Dotaz - stolní MP3 přehrávač s reproduktorem.

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod puschpull 31. 1. 2017 08:36

Neptal bych se, kdybych opravdu již pár dní nehledal....
Potřeboval bych tip na malý stolní MP3 přehrávač. Na noční stolek k večernímu poslechu audioknih.
Ideálně pokud by si pamatoval složku a skladbu kde skončil a uměl tak poslech další večer navázat.
Přístroj, který mi v sobě integroval hodiny, budík a případně FM přijímač by byl ideální.
Něvíte, prosím, někdo o něčem podobném. Pokud by byla i osobní zkušenost bylo by to fajn.
Děkuji

P.S. ze zoufalství hledam i již mezi takovými kategoriemi:
https://www.tipa.eu/cz/fotoramecek-digi ... /d-127801/
https://www.tipa.eu/cz/reproduktor-pren ... /d-154891/
... ale ze všech nalezených zatím nic uspokojivého
Raději z našich e-shopů, ale pokud nepůjde jinak tak i z čínských. Ale tu osobní zkušenost bych rád.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 31. 1. 2017 18:35

Co třeba něco takovýho: https://www.alza.cz/energy-sistem-mini- ... d=18843093 ???
Další možností by bylo bylo koupit "stereofonní mikrosystém" - tam je dneska obvykle rádio s mp3-přehrávačem a míň už s CD mechanikou, zato se začínají objevovat streamovací funkce k přehrávání internetem přenášenýho programu ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Odeslat příspěvekod EKKAR 31. 1. 2017 23:01

Ledacos ti schválím - ale tuhle značku nee - a to pomíjím antipatii k uřvaný zelený příšeře, protože ten šmejd jde koupit určitě i někde jinde ...
Já to radši rozšířím a nechám tazatele trochu popátrat obecnějc: https://www.zbozi.cz/elektronika/tv-a-a ... diobudiky/
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 31. 1. 2017 23:47

EKKAR: sorry, ale ty tu nemáš čo schvaľovať ... a za tie prachy je to bezkonkurenčný aparát

puschpull: okrem hodín a budíka má ten Sencor SRD-215 prakticky všetko, čo potrebuješ. Pamätá si track pri normálnom vypnutí, alebo presné miesto vypnutia, keď ho pred vypnutím ešte prepneš z MP3 do FM
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 2. 2017 02:27

Ať budu co budu, pořád jsem registrovaným členem diskusního fóra a z toho titulu mám právo vyjádřit osobní názor a v rámci takovýho vyjádření osobního názoru i schválit nebo neschválit něčí volbu nebo radu - a z pohledu jinýho uživatele na můj názor musí bejt pohlíženo s naprosto stejným významem jako na tvůj nebo kohokoliv dalšího - každej tazatel má právo volby a každej má právo projevu názoru. Naopak ty nemáš právo mě z názorovýho srovnání vylučovat z jakýhokoliv dalšího důvodu. To si uvědom a ber to jako výtku moderátora za pokus o porušení Pravidel.

Můj názor na věci otitulovaný SENCOR je známej a přes ten fakt, že tuhle konkrétní značku vlastní česká společnost majetkově provázaná s řetezcem prodejen Planeo tenhle svůj názor nehodlám měnit - nebo možná právě proto ... Dokud značku vlastnili Japíci a držela se japonskejch standartů při konstrukci a výrobě, bylo možný ji brát za "druhej sled kopírující první linii" - tehdy ještě něco znamenala. Pokud ale její použití znamená, že se z ní stal brand pro skoro druhojakostní šmejd objednávanej po lodních kontejnerech v nejlacinějších jihoasijskejch výrobnách bez nároku na jakoukoliv náročnější kontrolu jakosti a na spolehlivost a opravitelnost, potom ji ani z důvodu právě nízký ceny nemůžu nikomu poradit právě až na tu výjimku, kdy bude vysloveně shánět nejnižší cenu bez ohledu a všecko ostatní. Stačí abych se podíval na pulty a do pár í-šop a vidím, kde se takhle pojmenovaný věci pohybujou - a když fyzicky porovnám třeba tyčovej mixér nebo vysavač prodávanej pod touhle značkou třeba se značkou Miele, Bosch, LG nebo Samsung (jo - i Korea může bejt OK!), tak mám pocit, že srovnávám dnešní v Egyptě vyráběnej "odbrandovanej" Renault nebo Peugeot ze 70. a 80. let (jo, žabožrouti jim prodali po ukončení vlastní výroby celý kompletní výrobní kapacity včetně plánů aut s tím, že nesmějí používat originální logo a nesmějí jim s tím konkurovat na dalších trzích - ale tvary kastle jsou samozřejmě zachovaný) s autem vyrobeným pro současnej evropskej nebo americkej trh ...

Navíc co takhle dostávám na bastlířskej pitevní stůl nějaký ty věci na zprovoznění "víš, ty se v tom hrabeš a v opravně mě s tím vyhodili, že to je šmejd" ..., tak je vidět, že vsázka na co nejnizší cenu doslova "za každou cenu" jim právě u čecháčků vychází... Levný plasty, levný ložiska (někde ani ty ne, jen plastový pouzdra!), mizerný laciný chromování, laciný nerozebíratelný motorky ... Přitom ale musejí vidět, že každej druhej výrobek se jim v půlce záruky vrátí jako porouchanej a za každej třetí až čtvrtej musejí vrátit prachy, protože už lidem nemůžou místo reklamovanýho kousku dát "jako opravenej" celej novej kus - ověřeno v rámci rodiny, 2x reklamace zrovna toho tyčovýho mixéru během prvního roku, PO OBAKRÁT vrácenej úplně jinej novej nerozbalenej kus (takže ne oprava, ale výměna výrobku v rámci záruky) - a potřetí už jsem se naštval, do krámu šel s dotyčnou osobou blízkou a na rovinu chtěl zpátky prachy bez možnosti umožnění jakýhokoliv vyjednávání ze strany obchodu, k částce jsem osobě blízký přidal 50% a objednal jsem jí mixér jiný značky z í-šopy - a čímpak to asi bude, že bez problémů maká už třetím rokem ... že by to bylo tím, ŽE TO NENÍ SENCOR ...?????
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 2. 2017 06:53

EKKAR píše:
... a ber to jako výtku moderátora za pokus o porušení Pravidel.

:tleskani
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 1. 2. 2017 08:51

Děkuji za tipy, rady i názory.
Konkrétních produktů jste moc tedy nenabídli (ten Sencor vypadá zajímavě - za ty prachy).
Samozřejmě bych byl raději, kdyby takový produkt vyráběl Sony nebo Philips atd ..., ale nenabízejí nic podobného. Možná bude rádio za 4 kila vhodnější než fotorámeček za 1.400,-
Osobně je mi jedno zda za to dám 300 nebo 2000 (víš nejdu), ale chtěl bych aby to mělo to co jsem psal v prvním příspěvku.
Zkusím ještě pátrat a i zde uvítám další nápady a tipy na podobná zařízení.
Zdá se mi to jako by tu byla malá "dírka" na trhu. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 2. 2017 10:01

EKKAR:
Naopak ty nemáš právo mě z názorovýho srovnání vylučovat z jakýhokoliv dalšího důvodu. To si uvědom a ber to jako výtku moderátora za pokus o porušení Pravidel.


Neprehnal si to ? Neviem v com bola tvoja odpoved ina ako bacilova. Bacil to mohol mysliet inak, ako si ty pochopil. Teraz som mozno aj ja porusil nejake pravidlo... dovolil som si spochybnovat slova moderatora. :hm

Sorry za OFFTOPIC, ale fakt ma vytacaju situacie, kde to zavana zneuzivanim "moci"....
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 2. 2017 11:34

Ber to tak, že když napíšu takhle nějakej názor, tak diskutuju - tudíž když napíšu "něco neschvaluju", znamená to že mám jinej názor do diskuse a neschvaluju daný zboží jako radu, protože mám jiný zkušenosti/názory atd..

Ale když moderuju, tak to většinou radši napíšu takhle, nebo rovnou mažu anebo případně učuním další zásahy. Já si totiž funkční zařazení z moderátora na diskutéra svévolně změnit nemůžu - tak to musím odlišovat barvou. Už se to barvičkování rozšířilo a používají to tady i další modi i admin.
Kapišto? Tím myslím můžeme OT považovat za vyřízenej a můžem se věnovat dalším věcem.


puschpull píše:Děkuji za tipy, rady i názory.
Konkrétních produktů jste moc tedy nenabídli (ten Sencor vypadá zajímavě - za ty prachy).
Samozřejmě bych byl raději, kdyby takový produkt vyráběl Sony nebo Philips atd ..., ale nenabízejí nic podobného. ...
Jenže já nesnáším dávat rady typu "...tohle jediný si kup, to je určo bestofka..." - právě proto, že mě podobná rada už mnohokrát vypekla. Proto jsem dal odkaz
EKKAR píše: ...
Já to radši rozšířím a nechám tazatele trochu popátrat obecnějc: https://www.zbozi.cz/elektronika/tv-a-a ... diobudiky/
tohohle typu, kde ti srovnávač najde hromadu různejch radiobudíků a podobnejch mašinek - včetně Philipesa a podobnejch zvířat, kdybys totiž ten odkaz rozkliknul, našel bys to tam - a měl bys možnost srovnávat ceny, parametry, vybavení, barvy... - a VYBÍRAT SI PODLE SVÝHO.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod puschpull 1. 2. 2017 13:27

Vybral jsem nakonec tohle:
Radiopřijímač Hyundai TR 1088 SU3SB
https://www.euronics.cz/radioprijimac-hyundai-tr-1088-su3sb-cerny-stribrny-hyutr1088su3sb/p371269/
Nakonec v sekci Radiomagnetofony a nikoliv Radiopřijímače a radiobudíky, v odkazu od EKKAR.
Díky za popostrčení. Pokládám se v audio za poměrně zkušeného, ale vybírat pro manželku mp3 přehrávač (na poslech mluveného slova) s reproduktorem a FM rádiem, ... to jsem měl trochu problém.
Děkuji
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 2. 2017 15:10

A zas ta rejže, zas ta rejže ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
Hlavně aby sloužil ke spokojenosti drahý polovičky. Nejhorší je, že k tomu co popisuješ (klasika - ženská neví co chce, ale nedá pokoj dokud to nedostane) ještě přistupuje zmatek v termínech a názvech ze strany výrobců a prodejců, který často nazvou dvě různý věci stejným pojmenováním, nebo co je možná ještě horší, na dvě stejný věci nasadí různý jména - a zákazníku, vyznej se v tom, v čem se ani prase nevyzná ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod puschpull 1. 2. 2017 16:59

rejže je už u úplně všeho! :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty63 1. 2. 2017 18:03

Škoda, že jsem to nečetl dřív. Pro tohle použití bych volil tablet s nainstalovanou touto aplikací pro audiokniy:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ayer&hl=cs
a nějakou aplkaci pro pro FM a pro budík tohle
https://play.google.com/store/apps/deta ... free&hl=cs
A ještě si na tom může pustit videjko. :-)

Odkazy není (až na výjimky) potřeba "balit" do tagu, zdroják fóra je umí překopnout přímo do "klikatelnýho" tvaru. Opraveno.

Ekkar
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 2. 2017 18:40

puschpull píše:rejže je už u úplně všeho! :-)
Bohužel, proto taky ty smajly za tím...
marty63 píše:...Pro tohle použití bych volil tablet s nainstalovanou touto aplikací ...
....
A ještě si na tom může pustit videjko. :-)
No, tak to bych zrovna nedělal - repráčky v tabletech jsou všecko možný, jenom ne něco, co bych chtěl dlouhodobě poslouchat - a asi každej, kdo má trochu rád svoje uši ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků