Porovnání dostupných DAP do 150USD

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod D_Tomass44 2. 6. 2017 17:36

Ok, těším se na dojmy a recenze. Jak je na tom zvukově
XunSound XS-1 v porovnání s xDueem X10?
D_Tomass44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 6. 2017 18:15

X10 je čistší, vyrovnanější, vyspělejší po všech stránkách
XS-1 má širší podání scény, zábavněji laděný zvuk

Neumím říct, který je jednoznačně lepší. Oba mají něco do sebe a celkem vhodně se můžou doplňovat. Ještě musím vyzkoušet výměnu těch čipů a uvidíme co to udělá se zvukem. UI má lepší xDuoo, to se už více blíží soudobým trendům. XunSound je pár let zpět, ale je to zase něco jiného. Osazení má špičkové, zpracování celkem ok, jen to že nečte všechny formáty je opruz.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod D_Tomass44 2. 6. 2017 18:50

Takže individuální záležitost, něco jako výběr sluchátek. Já jsem to měl dobrý prostě jsem koupil FiiO a jsem spokojenej protože nemám s čím porovnat. Ale nechtěl bych bejt v kůži někoho komu toho prošlo pod rukama spousta a neví co vybrat :-D .

No, koukal jsem na ebay a DAP tam je mraky. Nechtěl bys ses ještě po něčem kouknout ? Popřípadě poradit do čeho se vyplatí jít co se týče osazených švábu? Moc se v této problematice nevyznám, tak abych nekoupil nějakou zbytečnost.
D_Tomass44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 6. 2017 19:25

Walnut W2s - tento přehrávač patří mezi jakási zjevení na trhu. S cenovkou 33,90USD, bez displeje, s minimem funkcí, ale navzdory tomu si získává přízeň napříč sluchátkářskou komunitou. Ani já neodolal a jal se jeden si ze studijních důvodů pořídit. Byle to čirá zvědavost, žádná očekávání. V2s je už jakousi evolucí původního ořechu. Tato verze má rozšířené funkcionality o nastavení modu přehrávání, jakýsí přednastavený ekvalizer, ale hlavně přibyly hudební formáty, které Walnut přečte a přehraje ( FLAC; APE; WAV; MP3 ). V zásadě nevím co je uvnitř a do jaké míry by o tom mělo vůbec cenu psát. Absence displeje bude jistě diskvalifikační důvou pro řadu z Vás. Nicméně Ti, kteří se nad ní povznesou a netouží nezbytně po nabušenosti technickými fíčurami, tak Ti budou překvapení kolik muziky můžou za 33,90 Amerických korun mít.
Přehrávač se pouští přepínačem umístěným na spodní části, mezi slotem na jednu maximálně 32GB kartu a USB zdířkou pro nabíjení. Na vrchní straně je poctivý potenciometr na ovládání hlasitosti a dva výstupy 3,5mm - LineOut a sluchátkový. Na lícním panelu přístroje se nachází pětice tlačítek, umístěných do tvaru olympijských kruhů a signální dioda. Ta má svým blikáním a svícením něco sdělovat, ale zatím jsem nezjistil co. Tři tlačítka slouží k ovládání přehrávání ( Prev, Stop/Play, Next ), dvě spodní přepínají režim přehrávání a přednastavený ekvalizér. Jistě Vám začala v hlavě hlodat otázka, jak člověk ví co a kam přepíná bez indikace na displeji :-) Vězte tedy, že Walnut Vám to řekne dámským hlasem a anglicky. Je fakt, že akcent, kerý se do té angličtiny vkrádá malinko někdy zastiňuje tu angličtinu samotnou, ale i tak se dá cekem bez potíží v nastaveních orientovat. Nesmím zapomenout ani na potisk funkcí tlačítkek, který je vyveden ve zjednodušeném švabachu, což společně s vyobrazením větvičky dává punc starožitnosti.
Start přehrávače je celkem rychlý, po přepnutí do polohy Power, začne oříšek hrát během cca dvou sekund. Bohužel si nepamatuje kde skončil a ani posledně nastavený režim přehrávání. Mezi složkami se dá pohybovat delším stiskem tlačítka Next/Prev, krátký stisk posune o jednu skladbu. Random play přehrává ze všech složek. Já si tedy musím po spuštění ještě nastavit Random, kdy přehrávač začne znovu od začátku skladby, ale i tak je provozuschopný dle mnou zvolených priorit dříne, než některé výrazně dražší přehrávače vůbec nabootují.
No a zvuk. Tak to je největší pecka. Ze všech přednastavených ekv se mi nejvíc líbí JAZZ. Zvuk je příjemně hutný, ale nepostrádá detail ani rozlišení. Nedosahuje kvalit vyrovnaného zvuku xDuaa X10, ale je mu výrazně blíž, než Shanling M2s. Četl jsem, že V2s postrádá bas. Tento názor rozhodně nezastávám, ale hodně můžou dělat mnou používaná sluchátka. S JVC si Walnut úplně moc nerozumí, oproti tomu Ei.3 k němu sedí dokonale. Scéna je širší a možná i přesněji lokalizovaná, než u X10. Zvuk X10 je čistší, V2s přeci jen v čistotě malinko ztrácí, ale vzhledem k těm 33,90USD nemá cenu kvůli tomu vyhlašovat válku. Nedávno jsem tu psal o Lotoo PAW Pico. Filozofie je podobná. Malá velikost, žádný displej, jen zvuk. Walnut je větší, než Pico, ale zvukově je mnohem lepší, nehledě na pořizovací cenu Pica. V2s je zvukově moc povedený a pokud první verze zvedala některým koutky k úšklebku, tak V2s si zcela zaslouženě probíjí svou cestu mezi sluchátkomily a věřím, že u řady z nich teď dává důvod k pozvednutému obočí v údivu čeho lze dosáhnout za cenu většího bifteku ze svíčkové. Já osobně jsem Walnutem unešen a smekám před tou krabičkou, která ve mě evokuje vzpomínky na dětství, kdy můj táta dotáhl podobnou krabičku k nám domů, připojil ji k našemu Rubínu s nezbytným zeleným flekem a začal ladit Němce :-)
Přílohy
IMG_5927.jpg
IMG_5930.jpg
IMG_5931.jpg
IMG_5932.jpg
IMG_5933.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 6. 2017 16:08

Pár dodatků k V2s. Pamatuje si poslední song, Oficiálně je uváděna 32GB karta jako maximálně podporovaná kapacita. Mám zasunutou 64GB, která je naplněná zatím jen na cca 40GB a V2s hraje úplně v pohodě. Zvukově se mi líbí víc a víc. Za těch pár mincí je to kopa zábavy.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 7. 6. 2017 09:40

Tento přehrávač vypadá podle parametrů taky zajímavě: https://www.aliexpress.com/item/Newest- ... a60f29776a

Nechce ho někdo vyzkoušet :-))
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 7. 6. 2017 12:30

mrazikovo : takze Walnut V2s bude na tom zvukovo podstatne lepsie ako napr. Fiio X1 2nd gen, ze ?

Zaujíma ma to z dôvodu, že v tom prípade by som si to Walnut V2s kúpil, aj bez displeja. Totiž za takú perfektnú cenu, ak to má vraj veľmi dobrý zvuk (možno lepší ako Shanling M1), tak displej môžem ok*kať...
Aj tak nepočúvam hudbu viac ako 1 hodinu denne, a naskladať si playlist toho čo chcem počúvať (a potom si prípadne medzi tým prepínať) by mi problém nerobilo...
Ďalej by ma zaujímalo odkiaľ ten prehávač máš.... Z Aliexpressu ? Tam majú WALNUT V2 v cene dokonca od 21,61€ (!!!).... a to so "47 Orders", a priemerným ohodnotením 5 hviezdičiek....
Nebude sa jednať o fake ? ... To by bola BOŽSKÁ kúpa...
Či Walnut V2 bude niečo iné než V2s ? V2s totiž nie je v ponuke Aliexpressu...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 6. 2017 15:28

V2 a V2s jsou rozdílné přehrávače. Když se podíváš na stránky penonu, kde jsem ho koupil já, tak tam jsou rozdíly vysvětleny. K problematice FiiA X1 jakékoliv generace se vyjádřit neumím, jelikož jsem ani jeden neslyšel. Jestli je vysloveně lepší, než Shanling M1 bych úplně netvrdil. Je jiný, ale moc záleží na kombinaci se sluchátky.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 7. 6. 2017 15:43

mrazíkovo : Ďakujem za odpoveď. Mám ešte jednu otázku.... Na Penonaudio.com prehrávač stojí 33,90 dolárov. Koľko by mohla byť CELKOVÁ CENA so všetkým, na Slovensko ? Ďakujem vopred za odpoveď, ak vieš :-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 6. 2017 15:45

Ještě se mi nestalo, aby cokoliv z Penonu neprošlo bez povšimnutí => neměl bys nic platit navíc.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 7. 6. 2017 15:52

mrazíkovo : Takže ani poštovné, ani clo ?
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 6. 2017 15:57

No potenciláně bys mohl doplácet clo, dph, poštovné je v ceně. Já neplatil nikomu nic, což není univerzální certifikát, že nikdo nebude platit. Pokud budeš mít smůlu a úřadu se Tvá zásilka zalíbí, tak by to mělo být cca tuším 5%cla a DPH. Nedávno se to tu řešilo, zkus pohledat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 7. 6. 2017 18:49

Mrazíkovo : teraz by ma zaujímalo, aké in-eari do 75 dolárov objednať k Walnut V2s ...... V tej cene (65 - 75 dolárov) sú skoro všetky slúchadlá na penonaudio s trochu temnejším podaním... Jedine "Sunrise Xcited" majú svetlejšie podanie (Vsonic nepočítam, sú to stariny...), ale sú vraj už agresívne... Vidím tam aj slúchadlá Fiio EX1 (prvá generácia), ktoré rozhodne prebasované nebudú...tak po nich pokukujem... Za 75 dolárov. Sú tam aj Whizzer A15, ale bojím sa ich miernej "temnoty"... Hlavne vzhľadom k tomu, že Walnut V2s má len prednastavené ekvalizéry, a nemuseli by si so žiadnym z nich sadnúť tak, aby na mňa neboli prebasované...
Odporúčaš mi možno k Walnut V2s objednať slúchadlá Fiio EX1 (prvá generácia) ? Všetko ostatné do tej ceny je tam prebasované, alebo STARÉ...

:hm
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saba32 7. 6. 2017 20:09

nowo. To opravdu chceš řešit clo a dph z ceny 33,90? Ještě nedávno jsi měl v merku M1 za čtyřnásobnou cenu, pokud vím, v minulosti jsi "kupoval" Fidue A 73 či RHA vyšší řady, ale stále jsi v očekávání, že Čínané už konečně vyrobí přehrávač za deset EUR + hádám k tomu dají grátis sluchátka, které dají konkurenci na frak. Ještě nedávno jsi tu rozvířil debatu o tom, jak si někdo v dnešní době dovolí vyrobit přehrávač bez displeje, když ti druhý oponoval /např. já/, že ne vždy je displej nutností, byl jsi v těžké opozici..., najednou to nevadí? Vždyť tu je řeč o spotřební elektronice za pár šušňů, ne o hledání svatého grálu :oops:
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 7. 6. 2017 20:24

Saba32 : Lotoo PAW Pico je 5x drahsi ako Walnut V2s, a k tomu ma HORSI ZVUK. V pripade preuravaca za 130Eur (Pico) FAKT NECHAPEM absenciu displeja. Ale pri prehravaci za 27Eur, ktory ma k tomu lepsi zvuk nez PICO (a v niecom dokonca lepsi od Aune M2my ci X10tky), by mi nevadilo aj keby mal len 1 tlacidlo - "Play/Pause".... Takze tak ;-) Uz len cakam kedy mi zaslu z Penonu aktivacny mail...a objednavam.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků