Cayin N3

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 4. 2017 15:34

Cayin uvedl nedávno na trh svou novinku osazenou oblíbeným čipem AK4490, který byl do nedávna výsadou dražších přístrojů, ale už jej lze nalézt v přehrávačích pod 200USD, čehož je N3 příkladem. N3 se dá koupit v Anglii za 149,99GBP.
N3 umí USB DAC, kdy připojení se koná přes USB typu C. Umí i OTG, je možno jej využít jako transport, je vybaven Bluetooth v4.0 a apt-X, lze tedy k němu připojit bezdrátová sluchátka. Je vybaven slotem na Micro SD kartu až do 256GB. Baterka by měla vydržet až 12h. Ovládá se na čelním panelu pomocí dotykových senzorů, kdy potvrzuje jejich dotek zavrněním. Z boku jsou klasická tlačítka. Na levé straně zapnout/vypnout a ovládání hlasitosti, na pravé je play/pause a forward, backward.
Jeho zadní panel je v provedení umělé kůže, což vypadá prďácky. Součástí balení je silikonové pouzdro, principielně známé od FiiO přehrávačů. Ovládání je celkem svižné, start je pomalejší, než nabízí Aune M1s či xDuoo X10, ale je výrazně rychlejší, než AK přehrávače, trvá cca 15sec. Pamatuje si poslední pozici, nastavení hlasitosti, má gapless. Při vytažení sluchátek se pauzne. Gain jde nastavit ve třech úrovních. Umí přehrát DSD. Rozměry jsou 100x54x13( mm ), váha cca 100g. Celkově se jedná o sympatický přehrávač, který bude zvukem a výbavou šlapat na paty oblíbenému Shanlingu M1. Nicméně my už víme, že Shanling chystá také své novinky, takže máme se na co těšit.
N3 jsou koupil právě v UK, dnes mi přišla. Budu teď pár dní poslouchat a se zvukovými dojmy se svěřím později. Už teď můžu říct, že se mi N3 líbí a ani zvukem mi není zklamáním. Naopak.
Přílohy
IMG_5635.jpg
IMG_5637.jpg
IMG_5640.jpg
IMG_5641.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 14. 4. 2017 09:56

Po tomhle přehrávači už chvíli pokukuju, chci něco na ven..Rozhodují se mezi X1 a tímto.. Těším se na zvukové dojmy.
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 4. 2017 20:11

Neměl jsme zatím moc času poslouchat, přes svátky jsme byli s rodinou na výletě. Nicméně těch pár hodin poslechu, které jsem pro sebe urval, je pro mne velmi příjemným překvapením. Když pominu počáteční start přehrávače ( 15sec ), tak je odezva na ovládání v zásadě okamžitá. Líbí se mi jak funguje náhodný výběr, kdy N3 nemá tendenci některé tracky mlýt dokola, jako některé jiné přehrávače. Trošku nešikovný je umístění ovládacích tlačítek souměrně po obou stranách. Může dojít k nechtěnému zmáčknutí a místo posunu skladby si přehrávač můžete vypnout. Je potřeba orientovat se v kapse podle polohy displeje vůči tlačítkům. Myslím, že umístění ON/OFF šlo dát jinam a tlačítka bylo lze rozlišit tvarem či velikostí jako to má třeba Cowon.
Jelikož jsem fakt propadl světu Custom Art, tak nic jinýho než Ei.3 jsem už dlouho v uchu neměl. Když jsem CA připíchl na N3, tak z počátku byl dojem spíš rozpačitý. Zvukově se N3 hodně liší od xDuua X10. Má teplejší projev a z počátku jsem měl pocit horšího rozlišení a méně detailů. Nicméně při delším soustředěnějším poslechu mi došlo, že málo detailů fakt nemá. Ani v rozlišení není horší. Celkový projev je spíše teplejší, s dobrou výtěžností detailů a jejich rozvrstvením po scéně, která je sama o sobě širší i hlubší, než u X10. A právě to podání prostoru, rozmístění jednotlivých nástrojů v něm a zároveň jejich artikulovaný přednes je u N3 naprosto fenomenální. N3 není určitě referenční přehrávač, tím by se dal spíše v přímém poronání nazvat X10. Nicméně N3 ji překonává v podání scény, ve vitalitě přednesu a muzikálnosti. N3 bude vynikající pro ty, kdo už vědí co chtějí a hlavně si chtějí vychutnat svou muziku. N3 nenabízí streamovací služby a podobný fíčurky dnešní doby. Není technicky oholená jako Aune M1s, ale není natlakovaná jako FiiO X5iii. Nabízí to co dává smysl, ale hlavně nabízí nadprůměrnou porci muziky. Muziky, která má šťávu a život. N3 mne moc baví. Jediné negativum je šum na pozadí. Bohužel se zdá, že tím trpí drtivá většina přehrávačů co mi prošlo rukama a jedinou výjimkou je Astell&Kern. Nicméně rád to N3 odpouštím, protože jinak je pro mne osobně ve všech ohledech dokonalá. Neměřil jsem zatím výdrž baterie, ale dle specifikace má být až 12 hodin. I tím by N3 byla nad současným průměrem toho co je na pultech.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 4. 2017 09:41

Včera jsem zkoušel výdrž baterie a při přehrávání různých formátů, vydržela N3 hrát 11 hodin.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 4. 2017 15:43

Zajímalo by mě srovnání s Shanling M1 příp. M2s
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 4. 2017 16:08

S M2s to ještě asi nikdo chvilku nesrovná, protože podle všeho mají tolik objednávek, že jim bude chvilku trvat, než je uspokojí. Oproti M1 je zvuk teplejší, prostor jde víc do šířky i do hloubky. Celkově je zvuk větší. Nevím kolik by N3 stála tady, ale při ceně 15OGBP mi přijde lepší investice do N3. Jen je potřeba brát do úvahy, že N3 má šum na pozadí, což je i citlivějších špuntů nepříjemný. Nicméně šumí i M1.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepek_k 25. 4. 2017 16:14

jenom mám pocit, že je všude vyprodána, že by taky nestíhali ?? Kde jsi ji prosím objednával?
pepek_k
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 4. 2017 16:23

N3? Já jí mám z UK, ale už je vyprodaná. Měli by jí mít po 1.5.

http://www.advancedmp3players.co.uk/sho ... aafap4oql3
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepek_k 25. 4. 2017 16:25

jj, N3 - myslel jsem že je o ní řeč :-) :-) V té modré je fakt nádherná, dík
pepek_k
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 4. 2017 16:30

Na tom odkazu co jsem dával mají i5 se slevou za 276,27GBP místo původních 399GBP
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepek_k 25. 4. 2017 17:03

myslíš že i5 stojí za ty prachy? Já jsem k takovým "androidím vymoženostem" hodně skeptický. Mám v plánu koupit nějaký hoooodně jednoduchý přehrávač, ale zároven zvukově nekompromisní (zatím to vidím na Shanling m1) :-) - zastávám totiž názor, že když chci přehrávač koupím si dobrý přehrávač, když chci foťák koupím dobrý foťák, když chci telefon .... nekoupím nic, protože tyto sračky na trhu mě vážně zvedají ze židle. Proto do teď chodím s klasickým telefonem a jsem pubescentům (a možná už všem) pro smích :-)
Ale zase na druhou stranu, pokud mě někdo přesvědčí, že I5 je zvukově za ty peníze úplně někde jinde než třeba M1 nebo N3 nebo X3 , tak nevidím důvod do ní nejít :-)
Mrazíkovo, prosím tě, pokud by sis měl vybrat přehrávač na "delší" dobu ( myslím tím víc, než dejme tomu 3roky), který by jsi osobně vybral ?( cenový strop třeba ... 8-10 tisíc) , poslouchaný v práci na CustomArt nebo "nějakých" špuntech, doma i větších sluchátkách msr7? :-)
Uvidím jestli mi to vyjde, ale rád bych se toho 20.5. otočil do Prahy na váš sraz a udělal si konečně kloudné srovnání, co jak hraje a jak se co poslouchá :-) ( ikdyž to mám přes celou republiku :-( ). Už totiž to moje vybírání trvá snad půl rok a čím déle člověk čeká tím je to horší :-) :-) Zatím jsem pořídil, myslím na tvé doporučení KZ ZST - za ty peníze vážně dobré a zpočátku jsem naletěl na Delty - ty snad přijdou, ale asi zakotvým u customů :-)
pepek_k
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 4. 2017 17:30

No jednoduchost bez kompromisu je Aune. Za relativně málo peněz M1s, potom jsou různé verze M2, M2s a M2Pro. U těch už záleží, kolik do toho člověk může pustit peněz. Nicméně už ta M1s je za 249USD hodně zvukově dobrá. Charakterem je malinko víc směrem k refereci, než teplejší N3 či M1. Měl jsem chvilku tu M2 v základní verzi a ta se moc líbila. Výhodu Aune je i minimum šumu na pozadí, což u některých sluchátek může být problém. Ty Aune mají i dost výkonu. M2 jsou v třídě A. Levnější, ale zvukem špičkovou alternativou je xDuoo X10. Zase v porovnání s N3 je zvuk víc neutrální, takže hodně je důležitý si ujasnit jaký zvuk chceš.
Nicméně já poslouchám i z telefonu, jen tam mám doinstalovaný Hiby přehrávač a zvukem to v pohodě snese srovnání s celou řadou přehrávačů. V slepém testu bys byl možná překvapen.
No a na trh přichází Shanling M2s, ten vypadá hodně pěkně. Mě osobně třeba zaujalo i toto:

http://penonaudio.com/music-mp3-players/XunSound-XS-01

Vůbec to filosoficky nevypadá blbě. Tu i5 jsem neslyšel a podle srovnání na HF to zase takový posun od N3 není. Já jen, že ta mnou postnutá je za pěkný peníze.

Sluchátka od Custom Art je dobrá volba. Zatím jsem měl čest se dvěma modely a v obou případech to byla příjemná zkušenost. Mám Ei.3 a jsem jimy nadšen.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepek_k 6. 6. 2017 08:45

tak jsem jej nakonec pořídil :-) Mám dotaz na uživatele, zjistil někdo jestli lze tlačítka nějak "zamnout" , když jej dám do kapsy, tak lehce může dojít k nechtěnému zmáčknutí. A lze nastavit ovládání jenom tlačítky? - štve mě totiž, že pustím přehrávání, chci odložit přehrávač a většinou ťuknu po display, který okamžitě reaguje.
Jinak asi obecná otázka, jak máte "setříděny" skladby a jak je následně přehráváte? Rozdělení do složek podle alb a přehrávat podle seznamu ( u N3 asi třetí záložka v menu) nebo se dá nějak rozumně využít první záložka s roztříděním podle alb, žánrů, playlistů apod. (kam vlastně uložit v N3 playlisty?).
Co byste doporučili nastavit v setting jako důležité ohledně zvuku? ( :-) co je gain, gapeless apod. nějak se v tom nastavení ztrácím).
Jinak jde o moc hezkou mašinku :-)
pepek_k
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 6. 2017 09:02

Gain = zisk => výšší Gain hraje víc hlasitě
Gapless = zkracuje mezery mezi skladbami a ty navazují plynule na sebe

Přehrávač zamknout tuším nejde, ale když krátce zmáčkneš ON/OFF tlačítko, tak by mělo fungovat jen ovládání na boku.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 16. 6. 2017 22:27

Tiež sa pozerám po nejakom DAP s funkciou USB DAC, aspoň trochu slušným výkonom a s cenou okolo 150€.
Nie pre in-ear, skôr pre prenosné náhlavne slúchadla (AKG K545, Meze 99 Classic)
Popri Cayin N3 pripadá do úvahy ešte Fiio X3 2nd. Existuje ešte nejaký DAP s USB DAC v tejto cene s výkonom okolo 200mW pri 32 ohm a viac?
Ak nie, otázka znie Fiio alebo Cayin? Mali ste niekto možnosť porovnať ich, čo sa týka zvuku, prípadne, ktorý má lepšiu obsluhu? :) Dik
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků