iBasso DX200

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 1. 5. 2017 16:56

Dnes test výdrže, se sluchátky VE Monk, nízký gain, hlasitost 75/150. Dotáhl to na 7:57 minut.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 3. 5. 2017 20:44

Máte někdo zkušenost s prodejcem http://www.advancedmp3players.co.uk/? Jsem v pokušení si DX200 objednt. Mají i jeden použitý kousek za cca 560 liber, ale taková sleva jen za otevřené balení mi přijde až přehnaná.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 3. 5. 2017 21:21

Už som tam nakupoval. Mám dobré skúsenosti. Príp. im napíš v akom je stave.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 5. 2017 06:15

Je to zcela legitimní shop a na jejich clearence slevy jsem už několikrát upozorňoval. Sám tam nakupuji celkem pravidelně. Není se čeho bát a ani ta sleva nikterak nevybočuje z jejich standardů.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 4. 5. 2017 20:57

Dotaz jsem zaslal, ale bez odezvy. Ale asi ten kousek už prodali, během dopoledne byl fuč. Ale teď k jádru věci. Řeším náhradu za X5 první generace a nejlépe mi vychází DX200. Provozuju X5 s několika IEM (K10UA, DN-1000, TFZ S5, Phantom Master 4 a GR07) nebo s lehce vybuditelnými velkými sluchátky (TH-X00, SRH1440, Momentum over ear) a to přes E12 (příliš výkonný pro můj harware) nebo přes ALO RX (nějak si nesedl s Fostexy, ale vlastně na ně ani není primárně dělaný a se zbykem exceluje). Na X5 mě iritují dvě věci - chybí opravdu hluboký sub-bass (třeba i v porovnání s iPhone 4S) a naopak středobas je mírně zvednutý a hlavně poněkud šustivo-plechově mému uchu syčící výšky v obasti hi-hat a činelů. Externí zesilovač tomu trochu pomůže, ale sub-bass si nevymyslí tam kde ho X5 utlumí. Ani co se týče prostoru X5 neexceluje a mám pocit že třeba s K10UA si vyloženě nerozumí. Hledám tedy náhradu tak cca do EUR 1k. Vlastně potřebuji akorát více méně neutrální průběh bez zvýraznění středobasu ale zároveň bez útlumu sub-bassu, nejlépe mírně zabarvený než úplně sterilní přednes, přehrávání složek, nativní podpora DSD a případně symetrický výstup. Wifi, modrý zub, android neřeším. V poslední době mne zaujaly kromě DX200 akorát Cayin N3 (za nemnoho peněz mnoho muziky), L3 (poněkud vachrlaté ovládání dotykového displaye) a černá varianta top modelu Sony (nesymetrický výstup má malý výkon a nepodporuje nativní DSD, symetrický má nestandardní konektor). Napadá Vás ještě nějaký typ?
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 4. 5. 2017 21:12

Pokud chceš něco mírně zabarveného, tak DX200 nebude ideální. Je to hodně neutrální přehrávač, až řekněme suchý/sterilní.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 4. 5. 2017 21:26

To je jediné co mě od něj odrazuje. Dá se to řešit vhodně zvolenými sluchátky, ale možností není zas tak mnoho a K10UA i když není úplně sterilní zní skoro lépe z iphonu než z X5. A nechci se jich zbabvovat :-)
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 5. 2017 07:45

Úplně si nemyslím, že N3 by byla dobrá varianta ke Kaiserům. Ty máš už tu novou verzi, jestli se nepletu. Nevím jestli je zvukově stejná jako ta původní plastová, ale pro tu první by kombinace s N3 byla už hodně do temna. Osobně bych se kouknul na vyšší řady Cowonu Plenue. Taková P1 by byla asi lepší. Pokud by si měl chuť vyzkoušet něco levnějšího, ale dobře hrajího, tak bych se nebál podívat i na Aune. Buď na M1s nebo na některou vyšší řadu M2, to už ale není tak levné, nicméně stále bohatě v Tvém limitu. A když už jsme v iBasso vláknu, tak mě osobně se hodně líbí i DX80.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 5. 5. 2017 10:46

Pokud neresis Wi-fi a Bluetooth tak bych se snazil vyhnout Androidu, coz ti dost omezi okruh vyberu. Osobne bych se podival na uz zminovany COWON nebo AK (ten sice ma Wi-fi a BT ale OS ma vyladenej spickove).
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 5. 5. 2017 21:04

Mám hliníkovou červenou verzi (ne nový Encore), která by měla mít stejné vnitřnosti jako původní plastová. Po P1 i M2 jsem už také pokukoval. DX80 by charakterem asi mohl sednout, ale dle recenzentů dost šumí, což by asi nesedělo ke Kaiseru, přijde mi dost citlivý. M1s jsem málem už objednal, ale pak mne zarazila zmínka o agresivnějším a ne úplně přirozeném podání. P1 jsem viděl v akci na http://www.advancedmp3players.co.uk/ za necelých 500 liber, asi si pročtu vlákno na head-fi. Také jsem někde zahlédl zmínku o dalším modulu pro DX200, možná bude mít trochu odlišný charakter.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 6. 5. 2017 10:03

Ano AMP2 pro DX200 ma podle ohlasu vyrazne "zabavnejsi" charakter. Ale nema symetricky vystup
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 6. 5. 2017 10:13

DX80 sice malinko šumí, ale na Kaiserech by to mělo být OK. Dala se úplně v pohodě poslouchat i se Spartany a ty jsou na šum výrazně citlivější. P1 je super zvukem, ale pozor na baterii, která nedá víc jak 6-7 hodin. DX80 vydrží až 12h.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 9. 5. 2017 09:30

Objednal jsem Cowon P1 opened box a teď mi napsali z advancedmp3players, že z bezpečnostních důvodů chtějí screenshot z mého online účtu kreditky jinak mi zruší objednávku. Zajímavé, nikdy jsem se s tím nesetkal.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 5. 2017 11:00

Já tam platím výhradně PayPalem, tak takovou zkušenost nemám, ale poslat jim výpis jedné položky z účtu asi není problém, ne? Jim jde asi primárně o ověření totožnosti, aby to neposlali někomu jinému. Možná, když jim jen napíšeš e-mail, tak to bude taky stačit.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 9. 5. 2017 18:59

Mail nestačil, tak jsem udělal screenshot malé části okna kde jsem prakticky skoro všechno začernil a uvidí se. Zatím se neozvali. Prý to chtějí proto, že mají pojištěné zásilky jen v rámci UK.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků