Astell&Kern AK300 - zkušenosti,dojmy a více

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 11. 2017 14:36

Přenosová rychlost mi padá i u přenosu z PC na externí HDD(pokud je mnoho menších souborů a disk je z cca 80% plný)Verbatim,Adata či WD Elements.
Pokud přenáším větší množství dat(např. nad 50GB),kartu z AK300 vyndám a vložím ji do USB čtečky(min. 3.0)a přenáším data z PC přes USB 3.0 port.
Zjistil jsem,že je to rychlejší.Navíc při manipulaci se složkami na MicroSDXC je to nezbytné(o tom jsem psal výše)!!!
Manipulace se soubory(na MicroSDXC)přes připojený AK300 k PC(usb kabelem)může trvat mnoho hodin,zatímco pře USB čtečku(min.3.0) to samé pár vteřin!

-- 26. 11. 2017 15:01 --

Abych byl "kompletní",vysvětlím proč přesouvám složky s alby na (či přesněji v)MicroSDXC. :-)
Na kartě mám 4 složky.
1)Flac
2)Hi-Res(24 Bit či flac s vyšší "bitrage")
3)Mp3(320 kbps,tj. alba,které se ve flac sehnat nedají)
4)New music(nově objevená alba apod.)

Pokud stáhnu nové album,dám ho do složky "New music",abych např.5 nových alb nemusel hledat mezi 200 dalšími.
Po poslechu jednotlivé album(pokud se nelíbí)buď vymažu či přesunu do jedné ze tří(dle kvality).
To jen pro informaci. :-)

-- 26. 11. 2017 15:08 --

Já vím,pro někoho to může být banalita či běžná věc.
Nicméně někomu to může naopak i pomoci.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 27. 11. 2017 11:53

K tvé nabídce na kartu 200GB,já mám proste smůlu,pokud nekoupím u ofiko prodejce se zárukou.
Taky me ty karty sly dobre,ale do dvou let me odesli dve ze trí karet.A záruku,natoz celozivotní,tak ta na aukru nebude(asi).
Ted si uz radeji priplatím a mám sichr,ze pokud odejde,dostanu kartu novou.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 11. 2017 12:22

Jasně.V tom s tebou samozřejmě souhlasím,neboť máš nepochybně pravdu.
Taky se mi stalo,že jsem koupil přes bazoš.cz 64GB kartu,které měla poškozené paměťové registry.
Soubory se tam přesunuly,byly jakoby uvnitř,nicméně se neukázaly a tudíž tam prakticky nebyly.
Podivné,že? :-)

Samozřejmě,pokud člověk chce mít jistotu s možností reklamace,tak je lepší si těch 500,- připlatit.
Já to pouze risknul a zatím je to ok.Čas ukáže zbytek.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 8. 2018 01:50

Jelikož šel na trhu Astell&Kern AK300 s cenou dolů(cca 23 tisíc),přidávám malý update.
Vše co jsem uvedl výše nadále platí.

Po upgradu SW(on-line)výrobce uvádí,že AK300 zvládne 256GB karty.
Osobně v něm mám 200GB kartu,která funguje bez problémů.
Nicméně jsem zaznamenal,že DAP má trochu problém s načtením stránky s playlisty.
Ačkoli mám playlist pouze jeden(cca 15 tracků),načtení trvá cca 1,5 až 2 minuty.
Přesto jsem s DAPem stále spokojený.Pokud by měl BBE+,byl bych ještě spokojenější.
Zvukově je ale AK300 výborný.
I když si rád hraju se zvukem,u AK300(a AK všeobecně)to moc nejde. :-\
EQ u AK je téměř nepoužitelné a rozhodně se nedá srovnávat s EQ u přehrávačů od Cowonu. :pozor
Naštěstí je AK300 velmi dobře zvukově nastavené(nic neschází a nepřebývá),takže použití EQ není potřeba.
Naopak u Cowonu Plenue D bylo nastavení EQ nutností.

Pokud bych se v dnešní době rozhodoval,který DAP koupit(10-25k),zřejmě bych opět vybral AK300.
Uvažoval bych ale i o Cowonu Plenue R(bohužel jsem ho neslyšel,takže nemohu srovnávat).

Nově nalezený neduh u AK300 jsem našel akorát u pouzdra.
Pouzdro je sice z kvalitní kůže(prý italské),ale není celkově kvalitně zpracované.
Uvnitř kůže(v části okolo displeje)je kovový rám kolem něhož se kůže odlepuje.
V čem je chyba?
Chyba je v použití velmi nekvalitního lepidla,které reaguje na teplo a otíravé tlaky zvenčí.
Pokud by výrobce tento železný rám(a kůži)obšil z obou stran,udělal by lépe.
Pouzdro tedy není moc vhodné na časté přenášení např. v džínách(na těsno).
Pokud ho budete používat pouze doma,výše uvedený problém zřejmě nevznikne.

Oblíbená funkce u AK300,kterou jsem dříve nedocenil je vyhledávání(interpreta,alba atd.).
Tuto funkci měl i Cowon Plenue D,bohužel vyhledávání bylo nespolehlivé a většinou bylo i mylné.
U AK300 je bezchybné(pokud neuděláte sami na klávesnici překlep).
Pokud má uživatel v DAPu 250 GB hudby:
1)něco hledá a prostě se mu nechce listovat
2)neví zda to či ono má na kartě či v paměti DAPu
3)či má silné nutkání či abstinenční příznak,páč neslyší např. Celine Dion :D
...tak stáhne vrchní lištu a na klávesnici napíše co hledá... :roll:

-- 19. 8. 2018 03:30 --

Abych ještě uvedl věc z první strany na pravou míru.
AK300 nemá klasické streemování,neboť je to především off-line přehrávač.
Wifi slouží k updatu softwaru či k nákupu hudby on-line.
V AK300 jsou nainstalovány 2 aplikace díky nimž je možné se přes wi-fi připojit do 2 music eshopů,kde je možné si část skladeb poslechnout.Celou skladbu ale poslechnout nenechají. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 19. 8. 2018 08:25

Astell&Kern je medzi DAPmi doatupnymo v Europe nieco ako Loewe medzi televizormi.... Predrazene zariadenia, ktore ponukaju vizualnu prestiz, ale zvuk a funkcie cene az tak nezodpovedaju... v DAPE za 25k mat prakticky nepouzitelny EQ je absolutne neodpustitelne...aj keby DAP bol zo zlata.
A to puzdro je podla toho co pises totalny FAIL...
Pptvrdzuje sa mi, ze majitelom A&K ide predovsetkym o prestiz luxusnej znacky, nez o vyrovnany pomer cena/vykon/kvalita.
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod akburt 19. 8. 2018 14:17

Já mám dojem,že kolega pseudomagic je příliš přísný, nicméně dodává,že zvuk je u AK to,proč do něho šel.Ja s pouzdrem žádný problém nemám.
K ekvalizéru se vyjádřit nemohu, protože ho nepoužívám.Par DAPū jsem už měl a z hlediska SW,ale i HW nemám vyložený problém.Co by mě potěšilo,by byla podpora Čus,ale umím bez ní žít.A názory že AK je předražený krám,tak ty já neakceptují.Z velké většiny to píší lidé kteří si o něm pouze četli recenze,a viděli ho za výlohou.Kazda značka má své zastánce,ale i odpůrce.

-- 19. 8. 2018 14:26 --

Až teď jsem si všiml,že AK strhali nowocayn.Asi bych v případě tohoto člena, který uznává kvalitu do 20 euro vůbec nereagoval.Posloucha DAP bez displaye,na MH 1C,nebo jak se ten zázrak jmenoval.A cokoli stojí víc než pětikilo,tak na tom nenechá nit suchou.Nelze mu neuznat jeho zapálení,jak dovede na základě četby tak zasvěceně dodat recenzi na cokoli Jen víc a houst.takhle půjde kvalita fóra jistě nahoru
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 8. 2018 16:47

akburt: este ze na fore neplati to, co vo zvukovom retazci - a teda, ze kvalita fora by bola limitovana kvalitou naslabsieho clanku :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 8. 2018 18:55

V Audigu.cz jsem poslouchal:
Astell&Kern AK70
Pioneer XDP-100R
Fiio X5 3rd Gen.
Astell&Kern AK300
Astell&Kern AK100
...a AK300 byl zvukově nejvyšší liga.
Původně jsem byl zvědav(a chtěl si koupit)Fiio X5 3rd Gen.či Astell&Kern AK70,ale zvukově jsem byl poněkud zklamaný.
AK300 hrál bezchybně,ale byl nad můj limit.Díky tomu,že byl ve slevě,tak jsem si ho nakonec koupil.

Ano,AK je drahý,ale rozhodně to není krám.
Takovou hloupost může napsat pouze člověk,který ho nikdy neslyšel(nebo ho poslouchal s in-ery za 800,-),natož aby porovnával více DAPů.
AK je prostě prestižní značka,která v sobě spojuje luxusní vzhled,špičkové zpracování,bezproblémovou funkčnost a hlavně kvalitní zvuk.

To,že mi např.Astell&Kern AK70 zvukově nesedl,nepřiřazuji špatně zpracovanému zvuku ze strany od AK,ale spíše použitému DACu,který mi prostě zvukově nesedí.

-- 19. 8. 2018 20:27 --

Jediné co bych tedy AK vytkl je EQ.
Tam by ti kluci jihokorejští měli zapracovat. :-)

Pokud jde o pouzdro.
Ono je samozřejmě zpracované na špičkové úrovni.
Problém tkví v tom,že aby takové pouzdro bylo odolné vůči častému přenášení na těsno či klimatickým podmínkám,tak by muselo být delší čas v takových podmínkách testováno.
Pochybuji,že by toto dělal jakýkoli jiný výrobce.
Nicméně věřím,že akburtovi toto pouzdro bude sloužit dalších 5-10 let,páč s ním aktivně neběhá v létě či zimě po Praze. :-)

Zvažuji zda nekoupit pouzdro nové(za 2.800,).Ale má to cenu?Navíc ho nemají v černé barvě. :-\
Zde: https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... e-Burgundy
(dle porovnávání dle rozměrů by mělo být pouzdro pro AK320 stejné jako pro AK300)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 19. 8. 2018 19:29

Máte pravdu, chlapci. Lúčim sa ako z diskuzného fóra, tak z mainwebu. Už sem neprídem, idem trochu zmeniť svoj život...
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod akburt 19. 8. 2018 20:05

Trojku za pouzdro, které bude nejspíš to samé,to bych se rozmýšlel.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 8. 2018 20:16

Taky,že se rozmýšlím a moc se mi do toho nechce. :-)
Rovněž se mi nechce kupovat jiné,než černé.
Ještě dnes klukům do Audiga napíšu,zda by bylo možné sehnat černé.

-- 19. 8. 2018 21:19 --

Našel jsem pouzdro pro AK300 levnější,ale nemám jak ho objednat. :-\
Nejsem majitelem platební karty. :roll:
Zde: https://www.amazon.co.uk/MITER-Leather- ... B01IDS1M4I
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 8. 2018 04:56

Update - oprava toho,co jsem napsal výše.
Psal jsem,že AK300 není on-line DAP...
S poslední aktualizací firmwaru se to změnilo.
AK ke své aktualizaci přidal program TIDAL,takže nyní je možne i streemování.
Tidal Premium je za 149,-/měs.
Tidal HiFi na 298,-/měs.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 22. 8. 2018 10:56

A nebol tam náhodou Tidal on-line od začiatku?
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 22. 8. 2018 14:44

Presne tak,uz kdyz jsem mel AK240,tak tam byl Tidal.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 8. 2018 22:19

Já ho tam neměl. :-)
Byly tam pouze Groovers+ a MOOV.
Na head-fi to řeší asi od června...a měl by nějakým způsobem fungovat i off-line.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků