Tour Shanling M2s

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 30. 5. 2017 20:43

Mám tu teď jeden kousek Shanling M2s, který bych chtěl poslat na tour po ČR.

Obrázek

Informace o přehrávači: http://www.headphones.cz/inshop/prehrav ... -black.htm

4 až 5 účastníků. Na začátku července bych ho potřeboval nazpátek, tedy cca týden na jednoho.

Každý vybraný účastník mi sdělí svou adresu, celé jméno, telefon a e-mail. Každý účastník mne bude informovat, že balíček s přehrávačem dostal a v jakém stavu je. Každý účastník mi pošle podací číslo a stejně tak i tomu, komu posílá. Poslední v řadě pošle přehrávač zpět mě. (text ukraden Mrazíkovy :) )

Každý účastník sepíše své dojmy do tohoto tématu a přidá i link do hlavního Shanling tématu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 5. 2017 04:35

Tak pokud by byla možnost rád se této akce zúčastním. Mohlo by být zajímavé porovnat většího brášku s malým Shanlingem M1. Jen se obávám, jestli budu mít vhodná sluchátka pro poslech, ale snad bude moje zmenšená sbírka stačit.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 5. 2017 05:38

Nacionále v SZ. Děkuju
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 5. 2017 05:55

Taky bych se rád zúčastnil.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 31. 5. 2017 14:03

Jé., já bych to taky rád vyposlechl.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolejnik 31. 5. 2017 14:16

taky se hned hlásím ... jsem na něj moc zvědav a zkusit si ho na savantech by bylo bezva !!!
wolejnik
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 31. 5. 2017 17:55

M2s zítra vyráží k Mrazíkovy, k němu se přidají další 4 účastníci, vyhovuje? :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 6. 2017 18:04

Mrazík ho dnes vyzvedl a už poslouchá. S ovládáním pomocí kolečka jsem se seznámil už u M1, kterou jsem i vlastnil, ale tady mi to nějak leze na nervy. Kolečko není moc citlivé a občas s ním člověk přeskočí, kam nechce. Menu a jeho grafika je podobná jako u M1, tudíž se o ní nebudu moc rozepisovat. Start aparátu je výrazně pomalejší, než u mých současných hraček z Kitaje a to docela výrazně. Od zapnutí do přehrávání cca 10sec. Následný pohyb v menu je už rychlý. M2s oproti M1 narostla malinko do šířky, víc do výšky, ale stále se jedná o šikovný a v pohodě přenositelný přehrávač.
Musím se však přiznat, že mne zvukově z daleka nenadchl tak, jako jeho menší bráška. Jako hraje dobře, ale zase to není nic zásadního, aby o tom člověk skládal verše. Celkově se mi zvuk zdá posazený níž a zaměřený na střední a spodní pásmo. Výšky nechybí, ale někdy na mne působí odtrženě a některé nástroje znějí vzdáleně. Podle mne mu chybí čistota M1 a co se týče přímého konkurenta xDuaa X10 ( takřka stejné vnitřnosti ), tak na něj se podle mne nechytá už vůbec, S mými Ei.3 je zvuk jakoby zadušený. Ne že by něco vysloveně chybělo, ale nemá to jiskru. S JVC HA-FX850 je to malinko lepší, ale bas byť jde hluboko, tak mi nepřijde tak kontrolovaný jako to umí X10. Ne příliš instrumentálně náročných nahrávek ( folk, některý jazz, menší bendy ) je separace i detail docela dobrý, ale u rychlejší muziky se to vše malinko maže a ztrácí na rozlišení a detailu. Dělá to na mne dojem, že vršek pásma je dobrý, ale topí se to v tom vyboostovaném spodku. Prostorově to taky není vysloveně špatný, do šířky podá větší scénu, než X10. xDuoo je však mnohem lépe separované a zvukově vyrovnanější.
Může to být mými sluchátky a je možný, že s něčím co má ladění víc do světla si bude M2s rotumět lépe. Na mne tedy M2s přespřílišný dojem neudělal a já osobně si myslím, že na trhu jsou i levněší kousky s kvalitnějším zvukem. Nicméně to jsou mé subjektivní dojmy a stopro někomu zvuk M2s sedne. Pro mne je tohle přesný protipól xDuaa X3, které v principu nebylo vysloveně špatné, ale jeho světlé ladění mi nesedělo. Tady mi vadí ta deka, vlhká a těžká.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 3. 6. 2017 08:23

Aha, tak to nic, děkuji mrazíkovi za postřehy, mám o "starost" míň.
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 4. 6. 2017 09:49

Tak účastníci Tour budou Hanysek3099, VencaXXX a Wolejnik.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 6. 2017 15:12

Po cca týdenním testování a zkoušení také připojím pár poznatků k zapůjčenému Shanlingu M2s. Za možnost vyzkoušení a celou tuto Tour patří každopádně z mé strany velký dík Frantovi.

Balením i vzhledem se Shanling M2s nijak výrazně neliší od menšího brášky M1. Rozdíl je v podstatě pouze ve velikosti, M2s s nárůstem rozměrů ztratila trochu na jedinečnosti maličké M1, na druhou stranu větší velikost alespoň pro mě osobně znamenala větší komfort pro ovládání a M2s působí ještě víc luxusním dojmem proti malé M1 (ta je zase hodně roztomilá a poutá svou velikostí zaslouženou pozornost všude, kde ji ukáži neznalé veřejnosti).

Kvalita zpracování a displej pro mě na jedničku, zde nemám žádný problém. S ovládáním je to trochu složitější - větší displej je určitě výhodou, ale rozložení tlačítek má podlé mého názoru menší M1 řešeno lépe, nebo minimálně logičtěji. S hlavním ovládacím kolečkem jsem narozdíl od Mrazíka neměl žádný větší problém, připadá mi v podstatě stejně přesné a možná i o něco příjemnější než klasický "jog dial" u M1. Tady to bude zřejmě otázka osobních preferencí, ale celkově mohu ovládání i UI přehrávače hodnotit jako velmi povedené.

A teď k tomu nejdůležitějšímu, tj. zvukovým schopnostem. Z mé strany byl přehrávač testován hlavně se sluchátky Audio-Technica ATH MSR-7, a souběžně také s menšími ATH-SR5 BT a Phillips Fidelio M1 mkII. Aktuálně nevlastním žádné kvalitnější špunty, takže jsem ho jen velmi krátce poslouchal s Trinity Hyperion, která používám v podstatě pouze ke koloběžce. M2s si velmi dobře sedl s ATH MSR-7, ta jsou v základu poměrně světlá a lehce ostřejší na výškách (což mi vyhovuje). Již s mojí malou M1 si rozumí výborně, ovšem s M2s jsem zaznamenal další posun k lepšímu projevu. Díky temnějšímu ladění M2s došlo k lehkému zvýraznění spodního pásma (ne na úkor středů a výšek) a zvuk byl při přímém porovnání o něco "hutnější a sťavnatější". Výborně zahrané byly moje oblíbené skladby od Within Temptation, kde M2s výborně separuje jednotlivé nástroje i prostor (jak hloubku tak šířku). Podobně to vypadalo i s dalšími rockovými či metalovými skladbami z mého testovacího výběru. Snad pouze u některých instumentrálních skladeb (např. Vangelis) se mi nelíbila až přílišná tendence přehrávače zvýraznit spodní pásmo.

U zbývajících sluchátek již nebyl rozdíl mezi M1 a M2s tolik výrazný, snad jen u Philipsů došlo u M2s paradoxně k mírnému zmenšení podávaného prostoru. Stejně tak v případě Trinity Hyperion byl rozdíl mezi malou M1 a M2s minimální. Zároveň musím M2s pochválit za výbornou funkčnost s ATH-SR5 při připojení přes Bluetooth - tedy je M1 z pro mě záhadného důvodu skoro nepoužitelná (nízká hlasitost a celkově horší projev), kdežto M2s při spojení přes BT fungoval bezvadně a to i při přímém porovnání s iphonem SE, který k ATH-SR5 využívám primárně.

Celkově je tedy pro mě Shanling M2s výborný přehrávač, který je svým výkonem i zvukovým projevem výbornou volbou i pro uživatele větších over-ear sluchátek s rozumnými nároky na výkon zdroje. Skvěle si potom rozumí se sluchátky, která jsou svým laděním spíše světlejší a trochu teplejší a hutnější projev M2s je tak výborně doplní. Otázkou pouze zůstává, zda má význam připlácet proti M1 rozdílovou částku. Celkový zvukový projev se totiž nijak významně neliší a v poměru cena/výkon myslím zůstává M1 i s ohledem na jeho úžasné rozměry lepší volbou.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 6. 2017 20:57

Přehrávač dorazil dnes. Zítra na něj vlitnu ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 14. 6. 2017 15:48

Dovolím si jen připomenout: M2s je zapojením sluchátkového zesilovače určený pro "větší" sluchátka a nikoliv PRIMÁRNĚ pro citlivé špunty.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 6. 2017 17:38

Tak připojím taky pár postřehů z testu. Předem díky Frantovi za možnost vyzkoušení.
Co se týče vzhledu/konstrukce už tu bylo vše popsáno, ale pár postřehů přidám. Nelíbilo se mi kolečko na boku. Lepší by bylo ho nechat jako u ostatních Shanling přehrávačů v rohu nahoře, nicméně používat se dalo bez větších obtíží. Co jsem ale nepochopil vůbec je prostřední tlačítko ne levém boku. V podstatě nahradilo stisk kolečka pro Play/Pause, já jsem ale zvyklý z M1 mačkat kolečko a tak jsem si na to chvíli musel zvykat, nicméně nevidím důvod proč přidávat tlačítko navíc. Jinak je velikost tak akorát, hrany jsou oblejší než u M1, zpracování možná o fous lepší. Víc se mi ale líbí asi hrany u M1, úchop je jistější.
Co musím pochválit (a platí to i pro M1) je jak zmíněno ve vláknu o M2s ovládání přehrávače přes mobil skrz aplikaci HibyMusic. Přehrávač se tak dá např. píchnout k reprákům a ovládat z mobilu ze sedačky přes BT, velice užitečná funkce.
Po stránce zvuku jsem byl trochu zklamaný. Ne snad že by hrál špatně, ale jak už bylo psáno, charakterem je to tmavší přehrávač zaměřený spíš na spodní pásmo. V tomhle směru je M1 univerzálnější. Nicméně když pominu charakter tak zvuk je o kousek dál než M1, ale nic co by mě shodilo ze židle, takže za mě pro toho kdo hledá konkrétní charakter zvuku tak M2s můžu doporučit všema deseti, ale pro neutrálnější zvuk, menší rozměry, jednodušší ovládání a nižší cenu rád zůstanu u M1.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 25. 6. 2017 18:12

Tlačítko play bylo na stranu přidáno, aby bylo možné pozastavit přehrávání i během pohybu v menu, to u M1 nešlo.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků