Přehrávač pro Beyerdynamic DT770

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 29. 3. 2017 21:03

Ahoj.

Situace je taková:

Dosud jsem fungoval jen se sluchátky Koss Porta Pro a přehrávačem Cowon iAudio i9, do kterého jsem cpal mp3 320kbp/s, občas FLAC. O existenci audiofilních přehrávačů, zesilovačů atp. jsem měl dosud sotva matné povědomí a na tyto pojmy jsem narazil až při hledání nových "lepších" sluchátek (uzavřená, circumaurální - pro poslech doma, v práci, ve vlaku, ...). Vzhledem k aktuálně dostupným financím (a focení jakožto dalšímu drahému koníčku :) ) jsem se rozhodl pro sluchátka Beyerdynamic DT770 (limit 5000Kč) a přehrávač v ceně kolem 7000 Kč - komplet sluchátka+přehrávač tedy zhruba do 12 000 - 15 000 Kč. Co se sluchátek týče, tak mám zatím jasno jen v tom, že bych měl koukat na impedanci pro přenosné přehrávače (v tomhle případě verze sluchátek 32 Ohm), ale jinak je pro mě vše stále španělská vesnice a nerad bych spároval kravinu s blbostí a pak litoval výsledku :)

Otázky na zkušenější tedy jsou:

1) Jsou tato sluchátka adekvátní k tomu, co očekávám a hledám - tj. zásadní skok vpřed v kvalitě poslechu oproti stávajícím sluchátkům a přehrávači? Jakou lepší alternativu byste jinak doporučili v ceně kolem 5000 Kč (uzavřená, circumaurální)?

2) Jaký přehrávač byste v cenové relaci kolem 7000 kč doporučili s nejlepším poměrem cena/výkon?
Pozn.: jsem celkem ujetý na dobrý vzhled UI a kvalitní HW zpracování celkově.

3) Je nutné pořizovat pro přehrávač i zesilovač (případně jaký?), nebo si vychutnám kvalitní reprodukci hi-res hudby i bez zesilovače? V případě potřeby zesilovače mě děsí další eventuální investice...

Dle recenzí mnoha přehrávačů (Fiio, Astell&Kern, Cowon, SONY, ...) jsem došel k závěru, že každý má svá pro a proti a nemám úplně jasno, jestli bych vzhledem k aktuálním (ne)zkušenostem s kvalitní reprodukcí spolu s vybranými sluchátky vůbec poznal rozdíl mezi jednotlivými přehrávači v této cenové relaci.

Předem díky za pomoc s výběrem!
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 29. 3. 2017 22:50

DT770 mně osobně na ven nepřipadají jako nejšťastnější volba.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 30. 3. 2017 05:46

martas38 píše:DT770 mně osobně na ven nepřipadají jako nejšťastnější volba.


Však píšu - na doma, do práce, ev. do vlaku (tím jezdím dost málo). Vše má podmínky spíše domácího, než venkovního poslechu (prakticky naprostý klid).
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 3. 2017 04:50

Osobně bych volil opačnou cestu - přehrávač klidně levnější - např. Shanling M1 apod, tj. cenová kategorie do 5000 Kč a přidal bych něco navíc na sluchátka - např. Audio-Technica ATH-MSR7, BeoPlay H4 apod.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 3. 2017 06:02

Za mě taky Shanling M1, je to dobře hrající mini přehrávač se spoustou funkcí, lze využít i jako DAC k PC. A sluchátka si vybereš k tomu. V audigu maj velkej výběr, maj tam snad i ten Shanling M1 tak tam zajeď a máš to.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 31. 3. 2017 20:22

Díky za tipy :) Tohle kombo vypadá pěkně - i co se zpracování týče, tak to působí jako celkem kvalitní záležitost (což já tuze rád). Cenově je to ve finále ještě lepší než moje původní představy.

BTW - s využitím DAC zesilovače pro PC nemám zkušenosti. Pokud píchnu mp3 přes USB k počítači a z něj budu poslouchat muziku (samozřejmě kvalitní FLAC kvalitními sluchátky), tak bude kvalita zvuku znatelně jinde, než bez využití přehrávače jako DAC?

Poslední dotaz - k čemu jsou dobré zesilovače, které se využívají spolu s těmito přenosnými hi-res hudebními přehrávači? Vylepší kvalitu zvuku ještě víc, než zesilovače obsažené přímo v mp3? (A pozná rozdíl člověk jako já, co dosud fungoval jen s výše zmíněnou lacinější technikou?)
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 3. 2017 21:13

k funkci DAC je to přesně tak jak píšeš. Pokud máš v PC pouze základní zvukovku z levnější základové desky, výstup z přehrávače bude jednoznačně lepší.

sluchátkový zesilovač je vhodný hlavně v případě využití náročnějších sluchátek, které samotný přehrávač nedokáže dostatečně rozehrát. Nicméně žádné z výše uvedených by např. s shanlingem neměly mít problém
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 31. 3. 2017 22:06

Výstup z přehrávače může být lepší i v případě dobré zvukovky. Fiio X3 2nd má ve funkci USB DAC lepší digitální výstup než ESI Juli.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 7. 4. 2017 09:49

To by mi mělo ke štěstí zatím stačit :) Pokud budu chtít využít přehrávač jako DAC pro PC, tak jej přes USB píchnu do PC, do přehrávače píchnu sluchátka, na přehrávači zvolím režim USB DAC a zvuk z PC půjde přes přehrávač přímo do sluchátek, chápu-li to dobře? Poznám např. i na tom zmíněném modelu Audio-Technica ATH-MSR7 rozdíl, pustím-li si do nich z PC 24bit FLAC z notebooku bez DAC a poté přes DAC? Rozdíl tam samozřejmě bude, jinak by DAC postrádalo smysl, jen mě zajímá, jestli ho jakožto lajk rozpoznám i sám :) sluchátka ani přehrávač ještě nemám, takže nemohu experimentovat přímo.
Dacan_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 4. 2017 14:32

Trochu OT, ale týká se to DT770 :) . Tento týden jsem byl v Audigu vyzkoušet si Stax SR507 (hrají výborně, hodně podobně jako HD800) a jen tak mimochodem jsem si vyzkoušel DT770 a byl jsem překvapen. Na svoji cenu opravdu skvělý zvuk, tak jsem je vzal k PC na filmy/hry a i na poslech hudby. S Geek Out 720, který používám jako externí zvukovou kartu si rozumí hodně dobře.
Naposledy upravil BabetakCZE dne 7. 4. 2017 21:51, celkově upraveno 1
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tethys 7. 4. 2017 21:11

Som šťastným vlastníkom Beyerdynamic DT770 32 OHM a Fiio X3 II a musím povedať, že všestranejšie slúchadlá som nenašiel. Za cenu 130 EUR mám dynamické slúchadlá s výborným basoma subbasom, výškami, detailom,velkom stajžom. Skúšal som ich nahradiť niečim iným, drahším, ale stále nakoniec končím u nich. Aj teraz ich mám na sebe. To že dokážu zahrať rovnako dobre elektornickú hudbu, vážnu, jazz, metal. A zahrajú rovnako dobre dobre aj z lacneho PC, zdroj you tube, ako aj flac vo fiio X3. Na fim z PC neskutočné. Samozrejme že majú muchy, to sú tie ich vyššie stredy, ktoré majú potlačené, ale za tú cenu naozaj nekúpiš lepšie. Ak nepočúvaš swing a vokálové akustické partie tak neobanuješ.
tethys
Junior

Odeslat příspěvekod Dacan_CZ 13. 4. 2017 10:59

To mi ovšem nepomáhá :D už jsem bral doporučené ATH-MSR7 jako jasný cíl, a teď zas přijde reklama na DT770... jako přehrávač jsem si nakonec vyhlédl Shanling M5. Když už po osmi letech měním přehrávač, tak snad nějaký pátek bude poskytovat dostačující kvalitu výstupu aniž bych měl po půl roce choutky na něco lepšího (což by se u M1 dost možná stát mohlo).
Dacan_CZ
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků