iPhone - kvalita zvukového výstupu, výšky

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondou 12. 3. 2017 14:59

Zdravím, jsem poměrně novým majitelem iPhonu SE a tak bych se chtěl zeptat jak je na tom kvalita zvukového výstupu v porovnání s jinými zařízeními (PC, notebook či jiné telefony).
Zkouším několik sluchátek, Apple Earpods, Koss porta pro a Superlux HD681B, výstup je dost hlasitý, hlasitější než např. notebook Lenovo Thinkpad, ale zdá se mi že iPhone má o dost více výšek.
Hlavně když poslouchám na těch Superluxech, které mají už tak dost výšek, výšky jsou místy až nepříjemné (hlavně typické sss). Na počítači či notebooku zní stejná skladba (stejný soubor) v pořádku, bez těch přidaných výšek. I Koss Porta pro mají na iPhonu více výšek, zvuk mi pak příjde méně vyrovnaný než na PC.
EQ mám všude vypnutý.
Je tady nějaký majitel iPhonu, který pozoruje to samé?
ondou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 3. 2017 16:41

Tak pro mě osobně je výstup z iPhonu SE naopak na výškách bezproblémový (např. Xduoo X3 bylo na výškách podstatně ostřejší ...). S všemi mými sluchátky má iPhone SE poměrně vyrovnaný projev s možná trochu výraznější spodními pásmem. Zatím jsem používal pouze základní přehrávač, ale plánuji vyzkoušet některý z doporučovaných alternativních (KaiserTone apod.). Každopádně výstup z iPhonu SE (platí i pro další iPhony od šestky výš) považuji osobně za druhý nejlepší, jaký jsem z mobilního telefonu slyšel, po LG V10. A to mi rukama díky mému zaměstnání procházejí ročně desítky telefonů.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondou 12. 3. 2017 18:02

Možná to tak má být a třeba mám v PC a notebooku špatnou zvukovku (integrované). Jen mě překvapilo že tam je slyšitelný rozdíl.
Dále na iPhonu řeším tak nějak ekvalizér, na staré Galaxy S3 jsem používal PowerAmp, kde jsem si u PortPro zeslabil těch "vyboostených" 120Hz a naopak trochu zesílil 32Hz a měly pak čistější basy a nebyly tak uhučené. Nebo když jsem jel v MHD tak jsem si upravil zvuk tak abych všechno slyšel ale zároveň nemusel nijak razantně zesilovat hlasitost a nerušil ostatní :D
Vzhledem k tomu že integrovaný ekvalizér v iOS/iTunes je špatný (pouze předvolby), tak ho nepoužívám. Budu tedy muset zainvestovat buďto do lepšího přehrávače nebo rovnou sluchátek (Zvuk earpods se mi moc nelíbí, velmi malá soundstage, slabé subbasy, z PortPro zas nic v MHD neslyším kvůli nulové izolaci.
ondou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 3. 2017 18:23

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 3. 2017 18:55

iPhone má velmi slušný zvukový výstup, takže osobně bych začal u lepších (vhodnějších) sluchátek. Otázkou je, kolik by s byl ochotný do nich investovat a o jaký typ sluchátek by si měl zájem (in-ear, on-ear, over-ear atd.) ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků