Porovnání dostupných DAP do 150USD

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 21. 6. 2017 14:45

Tak po prvních dvou dnech pár prvních poznatků. Xduoo X10 - výborný neutrální přehrávač, nezklame zřejmě s žádnými sluchátky, naprosto neutrální a přesný zvukový projev, vše dávkováno tak, jak nahrávka vznikla. Nicméně tato striktní neutrálnost může být i na škodu a kdo je zvyklý na trochu "živější" projev, mohlo by ho X10 hlavně v kombinaci s neutrálními sluchátky časem začít trochu "nudit". Každopádně výborný přehrávač za velmi dobré peníze.

Walnut V2s - tak to je naprostá pecka ... Po stránce zvuku při využití ekvalizéru na Jazz (jiné volby jsou pro mě nepoužitelné) extrémně zábavný zvukový projev. Rozhodně nic pro striktní vyznavače chirurgicky přesného zvukového projevu, ale pokud máte rádi trochu přidané šťávy navíc, tak fantastická volba na neuvěřitelnou cenu. Tohle kdyby mělo alespoň malinký LED displej ala Xduoo X3, tak to bude naprostá pecka. Takhle bohužel celkovou využitelnost sráží velmi špatný komfort při použití s větším množstvím interpretů/složek. Ale jako doplňkový přehrávač s menší kartou a pouze oblíbeným výběrem hudby - BOMBA :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 6. 2017 06:48

Dnes se mi vrátí se zápůjčky XunSound. Až budu mít zpět Walnut a X10, pošlu do kola ještě i ten.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 1. 7. 2017 10:38

Po doplnění testování o přehrávač XunSound XS-1 si dovolím přidat pár poznámek k zapůjčené trojici přehrávačů od Mrazíka, kterému tímto moc děkuji za již několikátou možnost vyzkoušení nových hraček z jeho sbírky :-)

Na vyzkoušení jednotlivých přehrávačů jsem měl cca dva týdny a předem chci zdůraznit, že všechny poznatky jsou z mé strany silně individuální a určitě se najdou mezi Vámi tací, kteří nebudou souhlasit, nebo jsou jejich zkušenosti a hudební preference odlišné.

Začnu od nejslabšího z testovaných kousků, tj. XunSound XS-1. Na rovinu musím konstatovat, že tento přehrávač mi přišel jako nějaký omyl a nepovedená "hříčka přírody", hlavně v porovnání se zbývající dvojící. Vzhled a provedení (zde je mé hodnocení zcela subjektivní) je velmi laciné, přehrávač mi připomíná hodně levné pouzdro na hard disky apod. Ovládání je nedotažené, displej základní (ale aspoň je k dispozici). Zvukově už to není tak špatné, XunSound XS-1 mi trochu připomíná Fiio X1 1. generace, které jsem nějakou dobu používal, zvuk je trochu plnější a orientovaný na nižší pásmo. Se sluchátky, která používám (Audio-Technica ATH-MSR7, Audio-Technica ATH-SR5 a KZ ZST5) si rozuměl spíš průměrně, slušně hlavně s KZ ZS5). Chybělo mi širší podání prostoru a trochu jiskra u výšek, naopak krásně pevné je spodní basové pásmo, někdy ovšem až příliš dominantní vůči středům a vokálům.

Jako druhý přijde na řadu Xduoo X10. Velmi pěkně zpracovaný přehrávač se strohým, technickým designem, příjemným a funkčním ovládáním (občas se trochu nechtělo ovládacímu kolečku, ale jednalo se jen o občasnou nepřesnost a nic vážného). V tomto případě nemám k provedení a ovládání žádné připomínky. Zvukově jde o velmi přesný a neutrální přehrávač, který bude výborně vyhovovat každému, kdo chce poslouchat zvuk přesně v té podobě jak byl interpretem zamýšlen. Nicméně se nemohu ubránit dojmu, že minimálně s moji skupinou sluchátek to nebylo úplně ono, při delším poslechu se celkový dojem stával trochu sterilním a celková neutrálnost a přesnost přehrávače jako by bylo ve finále spíš lehkým negativem. Osobně pro mou potřebu a k mým sluchátkům lépe pasuje Shanling M1, ale jak jsem již zdůraznil, tuto věc berte jako zcela individuální názor a jsem na 100% přesvědčený, že pro spoustu potencionálních zájemců bude naopak Xduoo X10 lepší volbou.

Na závěr jsem si potom nechal dojmy z pro mě největšího překvapení - Walnut W2s. Na první pohled lehce retro působící krabička, která je však na rozdíl od XunSound XS-1 vzhledově povedená. V podstatě každý, komu jsem přehrávač ukázal, reagoval pobavaně a přehrávač i díky relativně menším rozměrům na něj působil sympaticky. Zpracování je na svou cenu výborné a jednotlivé ovládací prvky mají logiku. Obrovská škoda je absence byť maličkého displeje, ten byl z Wallnutu podle mého názoru udělal prvotřídního zabijáka většiny přehrávačů nižší i střední cenové kategorie. Zvuková stránka je totiž opravdovou lahůdkou a lépe hrající přehrávač v kategorii do 2000 Kč jsem ještě neslyšel. Osobně se domnívám, že Walnut při nastavení ekvalizéru na Jazz (což je také jediné opravdu použitelné nastavení) hraje lépe než populární Xduoo X3, pro mě osobně dosud etalon mezi levnými přehrávači. Velmi živý, dynamický hudební projev, v žádném případě ne neutrální, ale zároveň neskutečně zábavný. Hlavně s AT ATH-MSR7 si Walnut rozuměl skvěle a poslech s ním mě u některých skladem bavil víc než s mým referenčním Shanlingem M1, na který jinak nedám dopustit. O to větší škoda je právě absence displeje, díky které se přehrávač sám diskvalifikuje z role hlavního přehrávače, na kterém by bylo možné reálně procházet stovky alb a tisíce skladem. Nicméně jako druhý levný přehrávač např. na koloběžku , n :D ebo pro jiný sport, na kterém bude uložený pouze výběr nejoblíbenějších skladem apod. je absolutně skvělou volbou za směšný peníz.

Na závěr tedy ještě jednou poděkování Mrazíkovi a po víkendu celou várku přehrávačů přepošlu na dalšího šťastlivce ;-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 7. 2017 10:45

Tak... Konecne som prave objednal Walnut V2s, cez PC to neslo, cez mobil ano.
Uz len ake in-ear sluchadla k nemu do 70Eur ? Walnut podla vasich slov hra zabavne, asi trochu teplejsie, takze skor asi nejake vsetle sluchadla, nakolko viac ocenim svetlejsi nez temnejsi prejav, ze ?... Dal by som aj viac Eur za sluchadla, ale bezodkladne som musel kupovat digitalny fotak za 330Eur, a ja peniazmi neovplyvam, takze...
Poradi niekto ?
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 4. 7. 2017 11:43

Ty jsi nedočkavý. Počkej na wallnut a pak řeš sluchátka. Jak víš že ti sedne, třeba to bude to samé jak jsi nám tady už předvedl několikrát.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 4. 7. 2017 12:24

Po stopadesáté: Fiio EX1, kvalitní konstrukce, světlejší zvuk, široký prostor, vzdušné podání, na Ali za 50 EUR.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 7. 2017 13:06

LOPO_X píše:Ty jsi nedočkavý. Počkej na wallnut a pak řeš sluchátka. Jak víš že ti sedne, třeba to bude to samé jak jsi nám tady už předvedl několikrát.


Ked mi nesadne Walnut V2s (bezkonkurencny pomer cena/zvuk), tak sa rovno na vsetko vykaslem.... On mi sadne...o to nemam strach...len vhodne sluchadla k nemu potrebujem ;-) MH1 nebudu tie prave orechove...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 4. 7. 2017 13:09

saba32 píše:Po stopadesáté: Fiio EX1, kvalitní konstrukce, světlejší zvuk, široký prostor, vzdušné podání, na Ali za 50 EUR.


Cayn má problém s agresivními sluchátky, takže EX1 určitě nee.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 7. 2017 13:12

saba32 píše:Po stopadesáté: Fiio EX1, kvalitní konstrukce, světlejší zvuk, široký prostor, vzdušné podání, na Ali za 50 EUR.


Saba, a k tomu nejakych 10Eur dph ? ... Hmmm... Maju priestor aj predo-zadny, ci len do stran ? Su tu este Tennmak Crazy Chello, ale ktovie ako by si rozumeli s WALNUT V2s... Ono tie Fiio EX1 mozno mozu byt super kombinacia s Walnutom, co sa tyka zafarbenia zvuku, ale...mam pocit (aj ked som EX1 nepocul), ze ich v dnesnej dobe (kedze su uz starsie, a vyvoj in-earov ide raketovym tempom) tromfne niekolko modelov v ich cene...ktore by zaroven boli toez svetlejsie... Hoci...Tennmak asi svetlejsi nebude, co ?...
Keby tu bol niekto kto ma Walnut V2s a pocul na nom Fiio EX1... a vyjadril by sa...

Bína: Bavime sa o Walnut V2s :-) Alebo si sa len pomylil a myslel si Walnut V2s ?
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 4. 7. 2017 13:15

NOWOCAYN píše:
saba32 píše:Bína: Bavime sa o Walnut V2s :-)


Co? Já tu mluvil o EX1, stejně jako ty. Něco mi uniká??
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 7. 2017 13:24

2NOWOCAYN - když se podíváš co k Walnutu používají za sluchátka účastníci tour nebo majitelé W2s na HF a jak se ohledně jeho kvalit a synergie se sluchátky vyjadřují, tak asi nemusíš nikterak extrémně dumat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 7. 2017 13:38

Bína : no vidis. Ty nedoporucujes EX1 k Walnut V2s, saba32 odporuca.... Ja som myslel, ze V2s je temnejsi prehravac...

Mrazíkovo : napr ? Nejak neviem dohladat...v takej cene... Aha...na head-fi... Idem precitat... ;-)

-- 4. 7. 2017 14:40 --

NOWOCAYN píše:Bína : no ty si nespominal EX1 v suvislosti s WALNUT V2s, ale s Cayn...

Mrazíkovo : napr ? Nejak neviem dohladat...v takej cene... Aha...na head-fi... Idem precitat... ;-)
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 4. 7. 2017 13:44

Nikde jsem tu Sabu neviděl zmiňovat, že by Walnut zkoušel. Předpokládám, že prostě jen doporučil špičková sluchátka v té ceně. Já jen upozornil, že můžou mít charakteristiku, která tobě v minulosti nesedla. Ať tu zase za měsíc nebrečíš, co ti tu kdo doporučuje za blbosti atd...

A nevím co čekáš. Jen proto, že se o přehrávači říká, že má teplý zvuk, tak že kompletně vyžehlí agresivnost sluchátek? To by ten přehrávač musel hrát teda hodně hodně bídně.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 7. 2017 13:44

To jsi fakt tak línej a budeš si dělat z lidí sekretářku? Prostě si pročti vlákno na HeadFi ( má víc jak 200 stran ) a tam těch příkladů najdeš vagón. Nebo prostě počkej až Ti přijde, zatím ho poslouchej na těch supersonkách, čti dál a šetři. Buď zjistíš, že jiný sluchátka nepotřebuješ nebo po čase budeš mít veselejší rozpočet. Možná ty KZ nějaký by mohly být dobrý. Aktuálně jsou moderní ZS5.
Fakt stačí jen hledat. Na Ali je možností ještě víc.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 7. 2017 13:46

Bína : Tak by si mi mozno doporucil Tennmak Crazy Chello k tomu Walnut W2s ? Chcem nieco lepsie ako ZS5, ale do max 70Eur... Idealne okolo 50tky.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků