Lotoo

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 4. 2017 06:16

Před nějakým časem mi v oku uvízl nový drobeček, který na trh uvedlo Lotoo. To už má ve své nabídce 2 přehrávače a oba patří k těm lepším. Nižší model PAW5000 je určený pro sportovce nebo na venkovní použití pro ty, kteří nechtějí zvukový kompromis ani za pohybu. Vyšší model PAW Gold patří k vyhledávaným referenčním aparátům, ačkoliv jeho zvuk za čistě referenční prý označit nelze. Avšak tím novým přírůstkem je mikropřehrávač PAW Pico. Nenechte se zmást velikostí na fotce, musí to focené asi v dětské ručce. Pico je ve skutečnosti menší, než krabička od sirek. Pico mi včera přišlo, objednával jsem u Penonu cca před dvěma týdny. Jedná se o přehrávač bez displeje, což patrně řadu z Vás odradí hned na počátku. Já však myslím, že to bude Vaše škoda. Pico má vestavěnou 32Gb pamět a tu nelze rozšířit. Je vybavené GPS senzorem a prostřednictvím BT by mělo být možné používat aparátek na trackování při běhání, atp. Zatím Pico komunikuje pouze Čínsky, ale to by se mělo v budoucnu nějakým upgradem vyřešit. K přehrávači dostanete jakýsi držáček s klipem, pás na ruku, kabel a návod. Přístroj samotný má z jedné strany knoflík na změnu hlasitosti, ze předu je ovládání přehrávání ( vpřed, vzad, play, pause ) a na horní hraně je posuvník k vypnutí a zvolení přehrávání ( náhodně opakuj ) a tlačítko, kterým se přepínají funkce GPS a přehrávání. Umí přehrát většinu ztrátových i bezztrátových forátů, včetně DSD. Je to ideální mašinka, pro běžce, na ven, pro všechny, kdo si se nechce vystavovat riziku ztráty, krádeže či poškození při každodenním nošení dražších přehrávačů. Pico stojí bez mála 4.000,-Kč, což není mnoho a vzhledem k tomu jak hraje je to hodně fér cena. Nicméně se svými zvukovými vjemy se svěřím později, až si na něj zvyknu a trošku víc ho vyzkouším.
Přílohy
300x300px-LS-595f8275_659645945_prof-9.png
300x300px-LS-595f8275_659645945_prof-9.png (82.44 ) Zobrazeno 3445 krát
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 4. 2017 08:51

... Nastastie chybajuci displej odradi od kupy myslim drvivu väcsinu pripadnych zaujemcov. Kiez by tak bolo aj u LCD televizoroch, aby sa uz nevyrabali...
Hlavne, ze to ma DSD...Ale displej nie... V dnesnej dobe, led displej ma uz pomaly aj ciapka na hlave, a prenosny prehravac za 4000Kc nie... To radsej nech prehrava len 44/16 a bez DSD, ale s rovnakym zvykom suborov do 44/16, no s displejom... Komfort uzivania bez displeja je nulovy... A este bez slotu na microSD kartu... FAIL ROKA na poli prenosnych audio prehravacov... A myslim, ze so mnou suhlasi väcsina. Aj ked ja sam mam sunt, ale aspon s displejom a ekvalizerom... Tu nemoze byt ani ten...ako by sa nastavil bez displeja.. ? :D...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 4. 2017 09:04

Smazány nesmysly

Tady jsou zatím nějaké dojmy z HF, já osobně to zase za takový propadák nepovažuju. Jsem rád, že patřím mezi ty, co na přehrávači ocení hlavně zvuk a ne mrtě nastavení a připojení, který stejně jen aparát prodražujou a kvalita zvuku bývá až sekundární.

http://www.head-fi.org/products/lotoo-p ... iews/18079
Naposledy upravil mrazíkovo dne 4. 4. 2017 09:38, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 4. 2017 09:22

mrazíkovo : Preboha, aj keby som nemal ziadny prehravac..... Kupit si nejaky MP3 prehravac bez displeja za 5Eur z Aliexpressu na prehravanie nejakej audioknihy ktora nie je delena na kapitoly (alebo kapitoly zacinaju slovami "Kapitola piata..."), nepoviem nic... Ale to je asi take iste v pripade tohto prehravaca (Lotoo), ako telka ktora nema reproduktor, a navyse ani vstup na jeho zapojenie (napr. Jack, alebo zapojenie AVR). Ale esteze sa najdu taki ludia ako ty, ktori podporia taky zly napad. Nic proti tebe, mrazíkovo, si hodnotny prispievatel a som tu za teba rad, ale akurat som uplne ineho nazoru na spominany prenosny audio prehravac...
Mimochodom, naco vlastne rozsirit pamät na viac nez 32GB... Aby pri hladani spravnej pesnicky znicili za tyzden tlacidla na prehravaci ?... :D... Fail jak oci... Alebo jak slepe oci... Lebo toto je prehravac urceny asi slepym nakolko tym je displej nanic, hoci im tam chyba hlasove ovladanie. Asi je to ekonomickejsia verzia... A ty si objednavas take veci asi zo zaluby, podla mna to rychlo skonci v sufliku alebo to predas za polovicu (lebo kto by to kupil za 80-90% ceny...). V kazdom pripade som zvedavy na recenziu zvuku. Ahoj.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 4. 2017 09:37

Navrhuju uzavřít dohodu, že to máme každý jinak. Což je v pořádku. Pico je přehrávač pro někoho, kdo si ho pustí, strčí si špunty do uší a jde běhat, na kolo a tak. Během těchto činností drtivá většina lidí má zvuk jen jako podkres, ale i tak někteří chtějí mít podkres na vyšší zvukové úrovni. Já třeba osobně to tak mám. Zbavil jsem se téměř všeho a nechal si jen xDuoo, telefon a teď jsem přikoupil Pico. Na doma mám X10, ale nechce se mi jí nikde moc tahat. Když vyrazím na koloběžku, tak to znamená, že bych musel řešit nějakou bezpečnou kapsu, kam ho uložit. Pico si připnu na triko a můžu dupat. Já nemám potřebu streamování, ekvalizace, nastavování a prohlížení si informací na displeji. Přehrávač si pustím a potom jen v některých případech přeskočím na další song, což mi i to Pico splní. Chápu, že z něj nebude prodejní šlágr, ale zase nejsem toho názoru, že si to kupce nenajde. A těch 32GB? Je to jen záložní přehrávač. Mám v něm mix FlACů, MP3 v různých kvalitách a vejde se tam několik stovek nahrávek. Když někam vyrazím na tu kolobrndu i na celý den ( řekněme těch 8 hodin ), tak je stejně nepřehraju všechny. Je jasný, že velká část audio populace se nad ním bude šklebit, ale propadák? Propadák to myslím nebude. Dáš si ho do kapsy u trenýrek a můžeš jít skákat přes švihadlo. To třeba s iBassem DX80 neuděláš :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 4. 2017 12:27

mrazíkovo píše: Dáš si ho do kapsy u trenýrek a můžeš jít skákat přes švihadlo. To třeba s iBassem DX80 neuděláš :-)
... a presne o tom to celé je! :oboze

... háčik je v tom, že takáto "filozofia posluchu" nie je iba výsadou hŕstky excentrických "milovníkov hudby", ale zasahuje to široké vrstvy populácie, ktoré to celé chápu len ako povinný módny doplnok ... obávam sa, že o pár rokov nakoniec všetci tak zdegenerujeme, že sa budeme naopak čudovať, prečo sú na niektorých staromódnych DAP ešte také zbytočnosti ako displej ;-]
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 4. 2017 12:50

Nehraje to úplně špatně. Malinko míň detailů, prostor celkem pěkně vykreslenej, důrazný bas, zvuk celkově hutnější ( posloucháno na Custom Art Ei.3 ). Doma to ještě prubnu i se Spartany. Na ,,on the go" aktivity čupr, doma si radši poslechnu xDuoo. Je ho potřeba brát jako účelovej přehrávač. Nicméně jsem nezaznamenal žádný šum, ani sykavky. Tudíž zatím jsem spíš spokojenej. Shanling M1 je za podobný peníze líp vybavený a zvukově více pro seriozní poslech. xDuoo X10 je lepší zvukově nade vší pochybnost. Pokud však někdo chce přímou náhradu za iPod Shuffle, tak Pico je určitě vynikající volba.
Přílohy
IMG_5629.JPG
IMG_5630.JPG
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 4. 2017 14:03

Takze dobre hrajuca mala cierna ploskacka (asi tam sa inspirovali dizajnom), do ktorej sa ale neda naliat alkohol. Niekde urobili sikmooki sudruhovia chybu. Ked uz nie displej, tak aspon vnutorny priestor na slivovicu ci vodku... Ale ani to... Stacilo by 2cl, taky maly frtan zdravotny.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 4. 2017 14:13

No kdybych tušil jako moc Tě bude dráždit, tak ho snad ani nekupuju. Nicméně tou placatkou se spíš inspirovali u Echoboxu, ale je fakt, že ta má displej!
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 4. 4. 2017 14:52

Velice sympatická mašinka. Sice za podobné peníze by jsem volil na sport Shanling M1 již kvůli zvuku, /i jsem tak učinil/, na druhou stranu si dokážu živě představit, že i Lotoo splní svůj účel bez výhrad. Nedávno jsem byl cca 4 hodiny na kole, na začátku jsem si pustil výběrovku od Stounů, na konci ji vypnul. To samé posilka, běhání. Při tomto cíleném využití není displej nutností, řešit při podobném zařízení - navíc s 32GB interní memory - absenci slotu na kartu kravina. Běhával jsem i s kazetovým Walkmanem, ten nejenže neměl displej, navíc měl ohromující kapacitu 90 minut a přežil jsem to ve zdraví. Discman o ničem, ale ten displej měl:) Cílovou skupinu si Lotoo jistě najde a na remcaly kašlat. Já osobně např. nepotřebuji sluchátka přes celou hlavu, no nikdy by mne nenapadlo to komentovat vůči těm, kteří je používají, natož na tomto základě prorokovat nějakou apokalyptickou budoucnost.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 4. 2017 15:30

Osobně bych sice taky byl radši za malý, ale aspoň nějaký displej, nicméně chápu, že se s jeho absencí snižuje i míra rizika poškození při sportovních aktivitách. Jinak zcela chápu využití přehrávače u mrazíka, na koloběžku to chce opravdu něco malého, co nebude překážet (jsem rád že nejsem jediný blázen z místního fóra, který propadl turistickým kolběžkám ...). Nicméně při této ceně si myslím, že Shanling M1 bude o něco lepší volba. Podle fotek není o moc větší a předpokládám že i váha bude hodně podobná
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 4. 2017 15:42

M1 je větší téměř 2x, nicméně zvukově se jedná určitě o lepší přehrávač. Na druhou stranu výhodou Pica je i ten držák s klipem, M1 futrály moc vymakaný nemá. Je to fakt prcek, takový větší poštovní známka. Nicméně má své mouchy. Už mi zmrznul, což mi moc radost neudělalo. Dám mu pár dní šanci.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 4. 2017 15:46

Vsetko o.k., ale dat prirovnanie in-ear vs. over/around-ear ako ekvivalent porovnanie DAP s displejom vs. DAP bez displeja, to nebolo prave najstastnejsie... Prakticky totiz neexistuje nikto, kto by uprednostnil napr. v rovnakej cene DAP bez displeja pred DAPom s displejom. Asi rovnako, ako aj na najzakladnejsom mobile s tlacidlami bez displeja (XY rokov dozadu) viem vytocit cislo, ale displej len a len ocenim. Na DAPe este omnoho viac, pretoze tam sa viem dostat bez problemov na pesnicku na ktoru chcem, do adresara do ktoreho chcem, pouzit pripadne ekvalizer, repeat, random, shuffle. Za to medzi in-ear a over/around-ear sluchadlami to je asi o tom, ako porovnat luxusne rodinne auto s dvojdverovym supersportiakom... Idealne je mat obe auta, oba typy sluchadiel. Ale doplnit si DAP s displejom DAPom bez displeja, to nie je ekvivalent klasickeho auta za 50 000Eur vs kabriolet za 50 000Eur... Lebo kabriolet si kupi niekto cisto na pocasie bez dazda a pocas teplych dni, no DAP bez displeja neponuka vyhodu ZIADNU. Ci je fakt taka vyhoda ozeliet displej len preto, ze bez neho DAP vydrzi hrat dlhsie ? A o kolko dlhsie, ked displej staci zapnut len vtedy, ked clovek chce vojst do ineho adresaru, alebo prepnut pesnicku ? O par minut ?...
Mrazikovo, podla mna by ti rovnaku sluzbu urobil stary ClipZip, s displejom... Ano, s horsim zvukom, ale to pri sportovani ani nezbadas... Ci sa pri bicyklovani ci skakani na svihadle tak sustredis na detaily ? Mozno ano. Ale mozno ani nie. Podla mna si uz prepadol manii nakupovat, a to aj nieco, co za to nestoji, akurat vyronca ma tu odvahu to ponuknut... Inak, v dnesnej dobe vedia vyrobit displej, ktory potiahnu tvrdenym sklom za 1Euro maximaaaalne. V pripade tohto prcka by to tvrdene sklo malo rozmer ako krabicka od zapaliek... To viac ako Euro nemoze stat. A ked su displeje aj na MP3 prehravacoch za 5Eur na aliexpresse (plus zvukovy cip, telo, sluchatkovy vstup, regulator hlasitosti, baterka), tak pri 140-150Eur stojacom DAPE, ktory navyse ma horsi zvuk ako mozno o nieco lacnejsi Shanling M1, sa neda hovorit o nutnosti usetrit mozno 2Eura...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saba32 4. 4. 2017 16:05

Hovoříme o konkrétním využití. Pokud by dva mini přehrávače na sport měly stejnou cenovku, jeden s displejem a druhý s lepším zvukem, volil by jsem ten druhý. Při sportování nemám potřebu něco hledat v adresáři, zapnu a jedu. Na hrátky s přehrávačem mám čas doma. To porovnání se sluchátky bylo jen o tom, že když jeden nevidí smysl využití nějakého aparátu, nutně neznamená, že ten smysl v tom nevidí druhý. Nějaké zevšeobecňování tu není na místě.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 4. 2017 16:06

No jestli to i hraje hůř než M1 tak je to fakt úlet. M1 je tak malej že menší už skoro nemá smysl. A displej zapínat nemusím taky stačí tlačítka na přeskakování skladeb atd.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků