Novinky z Asie - přehrávače

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod my.dre 16. 2. 2019 22:50

Tady jsou nějaké moje finální dojmy po týdnu poslechu.

Perfektní prostor, separace a neutrálnost projevu, který je skvěle vybalancovaný mezi suchostí a živostí. Je taky velice detailní. Jednou z největších výhod je přirozenost projevu, ale občas se mi stalo, že byla skladba trošku bez emocí, nebylo to však často.

Jak jsem říkal, je to hlavně o tom co má člověk rád. Když jsem X2 porovnával s X7, tak po technické stránce ztrácela pouze v hloubce scény a někdy mi připadalo, že hrála X7 nástroje o chlup reálněji, ale těžko říct. X7 má výhodu, že lze u ní měnit ampy a člověk si tak může doladit charakter zvuku podle nálady. (AM1 - neutrální, AM2 teplejší s trošku vytaženými vokály, AM3a - lehce agresivnější a dravější zvuk trošku do V oproti AM1). Jinak X2 je nejblíž neutrálnímu ampu AM1.

Zvýšený šum lze řešit přidáním odporu, takže tohle je v pohodě. Startování je rychlé. Baterka je vynikající. Bohužel mi ale pilo krev ovládání, je sice jednoduché, ale listování ve skladbách je pomalé a občas se stávalo, že při vracení zpět se neobjevila kurzorová nabídka, takže se muselo jít ještě o další krok zpět a pak zas dopředu a už to fungovalo. Občas se jazyk přepl do rozsypaného čaje. Ale největší ústupek vidím v těch tlačítkách na boku. To je hrůza, špatně se to drží, pořád mi to chce vyklouzávat z ruky. Na to si nikdy asi nezvyknu.

Závěrem chci říct, že za ty peníze to nemá absolutně konkurenci. Je to vynikající nákup. Rozhodně velké doporučení a Mrazíkovi patří poděkování za půjčení a obejvení tohoto senzačního stroje.

++ Skvěle vyvážený zvuk vysoké úrovně, velice blízko úrovni X7 1. gen
++ Prostor (wow)
++ Cena
++ Výdrž
+ Separace
+ Detailnost
+ Neagresivita
+ Jednoduchost SW
+ Rychlý start

-- Tlačítka na boku
- Pomalé ovládání
- Šum (lze řešit odporem)
Naposledy upravil my.dre dne 17. 2. 2019 08:58, celkově upraveno 1
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 16. 2. 2019 23:32

Jako laikovi, mohl by jsi mě vysvětlit to přidání odporu? X2 mám na cestě. Dík.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 17. 2. 2019 09:08

my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 17. 2. 2019 09:40

On chce spíše vědět jak to funguje. Jaký to má smysl.

Edit: sníží se hlasitost výstupu čímž snížiš i šum. Stačí to tak?
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 17. 2. 2019 11:55

Super, díky za vysvětlení a odpovědi.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 17. 2. 2019 17:41

nutno říci, že to má jednu negativní vlastnost - velmi výrazně zvyšuje výstupní impedanci zdroje signálu (= činitel tlumení), takže z hi-fi je rázem no-fi...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod blackwhit 18. 2. 2019 08:59

jak to tak ctu, tesim se cim dal vic. akorat, ze jsem objednaval 1.2. a stale to jeste Cinani ani neodeslali, ackoli me ubezpecujou ,ze to poslou. za 2 dny se automaticky zrusi objednavka a jestli to tak bude, jdu pro m0, pac na to nemam nervy! :) tak snad to nebude o tolik horsi...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 2. 2019 09:56

M0 vs X2 je nebe a dudy. Pokud si objednal 1.2., tak nezapomeň, že Čína dva týdny slavila a začala fungovat v druhé polovině minulého týdne. Zkus jim napsat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 18. 2. 2019 10:14

jojo, to vim, nicmene minule pondeli psal, ze do 3 dnu nejpozdeji posila... a furt nic. napisu jeste jednou


edit: tak jen, co jsem mu napsal dotaz, prislo oznameni, ze je odeslano! :-)
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ceratops 18. 2. 2019 10:46

mrazíkovo píše:M0 vs X2 je nebe a dudy.


Ak sa môžem spýtať, mám tomu rozumieť tak, že X2 tak výrazne zvukovo prevyšuje M0, alebo je to naopak?
4ceratops
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 18. 2. 2019 10:56

X2 je rozhodně více dospělejší zvukem než m0. Má lepší separaci, prostor a je neutrální oproti lehce basovému podání m0.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 18. 2. 2019 16:56

Tak přehrávač v pořádku doputoval ke mě. Zůstala v něm paměťová karta tak se jen ptám, zda to tak má být, nebo ji někdo z předchozích testerů zapomněl vyndat? Jinak na první ohmatání je to bytelný kus přehrávače, rozměry super, váha trochu větší než bych čekal, ale aspoň má člověk pocit, že něco drží v ruce. Menu je hodně jednoduché, opruz je to omezení s ukládáním do složky. Zapomněl jsem na to a vesele mi to naformátovalo kartu ... Takže teď kopíruju hudbu zpět a dám vědět první dojmy.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 2. 2019 17:39

Karta je moje, ocenil bych návrat společně s přehrávačem. Pokud Tě na ní něco zaujme, klidně se toho zmocni.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 18. 2. 2019 17:41

To s tím kopírováním do složky jsem se nesetkal. Dal jsem tam svou kartu a přehrávač samozřejmě nic nenašel. Po restartu už tam byl normálně obsah toho co na kartě je aniž by to bylo ve složce music
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 18. 2. 2019 18:18

Super, díky za info. Kartu samozřejmě vrátím společně s přehrávačem.
Zatím jsem z něj trochu rozpačitý. Z Shanlingu M0 jsem asi už příliš zvyklý na zcela tiché pozadí, tady je šum opravdu hodně slyšet a působí pro mě hodně rušivě.
Zatím testuji s Orivety New Primacy a proti Shanlingu je lepší podání prostoru, ale ne zase tak moc výrazně. Nicméně zatím jsem alespoň na novém albu Within Temptation - Resist neodhalil výrazně lepší separaci nástrojů. Navíc mi přijdou trochu tlumené výšky, nejsou tak jiskřivé ...
Ale je to první album, až budu mít naposloucháno pár hodin tak přihodím další dojmy.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků