to je jasný.Myslím,ze je v pohode,ze strídás sluchátka podle zánru.Kazdá mají své opodstatnení a je na tobe,co si z dostupných vyberes.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 10. 2018 09:45

EQ u AK300 řešit nemusím,ale u Cowonu Plenue D byl EQ nutností. :roll:
S Velvetama poslouchám všechny žánry.
IE80 jsou ve srovnání nudné(nižší level).Mám je pouze na "dobrodružné cesty" či jako záložní. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 29. 10. 2018 12:40

akburt píše:Nasadím na hlavu HD800S a zbytek neresím :-)

Jj, kdysi sem HD800 slyšel a dodnes je mám jako takovej tajnej sen, až budu velkej, že si je taky pořídím. A k nim velkej ušák, viktoriánskou knihovnu s krbem a sklenku vizoura. Pak už budu poslouchat jen klasiku a jazz :-D

pseudomagick píše:S Velvetama poslouchám všechny žánry.

To si vůbec nedovedu představit, asi to budu muset někdy vyzkoušet. Začínám se AK300 skoro bát jak Pandořiny skříňky. Po jeho nákupu bych potřeboval nejmíň dvoje sluchátka na různý žánry. :-\
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 10. 2018 14:26

No,úplně všechny žánry zase ne. :-)
Rocková a metalová hudba se mi nelíbí.Ani swing či ska apod.
Např. vocal jazz či reggaeton s nimi zní výborně,ačkoli v recenzích tvrdili,že Velvety vynikájí v EDM.
Abych napsal pravdu,tak hodně k celkovému zvuku právě dopomáhá AK300.
Cowon PD s Velvetama hrál sice dynamicky,ale až AK300 k tomu ještě přidal výborný zvukový prostor.

-- 29. 10. 2018 15:45 --

"To si vůbec nedovedu představit, asi to budu muset někdy vyzkoušet. Začínám se AK300 skoro bát jak Pandořiny skříňky. Po jeho nákupu bych potřeboval nejmíň dvoje sluchátka na různý žánry. :-\"

K AK300 určitě dvoje in-eary nepotřebuješ. :-)
Myslím,že jedny zvukově lehce do "U" za "pouhých 10k by ti možná stačily. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milennium 30. 10. 2018 19:21

Jo, v pohodě. Proč prodávám ? Ani sám nevím, nějak nemám náladu. Otevřel jsem šuplík a jé, tam je věcí. Od blbostí s Alli.., až po AK300. Jasně, že nebudu prodávat holící strojek s Alli od Xiaomi za 25$, nebo měřič tlaku, taky od Xiaomi za 40$... A takových kravin mám víc. Ale když jsem tam viděl AK300 plus ten zesík, tak jsem si prostě řekl, že je to zbytečný, aby to leželo u mně doma, zvlášť když to neposlouchám. A tak to šlo na bazar. Cenu jsem dal takovou jakou jsem dal. Myslel jsem, že cena osloví někoho, kdo chce koupit něco kvalitního a má peněz tak akorát... No evidentně jsem se spletl. jak už to tu zaznělo, je před Vánocemi a tak lidi teď řeší jiné, důležitější věci. Takže inzerát tak nechám, cenu už taky tak nechám a prostě se uvidí... Snad se někdo přihlásí...
Toť vše...
milennium
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 30. 10. 2018 20:11

Nebo naopak si nekdo bude chtít udelat k vanocům radost.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 31. 10. 2018 12:54

... a místo toho se inzerátu chytli dva notoričtí mudrcové a začli mudrovat o něčem úplně jiným. :mrgreen:
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků