Cowon iAudio 9+ 32GB a sluchátka Sennheiser - prosim o radu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod c0d3r 20. 1. 2017 13:54

Ahoj,
uz dlouho spekuluju ze si poridim neco na prehravani hudby.. prehravani v telefonu uz me sere vic a vic ... mam rad kvalitni hudbu a tak dost trpim :( obracim se proto na profiky a znalce o radu

Zajimal by me vas nazor na tuto hracku:

Cowon iAudio 9+ 32GB
mall.cz/pametove-mp3-mp4-prehravace/cowon-iaudio-iaudio-9-32-gb-black

navic se prosim chci zeptat jeste co si myslite o techto sluchatkach v kombinaci s tou mp3.kou

bude slouzit hlavne na prehravani hudby.. o video mi moc extra nejde ani o ebooky ... primarni kriterium je siroka skala podpory formatu (flac, ogg, mp3, ...), kvalitni zvuk a velka vydrz baterky


Sennheiser HD 280 Pro 60 Ohm
sluchatka.heureka.cz/sennheiser-hd-280-pro/

dava tahle kombinace smysl? Bude to spolu dobre komunikovat? Nebo doporucili byste neco jinyho? Cenova relace stejna jako priklady nahore ... za kazdej kousek jsem ochotnej dat tak 3-4k ...

jeste bych rad dodal ze mi jde i o design trochu :) budu je hodne pouzivat na dlouhe lety (litam docela casto - evropa2asie a po asii ) .. a proste na dlouhe cesty atd (plus asi bych si je vzal i do prace) ... tzn pohodli je zaklad (aby se dobre nosili i nekolik hodin na hlave) a prenosne ... ocenim jakekoliv tipy a rady na vyber sluchatek, pripadne konkretni odkazy na nejake :)

posloucham tak nejak vsechno (vim ze to neni uplne asi super info k vyberu ale co uz) -> electro (dnb, house), hip hop, metal, rock, ... proste vsechno co ma rytmus /v cem ho ja slysim/

Diky moc
c0d3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hynex 20. 1. 2017 15:59

Ahoj, já tyto sluchátka mám a pro Tvé účely nedoporučuju. Jsou fakt velká, větší přítlak na hlavu, takže pro delší užívání nevhodná a potí se v nich uši. Než jsem je vytunil tak, že přestaly fungovat :D , tak jsem je používal třeba při sekání trávy v kombinaci Fiio X1 a Fiio E12 (s izolací jsou na tom výborně). Samotná X1 je tolik nevybudila, proto ten externí zesilovač. Jsou to sluchátka bytelné konstrukce spíše pro DJing, navíc 3m kabel ;-).
Asi bych volil i jiný přehrávač ... pokud oželíš ty multimedia úplně, šel bych po čistě "hudebním přehrávači" ... za ty peníze seženeš zvukově zdařilejší kousky. Myslím, že kluci tady konkrétní modely co nevidět nahodí a to se týče i sluchátek :-)
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 1. 2017 09:34

Prehravac napr. Xduoo X3 a zvysok penazi vrazit do sluchadiel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 21. 1. 2017 11:25

Ahoj, za sebe doporučuji kombinaci Xduoo X3 (nejlepší levný přehrávač, jaký je aktuálně k dispozici) + sluchátka dle preferencí - pokud menší na uši tak např. Audio-Technica ATH-SR5 apod., pokud mohou být větší tak jako nejlepší volbu kolem 4000 Kč mohu doporučit Panasonic RP-HD 10E (dají se teď v rámci slev sehnat i hluboko pod 4000 Kč). V kombinaci s Xduoo jsou Panasonicy opravdu výborná sluchátka, lepší jsem v této kategorii na uších zatím neměl.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod c0d3r 21. 1. 2017 12:00

ahoj diky za rady... jen co jsem se koukal na google tak nemuzu nikde najit :( kde se daji koupit?

Sluchtka si projedu na netu a omrknu .. ale co jsem v rychlosti koukal, designove vypadaji pekne :) diky za tipy..

nemate jeste dalsi tipy? rad byc toho mel co nejvic abych mohl porovnat a mel trosku na vyber ... nejsem v tomhle uplnej expert, tak uvitam kazdou radu

diky moc !!!
c0d3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 1. 2017 16:46

Sice s tym Xduoo X3 to bude nad tych 8 tisic, ale radšej ako SR5 či tie HD10 by som zvažil vyšši model ATH-MSR7 alebo Beoplay H6.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod c0d3r 22. 1. 2017 03:01

a kde se da to xduoo sehnat? :( mate nejakej link?

pokud to bude fakt pecka, tak asi muzu jit pres rozpocet
c0d3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 1. 2017 08:34

Xduoo je nutné objednávat ze zahraničí - např. Gearbest, Ebay, Aliexpress apod. možností je spousta. Cena se pohybuje kolem 100 dolarů. U sluchátek záleží na částce, kterou chceš investovat - pokud za sluchátka i přes 6000 Kč tak ATH-SR7 jsou skvělá, pokud kolem 4000 Kč "trvám" na HD 10E :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod c0d3r 22. 1. 2017 10:37

jak dlouho ten xduoo vydrzi hrat ? a za jak dlouho se nabije?

6k za sluchatka je uz celkem racha... pokud by bylo kde vyzkouset rozdil, rad bych si poslechl.. pokud by ten rozdil byl opravdu znatelny tak asipriplatim :)
c0d3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 1. 2017 12:00

Výdrž u Xduoo X3 je kolem 10h., nabíjení cca 2,5 hod. podle nabíječky. Každopádně po stránce zvukové kvality se odvážím tvrdit, že kolem 100 dolarů lepší přehrávač není. U sluchátek to bude složitější, ATH-SR7 jsou výborná a poslech je možný např. v Audigu (Praha, Brno) a jestli se vyplatí připlatit k 6000 Kč to je hodně individuální, záleží na preferencích ....
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod c0d3r 22. 1. 2017 12:13

otazka je jeslti je ten rozdil opravdu znatelny.. v dubnu se chystam do CR tak bych se stavil v Audigu to omrknout (praha) ...

10h neni uplne hitparada :( potreboval bych tak 20 alespon .. 10h mi nevydrzi na cestu domu do CR ani :D
c0d3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 1. 2017 12:31

Tak potom k tomu nějakou powerbanku a je po problemu
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 1. 2017 12:36

Přehrávačů, které by zvládly 20 hodin a měly i výbornou kvalitu zvuku moc není a v této cenové kategorii nevím o žádném ... Takže powerbanka bude zřejmě jediná možnost.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod c0d3r 22. 1. 2017 12:42

a cenove by to bylo kde? promin ze tak otravuju ale kdz koukam na alzu atd ... tak jsem z toho celej popletenej :(

diky moc, cenim si toho

co treba tenhle? je to teda drazsi ale recenze vypada pekne :)

alza.cz/cowon-pd-32gb-cerno-stribrny-levne-d4354563.htm?catid=18843093#recenze

nebo tento

alza.cz/cowon-m2-32gb-cerny-bazar-d2418360.htm?catid=18843093#popis

ale je to cowon ... je na nem neco spatne? ten prvni co jsem poslal, jste mi rozmlouvali ..
c0d3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 1. 2017 13:47

Cowon PD je vyborny prehravač, ale oproti tomu Xduoo X3 nema veľmi zmysel priplacať (ak odhliadneme od vydrže). Zvukovo je to podobna kategoria. O to viac že už ti veľa na sluchadla neostane. Je takmer vždy podstatne lepšie investovať do drahšich sluchadiel a lacnejšieho prehravača ako naopak.
A ten M2 sa s X3 či PD nemôže zvukovo rovnať ani nahodou. A ešte je aj drahši ako X3.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků