Přehrávač k IEMs kolem 10000,-

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dreadurn 8. 3. 2017 21:27

Dobrý večer pánové, popř. dámy :-)

Pročítal jsem recenze tady na foru a headfi. Jde mi z toho popravdě hlava kolem. Proto zakládám tento topic.

Vlastním zatím jen Fiio X1 a začínám pokukovat po něčem dalším, co by se hodilo ke špuntům. Fiio x1 mi vyhovoval, dokud jsem nepořídil Trinity Delta Hybrid. Přišlo mi, že to nemá úplně tu "šťávu", kterou by to mělo mít. Jakmile jsem připojil Fiio E11 (low gain, eq 0/1) začalo to hrát více dynamicky, tepleji. Basy se staly údernější, přesnější, středy se více dostaly do popředí a sykavky občas říznou. Zvuk byl příjemnější, teplejší. S přidáním ampu není již moc praktické nošení. V bundě mi to nevadí, ale potom někde v létě už to bude horší. Na používání doma popř. v práci mi to je jedno. Jde mi o to, aby i bez přidaného zesilovače byl kvalitní zvuk. Tým pádem sháním nějaký přehrávač, který sám o sobě zvládne tyto sluchátka a do budoucna i dražší sluchadla.

Nepotřebuji přehrávač připojovat jako externí zařízení k počítači, nebo některé tyto další funkce jsem ochotný oželet. Vyžaduji spíše teplejší zvuk popř. neutrální. Z X1 mám dojem spíše neutrální, možná i lehce chladný a pro hudbu kterou většinou poslouchám jsem spíše pro teplejší, dynamičtější výjev. X1 nestíhá složitější scény, hůř se rozeznávají nástroje, bas nemá hloubku a v některých situacích je nepřesný.

Mezi favority patří :arrow:

Cowon PD - skvělá výdrž, velikost, ale mám trochu strach ze zvuku a výkonu, i když na IEM by měl stačit
X3ii - nevím jestli by to byl takový skok z x1, i když ohlasy lidí jsou kladné, hlavně teplejší zvuk
X5ii - spíše neutrální podání, čekám, že za ty peníze musí hrát skvěle
X5iii - počkat si na recenze této "bestie" a popřípadě jít do ní?

Chci Vás poprosit o názor a vaše zkušnosti. Který přehrávač by jste volili vy a proč?

Předem děkuji za Vaše názory ;-)
Dreadurn
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 3. 2017 22:05

Používám Delty s X3 2nd a je to podstatně lepší než s X1. Pevnější basy, lepší prostor a separace nástrojů, celkově mnohem jasnější zvuk Jinak dle mého názoru zní FiiO X1 tepleji a zahuhlaněji než X3, nemá tolik detailů. Předpokládám, že ostatní jmenované přehrávače budou ještě o trošku chladnější než X3 2nd.
Jinak si myslím, že než kupovat k Deltám DAP za deset tisíc, bude lepší koupit k X1 sluchátka za deset tisíc (pochopitelně vyzkoušet, jak si spolu sednou).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 3. 2017 06:54

xDuoo X10, má neutrální přednes, cena je vzhledem ke zvuku bezkonkurenční a pokud Ti nesedne, tak bude mít dobrou likviditu. Úplně v pohodě má potenciál na špunty do 20k+.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dreadurn 9. 3. 2017 06:56

Sluchátka jsou taky v plánu (Fidue A83, Dunu dn 2000, Vsonic GR01, možná něco jiného). Říkal jsem si, že prvně obměním přehrávač. Trochu jej ohraju a začnu ladit sluchátka. Fiio X1 mi příjde jako dobrý přehrávač, ale jak říkám, aby zahrál lépe chce to mít u toho připojenou alespoň E11. Osobně X5 mi přijde už velká a x3ii tomu šlape jen o malinkej kousíček na paty, takže spíš tu. Jenže ještě ten cowon mi dost leží v hlavě :roll:

-- 9. 3. 2017 08:00 --

Mrazíku to xDuoo nevypadá špatně, jen ten design vypadá tak nějak mdle. To by si chtělo osahat, jenže u nás není kde na to mrknout. To mě děsně mrzí, že si u nás člověk nemůže spoustu věcí vyzkoušet. Něco nabídne audigo a něco headphones což jsem opravdu rád. Jen tyto méně rozšířené přehrávače i sluchátka jsou problém. Rád bych než něco zkusím si osahal.

Nemám ani zkušenosti s kupováním ze zahraničí. Předpokládám, že se platí přes PAY PAL. Ten bohužel nemám.
Dreadurn
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 3. 2017 07:33

Cowon Plenue D je kvalitně udělanej přehrávač se solidním zvukem. Nicméně za tu cenu, když koupíš třeba Shanling M1, tak ušetříš a budeš zvukově mnohem dál. Nevydrží tolik na baterce, ale umí dát 10-11h a to už dnes taky patří k nadprůměru. Navíc jde koupit v ČR. Jen mi nepřijde tak neutrální, jako X10. A X10 je v reálu mnohem lepší, než na fotkách. Už jich pár v ČR je, stačí se s někým domluvit. Odkud jsi? S nákupem bych Ti uměl i pomoct.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 9. 3. 2017 09:47

Cowon plenue d je třeba pozkoušet první a poslední firmwary, ten zvuk je docela jiný.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 9. 3. 2017 11:14

Shanling M1 by mohla být opravdu dobrá volba, používal jsem přes půl roku Fiio X1, cca 4 měsíce Xduoo X3 a nyní mám krátce Shanling M1 a proti X1 je to obrovský posun co se zvukové kvality týče. Navíc geniálně malé rozměry při hodně podobné výdrži baterie (kolem 10 hod.). Takže za mě můžu Shanling M1 doporučit, výhodou navíc je, že ho koupíš i v ČR (takže se standardní zárukou).
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dreadurn 9. 3. 2017 15:51

Mrazík :arrow: Toho Cowona si dost lidí chválí na zahraničních stránkách právě a ne jen kvůli výdrži baterky. Myslíš že Shanling má lepší zvuk? Mě trochu mrzí, že se nabíjí až 4 hodiny. Ale velikost, je něco. Teď zrovna koukám na recenzi na youtube. Aspoň 10 hodin bych chtěl. Neutrální podání mi vůbec nevadí, spíš je to lepší, že člověk doladí v pohodě sluchadly.

Jsem z Vysočiny, konkrétně Žďár nad Sázavou. O té X10 jsem nikde nic pořádně nenašel, ještě mrknu na vlákno tady na foru, až večer dojdu dom. Za kolik se dá cca sehnat ta x10? Díky

Figut :arrow: FW by neměl být problém, vždycky by měl jít přehrát.

Hanysek :arrow: Ano, právě CZ distribuce je velká výhoda. Opravdu se divím, že taková poměrně malá krabička dokáže tak zahrát.

-- 9. 3. 2017 16:56 --

BTW: I když by jste se nedívali na cenu, dávali by jste přednost Shanilng M1 před Cowon Planu D? :hm
Dreadurn
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 3. 2017 16:31

Cowon PD jsem měl dvakrát. Je to malinký, nehraje to špatně, baterka těžko hledá konkurenci. Zvukově je to slušněj přehrávač, ale za ty peníze a i za míň už jdou koupit přehrávače zvukově lepší. Ačkoliv to hodně záleží i na Tvých zvukových prioritách. Pokud se budeme koukat na ceny v rámci ČR a EU tak u nás vyjde PD na cca 7k. Shanling M1 u nás stojí 4,5k. Z UK jde sehnat iBasso DX80 do 200GBP nové. xDuoo X10 je k dostání v EU za 175EUR. Tady máš v inzerci Shanling M5 za nějakých 6k. M5 jsem neslyšel, ale soudě dle M1 to nemusí být špatný. DX80 je už moc dobrej přehrávač. Baterka cca 12hodin, dva sloty, jde použít jako DAC a zvukově taky není úplně špatnej. Hlavně má dostatek výkonu utáhnout i náročnější sluchátka. Nevýhodou je šum u citlivějších špuntů, ale dnes krom AK a iPhonu snad šumí všechno. Shanling M1 si myslím lepší zvukově, než Cowon PD je. Tuten diblík je za tu cenu extrémně dobrá koupě. Já osobně po všech mých eskapádách stále adoruju xDuoo X10 a kdykoliv se snažím dívat po něčem jiným, tak nakonec toho vždy nechám a jsem s X10 moc spokojenej. Hlavně si myslím, že pokud bys jí pořídil, tak i kdyby Ti nesedla, tak jí snadno prodáš. Ještě je alternativou Aune M1s. To je taky moc povedený. Já myslím, že aktuálně z toho co je na trhu je trio M1s, M1 a X10 v top five toho co má smysl do 10k pořídit. Na trh sice míří Cayin N3, kterej taky nevypadá úplně blbě, ale ono bude pořád něco novýho. Údajně ani Lotoo PAW 5000 nehraje špatně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 9. 3. 2017 18:06

Taky mohu X10 doporučit, sice jsem měl krátkou zkušenost, ale o to příjemnější ... hraje fakt pěkně.
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 9. 3. 2017 19:24

Figut píše:Cowon plenue d je třeba pozkoušet první a poslední firmwary, ten zvuk je docela jiný.

To jsem napsal tak blbě, že to dostalo opačný význam, než jsem chtěl. Následující je správně:

Plenue D je třeba vyzkoušet všechny vydané firmwary, zvukový rozdíl mezi prvním a posledním je značný. Já preferuji první stažitelný. Baterka x velikost x zvuk > velmi dobrý poměr cena/výkon. Za 2k xduoo X3 jasná volba. Kdybych chtěl něco rozumného zase kupovat, bylo by to x10.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 9. 3. 2017 23:03

Mno já používám právě trinity delta hybrid s PlenueD a jsem spokojen. Výkonově to stačí - jedu (i v metru) někde na 50/100 ale nechtěj po mě abych tu popisoval pevnost a šťavntost zvuku, na to nejsem :-)
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod Dreadurn 10. 3. 2017 14:15

Mrazík :arrow: Dvakrát? To ti to jednou nestačilo? :D No, zvukových prioritách. Zatím mám jen ty delty, ale do budoucna chci pořizovat něco lepšího, přemýšlel jsem i nějaké customy.
Shanling M1 - rozhodně super velikost, výdrž taky slušná, ale úplně mě nenadchnul, to už bych si radši zkusil cowon. Jenže za ty peníze se dá koupit jak píšeš iBasso DX80/90 (bazarové). Vzhledem nemají konkurenci :love: . Rozdíl mezi 80/90 si myslím nebude až tak zřetelný. Co myslíš? Shanling M5 má zvláštní design, má dobré recenze v zahraničí, ale to ovládání bych asi nepřekousnu. Aspoň na youtube vypadá neprakticky. Šum mi nevadí úplně, zvyknout se na to dá. Jen by byl problém vysoký šum, ale naštěstí nemám ještě sluchátka.
AUNE M1s vypadá dobře, rozhodně lépe než X10. Mají stejný čip, i když jiný amp, ale řekl bych, že to bude srovnatelné až na cenu. Hlavně se dá sehnat u nás, což je výhoda pro mě. Hlavně to UI vypadá u X10 dost strašně.

Figut :arrow: Díky za rady. Pokud bych do něj šel určitě prozkouším. Hlavně UI nevypadá špatně a hezké zpracování. Rozhodně chtít jen tak něco na rychlo šel bych do x3 také. Když už budu něco kupovat, chci něco pořádného. Co mi vydrží nějakou dobu. X10 má děsné UI a ten design.. no nevím, neměl jsem jej v ruce. Nejspíš hraje lépe, ale nevím jestli bych to překousl. Diky.

sx02 :arrow: Popisovat to nemusíš, hlavně že jsi spokojen. Delty jsou dobrá sluchadla. Jaké používáš filtry? Já používám neutrální a paráda. Za tu cenu naprostá spokojenost. Díky.
Dreadurn
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 3. 2017 14:36

Aune M1s má Sabre, xDuoo X10 má čip od Asahi. To jsou úplně jiné přístroje, stejně jako DX90 vs DX80. Když budeš hlídat UK stránky advancedmp3players.co.uk tak tam bývá nová DX80 těsně kolem 200GBP dost často ve výprodeji ( otevřená krabice ).
Pokud Tě nenadchnul Shanling M1 zvukově, tak si neumím představit, že z Cowona PD bys radostí omdlel.
Počkal bych na tu DX80 až se vyskytne a šel bych do ní. Ze všeho co se tu semlelo, je to nejrozumnější volba.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dreadurn 10. 3. 2017 15:19

To jsem se někde přehlédl, se omlouvám. Pročítám forum tady a zahraničí, je toho hodně. Musím si ještě porovnat tu 80 a 90 až bude chvilka. Pokud se ti nechce napsat pár řádků prosím tě. Teď tam mají za 219 cowona v akci s pouzdrem a fólií. Platí se tam pay pal nebo jde normálně kartou?
Nene, neslyšel jsem jej. Myslel jsem na videu jen, zvukově jsem nezkoušel. Ale mají ho v audigu k poslechu. Za tři týdny budu mít cestu, tak když bude čas se tam zastavím.
Dreadurn
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků