Porovnání dostupných DAP do 150USD

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod saba32 7. 6. 2017 21:21

Jestli má něco horší či lepší zvuk nikdy nezjistíš podle toho, že se sám v tom budeš utvrzovat..., pokud nebudeš mít šanci přímého srovnání přes vlastní uši. Ale možná je to i dobře, mohl by jsi zjistit, že nějaký přehrávač za 18 EUR předčí Walnut a má ještě k tomu displej.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 6. 2017 04:34

Horší zvuk, lepší zvuk. To je často zavádějící. Pořád platí tři věci. Každý z nás máme jiné vnímání zvuku, jiné preference a jiné vybavení, z čehož zase plyne jiný zvuk.
To co se líbí mě a jsem z toho nadšen, se nemusí líbit ostatním. Takže řídit se slepě tím, že se někomu něco líbí je dost neopatrné. Jiná věc je, pokud se někomu líbí zvuk vybavení, kterí jsem osobně slyšel a jsem schopen posoudit do jaké míry se můj názor shoduje s názorem pisatele. Pokud ve velké míře, pak je naděje, že jeho názor na jiné vybavení by se shodoval s mým a tudíž se s ním lze do určité míry řídit. Těch příkladů je celá řada - Oriveti Basic, Fidue A73, xDuoo X3, iBasso DX90, atp.
Nowocayne, jestli chceš tak Ti nechám poslat ty troje levný špunty ze současný tour, aby si mohl posoudit co vlastně chceš. Tato trojice je od světlých, přes relativně neutrální až po basmonstra. I na této tour je krásně vidět jak různí lidé vidí a slyší věci různě.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 8. 6. 2017 05:51

Mrazikovo : dakujem, ale nemusis mi nic posielat :-) Fostex TE-05 a GR-07 mi zneli horsie ako MH1-cky...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 8. 6. 2017 17:48

Ahojte. Vcera podvecer som sa zaregistroval na penonaudio.com, a stale mi nedosiel aktivacny mail... Co s tym ? Bezne to tak dlho trva ? Bez toho nemozem objednat tu skaredu lacnu krabicku bez displeja, ale s velmi dobrym zvukom...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 8. 6. 2017 19:46

No je to tezký,je to tezký,ale je to resitelný.Proc nenakoupís jako Guest Checkout?A nemusís se trápit registrací...howgh
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 6. 2017 19:49

Nowocayn, kukni si spam, často tam tieto veci končia.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 8. 6. 2017 21:02

_daRK : Mail nie je v spamovom koši
akburt : Skúsil som ako si napísal, ale stále mi vypisuje "The Merchant Login ID or password is invalid or the account is inactive" ... Nechápem, všetko som vyplnil dobre... Číslo karty vypíšem troma rôznymi spôsobmi (čísla bez medzeri, po každom štvrtom čísle medzera, po každom štvrtom čísle pomlčka), ale vždy mi to vypisuje...
Poradí mi niekto ? Do riti...

-- 8. 6. 2017 22:11 --

saba32 píše:mohl by jsi zjistit, že nějaký přehrávač za 18 EUR předčí Walnut a má ještě k tomu displej.

Nerob zo mňa hluchoňa. Ja mám práveže veľmi dobrý sluch, keby si ty vedel čo všetko robím pre svoje zdravie, nezaspal by si týždeň ;-) ... A vážne Vsonic GR-07 hrali v porovnaní s MH1 ako pod dekou a mali o čosi horší priestor. Fostex TE-05 tiež hrajú horšie ako MH1 (dokonca som našiel jednu tabuľku, kde týpek dal vo svojom hodnotení TE-05 o miesto ďalej než MH1), majú menší priestor a sú to tie najväčšie basshead slúchadlá aké som kedy počul. Viem čo píšem. Veď si tieto slúchadlá zožeň a porovnaj. U Fostex TE-05 som sa (až po zakúpení) dočítal, že majú podpriemerný priestor, a to sa aj potvrdilo. Vsonic GR-07 som mal od lithai-a (dal som sestre), krásne mi zapadli do uší napevno (s nadstavcami od MH1), jedna radosť... Ale ten zvuk (a to boli rozohraté boh vie koľko veľa hodín, sú staré) je skutočne akoby "pod dekou", a priestor bol tak isto horší. Zapol som si napočúvanú pesničku a nestačil sa diviť, ako tie GR-07 hrajú zle. Samozrejme som sa pohral aj s rockboxovým ekvalizérom pri tých slúchadlách, ale deku z GR-07 neodstárnim žiadnym ekvalizérom, ani slabý soundstage TE-05tiek ekvalizérom nezmením. Skutočne MH1 sú za svoju cenu (kupoval som za 15€) KLENOT, podľa mňa v tejto cene doteraz neprekonaný. Teším sa na WALNUT V2s, slúchadlá poriešim potom, najprv chcem počuť, čo vytiahne z MH1-čiek. Normálne na ne nedám dopustiť, hrajú pre moje uši lepšie niež RHA MA750 (príliš ostré vyššie stredy, zrnitý zvuk), GR-07, TE-05. Kto neverí, porovnajte, podľa mňa budete rovnakého názoru.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 9. 6. 2017 19:27

No vidís,já je mel v usích dve hodiny a pak sly pryc.Ted nevím,jestli jsem je prodal,nebo nekomu dal,ale nestýská se mi po nich ani trosku.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saba32 9. 6. 2017 20:12

nowo: Nikdo tu z tebe nedělá "hluchoňa", bohužel, ty děláš "hlupoňa" sám ze sebe. Stále tu argumentuješ svým netopýřím sluchem nastaveným poslechem MH1, tudíž ostatní sluchátka jsou špatná, protože mají jiné ladění zvuku, které nekoresponduje s tvou představou..., a čekáš, že každý, kdo porovná tvou vybranou sestavu sluchátek, ti dá za pravdu, protože jsi etalón ve vnímání zvuku. Jde o to, že stejně jako ta tvá euforie z nákupu Fostexů, kterou jsi se chtěl svými slovy přiblížit zdejší komunitě, skončila po třech hodinách, stejně rychle může skončit euforie i z Walnutu, byť se můžeš sebevíce přesvědčovat, že v dílčích oblastech může být lepší než desetinásobně drahží přehrávače. Ale to může být i Avia vůči Porsche, zejména když o víkendu potřebuji dovézt šotolinu na chalupu.

PS. Nevím, co všechno děláš pro své zdraví, že by jsem z toho týden nespal, ale asi jsi na tom dle svých slov výborně, protože já pro své zdraví dělám minimum a cítím se dobře, což ti nebrání v tom, aby jsi se dnes dobře vyspal. Jenom potom nechápu, proč trávíš na netě měsíce/roky hledáním audio svatého grálu a po přitom tě trápí, kolik se platí clo/dph z 40 doláčů, když za stejné období při tvé jistě dokonalé fyzičce jsi mohl např. nakládaním babánů v Tescu jen o víkendech vydělat na takovou aparaturu, že by jsi dnes radil ostatním, co si mají koupit.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 9. 6. 2017 22:43

Nowo: na tvým místě bych prvně řešil sluchátka, mají na výsledný zvuk vliv minimálně z 80% a přehrávač z 20%. Sluchátka za 9000Kč s přehrávačem za 1000Kč budou hrát desetkrát líp, než sluchátka za 1000Kč s přehrávačem za 9000Kč. A pokud se pohybuješ v hladině sluchátek kolem té tisícovky, tak moc rozdílů v detailu, pevnosti basu, separaci nástrojů a prostoru u jednotlivých přehrávačů nepostřehneš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 10. 6. 2017 09:35

saba32 píše:nowo: Nikdo tu z tebe nedělá "hluchoňa", bohužel, ty děláš "hlupoňa" sám ze sebe. Stále tu argumentuješ svým netopýřím sluchem nastaveným poslechem MH1, tudíž ostatní sluchátka jsou špatná, protože mají jiné ladění zvuku, které nekoresponduje s tvou představou..., a čekáš, že každý, kdo porovná tvou vybranou sestavu sluchátek, ti dá za pravdu, protože jsi etalón ve vnímání zvuku. Jde o to, že stejně jako ta tvá euforie z nákupu Fostexů, kterou jsi se chtěl svými slovy přiblížit zdejší komunitě, skončila po třech hodinách, stejně rychle může skončit euforie i z Walnutu, byť se můžeš sebevíce přesvědčovat, že v dílčích oblastech může být lepší než desetinásobně drahží přehrávače. Ale to může být i Avia vůči Porsche, zejména když o víkendu potřebuji dovézt šotolinu na chalupu.

PS. Nevím, co všechno děláš pro své zdraví, že by jsem z toho týden nespal, ale asi jsi na tom dle svých slov výborně, protože já pro své zdraví dělám minimum a cítím se dobře, což ti nebrání v tom, aby jsi se dnes dobře vyspal. Jenom potom nechápu, proč trávíš na netě měsíce/roky hledáním audio svatého grálu a po přitom tě trápí, kolik se platí clo/dph z 40 doláčů, když za stejné období při tvé jistě dokonalé fyzičce jsi mohl např. nakládaním babánů v Tescu jen o víkendech vydělat na takovou aparaturu, že by jsi dnes radil ostatním, co si mají koupit.


Dajme tomu ze nerad robim prakticke chyby... A dajme tomu, ze som zatial nasetril na polku bytu, a lreto si nedoprial sluchatka za 300Eur a prehravac za 200. Asponze mam tie repraky, ktore nie su az take smejdy, hoci krmene smejdom su... :D

-- 10. 6. 2017 10:37 --

Martas38 : v prvom rade mi ide o to, aby som vytiahol viac z Tascam VL-A5.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 10. 6. 2017 18:09

S laskavostí návštěvníka, pisatele, nákupčího a posuzovatele, jehož nickname jest mrazíkovo, je mi umožněno v klidu domova několik dní poslechu xDuoo x10 a to se samozřejmě neobejde bez přímého porovnání se železem v podobě cowoňáckého Plenue D (PD) a továrního kolegy čínského brandu, xDuoo x3. Pro představu přiložena fotografie v ultra hd kvalitě...
Obrázek
Poslouchá se především metal všech možných podob na aktuálně oblíbených ER4S. Před příchodem x10 jsem s nimi poslouchal nejvíc PD.
x10 překvapilo, že místo plastu je celé tělo hliník! Tlačítka, ergonomie - malá výtka k tlačítku vprostřed kolečka, v pytlíku by se nalézalo pro pauzu lépe, být více vyčnívajícího tvaru, nebo bodu, naopak rysky na kolečku by ani být nemusely. Dysplej zobrazuje důležité informace, kromě aktuálního času (už jsem si zvykl). Lze rychle přejít do playlistu kolečkem nebo back, po chvilce se samo vrátí, super! Blbě čitelný modrý font v seznamu. Hlavní menu jako u starého FiiO x3, taková vzpomínka. Asi ne u všech alb, ale slabé lupnutí mezi tracky, nějak extra mi nevadí, no ale stejně je. Výdrž nějak extra nesleduji, normál. Konečně zvuk. No paráda! Není co řešit. Sázka na jistotu. Chcete neutrální player za super cenu? Tady ho máte! Deal of the year a takové ty věci, nebojím se použít, jako v případě jejich x3. V srovnání s x3 i PD, x10 je skutečně neutrálnější, světlejší. Zvuku nic nechybí, nic nepřebývá, jen vložit sluchátka, sdéčko a play. Abych nezapomněl, 64gb načte za několik s.
x10 je super. Musím si ho koupit, když mám x3 a PD? Ne. Všechny tyto při playery mají svoje unikátní podání zvuku, jak jsem zmínil, x10 nejvíce neutral, PD lehký analog, x3, x3, no jak to popsat, prostě ten zvuk žeru. U všech tří. Každý trochu jiný, každý skvělý. Když bych byl v situaci, že jsem bez playeru, koupil bych x3, který je za 80US doláčků. Pro mě jasná volba. Znovu poděkuji mrazíkovo za jeho vstřícný přístup, poslouchání x10 si ještě užiju a budu se těšit na další kousky.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 6. 2017 09:22

Jelikož XunSound jsme půjčil a nemám ho doma, tak cestovat budou X10 společně s Walnutem:
Figut -> Hanýsek -> Lopo -> já
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 13. 6. 2017 13:50

Walnut V2s:
Obrázek a pak Obrázek
Nevím teda co se děje na opačném konci přenosného hi-fi, ale pokud tu máme takové kousky, tak mě to ani nezajímá.
64gb čte. Po zapnutí hraje poslední hranou skladbu (mrazíkovo?) a to i pokud kartu mezitím vyjmete. Režimy přehrávání opakovat1/random/postupně - z posledního tracku skočí na další složku. Po zapnutí přehrávač ohlásí "music" a hraje. Nastavený eq zůstává, pokud chcete měnit (netřeba, jazz jako default nejlepší, ostatní hrůza), track hraje znovu. Přehrabování se v hromadě alb hrůza. Pokud hrajete nové věci, můžete jen hádat, co že vám to tam ten dýdžej zrovna sází. Je lehký, hliníkový, má volume kolečko. Plnější zvuk. Ale nic zahuhlaného. A je to bomba! Vůbec bych neřekl, že je horší než x10. Zase jiný styl, z Plenue D prostě hned poznáte, že tohle je Walnut, z toho poznáte že teď hraje x10 a nakonec si dejme i tu x3, co kus, to osobité pojetí. A to je krásné ale i hrozné. To jsem ještě neslyšel třeba XunSound XS-1 a co Zishan Z1? Masakr, co dnes lze za tyto směšné peníze pořídit.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 6. 2017 18:29

V nastavení eq na Jazz se naprosto shodneme, taky se mi líbí nejvíc. Co se týče organizace knihovny, tak myslím, že je lepší nasypat si songy do jedné složky a nechat ho hrabat jen tam. Dobrá je i výdrž baterie. Nabíjel si ho?
Zishan je údajně podle některých lepší, podle jiných ne. Každopádně umí DSD, má jiný čip a umí i fungovat jako DAC. XS-1 je blíž k X10, ale malinko zábavnější.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků