Porovnání dostupných DAP do 150USD

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Figut 25. 7. 2017 22:57

NOWOCAYN píše:Ludia, na com to pocuvate, ze sa vam zvuk paci ?

ER4S :roll:
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 7. 2017 11:19

Společně s přehrávači se mi v X10 vrátila i karta, která není moje. Napište mi prosím ten z Vás komu patří, co to je kartu a co bylo na ní a já Vám jí pošlu zpět.
Jinak děkuji všem účastníkům, že k přístrojům chovali šetrně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 7. 2017 15:54

Majitel karty se našel, dnes mu jí pošlu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 30. 9. 2017 19:23

Používam Walnut V2s ako zdroj hudby pre monitory TASCAM VL-A5..... No strašne slabo to basuje... Oveľa menej, než v prípade CLIP ZIP, keď som mal EQ na FLAT... Samozrejme zvuk je priestorovejší, čistejší, ale... nie je z neho radosť...
Viete mi poradiť ako sa s tým popasovať bez toho, aby som kupoval ďalší prehrávač ? Či sa už nedá nič spraviť ? Nejaká fičúrka na zvýšenie basov napr. za 20€ neexistuje ? Nejaký zosilňovač basov medzi Walnut V2s a Tascami... Boha jeho, keby Ten Walnut mal aj iné použiteľné EQ, a nie len JAZZ... Ten totiž silno znižuje basy.. A nie je to výplod mojej fantázie, nakoľko pri priamom porovnaní s tým CLIP ZIP na EQ FLAT ten CLIP ZIP hrá fakt asi o 3db silnejšie basy, čo sakra dosť počuť.... Walnut V2s basy úplne ztenčuje, hoci sú samozrejme dynamickejšie ako na CLIP ZIP, ale....

Možno toto ?
https://www.alza.sk/m-audio-bass-traveler-d3992278.htm
https://www.alza.sk/axagon-ada-hp-d2412611.htm
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod martas38 1. 10. 2017 01:49

Pokud ten přehrávač nemá digitální výstup, tak axagon nepřipadá v úvahu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 10. 2017 00:24

Dovolím si po čase drobný přílepek. Dostal se mi do ruky minypidi přehrávač Benjie S5. Velikostně cca jako FiiO M3. Je však vyrobeno z kovové slitiny, tedy je těžší a v ruce působí méně levným dojmem, než zmínněná M3. Zvukově si to úplně po paměti porovnávat netroufnu, ale mám-li to porovnat s přehrávači z této již uzavřené tour, tak si myslím, že by se rozhodně neztratil. Zvukově se mi líbí hodně moc. Je docela neutrální, ale nechybí mu lehkost na výškách a ani důraz na spodku a je tedy i zábavný. Prostorově se nedotahuje na X10 a ani na W2s v režimu Jazz, nicméně za 28,90 Amerických korun je to itak špica. A ten rozdíl v podání prostoru není signifikantní. Ze všech levných cetek, co jsem měl v ruce je tento cetkovatý nejméně. Pokud hledáte něco za pár korun na sport nebo si nechcete oddělat čo ztratit svůj dražší přístroj, tak tuten šmudla Vám zahraje tak, že tomu za ty peníze nebudete věřit. Malinko sice šumí, ale s Andromeda šumí kdeco a navíc mi přijde, že mám šumu míň, než M1. Tudíž zpětně prohlašuji, že S5 je pro mne vítězem tour levných přehrávačů.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 14. 10. 2017 06:08

Benjie S5 : Na Aliexpresse ho maju uz za necelych 19Eur... A to overeni predavajuci... A nie len jeden predajca....
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 10. 2017 06:16

Já koukal na penon. Ali jsem neprohledával. Pokus stojí pod dvacku eurozlatek, tak je to ještě větší pecka.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 31. 10. 2017 09:05

Ahojte.
V prehrávači WALNUT V2s mám 2GB kartu (bez displeja mi viac netreba). Zistil som, že prehrávač mi VôBEC neprehráva hudbu o dátovom toku nie len 192khz/24bit, ale dokoknca ani 96khz/24bit, a to ako vo formáte WAV, tak vo formáte FLAC.... Bude to možno pomalou MicroSD kartou (inú kartu doma nemám, nepotreboval som), alebo... ? ... Nechce sa mi veľmi komprimovať 192khz/24 bit na nejakých 48khz/16 bit... Predsa len... to budem možno počuť už aj na WALNUT V2s s KZ ZS5, hlavne, keď ide o audiofilnú binaurálnu nahrávku "Macy Gray - Stripped" od Chesky Records...
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod akburt 31. 10. 2017 11:19

Nezdá se mi,ze by to mohlo být kartou.Spis predpokládám,ze tyto formáty prehrávac neumí zpracovat.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 11. 2017 10:06

Dnes mi dosla ta hracka Benjie S5, necakal som a) ze to bude tak krpate, myslel som, ze to bude o chlp mensie ako Xduoo X3 b) ze to bude tak dobre hrat (porovnavam akurat s Fiio E10k a Benjie urcite nehra vyrazne druhe husle). Zobral som si to len ako gadget a zaspavanie do postele a svoj ucel za 18 Eur splni urcite.
Diky mrazikovo za tip.
P.S. Na GB je XDUOO za 65 Eur, len uz nie cierne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 18. 9. 2018 09:27

"The seller is processing your order" ...

Tak toto mi pise, ked kliknem na moj "order" cez android aplikaciu Aliexpress...
Dnes je vsak 18.9. a ja som objednaval 14.9. ... Peniaze mi stiahlo.
Cim to je ??? ... Predavajuci mal nejakych 250 hodnoteni, a znamku 4,9.
Objednaval som Benjie S5, ciernej farby, ktory bol fyzicky dostupny.
Stalo sa uz niekomu z vas, ze mu ani po 4 dnoch neodoslali z Aliexpressu balik ? ..
:-/ ...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vencaxxx 18. 9. 2018 17:30

to je normální, tracking má obvykle zpoždění, klidně to může být už na cestě.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 19. 9. 2018 02:44

vencaxxx píše:to je normální, tracking má obvykle zpoždění, klidně to může být už na cestě.


A ten super tajfun dva dny zpatky tomu taky muze pridat.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 16. 10. 2018 13:09

No uz mam doma Benjie S5 ...
Moje poznatky (hra zatial 2 hodiny)...
Pri spojeni s Tascam VL-A5.... Vysoka dynamika, dobry priestor (neviem ci je lepsi nez na V2s), rychly a primerany bas, vysoka cistota...ALE....brutalne vystuple vyssie stredy a vysky... Pocuvam na vypnutom EQ. Musel som na monitoroch vzadu prepnut packy "8kHz - 1,5dB", aby to tak nerezalo usi... Avsak...stale je to prilis svetle... Prilis svetle, avsak s dostatkom basov. Kupoval som BENJIE S5 z dovodu, aby som nemusel pocuvat svetlejsie nahravky na svetlom Walnut V2s.... Avsak S5 je este svetlejsie...no s vyraznejsim basom, nez ma nebasujuci V2s... Normalne ma bolia usi... Pri S5 mi pridu lelsie oddelene nastroje (separacia), ale...aj pri znizeni vyssich stredov (8kHz) o 1,5dB mi to reze usi... Mozem sice pri S5 vypnut packu "+1,5dB 150Hz" ktorej aktivacia bola pri V2s nevyhnutna, ale....normalne rozmyslam, ze budem hudbu nadalej pocuvat cez V2s....a S5 dam do suflika.... S5 si azi rozumie z monitormi s potlacenymi vyssimi stredmi a vyskami... VL-A5 su ale vyrovnane...
Absolutne sa na tom neda pocuvat stary Prince (Prince - 1999, Prince - Purple Rain), ani INXS (Kick...)... nema to absolutne ziadny bas (nema ani na V2s)....Taky Espen Lind ma sykavky az mi praskaju bubienky...
S5-tka si rovnako ako V2s rozumie dobre LEN s tmavymi nahravkami (co prakticky nie su ziadne nahravky z 80tych rokov :-( ...), akurat S5 ma lepsi bas nez V2s, a V2s nema tak vystupene vyssie stredy a vysky ako S5 ...
ZNOVA SOM SA POPALIL.... :D ...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků