RUIZU A50 HD

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 6. 2017 09:47

Opět se vylíhl nový kousek v poněkud nepůvodním designu, ale s velmi zajímavou cenou.

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 4-VnYZvQVf
Přílohy
2017-Original-RUIZU-A50-HD-Lossless-Mini-Sport-MP3-Player-With-2-5-Inch-Screen-Hifi.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 8. 6. 2017 07:40

Ako tak nato pozerám, tak už sa klonuje aj Shanling M1.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 7. 2017 18:55

Tak jsem si tu věc za pár šušní pořídil. Koupil jsem ho u Penonu, přišel za 10 dní. Balení je jednoduchý, papírová krabička, v ní přehrávač, kabel, návody, hotovo. Pouzdro, folie na displej ani nic jinýho se nekoná.

Po vložení karty a zapnutí, které trvá cca 3 - 4 vteřiny, začne hned hrát. Menu je velmi základní a krom nastavení způsobu přehrávání, equalizéru toho moc k nastavování už není. Umí si zapamatovat poslední místo, nastevení hlasitosti. Mezi nahrávky vkládá mezery, ale nekoná se klik, když přechází z formátu do formátu, tak jak to dělá třeba xDuoo X10. Malinko šumí, ale i na mých citlivých Andromedách je šum na velmi nízké, až zanedbatelné úrovni. Shanling M1 či Cayen N3 šumí výrazně víc.

Ovládání je v podstatě právě od M1 okopírované, jen je třeba přiznat, že ovládací kolečko je výrazně citlivější, reaguje lépe a přehrávač se tak mnohem komfortněji ovládá. Rovněž celkové zpracování na mne působí mnohem kvalitnějším dojmem, než u M1. Tlačítka jsou kovová a netrpí na žádný vakl. Tělo přehrávače je údajně CNC obrobek. Přehrávač je těžší a budí v ruce dojem solidnosti. Ta šikmá plocha ala AK pod kolečkem je celkem ergonomická a při ovládání pouze pravou rukou přístroj lépe sedne do dlaně.

Přehrávač nemá žádný zámek tlačítek, nicméně po zhasnutí displeje funguje pouze kolečko a dá se ovládat jen úroveň zvuku. Pro posunutí na další track/folder, je nutno zmáčknout zapínací tlačítko a tím aktivovat diplej. Reakce na tyto operace probíhají s milisekoundovou prodlevou. Ta Vás nebude nikterak omezovat, ale uvědomíte si jí.

Pokud si přehrávač pořídíte, tak si dejte pozor na úvodní nastavení hlasitosti. Hlasitost se dá nastavit po jednotkách až na úroveň 100, nicméně já osobně cokoliv přes 8 už považuju za zdraví ohrožující. Normálně poslouchám na 5 až 6. Přehrávač se nepauzne, když vyndáte sluchátka a vesele hraje dál. Pokud chcete stopnout přehrávání, je to potřeba učinit delším stiskem kolečka. Krátký stisk přidá aktuálně přehrávanou skladbu do playlistu. Stejně tak následně spustíte opětovné přehrávání.

Bezprostřední první dojem nebyl nikterak ohromující. První co si člověk uvědomí je prostor. Ten je skutečně hodně dospělý na tak malý přehrávač. V této kategorii je zcela srovnatelný s M1. Zvukem mi nejvíc připomíná přehrávače s Cirus čipem. Není tak sametově hladký jako AK, jde tvrdě na věc. Hraje přesně, s důrazem, nepostrádá jiskru ani hloubku, ale je vidět, že se výrobce zaměřil na střední pásmo, které je jakoby malinko preferované. Tím nechci říct, že nebasuje nebo že je tupý na výškách. Obojí zvládá dobře a všechna pásma jsou celkem pěkně navázaná. Nicméně jeho slabinou je čistota. Shanling je v této oblasti dál a při přímém srovnání s xDueem x10 je toto velmi markantní. Výraz slabina je potřeba brát s rezervou. Je prostě v této kategorii za svými rivaly.

Ruizu není vysloveně audiofilním přehrávačem, což za ty peníze asi ani nebyla ambice výrobce, ale je to takový celkem příjemný přehrávač, skutečně kapesních rozměrů s poměrně dobrým poměrem užitné hodnoty vzhledem k ceně. Jedničku s hvězdičkou zasluhuje za zpracování. Design a struktura ovládání je jasnou kopírkou, ale za 12 stovek, kdo to bude řešit? Myslím, že by si celkem dobře vedl v nedávno skončené tour levných přehrávačů. Zvukově se nejedná o žádnou supernovu ani katastrofu. Já osobně bych řekl, že je ve všech ohledech solidním výrobkem a mezi konkurencí určitě nezapadne. Takový Walnut je zvukově čistší, ale řadu z Vás odrazuje absence displeje. Pokud tedy chcete přehrávač na běhání, nepotřebujete BT a stream, nutně potřebujete displej a jde vám o solidní zvuk v malém balení, tak Ruizu je doporučení hodnou alternativou.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 7. 2017 01:22

Takže úplně jiný stroj. Když jsem to viděl poprvé, myslel jsem, že je to nějaký rebrand Shanlingu za lepší cenu, něco jako Dunu Titan1 - FiiO EX1.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 29. 7. 2017 07:44

Ne, Ruizu je výrobcem low-end přehrávačů, většinou dělá vlastní kousky s cenou pod 30$. U tohoto modelu se rozhodl zkopírovat design dvou jiných v Číně úspěšných značek. S námi v Shanlingu to nemá nic společného.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků